Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • omg...četl jsi to vůbec?
  • A poradit, kde najdou crack v té složce, co stáhli je asi co?
  • A hra je podle tebe co, audiovizuální dílo, nebo software? Hm? *2*
  • SirArag
    To jo. Škoda, že něco takového není i u nás.
    Já si myslím, že s rozumnou cenou by to mělo úspěch možná i tady.

    I když.. zajímalo by mě, kolik her by se po prvním vypůjčení vůbec vrátilo zpět.
  • Harshday
    Rozhodnutí může být i na základě několika recenzí nebo shlédnutí několika gameplayů aby sis udělal obrázek. Co se týče hudby a filmů. Hm, dnes tě to mám pocit vyjde na 49 korun film v trafice pokud nemáš peníze. Samozřejmě jsem taky stáhnul, ale to už je taky pořádná doba nazpět *1* . *4*
  • Mě by hlavně zajímalo jestli taky vyvojáři nebo nekdo z nich to obnoví a toho teplého scorpiona daj nekam protože tyhle hry jsem fanoušek a když sem zjistil tohle tak sem malem spad ze švestky opravdu me naštvali a jestl ise to neopraví tak skočili.
  • Pěkné, je zajímavé vidět takovou shodu když si vzpomenu na předchozí diskusi o některých aspektech Holokaustu, škoda, že to takhle nešlo i tehdy.

    Zpět k tématu, z pohledu výrobců to je nelegální a ne pouze nemorální, jak to řeší zákon u nás přesně nevím, naštěstí EULA nemá žádnou hodnotu. To je hezké co říkáš, ale i tak "přišel" výrobce o zisk, což (promiň mi ten výraz) pokrytecky vyčítáš těm co stahují hry, tzn. oni "okradou" výrobce o peníze, tím že hru stáhnou, ale ty okradeš výrobce o peníze také tím, že si hru koupíš z bazaru místo od výrobce a ten nedostane zase nic. Ty to omlouváš tím, že dotyčný co hru prodal do bazaru si pak může koupit něco jiného (nenapsal si co, takže cokoliv) za tvé peníze za bazarovou hru + bazar se obohatí na úkor výrobce za zprostředkování prodeje. Ten kdo stahuje může ale své stahování také omluvit tím, že si může po stažení a zahrání hry hru koupit přímo od výrobce.

    Takže, kde přesně je rozdíl mezi tvým bazarem a stáhnutím, že stahování tak odsuzuješ, výrobce je přeci "okradený" tak jako tak, ne?

    Na půjčovném za hry nevidím nic špatného, taková půjčovna to má samozřejmě povolené a posichrované. Pokud myslíš půjčování mé hry někomu nebo od někoho, proti tomu také nic nemám, ještě abych měl.
  • Kdybych chtěl děti učit krást, tak bych napsal tohle: "Rodiče, musíte dětem pořád připomínat, že když něco chtěj můžou to mít zadarmo! Musíte jim ukázat jak krást rohlíky v obchodě, jak stahovat hry a jak vysávat bankovní konta!" kdežto já psal pouze to, že pokud dítě hraje hry, tak pokud nemá finance, je stažení hry celkem omluvitelné.

    Já chápu, že jsi přímo zaujatý proti všem co si někdy přivlastnili třeba jen žvýkačky v obchodě když jim bylo 5 let a chtěl bys je za to povraždit, ale nejdřív by sis měl přečíst všechny své komentáře v této diskusi a pak se zamyslet nad tím co děláš špatně ty a né jiní... (bez urážky) *4*
  • zabili .... *3*
  • Precti si ho poradne,v tvem pripade alespon dvakrat.
  • Předně, zjisti jaký je význam slova demagog, netuším, proč si to slovo na mě použil pokud víš jaký je jeho význam.

    Zadruhé, krádež není automaticky "trestný čin" jak tvrdíš ale stává se trestným činem po splnění podmínek stanovených zákonem (Část druhá, Hlava 5 § 205, trestního zákoníku). Pokud je například krádež do 5000, jedná se "jen" o přestupek (§ 50/1a Zákona o přestupcích). Když už chceš být formální, doporučuji si o tématu nejdříve něco zjistit než začneš řešit takové věci. Každopádně mi celkově uniká jakého omylu jsem se dopustil tím, že jsem použil pouze slovo krádež a nikoliv spojení "trestný čin krádeže" Naopak tím dávám jasně navědomí, že to nemusí být vůbec trestný čin, ale pouze přestupek a proto jsem použil jen obecně slovo krádež jako ostatní.

    Když si to ale vyčetl zrovna mně, tak má otázka na tebe tedy zní, jaký je rozdíl mezi "krádeží" a "trestným činem krádeže"? Předem dík za odpověď.
  • Kinet1c
    ja osobne neberiem ani jeden komentar, mozno to tak vyznie, a ked si myslel moj pravopis, to ma tak netrapi, i tak vynechavam, ciarky bodky (hacky, tecky) skratka, a ked si myslel to co som napisal, na reakciu toho lol a, tak to som prave myslel tak ako som pisal, deti ucit netreba, oni dokazu prist na veci aj same, tzn nebude expert, ale priznajme si k stahovaniu cez torrent ci len tak (rapidshare, czshare ci pod) nie je velka veda
  • Asharak
    Stejně jako neučit děti pořádně číst, psát a počítat, pak mají problémy kterých se většinou hůř zbavují *7* Jo, i u mě to trochu platí *3* (neber to hned jako urážku pls)
  • Podle téhle tvé teorie by muselo platit, že čím silnější ochrana hry, tím větší zisk. Jenže jak už několikrát dokázala minulost, hry se "silnou" protipiránskou ochranou nejsou nijak prodávanější než hry se "slabou" nebo bez ochrany, ba možná naopak. O prodeji produktu/služby rozhoduje jeho kvalita, nikoli dostupnost warezu.
  • Kinet1c
    kto hovoril tu o uceni deti kradnut, ty si toto pochopil ztoho textu ??, asi nevies citat, ucit deti nieco take je nemravne, ale daj teraz 10rocnemu pocitac a vyhackuje ti oci, nepotrebujes deti ucit nicomu, oni pridu na to aj samy ako na vec neboj sa
  • Prave statisticky je zrejme, ze prilezitost dela zlodeje, cim je to snazsi, tim vic se krade a ne jenom software. Tvrdit opak je obelhavani sama sebe.
  • Ucit krast deti je zlo, je to velmi nemravne.
  • Uh... dlouhý komentář... ale je to tu jeden z mála, který má hlavu a patu a není přímo zaujatý proti jedné ze stran P ani P(piráti, poctivci). 1+
  • Právě statisticky to neznamená vůbec nic, nanejvýš tak statistickou propagandu herních firem. Množství warezu nepodpovídá množství neprodaných kopií a neexistuje způsob, jak dokázat opak.
  • Můj názor na pirátství (u PC): Podle mě to není až takový problém, jinak už by by byla mrtvá polovina vývojářské společnosti. Děti, teenageři a ti co si to nemůžou koupit, tak at si to klidně stáhnou (sice je to trošku nehezké, ale nikomu tím zásadně neublíží) a omlouvám zvláště děti a teen protože nemají finance na hry. Sem tam jim určitě něco koupí rodiče, ale znáte děti, musí mít všechno *4* , takže tam je warez užitečný, většinou z toho vyrostou a začnou normálně platit, tedy hned jak začnou nějak dobře vydělávat. Jinak ten kdo má peníze a radši si to stáhne je skutečně zloděj, k tomu není co víc dodat...

    Jen se tu prosím přestante hádat dámy a pánové. Myslím že ani do zítřejšího večera se nijak nedohodnete, takže je čas to zavřít... ne? *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit