Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Souhlasím aby A.S. dostal další peníze a je dobře, že tomu tak je. Ten zákon, že je možné chtít více peněz, pokud prodeje několianásobně převýší odměnu je skvělý. Zamezuje se tak podhodnocení díla.

  • ALHAZRED
     Pravda je takova, že lidi nečtou.

    Kdyby četli, možna by Zaklinače jako hru považovali za plytkej brak a nevydelal by, jenže dneska se nečte, dneska se hraje, takže lidi to poznaj jako hru, BTW hodne kvalitni, malo kto jako knižku, ja osodne to čist nebudu, mne se nechce...

    No a s tim souvisi prava na serial, možna film, jo to maj lidi radi, takže kto ma pravdu ?

    Myslim že obě strany profitujou jedna s druhe a sem rad, že se nakonec dohodli...

  • Ilusiveman

    PS: vítej, v české, méněcenné společnosti. Navíc se silnou absencí základních, morálních hodnot.

  • lito
    Brakovou? Co je pak příběh v Zaklínači? Odpadní? 
  • Ilusiveman

    Osobně, nejlíp napsané povídky/knížka, co jsem četl, jako celek.

  • Tu jeho východní brakovou literaturu by za mořem/na západě nikdo bez CDP neznal jen pár fantasy nerdů...

  • Ilusiveman

    Bez herního Witchera bych to asi přežil, bez předlohy ne.0

    Být Sapkowski, tak CD projekt rozeberu tak, že se jim to nebude líbit. Nezastavil bych se, dokud by z CD projektu nezbyl jen prach. I kdybych si měl nastudovat, kdo druhý, udělal TOP RPG, třeba i bez super licence a zaklínače jím vnutit.

    Naštěstí, Sapkowski, není, ani zdaleka tak mstivej a v tomto směru nízkého charakteru, jako já. Tedy nevšiml jsem si.

  • lito
    jak díky CDP? Snad díky jeho literatuře. Díky Sapkowsému CDP vůbec někdo zná. Díky Sapkowskému mohli vytvořit hru. Díky Sapkowskému měli universum, které není náročné a je dobře uchopitelné. Díky jeho předloze vůbec CDP existuje. Co to je za kecy. Hra o Trůny by vůbec nemohla existovat bez Martina, ale HBO profitovala i bez Hry o Trůny, což se nedá říct o CDP, ti vytvořili ty tři ušmudlane hry jen na základě Sapkowského. Celý CDP by mu měl dokonce života líbat ruce. 
  • tak znovu jak napsal někdo podemnou Sapkovsky je šmejdskej vyčůránek platit by měl on CD projektu za to že jeho knihy OBROVSKY proslavilo: Díky CD Projektu se jeho knižní série dostala na Západ (kvalitní překlad
    do Angličtiny například) a dostala se až za moře. Díky CD Projektu
    prodal práva na seriál Netflixu. Díky CD Projektu je jeho fantasy v
    současné chvíli stavěno na úroveň světa Hry o Trůny a přezdívá se mu
    "Východní Tolkien). Takže nebýt CD Projektu, milý Sapkowski, který je
    jinak těžký alkoholik by neprodal žádná práva na seriál, na západě by to
    byla fantasy pro pár zasvěcených..

  • lito
    CDP má fanatické kultisty, kteří jsou schopni tvrdit, že Zaklínač 3 má lepší příběh než předloha. Takže proto ten hejt. Jinak CDP se zachoval nemorálně, že z těch miliard Sapkowski nic neviděl, dokud to tedy nezačal řešit přes právníky. Teď kultisté budou tvrdit, že CDP je charita a dává Sápkovi něco, co vůbec nemuseli. Každý tady expert na polské právo...
  • Knifer

    Jo mám ten dojem že v té době nebyla trojka ani oznámena

  • lito
    Jako jo, kdyby to byla jen mirná předloha, tak neřeknu, ale CDP kopíruje do hry všechno a ještě to neskonale prasí. Jsou tam celé pasáže z knih špatně převedené, takže tvůrci s tím opravdu měli dost lehkou práci. Ten příběh ve hrách je vlastně sága+série psaná někým po mozkové mrtvici. Takže ať platí.
  • Smrtihlav2000

    Takže si to shrneme.

    1. Sapkowski moc dobře věděl, co dělá. Naprosto nevěřil, že nějací "hlupáci" cokoliv svedou. Hrami a hráči pohrdal a považoval je za odpad.

    2. Na Západě se nikdy jeho série neprosadila. Pouze v Německu a pár zasvěcených v Anglii.

    3. Než vyšel třetí díl, na 1. a 2. díl neustále nadával. Hráče považoval stále za hlupáky, co neumí číst.

    Takže jaký je vlastně výsledek? Díky CD Projektu se jeho knižní série dostala na Západ (kvalitní překlad do Angličtiny například) a dostala se až za moře. Díky CD Projektu prodal práva na seriál Netflixu. Díky CD Projektu je jeho fantasy v současné chvíli stavěno na úroveň světa Hry o Trůny a přezdívá se mu "Východní Tolkien). Takže nebýt CD Projektu, milý Sapkowski, který je jinak těžký alkoholik by neprodal žádná práva na seriál, na západě by to byla fantasy pro pár zasvěcených...Je to to samé jako kdyby si filmová společnost 20th Century Fox vzpoměla, že byla blbost dát Lucasovi procenta místo honoráře. Tady to bylo přesně opačně. Morálně to Sapkowski projel na celé čáře a CD Projekt mu tím vyrovnáním ještě zavřel pusu. 

  • 0011

    Hele při těch hrůzách co po něm vytvořil odpadní žánr fantasy young adult patří spíš k nadprůměru. Mám první edice, předtím a bohužel ani potom nic podobného nevyšlo, je tam trochu cítit odkaz na pulpovou éru R. E. Howarda, ale ty knížky mám rád. Z her, ač mám všechny mám nejradši jedničku, dvojka má super ambientní hudbu, ale herně to už  byl posun jiným směrem, než jsem doufal, jednička je nedoceněná jako klasická pc h&s, další díly jsem kupoval day one hlavně proto, abych finančně podpořil vývoj Cyberpunk 2077 a z té herní ukázky jsem byl nadšený.

    Doufám že teď už to hlavně bude v klidu, v případě dalších projektů ze světa Witchera by asi sami měli nabídnout rozumnou částku, přece jenom díky té licenci se z nich dokázal stát silný hráč a myslím, že i před vydáním Cyberpunku rozhodně nejsou bez peněz, ale obávám se, že by takový hypotetický projekt byl čistě MMO - nic proti nim nemám, jenom si nemyslím, že by měli šanci uspět s měsíčními poplatky, jako f2p bych hrát nechtěl, jenom nevěřím že by to mohlo uspět proti WoW.

  • lakomej dědek napíše průměrné fantasy, pak prodá svá práva na hru, kterou od začátku pomlouvá, a pak když je hra úspěšná, tak je nespokojený se svou původní dohodou a chce víc. CD projekt mu nejspíš z blahovůle a úcty k němu vyšel vstříc.

  • Carnage666

    Máš pravdu řekl bych, ale hate na něj i je i proto že když se vždycky někdo zeptal co si myslí o hrách tak reagoval negativně a nemluvil o nich v moc dobrym světle. Možná protože byl naštvanej ohledně peněz, možná kvůli něčemu jinýmu ale známe herní komunitu jak si to vyloží a hate je na světě.

  • uher

    Je to jednodušší než sí myslíš. Pokud má herec kolem sebe chytré agenty, tak je schopný si vysmlouvat nikoliv procenta ze zisku, ale procenta z tržby a v podstatě nemusí nic řešit, protože i když je film ztrátovej, tak oni mají peníze jistý.

    Jasně, musí s tím souhlasit i druhá strana, ale v tomhle případě nedošlo ani k návrhu.

  • JamesFaith

    No, upřímně, ten hate se na něj snesl především proto, že CDProjekt je stále na vrcholu popularity a většina jejich fandů reagovala na základě emocí, kdy bránili svého oblíbence.


    Byla to úplně stejná situace, jako když hráči v diskuzích ve sporu např. malý vývojář nebo oblíbený scénárista vs. EA okamžitě brání stranu, která šla proti EA, jen se výjimečně vyměnily strany.

  • Procetl jsem si nekolik komentaru a vidim, ze je tu plna rada odborniku na polske autorske pravo. Z faktu, ze se nakonec nejak vyrovnali plyne, ze ten narok nejakym zpusobem opravneny je a protoze ani jedna strana memela jistotu vyhry u soudu, tak se dohodli. Nema smysl nekoho spinit nebo v tom hledat nejake slozitosti.

  • To také není tak jednoduché. Viz spoustu filmů, kde se finanční bilance vymodeluje tak, aby film oficiálně vydělal co nejmíň. Vetšina herců tedy kontrakty staví tak, aby procenta ze zisku tvořila jen malý poměr z celkové odměny

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit