Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    Recenzent tady krásně ukázal svou neprofesionalitu tím hloupým rýpáním do Babovřesků, kterým se snažil přiblížit davu tuto hru.
    Problém tkví v tom, že první Babovřesky byly minulý rok nenjavštěvovanějším českým filmem, který vidělo podle distributora 651 813 diváků. To v našich končinách rozhodně není malé číslo, v podstatě jde o úspěšný trhák. Pokud chce pak odkazovat na prnví ohlasy Babovřesků 2, působí trochu hloupě, když na daném odkazu má film přes 4 hvězdičky z 5...
    Naprosto chápu, že film Babovřesky nemusí být žádné duchaplné veledílo, které se autorovi recenze líbí (jestli ho viděl, dvojku zjevně nikoli), problém tkví v tom, že masám se to líbí a účel "pobavit" to u nich plní.
    Tím, že tuto hru staví do stejné roviny, se pak pouze snaží hloupě shodit hru tím, že se snaží shodit film. A právě to je ten neprofesionální přístup.

    potom mi uniká, proč je hře vytýkáno, že se jedná o "rail" střílečku... je to prostě žánr, jako každý jiný. že by autor recenze raději chodil po pralese volně? no to je hezké, ale to je jako kdyby se při recenzování krokovacímu dungeonu vytýkalo, že se tam nedá chodit volně... což je samozřejmě nesmysl.

    jinak ne že by se měla do recenze promítnout cena, ale u tého hry je pořádné WTF právě to, že na Steamu má hra stanovenou cenu 37 eur a to je na tento žánr a toto zpracování celkem drzost...

    btw autor recenze závěrečnou větou popřel, že by hra měla dostat 1/10. našel na ni pozitivní věc, což odporuje slovnímu vyjádření zdejšího bodového hodnocení :D ale jinak samotné číslo neřeším, to je jeho věc, jestli hra selhala i po technické stránce. o té bohužel v recenzi není ani zmínka... celkově na mě recenze působí odfláknutým dojmem, rychle to strhat a rychle od toho pryč. strhat se ta hra dala i trochu profesionálněji, takhle nějak si představuji rozsáhlejší uživatelskou recenzi.
    • Ale návštevnosť kín nám o kvalite film toho veľa nepovie.
      • frag.ment
        Ano, stejně jako se třeba řídít hodnocením na ČSFD..Viděl jsem dost filmů. které tam všichni "intelektuálové" hodnotili špatně a jí se u nich bavil. Ale pokud o hře/filmu nic nevím , tak se přecijen recenzemi a názory lidí nechám dost ovlivnit.. U tohoto "díla" je mi i díkz recenzi jasné, že za to nedám ani korunu a ani traffic na torrentu, nejsem masochista :-)
      • naopak povi. Pokud je film urcen pro urcite publikum a to na ten film do kina prijde a je spokojeno, tak to znamena, ze film splnil svuj ucel a jde tudiz o kvalitni praci. Babovresky si nehrajou na zadne alternativni psychologicke drama pro narocne divaky.
        • A čo filmy pre deti kde spolu s nimi často chodia ako doprovod aj dospelý
          • A co s nima??? *8*
            • no ty mas dost.
            • Len toľko že nie každý kto film videl ho musel pozerať dobrovoľne a nie každému sa páčil.
      • ucho
        samozřejmě že nepoví. ale o kvalitě filmu nám nemá co povídat ani recenzent hry, který daný film neviděl a je pouze in na to nadávat...
    • blixa
      Když otočím tvojí argumentaci - to, že na film přijde hodně lidí znamená, že do něj nemůžu "rejpat", jak ty říkáš? Jak prosím tě souvisí návštěvnost filmu s jeho kvalitou?

      A co se tyce "vytykani zanru" - pises ze je to odflaknuta recenze, ale imho jsi odflaknul spis ty jeji cteni. Cituji: "Samotný žánr ale není důvodem, proč je správné aktuální adaptaci Ramba nenávidět. I střílečka na kolejích se dá zpracovat zajímavě, ale lidé z Treyon selhali snad ve všem, v čem se selhat dá."
      • ucho
        takže od konce:
        ano, ohledně toho žánru jsi to dál psal, jenže předtím jsi zvládnul napsat tento odstavec:
        "Na Rambo: The Video Game je ale nejzáludnější právě to, že přestože tento popis vlastně v podstatě sedí, všechny činnosti budete provádět v tom nejodpudivějším a nejnudnějším provedení, jaké si dovedete představit."

        to, že je něco "rail" střílečka, vůbec neznamená, že se jedná o neodpudivější a o nejnudnější provedení. je to prostě styl, který se může někomu líbit a může po něm být poptávka. a pokud se průměrně inteligentní člověk podívá na trailer, měl by z něj poznat, že se jedná o "rail" střílečku. tedy když recenzuješ "rail" střílečku, máš recenzovat "rail" střílečku a nenaznačovat, že trailer navozuje volný pohyb a tak podobně.

        samozřejmě že velká návštěvnost nevypovídá nic o celkové kvalitě, ale vypovídá to o tom, jak to lidé vnímají. a u těch Babovřesk se vyskytl i ten paradox, že jde o nejnavštěvovanější film. mimochodem nějak jsi odignoroval to, že jsem zároveň napsal, že na té odkazované stránce mají Babovřesky 2 přes 4 hvězdičky z pěti, což je prostě z tvé strany fail.
        ono obecně kopat do filmu při recenzi hry je fail, který by si normální profesionální recenzent dovolit neměl. stavíš se tak zároveň do role filmového kritika, kdy sis dovolil zhodnotit nějak film podle sebe (tedy nerozhoduješ v dané chvíli pouze o kvalitě hry, ale i o kvalitě filmu, který jsi mimochodem ani neviděl). to v herní recenzi nemá co dělat. patrně šlo o rádobyvtipnou vsuvku, která měla udělat recenzi zajímavější. ale co takhle něco napsat o technické stránce hry? zmiňuješ tam jen peklo při střílení lukem a pak nůž v jednoduchých quick time eventách. ta recenze je prostě odfláknutá. jo, možná si hra nezaslouží, aby recenzent věnoval té recenzi moc času, ale to není profesionální přístup. pochopil bych, kdyby recenze byla psaná záměrně nějak špatně, aby to korespondovalo s obsahem té hry, což bych si dokázal představit u Lukáše jako takovou originální recenzi. tohle ale není ten případ...
        • firebug
          Podle mě není to přirovnání k filmu úplně mimo. No a co, že na nějakej film chodí tisíce lidí? Kvalitní filmové dílo to z něho vůbec nedělá. Schválně zkus najít nějakou pozitivní recenzi od uznávaného filmového kritika na Babovřesky. Proč by mělo být k hrám přistupováno jinak? To že je videoherní Rambo v mnoha ohledech špatnou hrou neznamená, že si ho několik tisíců lidí nekoupí a třeba ho bude mít i nějakým zvláštním způsobem rádo.
          Navštěvovanost se nerovná kvalitě. Nesmíš ani zapomenout na fakt, že i velké procento lidí, které Babovřesky vidělo, bylo nekvalitou snímku zděšeno a i spousty lidí, co si koupí Ramba na něj nebude mít kladný názor...
        • MrSanta
          Nuda v práci?
          • ucho
            já do práce nechodím :)
      • A pokiaľ sa vám nepáči recenzia alebo s ňou nesúhlasíte stále máte možnosť si prečítať inú niekde inde
        • ucho
          a rovněž máme možnost napsat poznatky k této recenzi... nejde vůbec o souhlasení nebo nesouhlasení. recenzent vyjadřuje svůj názor a ten mu neberu. upozornil jsem pouze na něco, co vnímám jako neprofesionální přístup...
          • To s tebou musím súhlasiť svoj názor a pripomienky na vec ktorá sa ti nepáči môžeš napísať ale tak isto ako táto recenzia je to subjektívny názor a nemôžeš ho nikomu vnucovat.Ja len chcem povedať toľko že existuje veľa herných webov a keď sa niekomu nepáči ako sa na danom webe píše skôr by si mal nájsť taký čo mu bude vyhovovať viac.
            • Mart9
              Nic no :) Každý máme svého "oblíbence"
            • ucho
              Mart9: no a? :) však se taky články, co píše on, snažím už ignorovat. to se nedalo číst...
            • Mart9
              jak je pořád vysazenej na Loukotu *1*
            • ucho
              nemám problém s tím, jak tady kdo píše (no dobře, Loukota píše katastrofálně), mám problém s touto recenzí a vyjádřil jsem na to svůj názor v diskuzi. pokud s tím máš problém, můžeš navštěvovat diskuze na jiných webech - používám tvůj argument...
    • LuckyBaal
      souhlasím s tím, že recenze je odfláklá a taky s tím, že jakkoliv porovnávat film a hru je blbost
      • Mart9
        Není odfláklá, jen je v prvních odstavcích hrozně moc vidět, s jak velkou nechutí ke hře recenzent přistupoval.
    • kubi-wan
      Jestli byly Babovřesky nejnavštěvovanějšim českym filmem, tak je jasný, že to s našim hrdym národem jde těžce do p*dele...
      • Mart9
        Ti lidé, co chodí na Babovřesky, tutově nechodí na games a naopak :) Dokonce bych řekl, že jsou to takoví ti lidé, na které tv nova a spol. směřují ty reportáže o tom, jaké jsou hry zlo :) Ale je to jejich věc a jestli se jim Babovřesky líbí, nevim proč by to mělo jít s národem do p*dele.
      • ucho
        tak schválně, vyjmenuj 3 nejzajímavější filmy, na kterých jsi byl loni v kině :)
        • A k čemu to bude?
          • ucho
            tak stěžuje si, kam to jde s naším národem. zajímalo by mě, jak proti tomu "bojuje" ohledně té návštěvnosti českých filmů :)
            • Tak zkus první napsat 3 nejzajímavější ČESKÉ filmy a možná se tě ti blbové nebudou ptát, co tím sleduješ, protože jim to pak bude jasné.
            • ucho
              kennyB: tak mně šlo vlastně o to zjistit, co má divák mezi těmi českými filmy za výběr, aniž by si o tom ostatní nepomysleli, že chodí na kraviny... ono se celkem blbě vybírá :)
            • kennyB
              ucho: já filmové novinky už moc nesleduju, ale za zmínku by stál snad jen film Colette, ale ten je koprodukční, tak nevím, jestli se to počítá.
            • ucho
              Rattle: že je ten, co mi odpovídá blb, protože se bavíme o českých filmech.
            • Promiň, asi jsem nechápavý, ale korelace mezi "bojem" s návštěvností Babovřesek, potažmo se směrem našeho národa a zajímavými filmy za rok 2013 je poněkud nonexistent. To že ti někdo napíše, že ho zaujaly za 2013 např. obě N y m f o m a n k y a Já padouch 2 - co z toho vydedukuješ?
            • ucho
              Rattle: viz má předchozí odpověď.
            • Celkem logicky asi nechodí na české filmy typu Babovřesky? Co s tím má co společné jaké tři filmy ho nejvíce zaujaly?
  • Nečekaně :DD
  • jakub.horsky.7
    ty krávo 1-čku *1* *1* to bude HADR-CORE
  • Určitě to zkuste, jám mám zakoupeno a dohráno. Řeknu to asi takto: jako bývalý majitel Nintenda Wii musím říci, že je to téměř průměrná hra na PC a kdyby tato hra vyšla před 4 roky na Wii, kde jsem podobných her měl dosyta, tak by to na Wii dostalo tak 8/10. Takže nevím co by někdo chtěl od tohoto typu her. Tohle mení FPS ani RTS či RPG. Je to jednoduchá hra s jednoduchou hratelností a jednoduchým ovládáním, nic víc. Prostě něco jako stejný žánr her na Wiičko, či arcade automaty. Kdo to pochopil, pohcopil, kdo ne, tak bude jenom nadávat.
    • Chtěl bych mít tvou skromnost.
      • Nevím co tu meleš za bláboly o skromnosti. Já se ve svém příspěvku bavím jenom a pouze o této hře. Na svém PC, žádnou konzoli už nemám, hraji hry, které svoji kvalitou tuto samozřejmě předčí, takže bych také mohl nadávat a řikat co je to za pitomost, když si zapařím doma Starcrat 2, Diablo 3, Crysis serii, HOMM, MAM X Legacy, Castlevanii LOS a pod.
        Ale neudělám to, protože jak jsem psal dříve, jde o přístupu k dané hře.
  • Jack1947
    Dopareno, jo za me tak ty 3-4/10 pac i kdyz to bylo priserne frustrujici zalezitost hlavne ke konci... bylo pod slupkou toho shnileho a hnusneho, stareho okoraleho obalu, nekde hluboko
    hra kterou kazdy uplne tak nevidi nebo nevidel presto tam byla, nevim no jestli bych zvladl druhy dil. Vzhledem k tomu ze byla ale zrekapitiulovana (skoro) cela serie - mohl by rovnou vbyjit Rambo 4 tentokrate ale lepe a bez frustrace a stereotypu. *4*

    To bych i zahral ale toto to bylo hrozne. Bolestne ... jenze cloveku to neda ze? aby to nedohral. *2*
  • Ale na obrázkách to nevypadá špatně.
    • Tilwaen
      Špatně ne, přímo příšerně. To i BF 1942 vypadá lépe a to už je 12 let (!) stará hra.
  • A spon mam duvot se kouknout na film Rambo 1 :DD

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit