Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickTheMage
    Eh, ja nerad rypem, ale toto ma byt nejaka novinka? :) Vsetky tieto informacie uz predsa prisli s prvym predstavenim Skyrimu (teda v case clankov a videi z GameInforemru) - ci uz je to "Apple dizajn" UI alebo vyvoja na konzole (mimochodom, tak bol vyvijanu uz aj Oblivion, takze nejako mi unika zmysel clanku :) )
  • ach jo v jake dobe to zijem:-D bejvavalo dobre...tim nechci rict ze to bude spatna hra jen by mohla "asi" být lepší.
  • smejki
    hošové, vždyť se tu mluví jen o UI a ovládání, tak co se čílíte *7*
    apple má geniální ovládání, takže se nedivím Bethina migruje ze svého "symbianu". inspirace je to rozhodně dobrá (vocaď pocaď samosebou).
    • Apple má genialní ovládání a krasné produkty. Jenže já v RPG rád tabulky, tuhé souboje. Rád si herní zážitek vydřu. Každopádně - Skyrim vypadá nádherně.
      • smejki
        tabulky a tuhé souboje se přeci netlučou s lepším ovládáním. pokud to v RPG směru doprasí jen proto, aby to mohla hrát stará Škopková, tak mě taky naštvou, o tom žádná *3*
        ale ty výkřiky tady jsou jalové až hamba
        • Precti si vyjadreni vyvojaru o tabulkach a statistikach ve hre apak tady mudruj *1*
          • smejki
            počkej, kde? *8*
            zdroj prosím
            • smejki
              ať čtu jak čtu, tak jde stále o změnu presentace dat, ne o změnu dat jako takových. šmarjá, lidi, čtěte pořádně
            • Hned vedle clanku, v belskovkach je prvni zprava :
              16:10 The Elder Scrolls V: Skyrim se primárně vyvíjí na konzole a poté proběhne port do PC verze. Hra má být pro hráče více otevřená a přístupná, zapomeňte na statistiky a tomu podobné věci.
  • Když to čtu je mě z toho skoro zle, na druhou stranu všichni víme proč to bethesda tak dělá. Protože kdyby to vyvíjeli nejdříve na pc mohlo by se jim stát že by to pak nemohli pořádně převest a konzole díky jejich rozdílné a značně uzavřené architektůře. ale nevysvětluje to proč to nedělají současně na pc i na koznole.

    To zda je to dobře či špatně uvidíme ale až při vidání,ale jako pc hráče mě toto jejich tvrzení samosebou šte, protože tedy myslím že by to měli dělat současně pro všechny platformy, ukazují tím že na pc hráče v podstatě kašlou.
    • horak.ada
      pc a xbox360 mají skoro stejné architektury
      • Přesto je Xbox 360 narozdíl od pc silně uzavřený.
    • Ale mnohem více mě vadí ono "zjednodušování" a zkonzolovatění rozhraní hry kdy postupně díl co díl mizí to co dříve dělalo RPG.

      A sice je tedy pravda že Bethesda zjevně porty "celkem" umí (vzhledem k Morrowindu,Oblivionu a Falloutu3) ale kdyby to bylo dělané současně a bez takových ústupků mohlo to být jistě ještě lepší.

      No,každopádně tímhle prohlášením mě tedy opravdu naštvali. Netřeba to více rozmazávat.:/ :D
      • Tak si porid konzoli, ne? Je uz za par supu a nektere hry je proste mnohem lepsi hrat na ni. Treba batman arkham asylum. Ja taky stridam platfírmy podle tího, kde ue hra nejlepsi. Proc byt fanatik zamereny jen na jednu platformu a zlobit se, ze nekdo vyviji pro platformu jinou.
        • Co by tim proboha vyresil? Zamysli se nad tim co pises!
        • Proč si kupovat konzole? Nic by to neřešilo, prostě mají omezenou architektůru a hry kteér na nich běhají by zvládlo každé druhé pc takže kupovat si konzoli nemá význam,zvlášť u titulu co bude i na pc, to co mě vadí je ono zjednodušování, a to bude i na té konzoli. Tak co bych tím asi vyřešil?
          Jinak to že mám jednu platformu ze mě fanatika nedělá.

          Nezlobím se tedy že to vyvíjejí na konzole,ale zlobím se že to vyvíjejí přednostně pro konzole a díky nim dojde k dalšímu zjednodušování. Kdyby to vyvýjeli současně bylo by mě to uplně jedno.
  • LOL! Tomu rikam "citlivy pristup k RPG". A veta "portovani na PC je v pohode" je uz pouhou tresnickou na dortu ze sr*cek, ktery nam kazdomesicne pripravuji tvurci pokracovani nejvelkolepejsich PC her sve doby. Je mi z toho nanic.. :/
    • Naprostý souhlas
  • Preed
    V poslednej dobe necitam nic ine ako veci typu "Hra má být pro hráče více otevřená a přístupná, zapomeňte na statistiky a tomu podobné věci." a je mi z toho zle.
    • Presne. U FPS akce podobne hlasky vetsinou nikoho nevzrusi,ale mam pocit ze RPG hry jak je zname uz skoncily. Samozrejme najdou se i vyjimky z posledni doby jako treba Fallout:New Vegas nebo Zaklinac 2, ale oproti drivejsku,kdy RPG hra byla proste RPG hrou a ne akcni slataninou se statistikama....

      Nechme se prekvapit. Na videiich ovladani vypada jako Oblivion,i pres reci vyvojaru...
      • RPG se proste vyviji, zazil jsem je na didaktiku, pak jsem hral krokovaci v dosu, potom bitmapove z isometrickeho pohledu a co je to to spravne rpg? Dungeon master kde se chcipalo hlady? Ultima underworld? Diablo? Fallout? Final Fantasy? Zaklinac? Betrayal at krondor? Kur*a vzdyt rpg je tak roztodivny a bohaty zanr!
        • To neni vyvoj. Drive proste bylo RPG RPG. Nekdy s e nepovedlo,nektere bylo lehci jine silene tezke,ale nikdo tehdy nepochyboval o tom ze je to stale RPG. A dneska? Podivej se na DA2,precti si reci vyvojaru o ME3 nebo zde o Skyrimu. Bez tabulek a statistik,akcnejsi,otevrenejsi pro kzdeho.... Nezlob se na me ale to neni vyvoj RPG zanru. To je upadek
          • Pokud má hra bohatá možnosti v rozhodování a ovlivnění příběhu, tak se může hrát klidně jako COD a je to podle mě víc RPG než hra s tunou statistik ale nulovýma možnostma rozhodování. Role Playing Game. Ne Stat Playing Game
            • Aha.tak v tom pripade hodne trpis. Za posledni roky vyslo kolik her kde se da skutecne! ovlivnovat pribeh a rozhodovat se tak,aby to nebylo jen formalni(ala Dragon Age,Mass Effect,kde po jakekoloiv odpovedi nasledovala stejna reakce NPC)? Kde mas bohate herni moznosti? Kolik? Jedna? Dve? Zaklinac 2? Fallout :New Vegas?

              Statistiky RPG hru skutecne nedelaji(coz jsem ani nikde netvrdil),ale velmi pomahaji hraci se s postavou szit.
      • Preed
        Tak ako hovoris a stve ma to o to viac,ze ja uz nic mimo RPGcok ani nehravam,sportove hry su mi ukradnute,auta tiez,FPS su uz v hajzli davno vsetko typu Call of Duty(stupidny kratky singeplayer,na silu spraveny multiplayer) kde su casy nejakeho Half Lifu,Adventury su rovnake uz 20 rokov s tym rozdielom,ze dnes stoja za hovno,sem tam vyskoci nieco typu Assassin's Creed pripadne nejaky Third-person shooter typu dead space ale to je skor ojedinele a najnovsia moda je k*rvit RPGcka.
  • miker17
    další hra pro "širší" publikum a ted už mě nemůžete odseknout jako trola tady to máte černé na bílem..... ořezané na kost aby si konzolový droni nemuseli lámat hlavičky jesty zmáčknout X nebo y *2*
    • Jsi trol. Zjednodusovani her nijak nesouvisi s konzolemi. Zjednodusuje se proto, aby bylo dísazeno vetsich prodeju. A prodeje je nutno zvysovat proto, ze spousta pívrchnich hracu resi povrchni, ale drahe veci jako grafika a dabing. A mala skupinka hardcore hracu neco takoveho ufinancuje jen stezi.
      • jiste ze souvisi .. moderni konzole extremne rozsirili trh - vetsi trh = vic casual hracu = vice kompromisu .. taky s tim souvisi jiny pristup vetsiny hracu na konzolich, kteri si chteji relaxacne zaparit, ne se trapit u narocne hry (o spatnem vkusu a intelektualnim zakrneni mlade generace (nemam z vlastni hlavy) ani nemluve) ... herni mechanizmy se prizpusobuji mene rychlemu ovladani, omezeny pocet tlacitek, v soucasnosti omezeny hw vykon ... takze ano, nebyt konzoli, resp nutnosti vyvijet na ne kuli vetsimu trhu, tak by PC hry mohli byt kvalitnejsi ..
      • miker17
        mala skupina hradcore hráčů ??????????????? kde žiješ na smetišti *8*
        • Smetiste mas akorat v hlave, osle. Ano, skupina hardcore hracu a pro financovani herniho prumyslu ma marginalni vyznam.
          • miker17
            ty mě cheš říct že 2 nejvetší herní platforma(a to jenom proto že se do prodeje her nepočítá el. distribuce) je skupina hardcore hráčů? nemám slov
      • Ale jisteze souvisi. Myslis si ze by hrani bylo tak rozsirene nebyt konzoli? Ani nahodou. Bez konzoli by tento ''vyvoj'' trval mnohem dele,i kdyz drive nebo pozdeji by jsme byli tam kde jsme ted.
  • Az ted s hruzou ctu: "Hra má být pro hráče více otevřená a přístupná, zapomeňte na statistiky a tomu podobné věci."
    To ma byt sakra jako co? Co tim mysli? Bude to vubec jeste RPG?
  • mmrrxx
    znamena to ze skyrim bude iba DX9 ?
    • smejki
      ano
    • neboj na pc verzi beztak nasilne narvou neoptimalizovany dx10/11 efekty aby si to mohli zahrat i v nasa na 30 fps :)
      • Moje zkusenost je takova,ze DX9 mnohdy vypada lepe nez DX10/11. Minimalne tedy nektere efekty.
        A 30 FPS je uplne v pohode a plynule hratelne. S tim jsi prestrelil.
        • smejki
          tvoje zkušenost s DX10/11 je nulová, protože žádná DX10/11 nativní hra nevyšla (možná nějaká indie pitomina, to nepočítám). První pořádná DX11 nativní hra bude Battlefield3, tam se teprv ukáže síla nového DX API *3*
          • Takze mi chces rict,ze vsichni vyvojari neustale lzou? Age of Conan, Dirt 2,Dragon Age 2....
            Pak se na me ale nezlob,jak to mam asi vedet. Ja nepatram do hloubky o tom co umi/neumi DX10/11.
            • smejki
              ano, lžou, bohužel ke škodě nového API
        • neprestrelil ..... sem to myslel tak ze jen v nasa to budou mit plynule :)
  • Nevim. Me to na videich pripada ,co se tyce ovladani, uplne stejne jako Oblivion. A grafika? Chvilemi jsem si myslel ze se divam na Age of Conan a chvilemi na Fallout 3(v dungeonech). Je pekna,ale nijak prevratna. Coz ovsem vubec nemusi byt na skodu...
    • Asi budu jednim z mala, ale ja jsem za ten avizovanej konzolovej zavan docela rad. Sam mam 2 a pul roku starou sumku, upgrade z financnich duvodu neprichazi do uvahu, takze pokud hru rozjedu na nejaky slusnejsi detaily a skutecne plynule tak budu vyvojarum kvitovat jen s povdekem, krome toho, z posledniho xboxackyho (!) in-game videa se div vsichni neposadili na zadek (nemyslim ted tebe) a najednou se tu ceri vody z rad pc hracu ohledne grafiky a udajnyho zjednodusovani, usmevny.. A co se ovladani a interface tyce, pravda, bude to nejpise podobny Oblivionu, ale popravde, vzdyt to bylo v nem naprosto v pohode jak z pohledu vlastnich oci tak v tps jsem s nim nemel nejmensi problem, ba naopak, pekne intuitivni a prirozeny, coz se o sposute dnesnich hrach rici neda ani naznakem. Ja Skyrimu verim, a o detaily ci zmeny se casem beztak postara moderska komunita.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit