Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja jsem stary PC gamer, byly casy, kdy "konzolovka" u me bylo sprosty slovo.

    Ale casy se meni, bohuzel PC scena skomira a ty prave paranske orgie se presouvaji na konzole. Ja uz dnes PC poustim,jen kdyz si chci znova projit nejakou starou pecku, treba System Shock 2 nebo Ufo Enemy Unknown. Jinak hazim nohy na stul, zapinam 50" TV a hifi a nahazuju playstation.
    • Veskoslav
      Pc scéne skomírá? Proto má rekordní tržby a rekordní počty uživatelů? Já nevím, kde se ta blbost bere. Jestli jsi to četl v Alíkovi nebo ti to řekl Pepa u piva....

      A pravé pařanské orgie? To jako AA, autoheal a podobné zvěrstva u FPS?
      • Zagro
        Přesně tak, ale mnoho studíí a vydavatelů tlačí na to, aby se vydávaly články jako: Rekordní tržby na konzolích, PC hraní umírá atd. atd. Ale to jen proto, že by pro ně bylo mnohem jednodužší, kdyby doma měl každej jenom konzoli a PC by zůstalo u vývojářů. No a hrdí konzolisti jim to baštěj. Tím mám na mysli ty, kteří vlastní pouze konzoli a křičí všude okolo, jak je to super systém.
      • FPS moc nehraju (i kdyz Killzone 2 byla fajn), a nejblizsi paranska orgie je hned za rohem - Bloodborne. Pokud se neco fakt nepokazi, bude to nejvetsi parba od dob Demons Souls.
      • rekordni tržby maji akorat mikrotransakce v dote a early acces sliby *3*
    • "bohuzel PC scena skomira" Tak to byl dobrej vtip, to ani dál nemá cenu komentovat...
    • zajimavy na tom je, ze pc scena nikdy nebyla zivejsi a rozsahlejsi, nez dnes, tydne desitky novych "exkluzivnich" her za par kacek
      • Mozna mi neco unika, tak mi par PC pecek za posledni treba dva roky vyjmenuj. Treba zas jednou neco zaparim, porad jeste mam zelezo, ktere by to melo aspon na low detaily zvladnout.
        • Robotron3
          Chlape, tobě toho uniklo moc. Stačí si projet herní časopisy a steam *3*
        • jsou to desitky titulu vsech moznejch zanru, utfg
          • Fakt o nicem nevim a to herni weby sleduju, nahod tri jmena, to snad neni takovy problem.
            • Jack1947
              Nelíbí se mi že mne řadíš po bok veskoslava zas a stále ale "Tajný infiltrátor"? lol zajímavá hodnost. Nechápu jak si na to přišel ale budiž.
            • TheGGG
              Už jen čekám, kdy nám tu vznikne nějaká PCMusterRace teroristická skupina. Pěkně takový ten seznam nejhledanějších osob s keyzem, delem, tomem a podobnou holotou (omlouvám se všem PCtardům na které sem zapoměl, kdyžtak se ozvěte že taky chcete do klubu dmentů) a ve vedení jejich milovaný vůdce pleskoslav s tajným infiltrátorem jackem. To by byl krva námět na nový Call of Duty.
              Kdo zastaví šílenou skupinu PCMasterRace, která šíří svojí p2w, omalovánkovou, zaplaťme za hru předem i když není dodělaná, osvětu?
              Plukovníku Hnisavče, svět tě potřebuje.
            • Femto
              Wasteland 2 je fail, Divinity je infantilní a sedne jen některé skupině, Total War je pořád to samé dokola. Takže o nic nepřišel...
            • Robotron3
              Já zdovolením tři dám. Aktuální Total War Attila a z patra Divinity Original Sin a Wasteland 2 třeba.
              • Reakce na příspěvek:

                Vida, to mi vsechno pobezi na full i na notebooku. Az bude herni sucho, Divinity vyzkousim, vypada to na RPG ze stare skoly a to muzu. Nechysta se to i na mobil?
  • Phillios191
    to bude mozna tim, ze kvalitnich pc portu ubyva a na pc se vydavaj vyladeny akorat minecrafty (to jsem si zrovna takhle pred tydnem sedl k pc abych zkusil Dark Souls, no... co na me vybaflo? absolutne nehratelna hra, ktera se da hrat az po vlozeni patche od modsceny) samotna PC platforma nema co prinest exkluzivniho narozdil od konzoli(pro me), na ktere se v posledni dobe specializuji studia a vydavaj "zrovna kvalitni hry", ktere stoji za to. Ne vazne, pred 10 lety jsem fakt nemel problem si vybrat dobrou hru a stravit s ni na PC klidne 2 mesice, dneska ten problem mam furt, vyvoje se prodluzuji, AAA tituly se oznamuje moc predcasne a nakonec nejvetsi co na hre je je marketing. Kdyz se podivam zpatky do starejch cisel levelu, tak je tam recenze vedle recenze na fakt oriiginalni hry, ktery nekdy v roce 2000 a dal startovaly 3D eru ve hrani, dneska je to nastartovany podojeny(ze EA?) a umira to. Vsecky ty serie od Toma Clancyho(Ubisofti zachrana) ktery dneska jen sotva davaj nadeji v neco inovativniho byli neotrele a meli co nabidnout, NFS to samy, vsecko to zacinalo. Dneska je to vsecko okoukany, a jenom se to recykluje do novyho kabatku aby se toho nebali pozdejsi generace a mohli tezit prachy i zní. Jo jasne, kdybych nemel dneska internet, tak bych byl ochuzen o ten tucet zprav o tom ze za rok vyjde novy CODko, ale o to nejde, byl zkratka a jasne vetsi vyber ve hrach, ne jako dneska, kdy je okurkova sezona de facto cely rok a neco novyho z hlediska designu aby clovek hledal lupou. Ja bych si sebe s konzoli pred deseti lety taky nedokazal predstavit, protoze bych nemel proc ji mit :) Nadeji je dneska indie scena a independent devs.
    • Robotron3
      Je to přesně naopak. V době PS2, PS3, bylo na konzolích mnohem víc exkluzivit, které si člověk na PC zahrát prostě nemohl. Dnes je tomu naopak. Prakticky pro těch pár her neni třeba si pořizovat konzoli, člověk o nic nepřijde...
      • Phillios191
        Jasně, ale já píšu, že toho dřív bylo víc globálně, takže sis nemusel shánět zdroj inovací v podobě další krabičky. Samozřejmě tě do konzole nikdo se spouští u hlavy nenutí, ale jen konstatuji, že mnohem víc lidí k tomu má dneska větší důvod ji mít.
      • zalezi co preferuješ za zanr..jasne ze CoD a Assissin to nevytrhne...ale třeba japonsky rpg, nebo třeba i zavody aut..tam je ta konzole skoro nutnost.
        • Zagro
          Japonský RPG :D:D Tve ty seš fakt totálně mimo. Nechtěl bych vidět tvůj uplakanej obličej, až by sis zkusil obyčejný Live 4 Speed nebo Richard Burns Rally na Riftu. Garantuju ti, že už by sis nikdy jinak auta zahrát nechtěl.
        • Phillios191
          S těmi žánry, to je dobrá poznámka, protože dříve každý žánr měl nějakého zástupce, tedka jak se ty žánry mixují(vytrácí) tak hodně her je najednou hratelnych na konzolích - strategie(ty jsem jako malej drtil pořád) to samý adventury. Proto se hodně těším na novou Syberii, kterou určitě zaharaju, protože si mě Sokal získal, prostě borec :)
        • Robotron3
          Ty vidíš na PS4, nebo Xboxe One nějaký japonský RPG? Kolik jich tam je? Aby si kvuli tomu musel člověk kupovat konzoli? Auta na konzolích jsou, ale na PC taky...
          • Jack1947
            Dokonce i lepší. *3*
          • tak zatím nic moc...ale bude FF15,FF type 0, Persona 5 a třeba na WiiU Xenoblade Chronicles X..me to jako důvod uz staci:)

            A na starsi konzole skoda mluvit..zejo..tam toho je mraky.
            • tak idealni situace je mit PC i konzoli zejo..a pak se jen usmívat podobnejm hadkam:)
            • Robotron3
              Final Fantasy budou určitě i na PC. Zbytek to toho teda moc neni. Jen dvě hry, kvuli kterejm bych si musel koupit dvě konzole. Drahej špás *3*
  • Robotron3
    Přitom neni moc důvod hrát na konzolích. V dnešní době neni tolik exkluzivit, aby si člověk musel kupovat konzoli a hry na konzolích jsou oproti PC mnohem dražší.
    • Keyz
      Hlavně se to nevyplatí....To je celkem zásadní.

      Drahé hry, skoro nutnost předplatného a to stojí více oproti pc. Kde neplatíš nic měsíčně (ano nemáš náhodnou hru) a hry máš levnější na PC. Také můžeš mít HW 5 let v pohodě, jestliže ho koupíš v době kdy vychází nové konzole kdy je odpovídající HW.

      To je klasika kdy A má větší vstupní náklady (PC) ale B má zase větší náklady v čase a celkově to vychází jako více drahá volba. Lze se bavit o akcích a počtu her kolik kdo hraje. To je pak jiné. To si ale každý sám spočítá.
      • He7he
        Já myslím, že pořizovat se B bude i bez těchto pouze teorií. A to je jen dobře. Co by do toho měl nějaký buzič druhým a jejich preferencím kecat, no ne?
        • Keyz
          Bude, nebude... Snad se dá shodnou na tom, že je lepší aby si lidé vždy spočítali co je pro ně vhodné.

          To se neděje tak jak by mělo. Poté si vyberou co je lepší. Není to o tom, zda někdo kecá a doporučuje co si mají koupit. Tohle dělá reklama na konzole a rádci na konzole a pc...

          To je dobře! A ne to co jsi napsal "Kupovat slepě konzole". Obecně kupovat slepě něco podle reklamy.
          • He7he
            A teď vážně. Děláš si ze mě pr*el nebo ti tak obsese už naprosto vyvápnila mozek?
            • Keyz
              Ani jedna z možností.

              Udělal jsem chybu, že jsem debatu s tebou bral jako "vážnou" a pokusil se najít shodu a k něčemu dojit. Jestli není shoda na tom, že by bylo obecně lepší aby lidé více vážili co čeho dají prachy, tak pak tahle debata skutečně nemá smyl natož nějakou shodu...
    • Ja spis uz nevidim duvod hrat na PC. Exkluzivit na konzole je dost, pohodli vynikajici a hry se daji koupit pouzite z aukra a po dohrani zas prodat.

      Kdyz se zamyslim, ktere hry me v posledni dobe nadchly, byly to vetsinou exkluzivky (namatkou Last of Us, Ni No Kuni, Red Dead Redemption...)
      • Robotron3
        Ty tři hry co jsi vyjmenoval jsou z minulé generace konzolí, z PS3. Na současné generaci konzolí nic moc zajímavýho exkluzivního neni.
        • Ja jedu porad jeste PS3, no. Zatim nemam duvod upgradovat, stale mam co dohravat a z novych konzoli me laka akorat inFamous Second Son. Ale prijde Bloodborne a asi se placnu pres kapsu.
  • Dogkiller
    Nj, národ hloupne.
  • residentevilfans
    Prichazi PC Master Race! Ooooo mocny, bojme se! *15*
    • Asharak
      Boj se, no.
  • To jsou zase hlouposti. Na konzolich se u nas hralo vždycky a hodne. Segu master system nebo Megadrive mel doma kde kdo, a svete div se hrali na tom i dospeli. U všech tehle lidi byl pak automaticky prechod na PS1. Co si pamatuju tyhle doby v praci tak pomer zakazniku na konzole byl spis vyssi nez pomer lidi na PC. Samo piratsvi bylo na obojim, ale na PC asi o něco vic. Konzole u nas jsou etablovane uz velmi dlouhou dobu, prakticky od jejich pocatku, tak nevim proc ted v Sony objevuji ameriku. Dokonce bych spis řekl ze to je dnes o chlup horsi nez dřív, plno lidem staci na hrani mobil nebo tablet.
    • Já mám teda úplně opačnou zkušenost. Na základce byl snad jen 1 člověk, který měl PS1, a to v době kdy už se dávno prodával PS2, ostatní měli jen počítače. Na střední už bylo pár lidí s PS3, ale pořád to byla menšina, a Xbox nebo Nintendo tam vůbec neexistovali.
      • No jo..kdyz vysel Resident Evil 3 na PS1 tak lidi staly frontu..jen pro priklad..holt zrejme v tvem okoli jsou sami pc hraci:)
        • No nevím, já jsem z "Práglu" sice ne z centra, ale za celou dobu, než vyšel ps2, tak jsem znal jednoho člověka, co měl ps1 a o jednom jsem slyšel, že má Segu MD. U nás se na konzolích nikdy moc nepařilo, sám jsem měl Atari 800Xe a to za konzoli nepovažuju. Masivně se na konzolích pařilo v USA a to je dané tím, že tam přišel Famicon, který přejmenovali na NES, aby se to líp prodávalo a když přišli lepší PC tak už mělo Nintendo silnou pozici na trhu a američtí hráči si už zvyknuli na gamepad, tak pro ně bylo divné hrát na klávesnici, to se za poslední 2 dekády dost změnilo, ale pořád je pro američany konzole jako hlavní herní platforma. Já se jako malý dostal k PC hraní u táty na počítači v práci na Prince of Persia a všichni co znám začínali hrát na PC, dnešní generace má jiné možnosti, ale PS1 byl luxus, drahá konzole a ukrutně drahé hry, to měli jen rozmazlení fracci z bohatých rodin
          • když prodavas leta v obchode hry tak si myslim ze mam asi dost velkej prehled o tom co se prodava, nemyslis?:) ja za den prijdu do styku s tolika hracema jako ty za celej život:)
            navíc nikdo nevrdi ze se na PC hralo min, ale je nesmysl tvrdit ze konzole zacli byt rozsirene az s prichodem PS4, vetsi kravinu jsem neslysel. Konzoli měla spousta lidi, a konkretne u nas v obchode uz v době PS1 byli prodeje konzolovek vždycky o něco lepsi nez PC.
            • Napsal jsem "... než vyšel playstation 2" lidi naučte se číst hergot. Jasně že u vás v obchodě byly větší prodeje konzolí, já mám odjakživa kompa z komponentů(486 jsem chtěl, ale kompa jsem měl až později) a jestlis myslel hry, no tak na PC se vždycky pirátilo, překvapivě *8* ale PS1 šla čipovat
          • residentevilfans
            U nas zas meli vsichni ciplou ps1 a PC za tezky prachy meli jen rozmazleni fracci! *3*
            • *1* tak to jo, já zas byl konstuktér (z lega a chevy, nebo jak se ta stavebnice jmenovala)
            • residentevilfans
              Jj v deseti letech jsem byl pirat ,ale maximalne venku pred barakem! *1*
            • Jen se chlub piráte *1* na PC jsem žádnou hru neukrad, za to dám Grygarovu ruku do ohně *3* ne vážně já si všechny hry postupně dokoupil, ale pochybuju, že ty nebo kdokoliv z tvého okolí dokoupil originál disky místo pálených CD na Ps1, ale chápu, že v době digitální distribuce je snadnější sehnat ty PCčkový, já radši do sbírky sháním starý krabicovky, tam už je to horší, ale sehnal jsem takhle třeba Magic Carpet (který jsem nikdy nehrál)
  • Keyz
    Celá rodina *15*

    To je zoufalost. Celá rodina má jednu konzoli a tam si nějak střídají hry, účty a nadávají co ten druhý hraje.
    • Ja mam s manzelkou dohrane oba dily Borderlands, Resident Evil 5, ten isometricky Tomb Raider a chystame se na Diablo. Vse gaucovy coop na jedne TV. Je to sranda na vecer k vinu.
      • Bezva inspirace, aspoň vím co si s partnerkou počneme až nám po letech zevšední po večerech sexovat. Koupíme si konzoli. Za sebe doufám že to nebude dřív než se objeví PS6. *5*
        • Ty věříš, že se budeme dožívat takového věku?
        • To jsi velky optimista :-D
    • Jack1947
      Baví se celá rodina no... na kinectu třeba. *3*
    • Hrajou spolu a společne se baví protože se maji radi :) Na rozdíl od pc nerdu kterí hraji kdesi v podzemí a sami protože nemaji kamarady.
      • Keyz
        *1*

        To je ten reklamní ideál? Někdo hraje společně příběhovou hru a nechá si do toho kecat atd? I v kině máš klid na soustředění se.... Tedy když tam nejsou nějací nevychovanci.

        To je zoufalost. Hrát společně hru kde se chci vžít do děje, kde se chci soustředit na řízení auta atd.. Navíc mít 1 konzoli za 10.000 Kč pro celou rodinu je zoufalost obecně. Něco jako mít jednu TV za 10.000 Kč pro všechny...Chudáci.
        • He7he
          Ty vůbec nemáš páru, o čem mluvíš, kašpare. Že ty toho nameleš maximálně za zataženou žaluzií, co?
        • solomon.short
          bracha dotahnul k nasim xbox360, abysme meli na cem hrat, kdyz se tam sejdem. A muzu rict, ze nasi mati to hrozne bavilo, divat se na nas jak hrajem. To bylo same: "Sejmi ho! Utec! Streljaaaj!" Muzu rict, ze hrani ziskalo uplne jiny rozmer :D
          • Keyz
            U nějaké FPS to je sranda. Komentovat dění.

            Ale u některých her to je na obtíž. Hrát bez soukromí atd. Proto ta zpráva vypadá vtipně.
      • solomon.short
        nahodou... minuly tyden vypadnul internet, tak jsem sel do obyvaku pokecat s rodinou.

        celkem fajn lidi *3*
  • doba temna se blíží *9*
    • TheGGG
      ta začala vznikem p2w omalovánek pro otylé PC nerdy
      • Jack1947
        Doba temna ? *7* To nechápu tedy jaký to má společný kontext s omalovánkami.
    • Jack1947
      Troll level 0,0000000000002 ale za snahu -2 body. *4*
    • nekromant33
      ha, naivko.. ta už je dávno tady
      • Keyz
        Chce to nástup generace buřičů.
      • to je sice pravda, ale bude hur, kdyz posloucham ty desetility kidy v buse, kolik postrileli lidi v gta, chce se me zvracet...
        • Keyz
          Náhodou, stále je naděje!

          Ve středu jsem slyšel jak se baví děti o hrách a jeden mluvil o Mafii 1! Řekl sice, že to je již staré ale vychvaloval to a přesně narážel na ty dnešní hovadiny. Autoheal, a nějakou věrohodnost.

          Doslova řekl, že se tam cítil jako mafián...Což byla asi pochvala :)
          • Jack1947
            Já jsem akorát slyšel 2 haranty ve vlaku jak ujíždí na mobilu Five nights at freddie2 jakože úplně hustý. To bych mohl zkusit no... když to je také peckové.
          • Colby.Sawyer
            Tak Mafia 1 je pro současný děcka velká neznámá. Jelikož nemá parádní grafiku a je to prostě starý přitom pro mě osobně to zůstane jako jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál a to jsem se k ní dostal v 9 letech.
            • mafie je celkem nova hra, deti..
        • RodneY55
          a nezavidis jim akorat GTA V, ktery na PC jeste nevyslo a je porad odkladane ?
          • gta je to posledni, co bych zavidel, brakova hra kterou bych nechtel ani zadarmo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit