Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lawliet
    Líbí se mi šmejdění a sbírání téměř čehokoliv, co se povaluje po poličkách. Něco na styl Falloutu, kde tyto věci byly ručně rozmístěné. Dále se mi líbí přítomnost zdraví a brnění ('!!!) jako ve starých hrách. Velice přijemně taky působila mapka, která fungovala až po nalezení na stolku. Co se koridorivosti typu CoD týče, tak si nepamatuji, že by staré hry byly něco jiného než tunel s odbočkami, kde by bylo možné nalézt dodatečnou munici, brnění, nebo lékarničky. Možnost plížit se a pobodávat vojáčky do krků v běžné misi beru jako + narozdíl třeba od konkurenčního CoD, kde byly bodací miste speciálně dyzajnované. Nadruhou stranu by mohlo mít víc vojáčků nějakou další činnost místo stání a čumění jedním směrem. U vojáčků na stráži u brány to chápu, ale u ostatních, že stojej jak polena místo aby si sedli na pytle písku a pokuřovali cigaretu v době "neútočení" vypadá trochu jako pěst na oko. TO jak byl hlavní hrdina smeten na zem po to, co se jako blbec neschoval za zeď, ale jen utekl "10 metrů" a jejíž chybou si nechal ubrat jak zdraví a brnění, bylo příjemné zjištění nicméně pak naskočil autoheal. Proč jako? Proč tam prostě nenastrkají pár lékárniček, aby se hráč nemohl chovat jak feťák na drogách a jen nenabíhat do přestřelek? Proč ho nedonutí nedostatkem zdraví šmejdit po lékárničkách, nebo k trochu obezřetnějšímu a promyšlenějšímu přístupu??? Tenhle krok vážně nechápu. Možnost vrátit těžkou zbraň zpátky do sedla je super a jak dvojití Lugeři, tak houkání sirén ala poplach v Medal of Honor (playstationové modely) zahřejí příjemným nostalgickým pocitem, ikdyž tu kdosi psal nenechte se nostalgii pohltit, tak já mám nostalgii rád a každý takový okamžik mě zahřeje u srdce. Z původních videí, jsem pochopil, že bude minimálně více cest k cíli, když už né způsoby jejich řešení. Nicméně z tohoto půlhodinového videa se nezdálo, že by BJ mohl na nazíky vyskakovat z větraček, nebo podobně. Spíše jen pobodat, obejít, zuzurpovat těšák a střílet do zad. Žádné skryté cestičky se nekonaly, i když je pravda, že druhou polovinu videa už jsem tak nějak přeskakoval.
    • snad tam auto heal nebude, to co bylo na videu bud byla lékarnička v inventáři nebo sebral psí žrádlo
    • C-BEAM
      "si nepamatuji, že by staré hry byly něco jiného než tunel s odbočkami,"

      možno je to tým, že si ich nehral... dokonca i Doom2 bol otvorenejší :)
      • Veskoslav
        Fajn takže Doom2 byl otevřený? Já myslel, že to bylo jedno veliké "bludiště", kde člověk nemohl jít někam jinam než mu dovolovaly zdi. Nakonec jsi stejně musel jít tam, kde byl cíl a šlo to pouze jedním způsobem. Nebo mi unikla nějaká jiná verze Dooma? A Doom2 je klasický tunel bludiště, nic víc. DN 3D (nevím, jestli on byl první) pak přidal systém karet, který uměle zvětšoval mapu, protože jsi musel nejprve nějak dojít, sebrat kartu a pak jít dál. Ale stále je to koridor. Nic víc. Otevřené FPS mě napadá Stalker například.
        • MrSanta
          Téhle 'diskuzi' něco schází.... už vím!
          Veskoslav detected
          .
          .
          .
          *1*
        • C-BEAM
          zase máš problém s pochopením textu Veskoslav ? kde píšem, že Doom2 bola otvorená fpska ? píšem, že bola otvorenejšia oproti tomu čo ukázal nový wolfenstein, za čím čím si stojím a môžem menovať konkŕetne mapy z Doom2, možno by si si mohol trochu osviežiť pamäť.
          • Veskoslav
            Píšeš otevřenější. Což když teď prolézám 3. úroveň Dooma 2, tak ji marně teď hledám. Jednotlivé mapy jsou tak 5-10 minutové záležitosti, když víš, kam jít. Normální koridorovka, která přidává tajné místnosti a slepé chodby. Nic víc.
            • C-BEAM
              Prvé mapy sú malé, to by si mal vedieť. Skús niektorú z týchto : 10 / 11 / 13 / 15 / 16 / 19.
          • docela by ma zaujimalo ako definujes "otvorenejsi". Ak mas priestranstvo 200m2 tak je to uz otvorenejsia FPSka a ak menej tak je to tunel ? Doom2 mal vecsinu map chodby prepojene s priestranstvami narvanymi nejakymi nepriatelmi a vytahmi/vypinacmi. Az dnesne modifikacie dovoluju fakt velke levely (Dooma2 hravam dodnes a niekedy je to peklo :-)) ale stale to neni nejaky brainstorm.
            V zasade kazda FPSka co natahuje levely sa da nazvat tunelova, ide len o to ako si defunujes mierku/rozmery. To co neni tunelove je povedzme Arma1/2/3 ale to uz sa da zasa povazovat za simulaciu. Ono aj v beznej FPSke je zbytocne mat nejaky kruty otvoreny priestor. Si otovr kludne hocijaku mapu v Crysis 1 a uvidis ze tiez je to limitovane. Vecsinou je level z jednej strany ohraniceny morom a z druhej pohorim.
            • C-BEAM
              čo konkrétne chceś definovať na slove otvorenejší ? *7* jednoducho máš viac priestoru v ktorom môžeš pôsobiť, čo iné by to malo byť ?

              inak s touto tvojou logikou neexistuje nič okrem tunelov, pretože všetko je predsa limitovaný priestor.
      • MrSanta
        *7*
      • Lawliet
        Ale jo hrál. Hrál jsem jich hodně. Všechny Doomy, Hexeny, Heretiky, Quaky. Ty první z nich opravdu byly větší do šířky, čili více horizontální, další hry zase byly více vertikální. Opravdu většina těch her byla vystavěna na jedné výškové úrovni. Když vezmu v potaz srovnatelné hry třeba Quake IV, nebo Doom 3, tak se dostáváme na stejná čísla. Vlez pod podlahu dostaneš munici a brnění navíc. Máme tu mapu na styl Duke 3D, nebo Quake, nebo Doom, kdy je mapa cca otevřená, ale musíš se v ní probojovat pro barevné karty, které ti zpřístupní další postup. Přesně tak nějak mi to přišlo po nalezení té mapy. Nedostal se přes tu raketu, dokud nezískal bombu k odpálení.
        • C-BEAM
          pokial si ich hral tak nemôžeš napísať, že staré hry boli len tunely s odbočkami, pretože neboli. Mnohé staré hry poskytovali z dnešného pohľadu až nadmieru kreatívny a otvorený leveldizajn.
  • slovo lineární zde dostáva uplne novy rozmer, 1/10
    • A tady zase slovo chuj
  • Po prvych dvou minutach se mi udelalo blivno. Tohle je devfinice dooty calls, konzoloidna zlatanina.
    Btw uz half life 2 mel vyresene lepe animace xichtu nez tahle ta "next gen 2014" "hra".

    Naprostej humus.
    • C-BEAM
      najhoršie je, že toto ľudia volajú oldschool, pričom v tej hre je snáď všetko klišé čo definuje moderné akčné hry. Teda ak za oldschool považujeme hry z pred roku 2000.

      a čo sa týka HL2 tak ten predovšetkým ukázal ako má vyzerať poriadna scriptovaná hra, kde sú scripty v rozumnej miere, tam kde je treba, pričom hra necháva priestor hráčovi na vlastnú kreativitu a exploráciu prostredia, tak aby nemal neustále pocit, že je hrou niekam násilne ťahaný.
  • Tak zatim pocity rozhodně kladné, ba skoro nadšené. Na tupý koridor to nevypadá, možnost stealth, boj z blízka, hodně zbraní, grafika paráda, skvělé prostředí a některé scenérie prostě wow! Jak lezou po tom laně, to mě docela dostalo. Možná to chtělo víc padajících trosek a uhýbání a uskakování, ale třeba se dočkáme. Snad se to nepokazí, raději nečekat zázrak a pak být překvapen,ale tohle video prostě pro mě docela nasadilo vysokou laťku. Jediný co bych vytkl, je obtížnost. Hrál to na druhou nejtěžší obtížnost a v některejch těch situacích bych očekával že se člověk zapotí víc.
  • Jack1947
    Ten uvodni Screen mi pripomel trochu opomenutou akci, a jeji nemene uspesne pokracovani Ubersoldier

    (Myslim jak drzi tu zbran, ta ruka podoba).

    Chce to jeste dalsi Gameplay takhle jen muzu docenit kvality toho ze to bude linearni tunel, s par skriptovanymi situacemi, coz neni na skodu ale me zajimaji ty adventurni prvky to by pak mohli povznest nekam dale kazdopadne akci s nacky neni nikdy dost a toto tema se nikdy asi nepreji.

    (kdyz to bude lepsiu nez minuly Wolf budu jen rad). *4*
  • Veskoslav
    Já se těším:) Ideální to zase hrát v němčině, pokud bude. Chybí mi takový typ "superhrdiny", skvělé hračky, alternativní historie atd. Spousta věcí ve hře je pak skutečně postavená na základech německých technologií, které vznikaly za druhé světové války. Ne nadarmo za vesmírný program USA může umění německých konstruktérů.
  • Já si živě pamatuju, jak se na RTCW plivalo, že je to derivát, hra o ničem, která se akorát tváří zajímavě skrze nástřel okultní tématiky... A teď otevřu diskuzi a hned první příspěvek tady z té hry dělá legendární počin. *7*
    • Jestli to bylo tady, tak se nedivím, je potreba odlisovat lidi od trapnejch trolu
    • Tak tohle tedy nepamatuji. Každý v mém okolí z toho byl paf a recenze byly dost pozitivní. Nic se nikdy nelíbí všem a vždy se najde kritik, ale v tomto případě bych o nějakém masovějším hejtování v té době rozhodně nemluvil. Na svou dobu a nejen na ni to byla skvělá pařba a stále je.
    • co se říkalo je mi fakt u zádi.hrál jsem to když to vyšlo a hrál jsem to ještě jednou asi 8 let po tom a užil jsem si to možná ještě víc než prvně
  • Když tam postava chodí s dvěma MP44, tak doufám, že tam půjde mít i 2x MG42 a chci i pohled z třetí osoby a vidět, jak týpek ty dva kulomety v rukách nabíjí!
  • kubi-wan
    Všimli jste si toho, že ke konci videa (dění okolo toho stacionárního kulometu) začne v pozadí potichu hrát vybrnkávaná hudba, která až nějak moc nápadně připomíná hudbu z prvního levelu Wolfa 3D (https://www.youtube.com/watch?v=qsg8XNFSNr4)?
    Začíná to zhruba v čase 26:50. Na reprák to neni moc slyšet, ale ve sluchátkách jo.
    Vůbec ta hra na mě působí docela milym dojmem, že se snažej dost navázat právě na W3D.
    • Je to hodně vidět, viz třeba dog food suplující lékárničky :)
  • Příjde mi, že designéry dnes dělají čím dál větší d3m3nti. V BF4 odříznete nohu nožíkem, prorazíte 30cm tlustou zeď odpadovou trubkou a tady zase obyčejným ručním granátem odpálíte celou půl metru tlustou podlahu bunkru... Nebo to jsem jediný, koho tyto kraviny ve hrách iritují?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit