Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • iSpirit

    😂Spekulace? Lenin je masový vrah. O co se tu snažíš tou fabulací? Ty se tu snažíš obhajovat masového vraha? Vraha děti? Proč se tu s tebou vlastně bavím? Je mi z tebe zle. Lenin je masový vrah, máš jeho korespondence. Máme jasné fakta, dálší slova netřeba. Je mi z tebe zle. 

  • Beru na vědomí seržo :) já jen že jsem po přečtení části diskuze nabyl dojmu, že svět je černobílej a nepřítel je jasně označen a pojmenován :lej: :ex:

  • Derp_1337

    HAHAHAHA, takovéhle argumenty "kdyby..." jsou absolutně nejnižší dno, kam můžeš klesnout. To už klidně můžeš rovnou napsat "došli mi nápady, tak teď si budu vymýšlet alternativní historii a jak by byla sluníčková a všichni by se drželi za ruce a měli se rádi". 😂


    To už klidně můžeš psát "kdyby car byl hodný na poddané", "kdyby tehdy Rusko mělo mnohem lepší životní podmínky a přebytek jídla pro každého", "kdyby Rusko nemělo cara a byla by to republika", kdyby... kdyby. Prostě totální nesmysly a spekulace.

  • iSpirit

    Ta občanská válka  by nebyla, kdyby nebyl Lenin. Lenin je čistokrevný vrah,což je i díky korespondencím čistý fakt. Babiš nekrade miliony, ten krade miliardy, což z něho dělá největšího zloděje ze všech. Babiš je člověk, co je schopen do televize říct, že za novou dálnici považuje D1 a dá si do grafů a ještě se o to hádá. Jo, Babiš je nejhorší ze všech.

  • iSpirit

    Nic není černobíle. Amerika má spoustu chyb, dobře to všichni ví, jen nechápu, proč musíš tahat Ameriku do diskuze o Rusku. Amerika se tu neřeší.

  • Derp_1337

    1.) Nikdo jsem Babiše nevolil a nikdy jsem nic podobného nenapsal. Můžeš si projít celou historii mých diskuzí a uvidíš, že to je pravda. To, že mám názor, že spousta našich politiků je ještě horší než Babiš, vůbec neznamená, že ho chci volit.
    Na základě tvrzení "Dotace na Ptačí Hnízdo jsou maličkost v porovnání s bordelem okolo korunových dluhopisů" sis jako obvykle vycucal z prstu, že někoho glorifikuji a volím.


    2.) A opět tvůj odkaz nedokazuje tvůj názor.
    Asi jsi to moc pořádně nečetl, když nevíš, že v Ruské civilní válce nebojoval Lenin proti nějakým "ubohým sedlákům". On to byl střet několika stran (Bolševici VS Bílé Hnutí VS Zelené Armády VS Anarchisti ... a další). V tom tvém odkaze je jasně napsané "In these multiform conflicts, no single side had a monopoly over violence". Bohužel Občanské Války nikdy nejsou pěkné.
    Už 2x ses tu snažil podstrčit jakýsi "důkaz", ale v obou případech se to ukázalo jako nesmysl. Nemyslíš, že je na čase trochu ubrat a přestat tvrdit, že Lenin byl stejného kalibru jako Stalin??

  • Tak když myslíš. O ruské paranoie, gulagach, stalinistických čistkách, prasečině v Grozném, 14 dennímu zatajování Černobylské katastrofy před zbytkem světa, úchylný propagandě Sputniknews atd. atd  víme všichni......ale málokdo bez prskání zkousne, že všelijakej, jen né čistej štít má i velebený Západ. Na výkřik do tmy od Jeníčka ani nemá smysl reagovat. Článek je o propagandě, no ne? Fakt mě nebaví pořád plavat s ostatním stádem v proudu a hejkat světonázor z veřejnoprávních médií.....ale asi to tedy nemám v hlavě v pořádku, budiž chlapi.

  • iSpirit

    Přesně tak. Už to, že musí do debaty o Rusku tahat Ameriku, značí, že ten člověk není úplně v pořádku.

  • iSpirit

    😂😂wiki jako zdroj informaci. Vzdělaní lidi jako já rozhodně nehledají informace na wiki, tam hledají tupci jako ty 😉. 

    K Babišovi ses tu přiznal, to není automatika, Babiše jsi tu několikrát glorifikoval. Takže tak. 

    https://www.sciencespo.fr/mass-violence-war-massacre-resistance/en/document/crimes-and-mass-violence-russian-civil-wars-1918-1921

    tady to máš krásně rozepsáno.

  • Derp_1337

    K těm zdrojům: nepředpokládal jsem, že musím dávat odkaz na něco tak očividného jako je Wikipedia. https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921-22

    Pro vzdělané lidi je to většinou první místo, kde vyhledávají informace. To jenom lůza považuje kdejaký blog za hodnověrný zdroj informací.


    Navíc je strašně vtipné, jak kdokoliv, kdo nesouhlasí s tvými nesmysly, je automaticky volič Babiše. Prostě je to další věc, kterou sis vycucal z prstu, jak to máš ve zvyku.

  • Magister_Peditum

    Hledání nepřítele, toť věčný příběh ruské zahraniční politiky už od dob Ivana Hrozného. Spíš se divím, že jim nevadí už ten fakt, že Rusko zjevně nukleární válku ve světě Metro 2033 jednoznačně nevyhrálo... 😂 

  • Jack1947

    Podle mě to ani nemohl stihnout, nežil tak dlouho. Možná pár tisíc to bylo.

  • yeniczek

    Pani. Tohle nema ani cenu komentovat nejak bliz a vsem, kdo se rovnou podiva sem dolu, radim: Nectete to! Radoby chytre reci michajici uplne lzi s castecnou pravdou, tak jak je to dneska v mode.

  • iSpirit

    Ten blog má zdroj jako knihu. Ty jsi tu nepředal žádné zdroje, nic. Chápu, že tě zrůda imponuje, stejně jak tě imponuje zrůda Babiš, ale nezkoušej to na mě. Vím, že jsi poměrně jednodušší člověk, takže nemá cenu debatovat. Hodně se mi libí, jak si dáš vždycky plus. 

    Takže abych si tě dál do obrazu. Volič Babiše, obhájce Lenina. Co ty jsi za lůzu? 

    http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2002/12/26841_11_0_0.html


    O Leninovi je toho plný internet. Stačí hledat. Zrůda. Pokud obhajuješ Lenina, jsi taky zrůda.

  • Derp_1337

    Uvědomuješ si, že považuješ kecy na jakémsi blogu za hodnověrný zdroj informací?? Právě to z tebe dělá nevzdělance.

    Nedávno jsem četl na blogu jedné teenagerské dívky, že rok 2020 určitě bude konec světa, tak by ses měl už začít připravovat a rozloučit se se svou rodinou, nemyslíš? 😂 Bylo to napsané na blogu, tak to prostě musí být pravda!


    --------
    PS: Jen tak lehce jsem zkouknul ten tvůj blog a jenom jsem se smál, jak ten pisálek vinil Lenina za hladomor v Povolží v roce 1921-22. Ten hladomor nastartovaly velké povodně v povodí Volhy, bylo to tak špatné, že rolníci nemohli místy ani zasít obilí... ale autor blogu za vše viní Lenina (on ho cíleně vyvolal!)😂

  • iSpirit

    tak začni studovat nevzdělanče(voliči Babiše):

    https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=459515

    Lenin byl stejná zrůda jako Stalin. 

  • 2 Drizzt a ostatní

    doufám, že nepatříte do skupiny lidí, co papouškují zprávy Bellingcatu, White Helmets a ostatních skupin, které se dají označit všelijak, jen né jako nezávislé a nestranné. Já k východu chovám antipatii (byl jsem k ní vychován, protože to do mě média od mala sypou ze všech stran), ale chtělo by to chlapi krapet nezávislého a nestranného pohledu.

    Ono do zblbnutí číst, jak Assad vlastnoručně v porodnici novorozencům pudruje zadečky Sarinem a jinými látkami BOL, jak sám Vladimír Vladimirovič nařídí sestřel letu MH-17 a ostatní v západní společnosti rozšířené propagandistické lži, je dvojsečné. Ta samá západní společnost už nechce slyšet o potvrzeném napumpování 5 miliard dolarů do Ukrajiny v rámci přípravy na "demokratizaci" východního vazala Ruska. Část z toho zpapal i Majdan, který západu nevyšel.

    Ta samá západní společnost už nechce slyšet o vylhaných ZHN v Iráku, které se nikdy nenašly, ta samá západní společnost už nechce slyšet nic o tom, že smlouvu INF od začátku porušuje a chytře obchází sama USA (balistické rakety středního dosahu) a strašně včíská, že si Rus "zpozemšťuje" námořní Kalibr, Novator atd. a vůbec jim nevadí, že USA nikdy nezlikvidovala tisíce balistických raket středního dosahu na lodích a ponorkách USN a navíc "zpozemšťuje" další Tomahawky. Západní společnost už nerada poslouchá, že řízenou destabilizaci Středního východu způsobila z vyššího principu sama USA - a migrační vlnu si vyžereme mi EU. Co se smlouvy INF týče, zase na tom budeme nejvíc biti mi Evropané. Sféra vlivu je rozdělena úplně jinak než během studené války, rus už nemá nárazníkovou zónu v podobě států Varšavské smlouvy, USA porušila dohodu, že nikdy nebude rozmisťovat rakety středního dosahu a stavět vojenské základny dále na východ - a vesele tak činí (Balkán, Estonsko, Litva, Polsko atd.) teď čerstvě zinscenovali další paralymiádu ve Venezuele - končí staré smlouvy na vývoz ropy a oni tu ropu zoufale potřebují.

    Jakmile se začne psát o humanitárních konvojích, brzy následuje Humanitární bombardování - v tom jsme my, západ, orpavdu dobří.


    Jak jsem už napsal, nemám rád východ, nikdy jsem neměl, ale dejte si pozor ať nedopadnete jako naši předci, kteří slepě provolávali slávu východu, lehce by se z vás mohli stát pitomci, co slepě provolávají slávu západu aniž by chápali důsledky mocenských bojů. Chce to trochu nadhledu.

    Jestli je podle Vás Rusko Mordor, tak USA si v ničem nezadá s Železným pasem.

  • Kompost

    poplacaj sa po ramene, argumentovat propagandistickym skvarom napisanym tou istou osobou ktora bola za stav spolocnosti zodpovedna je dno. kritizoval v nej cast komunistov, ale rozhodne by na zaklade danej kritiky neposunul rezim niekam kde by bol menej opresivny. slo skorej len o dalsi nastroj k likvidacii opozicie. ako som uz pisal, stranicka linia myslenia sa menila castejsie nez spodne pradlo lahkej devy. howgh, uz ma to tu nebavy. idem si radsej nieco zahrat.

  • triptich

    teraz to nedohľadám, ale presne táto recenzia je s vysokou pravdepodobnosťou fake :D na nete koluje aj priznanie autora a ak si prelistuješ ročník 77 rudého práva, tak tam po nej nie je ani stopy = jej pravosť je nedokázateľná. druhá verzia tvrdí, že to bolo prevzaté z nejakého poľského časopisu z 1971 a neskôr preložené do češtiny... nejakým pánom "nenja". to je asi najpravdepodobnejšie.

    každopádne s oficiálnym stanoviskom strany to zrejme veľa spoločného nemalo.
    vďaka za reakciu

    P.S.: u nás sa pán prsteňov bážne nesmel vydávať, šírila sa ale samizdatová verzia od p. pošustovej, ktorá bola neskôr ofiko vydaná.

  • Derp_1337

    Můžeš začíst přečtením jeho knihy Dětská nemoc „levičátství“ v komunismu, v které sám kritizoval to, co někteří komunisté dělali.

    Bohužel po dopsání knihy už nestihl provést změny ve státě, protože se musel začít stahovat do ústraní kvůli zhoršujícímu zdravotnímu stavu, který následovala mrtvice, přičemž 2 roky na to umřel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit