Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rejsek
    Kéž by se někomu chtělo udělat přesný remake 1 a 2. Se skyrim enginem jdou dělat neskutečné věci, tak třeba v něm :)
  • Keyz
    Jo, dík.

    Tedy ty problémy u gold verze jsou způsobeny CZ a ne samotnou gold verzí? To tedy pěkně vydavatel v ČR po*ral.
    • Dolero
      Přesně tak. Hra je v pořádku, oficiální čeština ne. Musím říct, že testeři práci dosti odflákli, když si nevšimli toho, že jim ta hra buguje, kdo ví, jestli neměli třebas nedostatek času a hra se musela prostě vydat... :)
      http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=20&t=9293 na fóru se to i řešilo, byl to docela známý problém, naštěstí je už fůra možností, jak to opravit
      • Keyz
        Supr. Dík

        To tedy poté hodím CZ na 2.6 gold verzi a hotovo. I kdyby to byla CZ gold verze, tak se ta stará CZ přepíše. Jestli to bude 2.7 tak to dám manuálně na 2.6 podle toho návodu jak jsi dal odkaz.
        • Dolero
          Však uvidíš, jak to bude vypadat. Kdyby něco nefungovalo, tak se třeba obrať na fóru... :)
  • Kozy
    No nedalo mi to a znova jsem to nainstaloval. Nevíte někdo o funkční češtině na gog verzi?
    • http://uloz.to/xPLgqrVr/gothic-1-cestina-videa-text-rar
      • Kozy
        Díky
    • řešim jsem tohle u hry I Have No Mouth, and I Must Scream.

      GOG používá jinak balené soubory. Tedy zeptej se na gogu. Mě tam poradili nějaký postup, kdy jsem ty soubory extrahoval a poté byli stejné jako původní verze. Případně u té adventry existuje launcher, který to má i v nastavení. Je to nějaký laucher pro hodně her.

      Bohužel si nepamatuji název ani jednoho. Anebo na gothic fóru se zeptej. tam to určitě bude.
  • nedalo mi to a prvního gothica jsem nainstaloval z dvanácti letých placek(tehdy to máma koupila přes slevový kupón z gamestaru :) ) a protože jsem hlavně konzolista, tak jsem si přes externí appku namapoval gamepad a hraje se to parádně!!!
    • Dolero
      Co se mi zdá, tak Gothic 1 byl původně tvořen pro PS1, bohužel to zřejmě nedopadlo u Sony, takže chlapi od Piraní přesedli na PC (což je možná štěstí, jelikož na konzoli by Gothic nikdy nevyužil svůj pravý potenciál). Ono to ovládání vypadá, že jej dělali na rychlo a i když sem si na něj zvykl a už bych jej za nic nevyměnil, dalo se tehdy určitě vyměnit lépe. Jelikož gamepad nemám, tak s "mapováním" nemám žádné zkušenost, ale stálo by to za to vyzkoušet, jak se s ním Gothic hraje... :)
    • Ciwe, to je napad. ta hra byla pro gamepad stvorena driv, nez se gamepad stal nutnou vybavou PC hrace (ja ho mel uz na NHL93) :) Namapovany dualshock3 a hraje se to uplne brutalne, diky moc za tip.
  • docela me chlapci nalakali a rad bych si znova rozehral prvni nebo druhy dil s vylepsenou grafikou :-) par linku uz jsem zde zahledl, ale stejne bych si radeji nechal doporucit nejaky mod od hracu co maji v teto oblasti vetsi prehled. jde mi hlavne o mody vylepsujici vzhled hry, ale pokud je i nejaky mod co vylepsuje hru jinym zpusobem a stoji za to, tak ho beru taky :-)
    • Dolero
      Těch módů je obrovské množství, na Gothic 1 je dost texture patchů, vybavuje se mi třeba Reloaded mod, jenž ale ještě není vydán (vypadá ale úžasně - http://www.gothic-reloaded-mod.de/downloads/Gothic_Reloaded_Mod_-_Sumpftempel-Wallpaper_Poster.jpg či http://www.gothic-reloaded-mod.de/?page=gallery&lang=en ), z česko-slovenských texture packů je tu třeba http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=40&t=18454 (zatím nedokončen), http://www.gothicz.net/mod/texturpatch/ či http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=40&t=15495 - Ale jedno se musí říct: "Když Gothic 1 pěkně vypadá, tak na ho*no jede" :) Co se týká módů vylepšující hru, tak nejznámější je neoficiální datadisk "Temná tajemství", ale mě to moc nebavilo, klasická hra je o dost lepší... http://www.gothicz.net/mod/temna-tajemstvi/
      Pro G2A by se toho našlo najít tuny... Tam bych musel hledat opravdu dlouho a u G2 nemám takový přehled. Na fóru je dost lidí, co se v tom vyznají o dost více, než já :)
      http://forum.gothicz.net/
  • Malleth
    Díky za skvělej nostalgickej návrat do školních let, kdy sem první dva Gothicy hrál nebo probíral od rána do večera. Hned po Souls hrách jsou to pro mě do dneška nejlepší RPG a v mnoha směrech jsou nepřekonaný.

    Bylo by fajn kdyby PB značku oživili a udělali zase přízemní Gothic s krásným, klidně menším, logicky fungujícím světem, bez titánů, proroctví o vyvolených a podobných kravin. Koneckonců bral bych i pořádnej Remake.
    Toho se ale asi nedočkám protože vývojáři zaspali dobu a dnes se stejně víc prodá "epických", nedomyšlených kravin s hromadou filleru jako DA:Inquisition. No, aspoň že máme toho Witchera.
    • Tak nejak nechapu, proc se tady nekdo snazi vecpat mezi RPG akcni rubacky typu DS. Pokud povazujes DS hry za RPG, tak si jdi vykecavat pod clanky jako Bloodborne mezi konzolisty typu theGGG, Rhulad a ostatni podobne dementoidy.
      • gothic je taky akční rubačka
        • Souhlas, Gothic jedna a dva jsem zahrál xkrát a byla to hezky udělaná rubanice.
          Sympatická mi byla proto, že jsem nikdy nebyl na fantasy nebo sci-fi, už jsem si na to v devadesátých letech připadal starej a nenudila mě tím jako ostatní hry podobného ražení svázáné pravidly.
      • Malleth
        DS je RPG ať se ti to líbí nebo ne. Musíš hodně jíst, abys vyrost a třeba to pak taky pochopíš.
        • del0
          DS je RPG asi jako je RPG Diablo. *15*

          "Musíš hodně jíst, abys vyrost a třeba to pak taky pochopíš."

          Spíš ty bys měl hodně hrát nějaký skutečný RPG, aby si získal zkušenosti a pak pochopil, že DS s RPG nemá moc společného. Doporučuju klasiky žánru jako BG, Planescape, Fallout, Ultima, Wizardry, KotOR.
          • Malleth
            Až na Ultimu jsem všechny hrál. Takhle se tu ale můžeme hádat do nekonečna, což někoho narozdíl ode mě baví.
            Samotná zkratka RPG už se v podstatě nepoužívá v původním významu a tak záleží na každým z nás co pod ní vidí. Někdo v RPG musí mít sáhodlouhý dialogový stromy, někdo družinu a pro někoho je RPG každá hra kde strkáš body do statistik.

            Pro mě je RPG hra se zajímavým, komplexním světem, kterej je zábava prozkoumávat a v kterým můžu zaujmout roli jakou si zvolim. Důležitej je i vývoj postavy, ale v první řadě pro mě RPG znamená dobrodružství a v tom jsou první dvě souls hry momentálně jedny z nejlepších. Diablo III ani omylem.
            • del0
              "Pro mě je RPG hra se zajímavým, komplexním světem..."

              Tak to pochybuju, že si hrál a dohrál Planescape. Proti komplexnosti jeho světa a příběhu působí DS jako leporelo.
            • del0
              "Pro mě je RPG hra se zajímavým, komplexním světem, kterej je zábava prozkoumávat a v kterým můžu zaujmout roli jakou si zvolim."

              To já si takhle jednou zvolil roli v Golden Axe, když sem hrál za trpaslíka. *15* Typický klam lidí, kteří mají znalostní bordel v RPG žánru. Považují RPG a HRANÍ ROLE za všechno, kde si můžou vybrat postavu. V DS je roleplaying omezen jen na to, jestli si vezmu bojovníka, mága, nebo jestli budu hrát třeba se štítem nebo obouručkou. To je rozhodnování na úrovni maximálně tak akční hry a ne RPG. RPG jsou o mnohem komplexnějším rozhodování a možnostech.

              "Důležitej je i vývoj postavy, ale v první řadě pro mě RPG znamená dobrodružství a v tom jsou první dvě souls hry momentálně jedny z nejlepších. Diablo III ani omylem."

              Jasně. *15* O dobrodružství může být prakticky jakýkoliv žánr od Prince of Persia, přes Half-Life až po EVE Online, takže nechápu, o čem to tady blekotáš. Ty prostě RPG nerozumíš a cucáš si tady vlastní definice. To si klidně cucej, ale nepoužívej to jako argument, jestli nějaká hra je nebo není RPG. Působí to akorát tak, že nemáš ponětí, o čem diskutuješ.
            • del0
              To je samozřejmě nesmysl. RPG hry na počítači vychází ze stolních RPG her, které mají a vždy měly nějaký obecný koncept a společné klíčové prvky (jako třeba důraz na rozvoj a možnost ovlivnění osobnosti postavy).

              "Samotná zkratka RPG už se v podstatě nepoužívá."

              Velmi okatá fabulace. Když pominu fakt, že na cestě je Pillars of Eternity nebo Torment a nedávno vyšel Wasteland nebo Divinity, tak si tvrzením takových blábolů akorát tak kakáš na hlavu. Nastuduj si fakta prosím. Je rozdíl mezi RPG a akční hrou s RPG prvky. Doporučuju doplnit si znalosti a nevycucávat si tady z rukávu nějakou vyfabulovanou realitu, jen aby se ti hodila do krámu k obhajobě tvé oblíbené hry.

              "Někdo v RPG musí mít sáhodlouhý dialogový stromy, někdo družinu a pro někoho je RPG každá hra kde strkáš body do statistik."

              Co pro Tebe, Mě nebo Jouzu z Horní Dolní znamená nebo neznamená RPG není žádnou obecně platnou definicí. Očividně si pleteš právo na názor s faktem. Škoda, že se debata opět zvrhla jen na fabulace a logické klamy. Mno, co čekat od DS fanboye, než neznalost a nesmysly. *7*
            • Kozy
              Skvělá definice, souhlasim na 100%. Přesně tak, něco podobnýho jako v Gothicu jsem znovu zažil až v Dark Souls.
        • Skoda ze tys nejedl, hlupaku.
  • Gothic v retru? No jsem trochu uražen, ale budiž. Pokud do retra dáte i Warcraft 3 a Operaci Flashpoint, tak to už mě pěkně namíchne, a pokud to přejmenujete na Pro pamětníky, tak si půjdu udělat penzijní připojištění.
    • Mart9
      Měl by ses s tím vyrovnat dědku. 15 let je v herní branži strašně moc.
  • BellaSs
    mám dotaz, hraju Gothic 1 a stahuju si do něj mody, ted jsem si stáhla Golden Mod ale je jenom v angličtině (ten druhý jazyk je myslím nemčina), dá se někde stáhnout čeština pro tenhle mod? a ještě dá se někde stáhnout mod tájemství lesa??
  • ja kdysi gotik zkusil ale letelo to z disku ješte drive než dark souls *3*
    • amater bezverec nymand darmozrac cloveka ako ty oblukom obist pluvanec na celo kudlou do ramena

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit