Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepší je, že na na promo materiálech v obchodech je napsané "nejlepší Simcity v Historii" - Games.cz :D
    • regant
      Marketing FTW!!! *1*
  • Shrnutí recenze: MĚSTA JSOU MALÁ!!!
    • Shrnuti ctenaru: neumi cist.
  • Mahcake
    Může mi někdo teda vysvětlit, jak se vzala nálepka s "Nejlepší SimCity v historii!"- GAMES.cz na mou krabičku? *7*
    • KaloSaper
      Tak jestli se herní průmysl dostal do takovejch problémů, že už musí vydavatelé lhát na krabici, tak už fakt nevím, kam to ještě může klesnout. To jsou lidi fakt takový tupí stádo, že si nepočkaj pár dní/týdnů než o té dané hře vyjde několik nekoupených recenzí a musí si hry předobjednávat 3/4 roku dopředu? A že se nepoučí a dělaj to stále dokola?

      Viz. Aliens CM. Jak tahle hra mohla být v best-selling na steamu měsíc před launchem fakt nechápu. Tenhle rok je to fakt zatím od horšího k sračkóznímu. Zatím. Možná to zachrání Bioshock, ale to budou taky skriptovací orgie, takže od toho taky nic moc nečekám.
      • walltar
        Já sem shlédnul videa z bety a na základě toho předobjednal. Dostal sem co sem čekal, že dostanu a určitě nebudu brečet na fórech. Bohužel čím dál tím víc lidí si kupuje hry bez toho, aby si o nich něco zjistilo ... a dát na info přímo od společnosti co to vyrábí je vyloženě kravina.
      • A proc ti to vadi, jsou to jejich penize, at si to kupuji kdyz chteji a pak breci na forech, to je kazdeho vec. Ja jsem se takhle jednou take nechal napalit, konretne s Dragon Age 2, ted uz si ale davam pozor co koupim. A od EA uz nikdy nic.

        A ACM byl mozna best-selling preorder z duvodu ze vysel v dobe herniho sucha. Jinak pochybuju ze by se do nejake topky krome TopShit nekdy dostal.
        • KaloSaper
          Mě to vadí, protože to dělá moc lidí = moc to vynáší = vydavatelé na to hážou bobek a budou dělat takovýhle sr*čkózní hry stále dokola. A proč taky ne, že? Proč se snažit dělat lepší hry, když to tak vynáší. Viz. žánr MMS (Modern Military Shooter). Každý rok nová hra s novýma texturama a prodá se jí xx mil. ks.
          • tys taky koukal na to video z posledniho Medal of Honor na youtube? :) bohuzel je to tak, dokud to lidi budou kupovat, budou se tyhle hry delat a kdyz to kupovat nebudou, tak se to holt svede na piraty
    • janchor
      Zajímavý - v žádným z textů, který u nás k novýmu SimCity vyšly, se nic takovýho nepíše.
      • Mahcake
        Mohu vám to vyfotit, pokud chcete. *1*
      • Takze EA lze? Nevim jestli k tomu potrebuje svoleni od games.cz, predpokladal bych ze ano.
        • walltar
          Já myslím, že EA může lhát i bez povolení. *1*
      • walltar
        Nebyli ste někde z EA na nějaké akci? .... to se tak ráno člověk probudí a nepamatuje si co večer říkal. *1*
    • Rika se tomu marketing a plati na tupe ovce na ktere zacinkas das blistove pozlatko a muzou si kopytka strhat aby to meli prvni.Ty druhe ovce cekaji v rohu a ctou male pismenka vzadu na obale a divaji se jak z tech prvnich litaji penize.
      • Pardon hledal sem az sem nasel
        http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ
        todle je EA
        preber si to jak chces
        • Psychotic
          Zajímavé. Já bych "Sane Individual" přejmenoval na "Hipster Who Doesn't Feel Special Unless He Talks Sh*t about Games and Platforms That Most Others Like", ale jinak dobrý.
  • smejki
    Co se týče rychlého zaplácnutí mapy, jde o i bleskověji - ihned. Stačí si na začátku půjčit maximum peněz (3 x 25 000), což znamená, že celou mapu dokážete posít silnicemi dostatečné kapacity a tak ze 70% i všemi zónami. Kdo by si myslel, že takové masivní půjčování povede k zatížení rozpočtu, mýlí se. Během opravdu pár okamžiků, kdy se nastěhuje pár tisíc (opravdu pár, stačí tak 3-4000) simíků, jste v plusu. To už pak jenom vyděláváte peníze, z nichž ty první investujete do zbylých 30% zón a na zlepšování služeb (bagr je gratis, tak vás bourání zastavěných zón nebolí) a koukáte, jak "město roste". Zábava ani ne na dvě hodiny, výzva nulová.

    Schválně si tohle zkuste v SC4 na nejmenší mapě (která je větší než ta největší v SC5). Krachnete, anebo ze z toho rozhazování budete zotavovat pár dlouhých let (nehledě na to, že vám mezitím budou vznikat problémy,na jejichž řešení nebudete mít peníze).

    EDIT- koukám, že to autor v druhé půli sám píše. Teprve teď jsem se tam pročet.
    • Keyz
      Zlatá SC4 Kde i park navíc znamenal vrásky navíc *5* a doufání,že se to vyplatí.
      Pak ta radost, když jsem měl konečně atomové elektrárny které byli skvělé a vydělával jsem již tisíce.
      A následně kámoš buldozer vyřešil dopravní problémy,zboural co bylo v cestě a hotovo :)
    • JJ naprosty souhlas, viz muj prispevek vyse. Jsem cekal, ze kdyz vyuziju vsechny 3 uvery, spadnu do nejake dluhove pasti a ono nic. Splacite cca 500 USD/h a nemate zadnej problem.

      Take jsem mel po dvou hodinach pocit, ze uz skoro nemam co delat - cela plocha zastavena, infrastruktura a sluzby rovnomerne rozlozene. Jediny na co si simici stezovali bylo znecistene ovzdusi, ale s tim sem nic moc nedelal. Jestli takova lama jako ja, prakticky bez jakychkoliv zkusenosti z prechozich dilu, zvladne hned na prvni vicemene seznamovaci pokus vsechno rozjet, tak skutecni hardcore hraci asi zaplacou.

      Jeste si dokazu prestavit, ze rozjedu dalsi tri ctyri mesta, kde se poucim z prechozich chyb a vyzkousim ruzne specializace, ale jaka je vyzva hrat to dal, fakt netusim.
  • Fotodokumentace pro Janchora ohledně hesla
    "NEJLEPŠÍ SIMCITY V HISTORII!" - GAMES.cz
    které je uvedeno na obalu hry a na reklamním sloganu.

    Janchor píše:
    " janchor@tiscali.cz (Nástěnkář)
    Zajímavý - v žádným z textů, který u nás k novýmu SimCity vyšly, se nic takovýho nepíše."

    Odkazy na fotodokumentaci viz další post. Uvedený stojan byl k vidění v obchodním domě Tesco Královo Pole již v neděli 10.03.2013
    • sleepless
      Lukáš se bohužel zapomněl zeptat, jak to je, než odpovídal. Celé se to má takto. Ano, ta hláška pochází od nás, bylo to s EA domluvené.

      Po preview eventu, z něhož Honza Horčík psal své první dojmy, jsme byli EA dotázání, zda je možné umístit naši citaci na krabičku. Ptal jsem se Honzy, jestli si na to troufne, ale dojem ze hry byl výborný, byl si celkem jistý, takže jsme souhlasili. Ta citace je tedy založená na dojmech z preview verze a je staršího data.

      V této chvíli to samozřejmě může působit dost bizarně, ale s tím už nic nenaděláme. Že se plná hra ukáže v podstatně horším světle, to netušil Honza ani já. A upřímně, nikdy se mi to nestalo, aby rozdíl mezi preview verzí a plnou byl tak výrazný. Citace na krabičky jsou poměrně běžná věc, a opravdu je dáváme jen, když jsme si jistí. No tentokrát pocit jistoty zklamal a obrátilo se to proti nám. Také poučení pro příště.
      • Díky moc za vysvětlení.
      • Keyz
        Copak v preview verzí nešlo zjistit,že města jsou malá? *4*
        • a jak vite, ze v preview verzi mate finalni produkt? omg
          • tak to je slusny fail
        • walltar
          Bych řekl, že preview verze byla časově omezená a tak se tam ty problém, které se projeví časem ještě neprojevili ...

          Ale zase ty problémy, které ve hře teď jsou imho nebude tak těžké opravit. Nenašel sem žádný zásadní problém v základních mechanikách hry. Vlastně stačí zvětšit mapy, s tím že se třeba na velkých mapách sníží hustota populace, aby ta simulace nebyla tak náročná a něco se udělá s tím allways on DRM ... jak to lidi přestanou kupovat tak by bylo záhodno ho zrušit.
          • Keyz
            Bohužel musíme věřit, že to EA provede.
            I když to je logické to co píšeš tak se kolikrát stalo,že to udělali přesně naopak.
            Navíc zde někdo psal,že simulace mezi městy pořád nefunguje a to je zoufalé po takové době.
            • walltar
              Mě simulace mezi městy jede ... akorát bere v potaz to město co má člověk uložené. Nikdy nepojedou všechny města v regionu ... pokud město opustíš tak se uloží a čas se tam zastaví.
      • Jaké výrazné změny,co čtu v tom preview to v té hře je, v zásadě je ta preview víc recenzí než tahle glosa
      • Preview jsem si ted znovu precetl a opravdu to pusobi dojmem, jako by slo o dve ruzne hry. Zvlastni, ze se to takto zvrtne...
    • Mato1987
      lololol :D zapredané defky.
    • Shaker
      hmm... tak jo, to je skoro na udelani mensiho pruvanu, protoze at se divam jak se divam, to heslo s recenzi moc spolecnyho nema :)
      • myslim ze minimalne zadat odstraneni maji plne pravo
    • Robotron3
      Tady se nám zakládá na nějakou pěknou žalobu :)
      • v EA si asi mysleli, ze si toho nikdo nevsimne, stejne jako toho, ze vypocty na cloudu jsou tam vubec nejsou a online pripojeni je jen kvuli DRM, nebo ze pocet simiku ve hre neodpovida cislum.. :D
      • walltar
        Pochybuju ... games už by nedostalo ani jednu hru k recenzování. Herní tisk bohužel v dnešní době musí olizovat těmhle kreténům boty protože jinak sou v háji.
        • Robotron3
          Tak to by bylo hodně smutný... Pokud se ta hláška na games neobjevila, tak tohle jim nemůže jen tak projít...
          • walltar
            Tak jedině je nějak jako zákazník zažalovat za klamavou reklamu, ale fakt nevím jaké sou na tohle u nás právní předpisy. Taky můžeš zavolat na novu ... třeba nemají o čem kecat ve zporávách ... ale v konečněm důsledku jim max uděláš větší reklamu.
            • Na Novu bych nevolal ohledně hry, během hodiny máš redaktora s neprůstřelnou vestou u dveří co chce vyzpovídat budoucího masového vraha
            • Keyz
              Přece nenapíšou kupte si ShitCity! Nejlpeší sandbox Sh*t. *15*
    • http://2i.cz/b62b5872a1
      http://2i.cz/94097a5083
      http://2i.cz/6ae794be6d
      http://2i.cz/7bf685af7c
      • To je vytržené z kontextu, určitě psali "Páté nejlepší SimCity v historii!"
  • SIM CITY??!!! Spíš by se to mělo jmenovat Slim City....
  • nebojte za par dni vyjde dlc bagr :D
  • myslim ze nove Sim City upadne velmi brzy do zapomeni stejne jako Sim City Societies..mrtva znacka ktera se zaradi do skatulky EA prusvihu spolu se Spore. Dobre jim tak !
    • A myslis si to proto,ze tobe se hra nelibila,nebo proto,ze si delas usudek z jedne recenze?
      • Ani jedno ani druhe , je to jen muj nazor...tezko stravitelne , ze mam nazor,ja vim. Ale muzem se tu za pul roku sejit a popovidat si o tom jakou udelalo Sim City diru do sveta :)
        • Proc tezko stravitelne? Me to proste zajimalo a nebyl v tom zadny sarkasmus. Tva odpoved me ale presvedcila o tom,ze me tvuj nazor vlastne nezajima *2*
          • Jo takhle , tak to pardon . vis,ono tady na games to je docela problem rozpoznat co je a neni sarkasmus. :)
            • walltar
              To není jen na games ... s tím má problémy obecně psaný text. Chtělo by to nové znaménka .... menovali by se Sarkaznítka.
            • Zadny problem. Me zase treba tahle recenze prijde jako vtip. Proc uz jsme psal nize. 5 bodu tu dostavaji ty nejvetsi braky(schvalne si zkuste najit hry co dostali stejne hodnoceni). A pres mnohe nedostatky je SimCity porad kvalitni ackovy titul
  • Já moc nedoufal, není to zas takové překvapení... Pozemky se budou kupovat za pravé peníze... Vždyť i EA to říkala.

    ALE DLCčka to napraví! Nebojte.... *3*
    • regant
      EA, EA - Vrať mi mé datadisky *13*
  • tak to co predvedlo Games.cz s tim popiskem na krabici je prusvih a ztrata znacny davky kreditu.
    evidentne to podelal Horcik, ktery se v preview verzi tradicne nechal opit rohlikem. uz se to parkrat resilo, ale je potreba neco udelat s tou nekriticnosti preview a dojmu, obzvlast kdyz z toho vznikaj takovyhle zvasty.
    • Souhlas. Buď preview nevytvářet, nebo je dělat, ale všímat si detailů a klidně za odstavce kritiky psát do závorek, co by podle názoru pisatele ještě šlo poladit ve zbývajícím čase, než hra půjde do lisu (popřípadě co je žhavý kandidát do potenciálního prvního patche, pokud je už hra ve fázi lisování).

      Sice by k tomu bylo potřeba určité obeznámení se procesem tvorby her (aby mohl pisatel takhle věštit), nicméně od toho by preview taky psali jenom zkušení žurnalisté, kteří už s tématem nějaký čas pracují. A na Games.cz takoví podle mého názoru jsou. Takže případ SimCity byl doufejme pro Games cennou lekcí.

      U mne osobně důvěru neztratili, ale poprosil bych redakci zamyslet se nad tvorbou útvaru "preview" (viz předchozí odstavce).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit