Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Celkem legrace si to tu pročítat :-) Jinak hru jsem si včera koupil a je bezvadná. Víc takových!
  • Tyvole, tady je zas nablito :-D
  • Flash melo by ti dojit, ze jsi tu vsem lidem jen pro smich a odkracet diskutovat nekam na frustracni fora. Jednou ti nekdo odborne vysvetli, ze jen trpis syndromem menecennosti a proto si tu musis neco neustale dokazovat v diskusich, kde lze pocitat s nejvetsim odporem.
    Kdybys byl troll, tak bych to chapal, to jsou jen znudenci, kteri tu obcas vyblejou jednu vetu a pak se s lojzou v lavici smejou, co rozpoutali, ale ty mas v hlave evidentne jenom slamu s snazis se lidem cpat svuj bezcennej nazor.
  • rohlos
    Nemůžu s devítkou souhlasit, ani nesouhlasit. A to pouze z důvodu, že jsem to nehrál. Ovšem videa mě přesvědčily, že graficky a zvukově je to stylizované krásně (dle mého gusta), hratelnost a ovládání bylo popsáno jako výborné. Nějaké nové možnosti a inovace s ohledem na Commandos (které stále vroucně miluju) tam jsou, takže mě to ke koupi rozhodně přesvědčilo. Recenze byla napsané podle mého soudu výborně a to mě stačí. A ještě mě k rozhodnutí, zahrát si tuhle hru, dopomohli místní ubrečínkové. Takže děkuju děti. *3*
    • a to je důvod proč recenzím jak herním tak filmovým nepřikládám žádný význam.prostě si to zkusím a když mě to baví tak to hraji,nebo nato koukám.
      • to znamena ze jdes do kina vyplaznes 150,- a cekas jake to bude? :)
        • A ty se radeji nejdrive podivas na "demo" kinorip na notebooku a v pripade kladne reakce vyrazis do kina? :D
          Mi osobne se naopak nejvice osvedcilo jit do kina pokud mozno ani nepoliben trailerem a necekat ani zazrak ani propadak.
          • tohle uz jsem odpiskal pred lety :) ani ne sleduju denne moviezone (nebo treba odvazne palce na radiu 1) tipci maji dost podobny vkus..ferove nemam prachy na to abych sel na neco z ceho budu vylozene otraven
  • Tyjo,co tak čtu tak flash a bob mají určitě kvalitní a zábavný život..Takový mindráčci lol.
    • a co jsi od kraliciho bobka a flashlight cekal ?? *1* .. jejich zivot je jen v potemnelem pokojicku , kde si vzajemne nahmatavaji sva nevyvinuta prirozeni a krome ulepenych dlani si tak odtamtud odnaseji i spousty nevsednich esoterickych zazitku *1*
      • zaty
        flEshlight, akorát ten náš flash není umělá :D
  • "Fanoušci Commandos tady nemůžou sáhnout vedle."

    Tak tohle mně víceméně stačí :o. Díky za recenzi, o hře slyším poprvé.
  • ta hra je prostě luxusní.
  • DwaR
    za mňa je to zodpovedajúce hodnotenie. dostal som presne do puntíku to, čo som očakával. chcel som nových commandos/desperados., nakoľko pôvodné hry prejdem po pamäti a dostal som ich. neočakával a ani som nechcel! žiaden posun v hrateľnosti. popravde, ani si neviem predstaviť, čo by sa dalo vylepšovať (ale isto sa niečo nájde, len ja to nevidím). grafika ma nijak neuráža, na tento typ hry plne dostačujúca, obtiažnosť miestami značne frustrujúca, čo sa ale v tomto žánri očakáva.

    takže po Grimrocku ďalšia úspešne oživená mŕtvola a teraz ostáva len dúfať v renesanciu žánru, lebo takýchto kvalitných hier by som uvítal viac. aj za cenu, že s nimi príde aj more menej či viac nepodarených pokusov.

    P.S.: commandos je aj tak najlepší, hold nostalgia už inak nepustí :)
    • Super, a na to jsi si kupoval grafickou kartu za 15 000? byval by ti stacil notebook za 3000 ze zastavarny..chces aby to na PC takhle pokracovalo? zadny exluzivni hry jen indie old school a vsechno co jde s dobou porty z konzoli?..tak to podpporuj..aspon usetris za pocitac..
      • "Zadni exkluzivni hry" , ukazkove nepochopenie PC platformy a sposobu jej fungovania, tak typicke pre konzolistov. Zaujimave, ze pod recenziou na taky Resogun ziadny tvoj plac nad premrstenim hodnotenim indie titulu nevidim.
      • Veskoslav
        Zase ti jeblo v palici?
      • DwaR
        postupne:
        1) nie, PC skladám primárne kvôli práci. hry sú len koníček, hobby a posledných cca 7 rokov som upgradoval vždy kvôli práci. na hry už niet toľko času, aby sa oplatilo kupovať "herné delo". a keby tomu tak nebolo, tak netuším ako by som sa choval pri kupovaní PC. ak by som usúdil, že mne ta zábava stojí za tie peniaze, áno kúpil by som grafiku za 15 000 kvôli pixelartu :) ale toto je už varenie z vody.
        2) áno, chcem, aby to na PC pokračovalo AJ takto. tento žáner hier mám rád, bavia ma a užívam si ich. je mi srdečne jedno, či je to indie alebo AAA hra. dôležité je, aby am oslovila a užil som si ju. môj voľný čas je dosť vzácny, nemám ten luxus ako v minulosti, keď som hral všetko do radu. konkrétne pri tejto hre si inú grafiku (predpokladám, že na tú narážaš) ani predstaviť neviem.
        3) neviem, čo myslím pod pojmom "co jde s dobou". ak narážaš na grafiku, tak sa odvolávam na bod 2. grafika je pri hrách dôležitá, ale je hodne hlboko v rebríčku priorít, podľa ktorých hry vyberám. vlastne ak sa tak zamyslím, naposledy som hru "kvôli grafike" hral v časoch pred Half Life 2 a DOOM 3. cca s nástupom HL2 a D3 som grafiku prestal riešiť úplne. ak mi hra sadne, OK, ak nie, obídem ju a vyberiem si inú. trh je dostatočne plný (i keď v mojich top žánroch dosť skomiera, ale tak objavujú sa perličky)
        4)portovanie beriem ako súčasť doby. máme tu konzoly, máme tu PC a tieto trhy sa nutne prekrývajú. exkluzivity považujem za vec, ktorá ide priamo proti hráčom (všetci by si mali môcť zahrať všetko bez rozdielu platformy), ale je to nutné zlo, aby sa konzoly uživili = akceptujem. ja hrám pre radosť, pre zážitok a pre oddych. takže mne osobne exkluzivity extra nechýbajú a ak by chýbali, práca ma živí dosť na to, aby som si mohol dovoliť PS3 a jej exkluzivity (PS4 zatiaľ nemá asi nič, čo by som nejak ľutoval). Xbox je DTTO - pozor! nezamieňať s tým, že konzoly nemajú skvelé hry. pár kúskov by som si určite zahral rád, ale keď ich hrať nebudem, život chudobnejší mať nebudem.
        5) na PC neušetrím, PC sa mi zaplatí prácou, živým sa prácou na ňom :) som proste šťastná mrcha. a aj keby nie, ide vždy o pomer cena/zisk. za zábavu sa platí, tak ak uznám za vhodné, že sa oplatí do hrania vraziť tie peniaze, tak ich tam vrazím. ak nie, tak aj tých 300€ za konzolu je veľa.
        6) áno, podporím rád každého vývojára, ktorý mi dodá produkt, ktorý chcem. opäť bez rozdielu exkluzivita/grafika, indie, AAA, PC vs. Konzola debilvojna.
        sorry, nechcem sa nikoho dotknúť, ale asi nie som inteligenčne dosť na výši, aby som pochopil túto nezmyselnú vojnu platforiem. nikto, kto má rád hry sa do nej nemôže s vážnou tvárou zapojiť. jedine ak ho baví trolenie. na takéto žabomyšie spory som už starý a razím názor nech si každý hrá čo ho baví a na čom ho baví. kľudne aj na kalkulačke. hry majú spájať, baviť, tešiť a nie rozdeľovať a vyvolávať takto nezmyselné spory.
        • Pěkný přízpěvek, a souhlas. Jen myslím, že s ním tratíš čas zbytečně a žánéz tvých slov "nepadne na úrodnou půdu". A neb "Better not to feed trolls" :D.
        • viz moje hadka z uzunarim nize..
          • DwaR
            nie, naozaj nechápem, o čom točíš. jediné, čo je jasné z celej tej hádky, na ktorú si ma odkázal je fakt, že ti až chorobne vadí indie scéna a že grafika je u teba alfou a omegou hier.
            mne indie scéna dala desiatky a stovky hodím skvelej zábavy, mne nijak nevadí. to, že je momentálne strašne veľa balastu a odpadu je pravda, na druhej strane v tom odpade vzniká stále veľa kvalitných a podarených kúskov, ktoré stoja za pozornosť a už len ich vznik vyvažuje ten marazmus okolo.
            a to si mi vzal svojim tvrdením, že na PC by mali vychádzať exkluzivity a indie scéna sa má odrezať od hlavného prúdu. a načo prosím ťa? prečo by na PC mali vznikať exkluzivity? kvôli grafike? alebo aby sa mohli deti tĺcť do pŕs, že majú graficky high-end hru, zatiaľ čo sused s konzolou ju nemá? ja som hráč, ja prajem kvalitné hry všetkým. na vývoj a posun v grafike sú tu iné oblasti a indie scéna nijak nebrzdí vznik veľkých AAA titulov na PC. práve naopak, brzdia to práve konzoly, ktoré výkonostne nestačia, ale tvoria nezanedbateľnú časť trhu a teda sa nedajú len tak obísť. ale i to nie je tak celkom pravda, lebo ak by tomu tak nebolo, tak by sme hrali figu, lebo kto by mal na tie herné PC? všetky platformy majú svoje miesto na trhu a o tom, čo je a čo nie je správne pre herný biznis nech rozhodnú hráči svojimi nákupmi. ak kupujú len indie veci, tak asi veľkí AAA vývojári asi nerobia svoju robotu dobre a vývoj ide zlým smerom.

            čím pre dnešok končím, treba aj spať.
            • citujem: mohla by vyjit dobra hra jako je tahle s grafikou dnesni doby, profesionalnim dabingem, a dalsima standartama co jsou dneska bezny u AAA produkce

              milý zlatý flash nemôžem na teba reagovať priamo, tak aspoň takto. a to, že vyšla táto hra ako obmedzuje vývoj rovnakej hry v AAA verzii? alebo ako obmedzil vývoaj AAA titulov blesk v podobe legend of grimrock? niekto, opakujem NIKTO!!! sa ani len nesnažil urobiť krokovací dungeon v modernom AAA kabátiku. Proste veľký vydavatelia na tieto žánre kašľú, lebo nie sú rentabilné na vývoj. vývoj v tebou požadovanej grafike stojí milióny a tie sa im nevrátia. preto dieru zaplátavajú malí indie vývojíri, ktorí dokážu čarovať s peniazmi a kvalitou hier po všetkých stránkach (viď práve túto hru, LoG a LoG2, Invisible INC., divinity a veľa im podobných.). to, že pre teba je dôležitý len a len grafický vzhľad hry je tvoj problém. predstav si, že sú ľudia, ktorí dokážu hrať aj stolové verzie hier, kde je celá grafika založená na fantázii a predstavivosti a vôbec, ale vôbec im to neuberá na hernom zážitku.
            • ne, ale mohla by vyjit dobra hra jako je tahle s grafikou dnesni doby, profesionalnim dabingem, a dalsima standartama co jsou dneska bezny u AAA produkce, a jestli mi chces tvrdit ze by se ti uplne stejne hratelna hra jako je tahle v modernim zpracovani nelibila, tak ti to neverim, a ty si lzes do vlastni kapsy. jenze s timhle pristupem,,takhle to je ok, ja jsem spokojeny,, to nebude nikdy.
          • DwaR
            "...ja bych byl radsi kdyby na PC vychazelo rocne 20 AAA exluzivnich her misto 1500 tehle indie her ktery sem uz videl stokrat pred 15-20 lety..."

            a ďalej sa nemáme o čom baviť, nakoľko si mi práve zobral možnosť hrať. môj vkus na hry je očividne na míle vzdialený od toho tvojho a ty podľa svojich príspevkov zásadne odmietaš pochopiť, že nie všetci musia uznávať tvoje hodnoty a priority. je to tvoj názor, nneberiem ti ho, ži si s ním. našťastie dnešná doba nám obom umožňuje hrať presne to, čo chceme bez ohľadu na to, že teba škrie fakt, že sa svet netočí podľa teba :)
            • ja ti neco sebral?..hraj si co chces, me to je jedno...dalsi co nechape o cem mluvim..
  • je to zanrova devitka zejo, jinak to je ulet jak prase pokud ne.
    • Co minusujete joudove, uz jen za tu grafiku v dnesni dobe to na 9/10 nema, pokud to hodnoceni spada do sfery vsech her. Jinde za spatnou grafiku hra dostane o bod ci dva min a tady to je najednou jedno?
      kdyby last guardian mel takovouhle grafiku Olejnik tomu napali 2/10 bez mrknuti oka, uz takhle na ni remcal a dal za 5.
      • Minuskuji protoze maji kompy za 30 tacu a pak jim na to vyjde tohle. To nastve.
        • Uzunari
          Salty much? Fakt, že to jede i na horších zařízeních ti ještě dvá naději, že to výjde i tobě na konzoli, tak neplač :) Nicméně opravdu to co si napsal považuješ za racionální argument, nebo ti někdo stoupl na kuří oko?
        • 9/10 maji dostavat hry ktere jsou prakticky po vsech strankach dokonale a to vcetne grafiky ktera je jednim z piliru dnesnich her, nezijeme uz v roce 1998, proberte se v ty redakci..
          PS: grimmrock aspon nejak vypadal..
          • "9/10 maji dostavat hry ktere jsou prakticky po vsech strankach dokonale a to vcetne grafiky"

            Řiká člověk, co by dal desítku FF15, což je těžce nedokonalá hra v hnusným vizuálu, LOL. I starej Crysis snad vypadá líp. Takhle trapně si naběhnout, typická flashovina...
            • Subjektivni, FF 15 je moderni hra, grafika je na urovni doby, tohle je sto let zpatky, ocividne.
              PS: crytek zrovna zavira skoro vsechny studia, zato SE se dari vice nez dobre..jsi holt na spatne strane barikady, a dost prohravas. tady kdyz uz si pouzil tu crysis, neodolal jsem.)
          • Uzunari
            Pro jednou už přestaň brečet. Grafika je na tento herní žánr naprosto adekvátní. Ačkoliv je sice dobrá grafika v některých typech her velmi důležitá, tak u jiných nemá naprosto význam. Hratelnost sama o sobě vždycky byla a bude primární cíl her a tak by to taky mělo vypadat. Tato hra se povedle ve všech směrech ve kterých měla - ano, existuje "precendent" který popisuje klíč k úspěchu u takovéto hry a tato jej splnila. Jestli je hodnocení objektivní nebo ne, tak to už je věc druhá. Bohužel nežijeme v perfektním světe plném perfektních lidí se stejným a dokonalým názorem.
            • me prijde ze moje mysleni naopak saha dal nez tvoje, protoze tvoje odpovedi mi prijdou ze mluvis o necem jinem nez ja. me osobne to stacilo, nikam se nepohneme, to je jisty.

              PS: AC a CoD nehraju a nikdy jsem nehral, na tom je pekne videt ze vubec nechapes o cem mluvim, kdyz te tenhle nesmysl napadnul.
            • Uzunari
              zjevně si furt nepochopil, že neexistuje jenom jeden způsob jak věci objektivně hodnotit a že vpřed není vždycky jediná/správná cesta. Nadhodnocovat hry jen proto, že jsou indie nebo oldschool je samozřejmě hloupost, ale to není tento případ. Bohužel vysvětlovat ti proč se hry v dnešní době vydávají jinak než před 15 - 25 lety je zbytečné, protože bys to zjevně stejně nepochopil,.. Bež si zahrát patnácté AC a třicáte CoD, který ti zjevně tak moc nevadí, ačkoliv jejich "chod s dobou" je přibližně na stejné úrovni jako tvůj "metr" na hry. Žádný, neexistující..
            • kristepane, vzdyt at si to hrajou kdyz se jim to libi, ale at se to prestane motat tam kam nema, indie hry byli vzdycky ale nikdy nezasahovali do hlavniho proudu, vzdycky meli svoje priznivce. Tohle je stagnace, nikam se to neposunuje, vraci se to zpet, je treba to oddelit, indie je mainstream na PC, kazdej trouba dela hru v garazi, dava to na steam, je jich tam 30 denne. Pred lety to byl pokrok, ted to je cesta do praveku.
              Separovat to, rezolutne a nekompromisne, nehodnotit spolecne s hrami co jdou s dobou, nepouzivat na to stejnou stupnici a metr. Ale s lidmi jako ty to nepujde, to je ten nejvetsi problem.
            • Uzunari
              Tak fajn, budeme se urážet.. Zkusím to jinak. Zkus pochopit, že grafika není nic jako primární faktor a tahoun herního průmyslu. Je důležitá, je to inovace a přináší plusy, které jsou zjevné (a to doslova). Ale pokud koukneš tu a tam -> někam, kam se to hemží inovací v technologiích, tak zjistíš, že mobilní platformy jsou real-deal. Že virtual reality by se měla s trochou štěstí stát další součástí herního průmyslu. Obě tyto věci jsou naprosto postavené na jiných základech a přesto úspěšné. Už to začínáš chápat? To, že máme možnosti vybrat si hru je důležité už jen proto, že lidi nebaví hrát vždycky to samé. Teď se přestaň chovat jak arogantní kretén, kolem kterého se točí svět a pochop, že jsou lidi kterým je úplně jedno jaké takové zpracování grafiky v tomto případě je. To že na PC nevycházejí lepší hry si běž vyřídit, ideálně sebevražedným atentátem, na centrum Sony a Nintenda, které zjevně nehodlají upustit od svého debilního buisness plánu a žijí pořád v době, kde platit si za pre-release hry a exkluzivitu je fajn. Bohužel, nevychází 20 kvalitních AAA titulů na PC ročně. Bohoo, vypláčeme si své očička. Ano, piš to tady všem na recenzovacím webu, protože to je to na čem záleží. Na tom tvojem hlásku tady, který haní hru kvůli vlastní frustraci
            • Jsem si dost jistej, milej flashi, že můj separovanej veterán je oproti tvojí moderní káře pomalejší, nespolehlivější, nebezpečnější a rozhodně ne tak šetrnej k životnímu prostředí. Jenže víš jak, je mi to jedno, protože narozdíl od většiny moderních aut je moje stará plečka zábavná, a každej z ní vystupuje s úsměvem.
            • Prosimte prestan me unavovat s temahle recma, stokrat slysenyma v desitkach diskuzi. jsme svobodni lide, mame moznost volby..blablabla..nuda a klise.
              Jestli to nechapes, tak jde o to ze na PC nevychazi zadne moderni exluzivni hry, hlavni proud PC je momentalne old school indie, navrat o 20 let zpet, jestli se ti to libi jen proto ze to znamena moznost volby tak jsi pitomec, sorry. Devitky udelovane temhle hram zaroven s temi co jsou poplatne dnesni dobe znamenaji ze je to tak v poradku a stale se vracime zpet tam kde jsme uz jednou byli. Neni to piratstvi co nici PC hrani, ale hloupi lide co tuhle indie manii podporuji a chteji ji jako hlavni proud. Timto zpusobem se z pocitacu za 40 000 stava spatny vtip, nemaji sve opodstatneni, stavaji se zbytecnymi, nemaji svuj svaty gral, a stavaji se naveky prizivniky portu z konzoli.
            • Uzunari
              No, tak je nechceš hrát. Zjevně ale nepatříš k neomylné většině a holt tady budou i tací, kterým tyto hry vyhovují. Bohužel (naštěstí) v technologiích, knihách, filmech a všeobecně v zábavě neexistuje jen jeden směr jakým se vydat a bohužel (naštěstí) máme na výběr. Tato volba nám přidává možnosti vybírat si své volnočasové aktivity, a jak se zabavit. Je škoda, že ty na to tak trpíš a jak se zdá, tak tobě to bere ??? Nevím, vlastně pořád nechápu proč tady brečíš a nedokážeš akceptovat, že prostě na světě zjevně existují jiní lidé, kteří mají jiné (ne nutně lepší) preference a jejich názor je neméně důležitý.
            • ja uz tyhle hry hral, videl a hral jsem jich desitky, tenkrat to bylo neco, dneska je hrat nechci,a nechci aby to dostavalo hodnoceni vyssi nez hry ktery jdou s dobou. Veterani maji muzea, a srazy, je to separovane od toho moderniho, zrejme z dobreho duvodu. Jen ve hrach se to psoledni leta zaclo motat dokupy, jeste pred 10ti lety kazde herni stranky meli sekci indie, jenze pred par lety zacla na Pc inflace modernich her a zaclo se plasit z old school a indie, protoze zadny velky studia nechteli na Pc riskovat krach, takze jedinyho ceho se ted clovek na Pc doscka exluzivne jsou tyhle starobni hry..ostatni tahnou konzole..ja bych byl radsi kdyby na PC vychazelo rocne 20 AAA exluzivnich her misto 1500 tehle indie her ktery sem uz videl stokrat pred 15-20 lety..tohle je to co PC kope hrob.
            • Dovolim si oponovat. Vizuál je u tohodle žánru extrémně důležitej, ale primárně kvůli přehlednosti. Dovedu si představit spoustu situaci, kdy se kvůli špatně zvládnutýmu vizuálu nebudu orientovat na mapě. Zvlášť u hry, která člověka přímo vybízí pohybovat se s postavama v různejch úrovních. Naštěstí tohle zvládli autoři perfektně, trochu problém jsem měl jenom na konci poslední mise.
            • Uzunari
              Co to zase meleš? Ano, má to být zážitek. U hry která se tak prezentuje. U sandboxového openworldu, který se tak prezentuje. Nebo u lineární 1st person akce. Prostě jsou místa, kde grafika je o mnoho důležitější než se na první pohled zdá. Na druhou stranu Hearthstone je kvůli tomu indie sranda? Nebo když výjde nějaké indie, která za malý rozpočet nadělí spoustu zábavy a přitom zahraje na nostalgickou notu starším hráčům, tak to zase znamená, že ji ale nemáme brát vážně? Co kdyby si nad tím vůbec na chvíli přemýšlel
            • nesmysl, hrani her je zejmena vizualni zazitek, a mel by jit s dobou. A kdyz uz teda by to bylo jak rikas, tak at proboha uz konecne zavedou nejakou sekci kde budou tyhle hry a nemotaj to do mainstreamu, mame rok 2017 pomalu....ty vole, vzdyt kdybych se nechal v roce 1995 hybernovat a ted se probudil a omylem nakliknul tuhle recenzi tak bych si akorat rekl..hmm..nic se nezmenilo, zase muzu jit spat:)
  • Krescz
    je to bomba...sice jsem nikdy nic podobného nehrál, ale zaujala mě tématika a prostě mám feudální Japonsko rád, tak jsem do toho šel a nelituji toho :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit