Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak hráýl jsem RDR s autoaimem i bez, a vetsi zabava me prislo to bez autoaimu (mluvim ted o multaku) kde jeden byl v saloonu a ja pred saloonema prestrelka trvala cca 10 minut nez jsme se zabili a vetsi zabavu jsem dlouho nezazil. Proste to, ze se jeden kryje a ten druhej od boku ho zkousi sejmout ma opravdu sve kouzlo.
    Ja se s k + m taky vice bavil. Gamepad me u GTA spise vic deprimoval, protoze jsem mel pocit ze tu postavu neovladam. Ale mluvil jsem spise o headshotech, ze na k + m jsem nemel problem s sesti hvezdama protoze jsem jel prave na headshoty a nikdo nemel sanci.
    kdezto v realu muzes strilet od boku (autoaim s velkym kruhem zamereni :) ) a na headshot taky potrebujes aby ten cil chvili stal a musis cilit.
    Ale je to jen muj subjektivni nazor jak to na me pusobi no.
  • koukam ze konzolisti smerujou k hrani na jeste mnohem pohodlnejsi a intuitivnejsi youtube, budou jim k ovladani stacit jen dve tlacitka play/stop *3*
  • To, že si s myší připadáš jako rambo, není to náhodou tím, že u většiny her je rychlost atd. nepřátel nastavená na hraní na gamepadu a je ten rozdíl o to víc vidět, kdyby rychlost reakcí nepřátel a jejich přesnost atd. byli upravený jen na myš nemyslíš, že by jsi z toho měl stejnej pocit jako z toho gamepadu? (Jen by mě to zajímalo)
  • Shaker
    kdyz te hra desi kuli ovladani, tak to je frustrujici a ne zabavny... ano realita by byla krusna, ale to nema co spolecnyho s ovladanim, ale spis s tim, ze proti tobe stoji taky lidi stejne jako v multiplayeru a ne AI, ktera ma nejakej deffaultni rozptyl strel na urcitou vzdalenost a je ji volny, ze to koupi a umre :)
  • Miserius
    Jojo, asi 5 minut a i tak z toho mam trauma
  • Já si teda s k+m jako Rambo nepřipadám, jen mi to zkrátka dává mnohem větší potěšení ze hry, když si zamířím přesně kdy chci a kam chci.. když v reálu házíš ohryzek do koše, taky minutu nemíříš, prostě se podíváš a hodíš, to samé ti umožní k+m a nejde jen o střílení, ale právě i o to rozhlížení a další věci... holt je to kromě rychlosti a přesnosti mnohem komfortnější, přirozenější a inituitivnější a to všechno ve výsledku dělá strašně moc. Ten pocit ze hry je uplně jiný. Si to otoč, na druhé straně máš umělou inteligenci.. líbilo by se ti, kdyby jsi střelil někoho zezadu (nezabil) a on se x vteřin otáčel a pak x vteřin mířil než na tebe vystřelí? ... prostě to tak je, jen pár slabších jedinců to nechápe.
  • Psychotic
    S první částí souhlasím. Sám mám za to, že omezení možností, které musí respektovat všichni, jakékoli kompetetivní aktivitě může prospět. Nohy jsou méně efektivní dopravní prostředek než auto, ale v zájmu sportu se auta při maratonu nepovolují :-)

    S tím, že se nic nezměnilo, už souhlasím méně. Ve hrách všechno prochází rychlým vývojem a vývojáři toho už hodně vypilovali a vybalancovali.
  • @Psychotic@tiscali.cz
    USA a Japonsko není většina světa a v případě těch prvních je nahradil proto, že z gauče se na myši hraje fakt blbě
  • To už je jen ve schopnosti (nebo vůli) člověka ignorovat nedostatky vstupního zařízení. Někdo se s tím spokojí, někdo ne. Naštěstí je relativně volný trh a tak nějak možnost volby.

    Nicméně to nic nemění na tom, že se toho změnilo dost málo.
  • Však taky hodlám vyzkoušet, ale slyšel jsem, že to nemá tu správnou odezvu a intenzitu pohybu. Víč co, já drtím hry tímhle ovládáním profesionálně a tak by mě ty pedály v rámci sekund dost zdržovaly. Prostě, nemáme se o čem bavit, neznám lepší kombinaci než volant a joystick, zvlášť u stříleček.
  • Lidi, tahle diskuse je koukám hlavě o tom, za jakej čas kdo dá headshot na PC a na playstationu...
    Argumentuje se tu tím, že na PC ho dáš za desetiny vteřiny, na konzoli za minutu a tak...
    Ja hral GTA 4 jak na PC, tak na PS3.
    Na PC jsem byl nepřemožitelnej právě díky myši a téměř stoprocentnímu headshotu...
    na PS3, jsem měl..... strach kdyz me honili policajti! Protoze jsem věděl že prostě 4 fizli v otevrenym prostranstvi nedam prsk prsk...
    ale paradoxne má nemotornost na gamepadu mě víc vcucla do hry, protože se to přiblížilo reálu, kde bych netrefil ani silnici, natož 4 headshoty za sebou :)
    Klávesnice a myš je dle mého názoru nepřemožtelná, na druhou stranu si člověk připadá jak rambo a pokud chcípne, tak to svádi na bug ve hře :D
    Mějte se
  • Shaker
    to je dost chaby, ja se otacim na pedalech...
  • Akorát už bych to pak moc nenazýval hraním, ale třeba interaktivním filmem :) ... to je jako si u závodní hry zapnout automatické brždění do zatáček.. a) přirozená demence b) neschopnost částečně zaviněná pokročilou degenerací
  • Psychotic
    Myší dáš headshot za desetinu vteřiny, páčkou seš rád, když ho dáš za vteřinu. Hlavní proměnná je tedy rychlost zaměřování. Rychlost (přesnost, chceš-li) myši dává méně prostoru pro taktiku, týmovou hru apod. V tom se platformy liší.
    To, že člověk s k+m porazí člověka s gamepadem o kvalitě gameplaye opravdu nic neříká.

    Edit: O ten důsledek právě jde. Ten důsledek nepřesnějšího míření je taktičtější, realističtější gameplay.
  • Vem si prášek a uklidni se. Tady nikdo neřeší PC vs konzole. Ale tou tvojí reakcí jsi jen potvrdil, že tahle autoaimi špína jde z konzolí.. Jinak na pc hraju už cca 20 let, mezitím jsem měl i Xbox (prodal jsem ho, na opravdu smysluplné hraní je jedině pc a to hlavně díky ovládání což je alfa omega .. klávesnici a myš nenahradíš nějakýma páčkama a pár tlačítkama).
  • Kdo tu mluví o rychlosti? Tady se jedná o přesnost.

    Edit: Samozřejmě na konzolích se nepřesnost nahrazuje pomalostí... odtud ta rychlost? Ta je jen důsledek.
  • Psychotic
    Další fanatik, co si myslí, že rychlejší gameplay = lepší gameplay. To je marný.
  • prostě socky co nemaj na konzoli no.A argument typu "já mám, doma PC za 60k" mě nezajímá. Každej normální člověk má ke konzoli i herní PC a nemusí denodenně fňukat na diskuzích.
  • Každý ať si to hraje jak chce. Já například hraji veškeré hry na PS3 se zapnutým auto-aim, jelikož je to pohodlnější, než manuálně zaměřovat cíl bůhví jak dlouho :P. U Uncharted žádný auto-aim není, takže jsem to musel překousnout a docela to šlo. I tak jsem moc rád za přítomnost auto-aim ve hrách :). V GTA IV to bylo náhodou v pohodě a dalo se s tím hrát, nechápu, jak na to někdo může nadávat :P.
    Jinak se už nemůžu dočkat, až začnu v GTA V krosit nepřátele!! :). Jsem taky zvědav na střelbu za jízdy, která byla na PSku dost obtížná. Pak jsem si vybudoval vlastní systém, ale i tak to dalo dost zabrat. V takových případech je klávesnice s myší lepší. Celkově se střílečky hrají lépe na klávesnici a myši kvůli hbitosti a přesnosti ;).
  • Bože další PC fanboy???Nechcete si o tom psát až to oznámí i na vašem milovaném PC???Asi kolem konce roku 2014????Pěkně s myší a klávesnicí zlomenej na židli.....Už mě ty kecy nebaví...Příjde mi to trochu jako ta.....no...... hmmmmm.....ZÁVIST....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit