Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Milé hned úvodem říct, že celý žánr nestojí obecně za nic a kdo ho hraje, ten je psychicky narušený.
    Takže hrál to někdo, koho obdobný žánr baví a nedělal recenzi jen proto, aby měl další zářez v jejich počtu? Když budu ignorovat autorův názor, tak koncepční prvky vypadají velmi zajímavě, tak by mě zajímala nějaká střízlivější minirecenze :)
  • Od té doby co jsem vyhodil peníze za Bioshock infinite, tak zdejším recenzím nevěřím.
    • Nejsou to argumenty, ale fakta, to si uvedom. Ja jsem ani nahodou nezacal urazet jako prvni. Mas asi prolem v tom, ze mas snizenou latku urazky, a tudiz pokud se objevi jakykoliv sebemensi naznak, tak uz to beres jako urazku, coz je naprosto spatne. Co ty budes clovece v zivote delat, to nevim. Ale uz ted si k smichu s tim tvym schovavanim se a mumlanim ze te nekdo urazil, prestoze nikde neni stopy ani po sebemensi urazce. Pletes si korekci chovani s urazkou, chlapce
      • S tebou nemá cenu diskutovat končím mám lepší věci na práci, než se tady dohadovat s člověkem, který má jediný protiargument v podobě toho, že to má dobrý recenze, to už vypovídá vše. Notož, když začne blábolit ty svoje dokola pořád opakujícíse nesmysli a urážky v podobě nějaké "vyspělosti". A následně potom tady tvrdí že hra má primitivní herní mechaniky a primitvní souboje a je určena pro primitní lidi, tak ok když to vidíš takhle tak to bude přesně hra pro tebe a souhlasím s tebou.. Když se koukneš na to video nahoře, tak možná zjistíš, že všichni nejsme tak primitivní jako ty a spostu lidí s ním souhlasí... prosimtě neoháněj se tady příště výrazama typu dospěj akorát se tady ztrapňuješ... *7* *7*
        • zkracene, ses hold jednodussi clovek. Za to nemuzes ale.
        • no, myslim ze by to stacilo, sice bych te nejradsi hodil do plynu a ten plyn hodil jeste jednou do plynu, aby se takova pakaz jako ty uz nikde nevyskytovala, ale to je vedlejsi. Zjevne porad absolutne nechapes, o cem je rec, a budes porad blabolit nejaky ho*na. Proste a strucne receno, hra ma vysoke hodnoceni jak kritiku, tak lidi, a pokud s tim nesouhlasis, tak nechapes proc takove hodnoceni ma, a nikdy to ani nepochopis, protoze by ses musel pohybovat trochu jinde a porozumet urcitym vecem. Ja se nastesti s veskeryma hodnocenima stotoznuji, mam jistotu ze hra ktera ma 90 procent se mi bude libit, protoze takove hodnoceni nema jen tak pro srandu. Samozrejme ze clovek co na to cumi na to neustale bude hazet nejakou kritiku, ovsem neuvedomuje si ze veci co chce by bud nefungovaly, a nebo jsou naprosto zbytecne. Naucil jsem se naucil brat veci tak jak jsou. Upravil jsem sva ocekavani, abych neblabolil kraviny ze kterejch vyplyva ze jsem rozmazlenej fracek co ocekava nerealny veci. Takze ano, az dospejes a pochopis proc ma jakykoliv produkt co ma vysoke hodnoceni ono vysoke hodnoceni, az poznas ktere prvky za to muzou, tak se muzeme bavit na vyssi urovni.
    • Samozřejmě, že tu budou lidi se mnou nesouhlasit, někomu se to mohlo líbit, ale od toho vychvalování v recenzích jsem čekal naprosto bombovou hru, která se někam posunula od prvního dílu který mě mimochodem bavil. Jediné co na té hře bylo dobré je příběh a ta holčina. Škoda jen, že se většinu příběhu dozvíte v posledních 5 minutách hry kdy už vlastně nehrajete. Většina děje je stylem koridoru alá CoD ve stylovém létajícím městě, naprosto nudné souboje,které nemají žádný nápad ani ty s bossy, všechny nepřátelé zabijete tím, že je roztřílíte nas*ačky, čekal bych, že vám ta holčina i nějak pomůže kromě dohazování náboju a lékaren nebo, že ty trhliny budou nápaditější jediné na co se zmohli byli štíty, střílny a háky, naprostá nulová interakce s prostředím, promarněný potenciál. Je sice hezké, že příběh byl dobrý, ale hra má bavit hrát ale zde byli souboje pořád dokola stejné bez žádného nápadu..
      • jeste pro tvoji informaci, nikde nemluvim o CoD. CoD je naprosto jinej pripad. CoD ma vysoke hodnoceni pouze pro to, ze jsou lidi jednoduchy, a kupujou to kazdej rok a jako ovecky to basti Activisionu i s jeho tlustoprdem Kotickem. Je to naprosto jina situace, ktera nema nic spolecneho s bioshockem
        • No diť přesně tak se chováš ty, tobě to pořád nedochází že ? *1* *7*
          • Tva reakce presne poukazuje na to, ze nedokazes rozslisit mezi pripadem CoD a Bioshock. Je to na tebe az moc komplexni filozofie kterou zjevne nechapes.
      • nepratele rozstrilite na s*acky. :D a co bys s nima chtel delat ? porazit je v sachach nebo jim znicit tezici jednotky v bazi ? :D Holcina ti pomuze no, vezme si pasku na hlavu jako mel rambo a bude vsechny kosit za hudby Jerryho Goldsmitha.
        • Ano teď si zase dokázal svojí malo představivost a inteligenci... Proč třeba neměla taky vigory jako vy ? Nebo proč ty trhliny nebyli nápaditější, ale pořád stejný ? Proč nemohla třeba vyvolat nějaký pořádný pasti ? Proč se dali bosové jenom rozstřílet na maděru bez nápadu jejich alternativního, nápaditějšího zabití ?
          • proste se kamo smir s tim, ze to je jedna z nejlepsich her za poslednich 5 let, ma vysoke hodnoceni, a svym mumlanimm nejakejch hovinek s tim nic neudelas, klidne bych si tu hru kvuli tobe koupil 5 krat za sebou jenom abych te nas*al, a jenom abych podporil vyvojare kteri si sami urcuji pravidla protoze to je jejich hra. Pokud chteji koridor, udelaji si koridor, pokud nechteji aby holcicka mela vigory, tak je ani mit NEBUDE. Pak prijde fakanek a zacne svou bezvyznamnou opozici plnou slov jako "napaditejsi" a jedine co dela je, ze sedi doma za papinkovo pc a keca, jako to umi kazdej.
          • ani presne tak. Nepratele jsou tupi v kazde hre. Az prijdes s revolucnim AI ktere nebude tak tupe, tak muzes zacit neco rikat. Souboje byly nudne a stereotipni pouze pro tebe, protoze od toho cekas neco, co tam proste nepatri a ani nebude. Jeden dlouhy linearni koridor to byl, protoze nehrajes mmo s otevrenym svetem, to si uvedom. Nevim co od toho ocekavas, ale tva ocekavani jsou naprosto mimo. Souboje jsou neskutecne primitivni protoze neskutecne primitivni jsou dnesni lidi, a ti vyzaduji neskutecne primitivni herni mechaniky. Zkus si prosimte nekdy precist noviny, a ne se jima jenom prikrejvat.
          • hahahahaha :D ano ty porad meles slovo "napaditejsi", ale zatim si dokazal vymyslet naprosty ho*no. Vigory jako ty nemela zjevne z urciteho duvodu, jako vsechno ostatni. KRYSTE PANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
            • Ty se tu oháníš gramatikou ty děcko ? http://cs.wikipedia.org/wiki/Ježíš_Kristus
            • Jasný zjevně z určitého důvodu byli nepřátelé tupý jak ty že ? *1* Zjevně z určitého důvodu byli souboje nudný a stereotypní že ? Zjevně z určitého důvodu to byl jeden dlouhý lineární koridor že ? Zjevně z určitého důvodu ouboje byly až neskutečně primitivní že ?
      • nerealisticka rozmazlena ocekavani. Nehledej v tom neco co tam nikdy nebude a ani nema bejt
    • TheGGG
      Škoda že bioshock infinite je po the last of us nejlepší hrou za posledních 5 let.
      Do toho počítaje i ty nezávislé kraviny co vycházejí jak na běžícím pásu.
      • Příběhem možná, ale já hraji hry pro zábavu a hraní bioshocku nebylo zábavné ani nijak nápadité pořád dokola..
        • TheGGG
          Nudný připadali asi jen tobě *6*
          • Reagovat na člověka co má v profilu tuto fotku nemá snad ani cenu..
            • TheGGG
              Argument jak plase. Do mé profilovky ti nic není. Já se také nesměji tvé hloupé přezdívce. *5*
        • porad dokola je uplne vsechno. Porad dokola chodis i na hajzl. Nevim co porad kdo v tech hrach hleda. Zrejme nejaky nerealisticky rozmazleny ocekavani. Potom vznikaji velice inteligentni komenty typu "v akcnim filmu je moc akce".
    • metacritic 94% - o vyhozenych penezich nemuze byt ani rec. Pokud to tak beres, je s tebou neco spatne.
      • Jaj, ohánět se metacriticem, to je opravdu skvělý argument. Přeci všechno, co má dobré recenze se musí všem líbit, že?
        • Ano, z nejakeho duvodu se mi to ma libit. A ten duvod je vysoke hodnoceni. Pokud se mi to nelibi, pravdepodobne nejsem jeste natolik vyspely, abych to pochopil. Viz. piti piva, jako malemu ti take pivo nechutna, az dospejes, zacne ti chutnat. Tzn. vsechno co ma vysoke skore, se mi automaticky libi, a ani ne proti srsti.
          • S diakritikou nepisu naschval. Ono se to tak bezne praktikovalo na netu par let zpatky, nez prisla na scenu nova zdegenerovana generace 15 letejch fakanku. Nejen ze to zdrzuje, ale vypadas pote jak pitomec. Me argumenty nedosly, tvoje argumenty jsou spatne uz od pocatku, proto ti pouze odpovidam fakty, nikoliv nazory ani argumenty, ktere mi tudiz nemohly ani dojit.
            • Takže i když máš v hlavě tu nejkomplexnější věc na Zemi (i když u tebe o tom dost pochybuju) tak píšeš jak neandrtálec protože je to se takhle se psalo před 15 léty?
              Gratuluji, kdyby byla většina lidí tak zabědnených jak ty, tak pravděpodobně ještě ještě lovíme jeleny s lukem v ruce
          • Doporučuji tuto recenzi pro: http://www.youtube.com/watch?v=VdNhwb7iuI4
          • Už chápu, kvůli takovým jako ty se vydavatelé snaží ovlivňovat recenze, jak jen to je možné. Ovlivnit myšlení oveček je prostě jednodušší, než se snažit předsvědčit někoho, kdo dokáže myslet sám.
            • Zajímavé opět naprosto nepodložené urážky a argumenty, věčně točící se kolem nějaké "vyspělosti" zatím tady jen ty dokazuješ svou naprostou nevyspělost diskutovat jako dospělý a inteligentní člověk, který dokáže normálně podat svoje protiargumenty..
            • ja mam vlastni nazor, a je uplne stejnej jako jsou vysledna hodnoceni. Hold se s tim stotoznuju, protoze chapu jednotlive prvky, ktere ty zatim nemuzes jeste pochopit, detatko. Vis, ony ty hodnoceni maji urcity DUVOD, nema to 90 procent jentak pro srandu kraliku. Az pochopis proc to tech 90 procent ma, a ze proto by se ti to asi melo libit (ale nelibi, protoze jeste nejsi vyspelej natolik abys to chapal), tak se muzeme bavit dal. Boze ty lidi dneska a jejich prihlouply naprosto smesny ocekavani. Furt bude akorat do toho kecat, ale sam dokaze udelat naprosty ho*no. Papinek mu koupit ivy bridge a bude tady kvakat, jezisi kryste.
            • Jednoduchý život bez vlastního názoru že ? Kupovat věci jen, protože se líbí ostatním a jsou cool to mi připomělo mé školní léta na základní škole *1* A takový člověk se tu bude ohánět, že by měl někdo dospět *1* panebože co jsem to leze za lidi....
            • prave sem ti vysvetlil ze se i to nelibi proti srsti, ale zcela chapu proc ma hra vysoke hodnoceni, a presne ty veci ve hre vyhledavam protoze se mi samozrejme tyto veci libi. Recenze samozrejme ani nectu, podivam se jenom na metascore, koupim, a po dohrani se necekane stotoznim s hodnocenim, protoze presne tak se mi to libilo.
          • Ano samozřejmě pokud má nikdo jiný názor tak ho hned začnem urážet viď ? No jo my jsme přece na tiscali, ja jsem skoro zapoměl tady je to plný inteligentních lidí...
            • Ano, došly argumenty tak začneme poukazovat na pravopisnou chybu jak klasické *7*
            • facepalm: Člověk, co nepíše s diakritikou, si hraje na Grammar Naziho.
            • ty se nauc napred cesky prosimte, pane "takovÍ"
            • Zajímavé, že někdo s argumenty, názory a vyjadřování malého dítěte se tu bude ohánět něčím takovím..zajímavé, že člověk musí dospět na hru typu CoD s lepším příběhem.. věřím, že to pro tebe bylo dlouhé čekání a třeba časem teprve pochopíš právě ty jak si se tady ztrapňoval..
            • to ze nekdo jeste nedospel do faze kdy by se mu melo libit neco co je obecne dobre prijato, neni urazka. Ach ty lidi..
        • No, je to odpovídající protiargument tomu, že když jedince hra chválená recenzentem nezaujala, tak jsou implicitně všechny recenze zde špatné :)
          • Ne, neni. V tomhle případě to byl protiargument, který měl dokázat, že pokud se mu nelíbí hra, která je uctívaná recenzenty, tak je s nim "něco špatně" a nemůže mít tedy pravdu.

            To, že rázem jsou všechny recenze na Games, i od jiných autorů a na jiné žánry, špatné, je jiná věc (a blbost především).
            • Petr: Tak na tom se samozřejmě shodneme.
            • Oboje je prostě blbost a nesmysl, to jsem tím chtěl říct :D
  • maros.goc
    pán Rybka ...váš web udelil Black&White, teda hre ktorú ste na začiatku úplne zhodili, 9/10 http://games.tiscali.cz/black-white-335 ..znamená to, že recenzie na games.cz človek nemá brať prakticky vôbec vážne?

    ...čo si má potom o zvyšku recenzie myslieť čitateľ? veľký fail z vašej strany
    • tu recenzi psal ale nekdo jiny
      • maros.goc
        je to recenzia games.cz ..tá odráža názor celej redakcie, byť ju píše jeden človek ...tak to bolo vždy a tak to bude stále ...navyše, keby ale aspoň napísal, že jemu osobne sa zdajú podobné hry nudné, ale on to proste napísal ako hotovú vec, ktorá je tak a nijako inak
        • Khanemis
          "Osobně jsem toho názoru" mně to přijde, že to psané jako hotová věc není...
          Navíc zrovna mistr Rybka stále dokola všude píše a obhajuje myšlenku, že recenze je subjektivní útvar a tak by nikdo neměl napadat redakci za to, co některý z jejich recenzentů napsal o té které hře. Není nic jako "postoj Games.cz" nebo "postoj PCGameru", jde o různé názory jednotlivých recenzentů a čověk by si měl pečlivým zjišťováním všech různých informací potom teprve utvářet svoje očekávání. V žádném médiu nejde spoléhat jen na jeden názor, to je nebezpečné. Že nemá celé Games.cz na všechno stejný názor (naštěstí to nejsou roboti) se stačí přesvědčit snadno v jejich Fight Clubu, třeba na téma moderních stříleček, janchor by mohl vyprávět:)

          Spíše mi přijde divné, že Rybka dostane k recenzování typ hry, kterým opovrhuje:)
        • aha takze dnes tu mame kolektivni myslemi a autori nesmi mit svuj vlastni nazor navic ja mam za to ze za recenzi vzdy odpovid ten kdo tu recenzi pise ne ze redakce rekne dame tomu tolik nebo tolik a text je tam jen tak na ozdobu kdyz ta hra vysla tak to mohla bejt skvela hra z dnesniho pohledu uz to treba tak super neni ja na Games chodim prave proto ze se neboji kritizovat a kazda blbost tu nedostane 9 a zase nemusi platit ze hra ktera dostane jen 6-7 musi bejt spatna hra i kdyz to tak dnes hraci berou
  • nevím, jak Skyward Collapse, ale Black&White patří mezi nejlepší hry, které jsem hrál. Doted na ni vzpomínám a přemýšlím, že bych si ji dal znovu, poud někdo upravil .exe pro nové OS.
    Navíc je to perfektní ukázka toho, že se dají dělat zábavné hry, bez tuny nábojnic a postřílených pixelků a ploygonů. Kdybych měl prcka, nenapadla by mě pro něj lepší hra.

    Takže osobní názory si pan Rybka může nechat pro sebe, neplést je do recenze a pouze srovnávat, ne se zamýšlet na žánrem (když každýmu sedne něco jiného)

    A pokud už autorovi nesedne žánr, at jej nechá někomu, kdo jej má rád. V časopisech to tak dřív fungovalo, že byli autoři, kteří recenzovali a hráli jen RPG/RTS/FPS...
    • XorxoxTalarius
      Rybka hraje a recenzuje primarne jen strategie a to co svet svetem stoji, Michala znam osobne a tak bych spis videl ze chtel rict ze tenhle sub-zanr moc nemusi, ale to neznamena ze se nebude snazit o objektivitu.
      • snaha asi neni vse, nebo se snazil moc malo *7*
    • ''Jejich pověst a renomé byly vždycky mnohem větší, než jejich skutečná zábavnost a dlouhodobá hratelnost.''

      Hlavne tato veta je v dnesnej dobe 5 hodinovych generickych FPS a TPS naozaj smiesna ;-)
    • Tak já si všimnul už dřív, že to je na Games už pravidlo trefovat se do Molyneuxe. Z Populous se možná časem stal stereotyp (nevím, do konce jsem to nikdy nehrál, ale mám dojem, že těch levelů tam bylo opravdu hodně), to ale nic nemění na tom, že to byla originální a zábavná hra. A myslím, že i dost oblíbená. Nejsem Molyneuxův obdivovatel, ale ty poznámky v úvodu recenze jsou mimo.
    • Souhlasím. Už si nepamatuji definici, ale neměla by být recenze objektivnejsi? Je dobře, že je pan Rybka upřímný a shodí žánr recenzované hry hned na úvod, víme pak, že dále asi není třeba číst. Jako by recenzoval minecraft kdo nemá pro open sandbox pochopení, nebo CoH, kdo nesnáší strategie.

      Nechte Rybkovi příští Call of Duty a nenutte jej ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit