Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně tak bych to viděl já. S.T.A.L.K.E.R. se knižní předlohou jen inspiroval, ale jinak je to uplně jine univerzum.
    Takže pochybuji, že by Strugacky měl nejaké právní spojení s herní licencí.
    Tímpádem by BC mohli vytvořit hru, ale na motivy knižní předlohy, nikoliv jako pokračování hry od GSC.
  • To s tou Bethesdou je dementovaný
  • Tak Strugacký snad nevlastnili práva na STALKERa jak ho známe z her GSC...teda katastrofa okolo černobylu ne? Ale právě jen na svojí knížku...popřípadě na postavy/místa (stalker jakožto lovec artefaktů, mystická zona etc.) z čehož by se dalo odvodit, že od nich tedy nemohli koupit práva na hru, kterou známe my a která se odehrává okolo elektrárny
  • Keyz
    To nemají potvrzení o registraci ochranné známky nebo něco takového?Kecaj kecaj a nic z toho.
    Mělo by to být přece jasné.Někde se práva registrují tam se tam podívám a hotovo.
  • Souhlasím, že by STALKERa (GSC) měli nechat spát, ale práva má přece Bethesda, ne? A ta ho zaručeně spát nenechá... *13*
  • Vidíš, a já si třeba myslím, že Pripjať byla nejhorší, vlastně částečně souhlasím s první příspěvkem v tom, že co do kvality, od prvního dílu postupně klesala (hodnocení. že se jednalo o 3,14 je ovšem totálně mimo, je to nesmyslný extrém, protože i ten nejslabší třetí díl byl skvělou hrou). V Čistém nebi autoři parazitovali sami na sobě, a to jak co se týká lokací (řada jich byla převzata, bohužel ne jedna z mých nejoblíbenějších, totiž Bar s nezapomenutelným barem a barmanem), tak co se týká příběhu - především mohli vymyslet jiný začátek než takový, jaký těžce připomínal začátek Černobylu (co třeba, aby se Jizva do Zóny dostal jako psanec, který se musel prostřílet v nějaké úvodní misi přes Kordon?) a potom - tím, jak Jizva sledoval stopy Střelce, dopadala na jeho bloudění Zónou ona podivná melancholie spojená s Černobylem a dodávalo to jeho příběhu vnitřní sílu. A třetí díl - tak třeba příchodl legendárního stalkera Střelce kanálem, to je opravdu "stylovka", navíc na samém konci hry, jako by si autoři už nemohli vymyslet, jakou vatou vyplní závěr, tak tam prostě "prdnuli" Střelce. Přitom si umím představit, že právě Střelec mohl být průvodcem, rádce, učitelem, zadavatelem úkolů Děgrarjeva od nějaké rané fáze hry, kdy by se s ním Děgtarjev setkal při nějakém příběhové úkolu. A samotný příběh trojky, spočívající v zjišťování, proč spadly vrtupníky - raději bez komentáře. Na mně to působí, jako že hoši předtím několikaletým vymýšlením příběhu vyčerpali svůj potenciál a představivost. Působí až komicky, že některé příběhové mody (např. Příběh poručíka Proboje anebo Návrat Jizvy) jsou po stránce příběhu lepší než třetí díl. ---------- Pokud samozřejmě hovoříš o technické stránce, tak je Pripjať nejlepší, protože je nejnovější. Ale pro mně osobně to není dostatečný argument, abych ji považoval za nejlepší.
  • To jo. Nafasoval bys ákáčko a sprintoval od vrat kordonu až k monolitu v elektrárně. V roce 2013 by to byl běh po staru z jihu, v roce 2014 ze severu,v roce 2015 z východu, 2016 ze západu a v roce 2017 už akorát tak ze zádele...
  • rancor1223
    To všechno naprosto chápu. Dát značku takovému studiu by znamenalo dostat naprosto jinou hru. O atmosféře nemluvě. Já ale myslím, že by to pořád bylo lepší než tým co dělá budgetovky. Ti budou rádi, když bude hra vypadat jak průměrná konzolovka a dost možná se tak bude i hrát. A na atmosféru bych taky moc nespoléhal.
    Mimoto, jestli se pamatuji správně, kniha se v Rusku vůbec neodehrává. Dokonce bych řekl, že je tam nepřímo naznačena Severní Amerika (na prostředí a děj to nemá ale žádný vliv, takže těžko říci).
  • Dobry blabol. Vysly celkem 3 hry, pricemz posledni dil byl rozhodne nejlepsi. Nebyl sice tak pribehove ladeny, jako prvni dil, ale jinak v mnoha smerech prvni dil prekonal a vylepsil.
  • Pokud tu udajnou licenci maji od Strugackych, tak by meli mit prava na zpracovani hry podle knizni predlohy Piknik u cesty ( a mozna i filmovou verzi?) a ne pokracovani S.T.A.L.K.E.R.a snad ne? Nebo jsou ty znacky nejak provazane?
    Co se S.T.A.L.K.E.R.a tyce, myslim ze bude nejlepsi, kdyz ho nechaj na pokoji. Pokud by mel nekdy vzniknout dalsi dil, tak jedine od puvodnich tvurcu, kdokoliv jiny by nedokazal vystihnout tu atmosferu.
  • Obsidian je skvělé studio, o tom žádná, na RPG asi mé nejoblíbenější, ale má jednu obrovskou vadu z podledu možného tvůrce Stalkera2- je z Kalifornie, a tam nemají o atmosféře Chernobilu a okolí ani nejmenší ponětí. Možná by to tedy sice byla skvělá hra ale nebyl by to STALKER. A je zkrátka fakt že nejatmosféričtější FPS poslední doby jsou Stalker a Metro 2033 (neříkám že ostatní FPS nejsou dobré, jen nemají tu atmosféru která je alespoň pro mne u FPS her stěžejní) tedy hry z Ukrajiny (a vlastně stejných tvůrců).
  • USER47
    Přijde mi, že ani bitComposer sami netuší, co vlastně koupili. Oháněj se předchozíma hrama ze S.T.A.L.K.E.R série a jejich metacritic ratingem, přičemž nejspíš koupili jen právo na herní ztvárnění Pikniku u cesty.

    Můžou si tak udělat paralelní stalkerovskou hru, ale samotná značka S.T.A.L.K.E.R patří pořád Grigorovičovi. Tu by od Strugackýho koupit ani nemohli, protože ji nikdy nevlastnil.
  • sice čím novější Stalker, tím větší pí... ale co, první díl se zapsal do dějin a to stačí...
  • Poslední příspěvek na oficiálních stránkách stalkera na FB ( /officialstalker ) "DId you read "news" from bitcomposer:-)? Do you want to get info from GSC? Or do you understand that it's fake?"
  • Mr.Lolendo
    OMG to je snad zlej sen
  • O tom ani radši nežertuj *1*
  • rancor1223
    Co ty víš, třeba by to dali Obsidianu. Pořád mi to přijde jako lepší volba než budgetové studio co ještě neudělalo dobrou hru.
  • neříkám že není, přesto mají se stalkerem alespoň nějakou vazbu, Bethesda by z toho udělala dojnou DLC sračku
  • rancor1223
    Je velký rozdíl mezi vydávat a vytvářet.
  • Hlavne aby prava na stalkera neziskala EA *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit