Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pan_Klobouk
    for flash: Bodejt by te to bavilo, kdyz ti to nejde a prohravas. :)

    Broucku, jsme v Cechach. PSX Japonsko prosinec 94, PSX USA a Evropa zari 95. Kdy se zacala ofiko prodavat i u nas uz fakt netusim, ale vim jedno, ja hral mnohem driv na Sega Saturnu, nez k nam nejaka PSX vubec dorazila. A druha vec, ve Score mela PSX svoji rubriku pocinaje cislem 30, to jest od kvetna 96. Ze na ni zpocatku bylo asi osm her a nebylo co hrat, pripominat nemusim. Tudiz i pokud ji nekdo dostal najezenou hned o Vanocich 95, poradne to rozjel az v roce pristim - presne jak jsem psal. A to uz jsme na PC hrali pulku veci pod Win 95, DOS se pomalu loucil a na obzoru byla 3Dfx, dalsi revoluce.

    Dal uz neni co rict, EA jsou s nami od osmdesatych let, stejne jako UBI, MS a dalsi jiz zminene vyvojarske firmy, Bethesda neni ani jedina, ani nejlepsi. Z casu DOSu jich proste prezila spousta a ty uz si to ted urcite budes pamatovat. :o)))
  • dohrál sem, tenhle problém sem neměl... nejspis ani ty osobně... *7*
  • Já mám ze starých her Ubisoft spojený s arkádou Unreal. Pamatuju si recenzi v posledním černobílém Excaliburu a hodně jsem to chtěl vidět, ale to se mi podařilo až o mnoho let později s nějakým emulátorem Amigy.
    Electronic Arts mám zase spojené se simulátory (LHX Attack Chopper, 688 Attack Sub) a skvělými střílečkami Desert Strike a Jungle Strike.
    Ale ono je jedno, jestli někdo působí pod stejným názvem i dnes. Jenom jméno neznamená, že to je ta samá firma, herní byznys se hodně za ty roky změnil.
  • PSX - japonsko 1994, amerika 1995.
    A dal me to uz nebavi, EA je letita firma jsme všichni stastny ze tu s nami je dodnes, amen..a sbohem:)
  • Pan_Klobouk
    "Bethesda je asi jediny studio který vydrželo od dob DOSu az do dneska" - ja se drzim zadani. :) DOS je DOS, v roce 91, nebo 96. BTW treba zrovna Ubisoft, taky funguje od roku 1986, kdy vydali i svoje prvni hry, do konce osmdesatek jsem od nich mel na ZX Spectru nekolik pecek. Nevim co je spatneho na Raymanovi (BTW rok 95, to jeste zadna PSX nebyla), ale je to klasicka DOS hra. Stejne jako legendarni B.A.T nebo Fred. Tak to mame Ubisoft, je tu s nami minimalne stejne tak dlouho jako Bethesda, porad zije a dari se mu mozna lip jak Bethesde.

    EA - jak uz jsem rikal, ty je porad vidis jako mega publishera, ale co Skate or Die? Jejich hra, jejich dilo, hral snad kazdy. EA byli zalozeni v roce 1980 a jako vyvojarska spolecnost. Co a komu by taky tehdy distribuovali. Jejda, jsou tu dele nez Bethesda. BTW Skate or Die 1987, prvni John Madden Football 1988, Budokan 1989... mam pokracovat? :)

    Se zbytkem souhlasim, rok 95-96 taky vidim jako zlom, tam se lamal chleba, nastoupily Windows 95, 3D akcelerace, PSX... Kazdopadne jak uz bylo receno, nic proti Bethesde, ale jako jedina prezivajici firma z DOS ery musi jit do rady k EA, UBI, MS, Acti, Blizzardu ,Epicu, Codemasters, Teamu 17, DMA Design, Lucas Arts, Raven Software..., zkratka tech firem je mraky a mnohdy jeste uspesnejsich nez Bethesda, bohuzel. Teda bohuzel pro tebe, je na case to uznat. :)
  • Devadesata leta to je uz playstation 1, Windows, akcelerace grafiky. Konec DOS ery se pocita nekam k roku 1995 kdy ho zacali vytlačovat Windows, tedy DOS jako takovy byl aktivni v letech 1981 - 1995. udrzoval se ještě do roku 2000 ale spis minoritne.
  • Ty mluvíš o polovine devadesátých let (rayman je třeba z roku 1996). Bethesda udelala svoji první hru v roce 1986. EA a UBI byly velmi dlouho pouze distributori (tedy ano jejich logo jsi mohl videt leckde) ale hry nevyvijeli, spadali pod ne firmy jako Bullfrog, Origin atd. ja tady mluvim o firmách co hry skutecne vyrabeli..ne o distributorech. UBI i EA zacli hry vyvíjet az v devadesátých letech, Bethesda zhruba o 6-10 let drive.proto ji pocitam k veteranum DOSu spolu s firmami které dnes uz nejsou jako byl Origin (ultima 1984) , Bullfrog (Populous 1987), New world Computing (might and magic 1985). Proto tvrdim ze z tehle hernich DOS veteranu je asi jedina kdo prezil.Nemuzu za to ze vam vsem je 30 a myslite si ze rok 1995 je herni historie.
  • To je sice hezky Dele, ale holt s faktem ze když dneska lidi nejakou hru hrajou po milionech zcela jasne znaci ze na ni asi něco dobrého bude, a cele tyhle tvoje konspiracni teorie člověka co se mu něco nelibi a je v mensine nikam nevedou. Proste Skyrim v celku revolucne predvedl ze i pate pokracovani nejake serie muze mit miliony hracu. Vedes boj s vetrnymi mlyny, a bylo by na cese zjistit ze když něco nemas rad tak to automaticky neznamena ze to je obecne blbost:)
  • Třeba Comanche. A konkrétně bych chtěl vidět poslední misi - tu jsem totiž nikdy nedal. Na to musel být nějaký fígl, který mi zůstal skryt.
  • Nemáš ani nejmenší tušení o co všechno jsi přišel.
  • Když si tu nakousnul simulátory a technologie - mohli by si kluci střihnout něco voxelového od Novalogicu...
  • Pan_Klobouk
    Jj, taky jsem tim byl tenkrat zaujat :) minimane nejake demo ze Score CD probehlo, pozdeji mozna i warez verze. Coz mi pripomina, tak rok-dva po XCAR udelali i simulator zavodu dragsteru, tusim toho byly dva dily, ovsem to uz bylo na nas Evropany moc hardcore a nezajimave. ;)

    A jeste jedna vzpominka z te doby, 10th Planet, dlouho odkladany, snad i ocekavany a bohuzel taky nikdy nevydany a zruseny, vesmirny simulator. Podobne jako XCAR, dnes uz to asi moc nenadchne, ale tenkrat... spousta lidi se na to hodne tesila. Trailer z roku 95: https://www.youtube.com/watch?v=_jdkA1nkzuY
  • V souvislosti s retro Bethesdou jsem si vzpomněl na zapomenutou závodní hru XCAR zhruba ze stejné doby jako Terminator. Dnes už to tak tak hezké na pohled není, stejně jako ten Terminator, ale tenkrát se mi to po grafické stránce hodně líbilo. https://www.youtube.com/watch?v=YwdpAXtXLz0
  • Pravy decka zacinaly na call of duty
  • Dvě poznámky:

    lékárničky a armor de sbírat, i když ho máte naplno, neplejtvejte

    při vypnutym HUDu se vám nezobrazí zprávy ve hře
  • TheGGG
    Tak toto jsem naštěstí nikdy nehrál, pravý borci začínaly na CoD
  • Teda, asni se nechce věřit, že už je to 20 let. Future Shock byl ve své době parádní a hodně atmosférická hra. A to i díky originálnímu ovládání a vyšší obtížnosti. Byl jsem nadšený z dohraného dema na Score CD, že jsem v prodejně při pohledu na krabici vytáhnul tisícovku a koupil, protože jsem chtěl pokračovat dál. Pamatuju si, že jsem byl u plné verze trochu zklamaný z hudby, která byla v demu lepší, ale to byl drobný detail. Ke Skynetu jsem se dostal o několik let později a to už jsem hrál jenom chvíli, nevím, jestli už mě to tolik nebavilo, nebo proč jsem to nedohrál.

    Pokud jde o trojrozměrné nepřátele (když už jste zmínili Battlezone), ale obecně 3D hry, tak ty první byly samozřejmě už před Terminatorem i Qaukem. Vždyť už na osmibitech bylo dost her s vektorovou grafikou a u simulátorů to bylo běžné.

    Když jste mluvili o špatném propojení Robocopa s Terminatorem, tak nevím, co vše bylo výsledkem, ale na Segu Megadrive byla solidní a krvavá střílečka Robocop Vs Terminator.
  • Zhruba ve 3:11 se na pozadí objeví titulek: "Design: Todd Howard". To jen pro ty, by zas chtěli někde u Elder Scrolls mektat, že s Howardem šla Bethesda do kytek, přestala dělat kvalitní hry atd., jak je jeden z těch popletených mýtů, co se tady na games tradují.
  • Pan_Klobouk
    Ach jo, na netu se asi vazne nemuzeme bavit normalne. :) Tak par prikladu, at si to srovname.

    Co treba EA a Skate or Die, nebo jejich sportovni hry, mas k tomu neco? Nebo MS a jeho Flight Simulatory. Svyho casu souperili s EA i na poli fotbalu, mas k tomu neco? Hry od Ubi jsem hral uz na ZX Spectru, na PC si vybavim treba legracni fotbal se zviratky, nebo neco tak neznameho jako Raymana. Mas k tomu neco?

    Mozna ti prislo, ze si z toho delam p*del, ze jsem tady za kktt a ze musim mit za kazdou cenu pravdu. Pravda ale je, ze jsem pametnik, beru tu debatu vazne a mam proste pravdu. :) A tim co tady predvadis ses za kktt a z cirkusu jenom ty. Bez urazky, tak to proste je. :o)))
  • A kdo dal tem moderum toolkit?..svatej?....aha..Bethesda..lol..zalez :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit