Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vždy pohoří? myslíte jako Pathologic? *7*
  • Problém nedoceněného větvení příběhu je podle halvně v tom, že to nidky není pořádně dotaženo. Takže se pořád dbá v první řadě na délku hry (ve smyslu od spuštění po titulky). A protože udělat pořádné větvení v dlouhé hře je extra nákladné, tak je to udělané jen tak na oko (hra se stále drží stejné dějové linky). Pak to opravdu ocení minimum hráčů, prtoože bez ohledu na to kolikrát si zahrajete Mass Effect, Dragon Age, Until Dawn apod tak stále hrajete ten stejný příběh ve stejných lokacích se stejnou akcí. A minimum hráčů má čas investovat dalších 30-60 hodin jen proto, aby viděli pár upravených dialogů, které stejně nic nezmění.
    Co by to imho chtlěo by byla hra, která se opravdu větví a kvůli tomu není příliš dlouhá. Takže jedno dohrání by trvalo třeba jen 2-3 hodiny (člověk by tím mohl zabt příjemně jeden večer). Ale s tím, že by to šlo dohráttřeba desetkrát a pokaždé úplně jinak (myšleno ve smyslu, že jedno malé rozhodnutí v úplném úvodu vás povede úplně jinam - jiné lokace, jiný příběh, klidně jiný žánr - zatímco jedna volba vás provede akční hrou, jiná volba vás provede detektivní adventurou). Pak tubudeme mít větvení, které bude dávat smysl a které hráči ocení protože budou mít čas i smysl další řešení vyzkoušet. Dokud to bude dělané stylem "Aby totam jakože bylo, ale nedalo nám to žádnou práci vytvořit", tak to opravdu ocení jen minimum největších fanoušků hry.
  • Hru dohrála jen hrstka hráčů != příběh ocenila jen hrstka hráčů.
  • Trošku mne mrzí, že se autor článku nevěnoval Zaklínači 2. Ten předvedl v téhle věci docela extrém
    • Ano. A je to taky dobry priklad toho, ze ackoliv si s tim dali strasne moc prace, tak to oceni jenom cast hracu.
      Treba za sebe muzu rict, ze je uplne jedno, kolikrat budu Zaklinace 2 hrat, ja s temi nacky ze Scoia'tael nechci nic mit a nebudu hrat Iorvethovu pribehovou linii.
      • To je vtipny to jsem si rikal taky ale pak mi Iorweth prisel jako mnohem lepsi varianta potom co jsem se dostal hloubeji do pribehu.
    • Mimochodem neví se něco o W3 Blood and Wine? Už to dávno mělo vycházet.
  • Morraw
    Ještě zajímavější mi přišlo, že první akt v PoE dokončilo podle steamu jen 43%. Tzn. 57% lidí se nikdy nedostalo přes první třetinu hry! PoE je dlouhá hra a na konec se nemusí dostat každý, ale neprojít ani první částí..
    Ještě zajímavější je to z toho pohledu, že hra byla tvořena pro velmi specifickou skupinu lidí, kteří se hodně odlišují běžného mainstreamu. Přitom hra byla přijata kladně, tak kde je problém?

    RPG hry jsou obrovské a vždy je hraju tak, že už se k nim nikdy nevrátím. V hodně otevřených světech jako TES se také ztrácím a po desítkách hodin člověk zjístí, že třeba ani nepostoupil v příběhu a hra začíná nudit. Zaklínače už také hraju velmi dlouho (85h) a dostal jsem se teprve do Skelige.

    Několik různých zakončení je fajn, ale nebaví mě hrát tu samou hru, jen abych na konci viděl jinou animaci, což tak docela často bývá. Nedávno jsem ale hrál SWToR a dojel jsem kampaň za zlého Sitha a hned potom jsem rozehrál hru za Sitha hodného. Mám rád spíše kontrasty, cestu dobra nebo zla, než něco mezi, kterou volí třeba Zaklínač. Neuspokojivá rozhodnutí mě přivádí k šílenství *1*
    • Pethulla
      Kde je problém? V tom, že spousta lidí to ve slevě koupí jen s tím, že je to zlevněné. A pak si to nechává do zásoby. Takové statistiky najdeš skoro u každé hry, to fakt není nic překvapivého.
      • Njn, ja jsem treba cekal na druhy datadisk, abych hral hru celou a odladenou. Aktualne mam neco rozehraneho. Takze to dohraji, az dohraju prave rozehranou hru.
    • Me to teda zajimavy neprijde. Dosel jsem do prvniho mesta a mel jsem chut tu hru smazat, kdyz jsem videl, ze tam prakticky nejde nic delat, npc stojej jak sloupy a chrlej romany brakovyho textu, kterej ani nijak ten svet nepriblizoval, pac to bylo napsany od backeru. Pak jsem dosel do pevnosti, kde taky nebylo v podstate nic, opet krome dungeonu, kterej se ale sestaval od jedny mistnosti s nudnym stereotypnim bojem ke druhy. Pak jsem dosel do velkyho mesta, kde se opakoval pocit z prvniho mesta, jen rozdelenej na 5 obrazovek. No a pak jsem zjistil, ze me vlastne nebavi ani ten plochej boj, protoze neco tak otravnyho jsem dlouho v rpg nevidel. pauzni, naklikej, pauzni, pauzni, pauzni, naklikej, naklikej. A smazal jsem to.
      • Hra zjevne neni pro Tebe.
  • Mart9
    Mně se třeba líbil Skyrim, ale musel jsem ho vypnout po třech hodinách, když na mě padla deprese při představě, že bych tam měl strávit stovky hodin a pořád někde kecat.
  • Jack1947
    Hráči, nedohrávají hry za své "těžce vydřené" peníze, OOooo jaké to překvapení *7*
  • Na tom něco bude, nejlepší hry historie jako Baldurs Gate 2, Fallouty, Deus Ex nebo Witcher tyhle mechaniky měly
    • Za větvený příběh by jsme mohli považovat Zaklínače 2, kde se aspoň změní kapitola. Zaklínač 3 nic takového nemá, tem já jenom posouvaní NPC, jinak příběh skončí víceméně dosti podobně u všech možností.

      Takže toho Zaklínače jsi myslel jakého?
    • *15* *15* *15* *15* Nejlepší hry samozřejmě nic takové nemají viz. SotC. Nazývat nejlepší hrou historie Zaklínače je pak ultimátní zvěrstvo...
      • Nevěděl sem, že SotC je RPG.... *15* *15* *15* *15*
        • měl by ses začít naučit chápat psaný text...
          • Řekl troll, který si ani nepřečet titulek ke článku, pod kterým troluje. *15*
            • "Na tom něco bude, nejlepší hry historie jako"

              co na tom nechápeš? Jasně a stručně napsané...
            • Jasně, článek je o vyprávění v RPG, original poster sám uváděl JEN RPG hry a mechaniky v nich hry a já si něco dosadil... pokračuj kašpárku. *15* Není větší legrace, než pozorovat hlupáka, jak se snaží vykecat ze svých přešlapů.. *15*
            • myslíš ten příspěvek o nejlepších hrách historie nikoliv nejlepších RPG historie? Že sis tam dobásnil RPG, je tvůj problém, nic takového nepsal, takže se uklidníme a vulgarity necháme stranou, že ano? Nemusíš se hned snižovat k verbálním útokům.
            • Myslíš ten příspěvek, kde se dotyčný bavil o mechanikách v očividně RPG hrách, keré sám uváděl (BG2, Witcher, Fallout, Deus Ex...)?

              KK, mrzáčku. Ty musíš mít v hodně vymeteno v palici. Tohle už není ani slabý trolling, jen idiocie... *15*
            • řekl troll, který si ani nepřečtl příspěvek, na který reaguje *15*

              Ty jsi vskutku smutná existence
      • No to jsi asi SotC moc nehrál, tam je právě na mapě spousta vedlejších lokací, které nemají zdánlivě význam v příběhu a jsou tam jen pro potěchu zkoumavého hráče, jako třeba zahrádka nad startovní lokací kam lze vyšplhat
  • rozvětvení u RPG zrušit... nevím, proč bych měl hrát hru dvakrát... to si radši počkám na další díl

    teď je stejně takovej přetlak her, že nemít co hrát je umění

    (ale zase abych nekecal... teď jsem třeba dohrál Oxenfree, konečně vyšlo i na GOGu, tak jsem pořídil... a už v průběhu jsem se těšil, až si to zahraju znova a zkusím jiný cesty... ale tohle je hra na max. 8 hodin, ne na 120, a taky je to čiště příběh, kdežto v RPG i s rozvětveným příběhem člověk musí většinou procházet stejný místa a mydlit stejný příšery :)
    • Asharak
      Steam efekt, který ničí pouto ke hrám a dělá z nás roboty na kupování a procházení her jedné za druhou jak rychle to jen jde. *16*
  • Fuj. Dragon Age: I. Naleštěný bulshit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit