Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak diskusi jsem pročetl celou a musím zvolat Bravo!
    Sešla se tu totiž spousta podnětných příspěvků a informací a debata na úrovni. Kéž by se více diskusí neslo v podobným duchu, bez zbytečných invektivů a věcně.
    • Menttor
      Souhlas, dokonce jsem si chvílema říkal, jestli jsem opravdu na games.cz. Asi to souvisí s tím, že se diskuze neúčastnil Veskoslav *1*
    • Ještě to není ono, ještě tady smrdí spousta marastu, taková zalezlá a skrytá špína, ostatně sám máš jasno.
  • Tuhle hru kupuji všema deseti ale mam takovy pocit že dlc s dalšími národy mě přijdou na dvojnasobek puvodni ceny hry neli vic.
  • Já miluji Řecké kultury. Takže asi půjdu po Makedoncích a nebo podobným Kartagincům... Římanů mam už plno a navíc Řekové se mi kulturně i vzhledově líbí víc (zbroje a tak)... Třeba kratší moderní provedení Korintských přileb s výřezy na uši a chocholem pro mě vždy bude nejkrásnější helmou z celých dějin lidstva... Pokud se budu chtít přiblížit svým kořenům tak potom šáhnu po sourozence našich předků Keltů a to Arverni... Parthia se mi líbí jako následovník mnou obdivované Perské říše.. ale ta jízda na obrázku se mi vůbec nelíbí.. už mi to připomíná více jak středověkou jízdu (na první pohled) než to co mám rád na starověku.... Já bych klidně osobně posunul Rome total war do starší doby a Řím uplně vynechal.. ale to protože miluji ten ortodoxní Starověk, který představuje Řecko a Persie a ne ten novější pod vedením Říma.... Jinak sem moc rád za hru posazenou do tohoto období.... Pro mě je Starověk nejkrásnější (nejbohatší kulturně, technologicky, filozoficky, v medicíně, umění, znalostech o světě a vesmíru) období historie... Škoda že sme se potom propadli do propasti ze které se v některých výše zmiňovaných odvětvích vyhrabáváme až teď (za pomocí studie Starověku)...
    • To je všechno jen tvůj osobní názor. A můj osobní názor je, že píšeš bláboly *4*
      • A to? Které z těch věcí považuješ za nepravdu?
    • No mužem být rádi kde jsme ty Genocidy co předváděli Římané a neustálé občanské války a prohrané bitvy mohli znamenat konec civilizace -> mužem být rádi za dnešní dobu hodně se mě právě jeví že lidé si moc romantizují minulost.

      Jinak kelty mám taky moc rád. Čekal že poslední 2 národy budou Řecko a Egypt.
      • No ve Starověku se hodně bojovalo. Ale ony zas ty světové války nejsou tak dávno a bojuje se pořád někde... Jen teda už to neni tak na tvrdo... Ale Starověk spíš skrývá mnoho věcí ohledně vědy, filozofie a tak dále.. To co doháníme až teď.. to za co ve středověku a raném novověku byly lidé upalování.. Jako že se ve starověku vědělo že země je kulatá a točíme se okolo slunce nebo že Heron téměř stál na prahu Průmyslové revoluce se svými vynálezy poháněnými párou a další lidé ve starověku ze kterých čerpal Da Vinci (to sám nevymyslel všechno ale hodně čerpal třeba od Herona Alexandrijského).. Tak v mnoha věcech doháníme Starověk až teď... Nicméně díky pokroku máme teď vysoký standard jaký sme od té doby neměli... Mimo to Řím zas nebyl tak krutý.. Když se mu národ nevzepřel tak mu nijak extrémně nehrozil.. ponechal jim kulturu i náboženství což se třeba nedá říct o dobyvatelích ze středověku a novověku... Římané často chtěli národy podrobit a ne vyhladit.. Pouze v případě, že je některý národ velice štval tak je vyhladili jako to udělali s Kartágem... A třeba s dobýváním Galie to taky bylo všelijaké.. Oni si tam ty Galové toho Césara na sebe navzájem posílali často..
        • Zase myslet si že všechno vzniklo ve starověku a ve středověku se nic nevyvíjelo a nezkoumalo je dost mimo. Jistě, byly položeny základy spousty oborů ale některé byly taky jenom slepé cesty.
          • jistě že se ve středověku hodně věcí oběvilo.. Ale třeba obecně se mezi historiky praví že bylo lepší být zraněn ve Starověkém římě než za Napoleóna.. Protože ve Starověku byla medicína velice daleko a hlavěn nástroje byli naprosto precizní.. když porovnávají nalezené zdravotní nástroje ze starověku s novověkem tak je tam jen málo rozdílů (v těch zákaldních nástrojích)... No ony právě ty zákaldy jsou důležité.. Dříve když sem starověk neznal tak sem nevěděl.. protože ve škole učí dějepis jako by to byla přímá linka.. pak vzniká pocit že starověk byl méně vypělí než středověk.. ale není tomu tak a ani předtím tomu nebylo tak.. když se podíváte na dějiny civilizací tak můžete vidět že vše se pohybuje v kruzích.. opakuje se doba temna a zlatý věk... není to linie.. a když pak studujete vynálezi Starověku jako ty od Heróna tak to prostě... A většina věd začíná tím že "již ve starověku"... Většina věd staví přímo na zákaldech ze starověku... Bohužel to všechno musím dohánět samostudiem a ve škole to nikdo neučí...
            • Asi sme trošku byli pro starověk barbaři když se při rekonstrukci Prathenonu k tomu přistouplo jako že je to kostka atak se to nějak poskládá.. Byla to katastrofa a pak se oběvilo že Parthenon nemá téměř žádny pravý úhel.. je to dokonalá iluze... Jeho traj je zaoblen tak aby vypadal jako dokonale rovný... a tak každá část parthenonu má své speciální místo a nelze nahradit jinou částí.. teď na štěstí už to víme a tak se ho snažíme poskládat správně.. Ano zraněn v boji.. jde o to jaké měli ve Starověku nástroje a znalosti anatomie.. To je ten hlavní rozdíl.. ve starověku už dělali velice náročné operace hlavy a různé operace na které jsme si netroufli až do moderní doby... Ale jde hlavně třeba o různé tvary nástrojů.. ačkoliv se to může jevit jako maličkost... tvary nástrojů jsou velice důležité.. a potom důmyslné nástroje jako jehlice uvnitř jehel na vytahování miniatur nebo různé takové vychytávky.. existuje i mnoho dokumentů starověkých technologiích... Kde je mnoho vynálezů.. a samotný fakt že dodnes pořádně nevíme jak stavěli monumentální stavby po celém světě nám taky sám o sobě jaksi naznačuje že asi nebyli uplně hloupíí...
            • Jo takhle bych s tím souhlasil :), jen si nejsem jistý ohledně tý medicíny. Zraněn v boji? Zase starověcí medici nemuseli řešit zranění od kulek.
            • To je zase mateřština, to by jeden brečel...
        • Oni Kartagince nevyhladili :D To si pletes s Kartagem, ktere zbourali.
          • To záleží na úhlu pohledu... Ta říše se už znovu nevzchopila.. ztráta identity národa také znamená vyhlazení.. sice né uplné fyzické vyhlazení ale je to destrkuce identity... Už nebyli pak Kartagiňci protže se ta říše rozpadla...
            • Magister_Peditum
              Ta "říše" tvořila de facto jen město Kartágo a několik jimi založených kolonií, jako Nové Kartágo ve Španělsku - zbytek byli jimi ovládané kmeny/města. A zničení Kartága nepřežilo cca 80% jeho obyvatel, takže se to vyhlazení Punů vlastně rovnalo.
  • Magister_Peditum
    No, a kdo tvrdil, že tam Parthové nebudou, protože v roce 280 př. n. l. ještě neexistovali? *1* A jako poslední hratelnou frakci bych tipoval Ptolemaiovce.
    • Chlape, začni čítať. Bol som to ja a tvrdil som, že Perzia tam nebude. Parthi nie sú Peržania, tak ako Češi nie sú Rusi, alebo Poliaci nie sú Srbi, atď. Sú to Iránci (nemyslím teraz štátnu príslušnosť), takže majú podobný jazyk, kultúru a zvyky, ako všetcia Slovania majú, ale to je tak všetko. Iba Achajmenovci a neskôr Sasánovci boli Peržania. *3*

      V každom prípade toto oznámenie ma nesmierne potešilo. Trochu som sa obával, že zvolia iné frakcie a Parti budú prístupní len cez DLC. Tieto konské kultúry stredného východu ma nesmierne fascinujú. *4*
      • Magister_Peditum
        Já si tu diskusi celkem pamatuju (tebe ale ne) a tam jsme se bavili právě o Parthech, pravda, občas jsme tam zmínili Persii, protože jsme nevěděli, jak to CA ve hře nazve - v Rome 1 to byla Persie, i když bylo jasné, že ti chaláni ve fialových županech byli Parthové...
        • Tu je tá diskusia na prvej a druhej strane. Len potvrdzuje, čo som tu celý čas hovoril. Vidím, ale že ľudia ma budú mínuskovať, lebo neunesú pravdu. *6*
          http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/treti-hratelnou-frakci-v-total-war-rome-ii-jsou-makedonci-61816/?page=1
          • Magister_Peditum
            Rome 1 (vanillu) jsem nehrál už několik let, tak si prostě nepamatuju, jak se přesně které herní strany jmenovaly. Ale na to jsem v úvodu vůbec nenarážel - zjevně jiná diskuse. Takže tímto se ti omlouvám za všechny předchozí i možné budoucí nazvání Parthů Peršany, snad už mi to chvilkové zmatení mysli odpustíš. *1*
        • V Rome 1 to bola Parthia. http://rtw.heavengames.com/rtw/info/factions/FactOvervw-Parthia/
          V našej pôvodnej diskusii si spomenul niečo ako, že jedna z tých ôsmych frakcii bude Perzia, lebo Perzia bola aj v RTW. Ja som reagoval, že to nie je pravda. V RTW boli iba Parti a tí nie sú Peržania.
    • P3RS3CUToR
      tipuju Egypt bo nejakej vychod jeste
      • Prosím nepoužívej slovo bo, když nevíš co znamená.
        • Da se pouzit i jako zkracenina nebo. Mozna se to u vas nepouziva, ale treba ja osobne to sem tam pouzii.
    • Za součsných okolností bych tipoval... NATO
  • Jenom se obávám jestli si tou rozmanitostí neupletly na sebe BIČ.
    Protože je to i o MP na který se těším a neumím si moc představit obléhací stroje (Římanů na proti Germánům) nebo jak budou vypadat bitvy na moři když si člověk vezme co měli za monstra Římané a nebo Kartágo naproti nim loďstvo Keltů nebo Germánů (bylo vůbec nějaké) ??

    Parthy se moc nemusel já vždy hrál za Kelty nebo Germány moje nejmilovanější národy a Řekové -> Římané mě přijdou nějak nudní.

    Těším se hodně na hru ale bojím se HW a Balance jelikož balancovat Shogun2 je hračka když je všechno stejný na rozdíl od Rome kde je plno rozdílných kultur.
    • To bude v pohode, jako ve skutecnosti. Keltove a ostatni meli nizke lode a rimane pouzivali proti nim lehke lode, ne lode reckeho typu (tezke). Urcite bych to nevidel jako problem.
  • Nechápu, proč se zde jednotlivé národy nazývají "frakcemi". Frakce se může utvořit v třeba v rámci politické strany, ale že by Římané, Germáni nebo Parthové byli frakce, to jsem fakt ještě neslyšel... *8*
    • sleepless
      Protože v rámci hry to frakce je. V textu, když se píše o národu či kultuře, slovo frakce použito není.
    • tj myslím že frakce je v nějakém smyslu zakořeněným výrazem z herního průmylu.. tam se tak nějak všemu říká frakce... ale popřípadě říše, státy, kmeny, národy, kultury... Podle toho jak kdo.. Řím byl v nějaké době městský stát, v jiné Říše.. ale zase byl kulturně rozličný...
      • Asi je to lidem na webu bližší, když v oficialnim oznameni je napsano faction
    • Ono ne všichni co patřili pod Kartágo byli příslušníci Kartaginského národy, rovněž taky všichni co patřili pod Řím nebyli Římané. Ale souhlasím termín frakce zde není zrovna ideální.
    • Magister_Peditum
      Na druhou stranu těžko nazveš třeba takové antické Římany národem.
      • To ano. Tak "kultura" nebo "civilizace". Ale frakce zní strašně *1*
        • Magister_Peditum
          Jo, kultura je celkem přijatelný termín. *3*
    • To už je spíše slang říkat tomu (frakce) .
  • Stejně zajímavý, jak hodnotnost diskuze je často uměrná ke kvalitám a komplexnosti diskutované hry.
  • Ano zraněn v boji.. jde o to jaké měli ve Starověku nástroje a znalosti anatomie.. To je ten hlavní rozdíl.. ve starověku už dělali velice náročné operace hlavy a různé operace na které jsme si netroufli až do moderní doby... Ale jde hlavně třeba o různé tvary nástrojů.. ačkoliv se to může jevit jako maličkost... tvary nástrojů jsou velice důležité.. a potom důmyslné nástroje jako jehlice uvnitř jehel na vytahování miniatur nebo různé takové vychytávky.. existuje i mnoho dokumentů starověkých technologiích... Kde je mnoho vynálezů.. a samotný fakt že dodnes pořádně nevíme jak stavěli monumentální stavby po celém světě nám taky sám o sobě jaksi naznačuje že asi nebyli uplně hloupíí...
    • Já osobně zastávám názor, že lidé jsou v záadě stále stejně inteligentní
      • Bohužel je to náš nějvětší problém...
        Většina inteligentních využívá svoji inteligenci k uzurpovaní méně inteligentních a ne k přínosu společnosti...
        Tím chci říct, že intelignece má rozhodně stinný stránky a že to je dnešní celosvětový problém
      • Ano inteligence lidí se pokládá za stejnou již po zhruba těch 14000 let... Lovci mamutů, byli velice chytří lidé.. vypovídají o tom jejich nástroje a jejich schopnost přežít... Jak daleko hledíme na lidský druh tak můžeme vidět projevy vysoké inteligence... samozřejmě metody se vyvíjejí pomalu a postupně.. rozvíjí si jiné formy uvažování nad různými věcmi, ale ta inteligence a ten potenciál je zhruba stejný... Jen po základní škole sem měl pocit že ve starověku museli být lidé děsně zaostalý a až potom sem musel samostudiem zjistit že je to uplně jinak... to mě tak trochu mrzí na tom...
        • Ono každá civilizace byla v něčem specifická, hodně záleží na způsobu života. Do této chvíle jsme v některých oblastech nedosáhli a nejspíš ani nedosáhnem úrovně Starověkého Egypta, Řecka, či Říma, nebo některých starých indiánských národů
          • Propaganda starověku je spíš většinou nijaká než nějaká.. bohužel.. takže se spíš hledí na evidenci a ta je většinou ve formě předmětů... Když zjistili jak Minojská kultura na Krétě a Théře byla vyspělá.. že na Theře měli kanalizaci a teplou studenou vodu do horních pater a osobní toalety tak jako to dost udělá obrázek.. pak ty předměty, to umění a tak.. ze starověku obecně není moc pramenů.. některé kultury jako keltové ačkoliv byli velice vyspělí tak odmítali používat písmo.. takže se moc nedochovalo... Samozřejmě teď víme že na ně nemůžeme hledět jako na zaostalce jak to dělali Římané, protože víme že oběvili mnoho vymožeností jako hrčířský kruh... a děsivě precizní kalendářní systém, který je podobný tomu našemu ačkoliv není na počítači ale vytesán do kamene... A ten byl mnohem lepší než ten Římský... Ale k tomu právě slouží ta fyzická evidence.. ty předměty a tak.. musíme kopat a kopat a hledat... Pořád nacházíme něco nového... A hlavně pořád nacházíme starší a starší civilizace a monumenty.. Ve stínu Gobelki Tepe jsou sumerové ránná civilizace... A v Americe se dlouho považovali celkem rané civilizace Inků Aztéků a tak dále za staré civilizace Ameriky ale ve srovnání s Caral je to naprosto k smíchu (2600-2000 BC).. Ale Caral byl objeven až nedávno a je to naprosto skvělá Civilizace fungující pouze na obchodu a nybli tam nalezeny stopy boje... Pořád tu máme spoustu neprobádaných měst pod vodou, které se odhadují i na dobu před táním ledovců.. a spousty civilizací, které jsme ještě nenašli..
            • Jo já taky nic tobě nevyčítam.. ale přišlo mi že někdo předtím tady něco říkal... Ale spíš je to tak konstatování... Neni to nijak proti tobě...
            • Nevím jestli jsem to špatně nepochopil ale mě připadá jak kdybychom tady pořád říkaly ,že starověké civilizace byli zaostalé opice a ty se tu pořád snažíš dokázat že to tak nebylo.

              Já to nepopírám mám rád starověk mám tu plno knih a dokumentů a celkem se o to zajímám jak o Antiku tak i o kelty a Germány u posledních 2 zmiňovaných je to spíše jenom archeologie protože o nich psali jenom Řekové a Římani a ne moc pěkně.

              Já jenom říkám aby si to člověk moc neromantizoval sice starověk na jedné straně mince byl vyspělí a na druhé v té tobě byli ukrutná zvěrstva kde se brutálně vyhlazovali celé národy nebo kde nechali oslepit celé desetitisícové armády či nechat uřezat nosy celému městu a podobně.
        • Podle jistých studii ukazuje že spíše inteligence člověka klesá že lidé třeba v Antice byli mnohem inteligentnější a kreativnější. Hodně taky dělá prostředí, strava a neměli moc možností jako my všechno dělali hlavou učili se nazpaměť a podobně.

          -> ja nikdy nepopíral inteligenci lidi ve starověku měli mnoho věcí které se třeba objevili o 1000 let později měli i dokonce takové robotické stroje a stroj na pocitani astronomických věcí dnes na úplně stejné věci potřebujme složité programy.

          Já ti jenom původně říkal aby si člověk starověk moc nemaloval růžově ,protože nikdo v podstatě neví jaký to bylo a ty záznamy co se dochovali mnoho je propaganda nebo neví jestli to tak bylo nebo jsou to báje.
          Taky stačilo aby vyhořela Alexandrijská knihovna znalosti plno ("vědců") upadlo do zapomnění.
  • Tak přidájí Egypt nebo Řecko?
    Co si myslíte, ja sám za sebe tipuju egypt, protože by nepusobilo dobře, kdyby byl na východě pouze jeden hratelný národ, byt by bylo možné přikoupit si další a taky si mylsim ze az přiští tyden ohlasí poslední frakci tak se začne s ohlašením frakce, která bude v premium edici
    • Spíše bych to viděl na ten Egypt, za Řecko už je tu defakto Makedonie...
  • Tak pro mě bude Řím jasná volba , římské legie které byly postrachem tehdejší doby a vypadají pěkně *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit