Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • The Witness exkluzivně pro PS4. - OK, nesnáším tu konzoli už teď.
    • Overwatch
      Blow neřekl že bude Witness exkluzivní pro PS4. Řekl jen, že PS4 bude jediná konzole, na které Witness bude. Což PC verzi nevylučuje...
      • Viktor_H
        Ha! Logic in reality!
  • God-of-War
    Epický!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAA *14*

    Trapny pcckari minusujou.. jak jinak:)
  • TheGGG
    A je to tadýýýý Xboxáři, pskaři do sebe a pcčkáři hažte na ně hnůj
    • O tomhle to už dlouho není, je to hlavně o hrách a kvalitě her ne a ne o tom jestli je to PC nebo konzole, je sice pravda, že konzle zaostávaly v kvalitě a díky tomu se PC hry vlivem nepovedených portu někdy nedali ani hrát natož se na ně dívat, ale to by se mohlo vzhledem ke konceptu PS4 změnit, je to poprvé co něco vychází z PC platformy, vždy to byl unikatní HW v konzoli a to byl možná i dost velký problém pro vývojáře her a hry samotné.
    • x_ander
      Tak já nevím. Jsem Pcčkář, oznámení PS4 mě docela potěšilo a v nejbližších měsících plánuju koupit PS3. Tak kam mě zařadíš?
      • TheGGG
        Mezi normální lidi. Já mám výkoné PC, nemám nic proti konzolím a tak mám PS3 a možná si koupím i nový PS4 nebo xbox 720. Jen mě baví jak si tu ti předpubertální fanboyové dávají do nosu.
        PS: Mám doma dost dobrý kompl, znám lidi co maj také dost dobrý kompl, přitom nikdo nemá potřebu nadávat že crysis 3 vypadá hnusně kvůli knzolím a podobné blitky. Někoho to očividně baví trávit veškerý čas na svém nabušeném komplu na diskuzi nadáváním na to jak konzole kazí hry
        • sirWallace
          Nicmene... jdu do toho s Vama teda :D
        • kryptokonzolista!
          zminusoat
        • sirWallace
          A ostatni bavi, si tady honit buhvi co na tom, ze oni jsou lepsi a chytrejsi, nez zbytek sveta :) Proc to asi delaji ?? Protoze sami sobe neveri a jak vime, je mnohem jednodussi bejt za kretena, nez za nekoho, kdo ma neco v hlave.... z toho plyne rovnice.. jsem kreten, co s tim udelam ?? Vyhraju olympiadu kretenu... No, zatim jsi s Jindrou a trolem na krasnem sdilenem prvnim miste :))
          • TheGGG
            Ano, lovec trollů v akci s odzbrojující zásobou slov a morálním poučením na závěr. Však je mi to jasné, že některé lidi vzrušuje nadávat v každé diskuzi na tyto tři věci:
            1. Vděčné téma pro každého remcala: Hry už nejsou co bývali, to je dneska všechno tak lehký, až to bolíi.
            *11*
            2. Aneb když prodám barák a koupím si kompl za 50 000,-(zbytek dám na poplatky za elektřinu) vypadá to nějak takhle: Ježiši to crysis 3 má tak hnusnou grafiku, hraju to na svým zcela průměrným komplu na full a je to děs. Ty konzole fakt všechno brzdí.
            3. a moje nejoblíbenější. Bože to PS3 je takovej shiiit nejlepší je xbox. Ne na xbox bych nedal ani boty od bahna ať žije Sony. A do toho PCčkáři remcaj jak všechno stojí za ***. což je zřejmě to jediný co uměj.
            Když člověk čte pořád dokola ty samí kydy nemůže reagovat normálně *5* . Jinak já sem chodit nepřestanu neboj. Je potřeba aby někdo udržoval úroveň diskuzí.
            PS: veskoslavův tým tě určitě příjme jsi v odhalování trollů uplný mistr. *5*
            • Sakra, chvíli mi bylo při čtení smutno, že tu není možnost přidat si tu Clan-tag před jméno *15*
            • sirWallace
              Dikyyy za vycerpavajici odpoveed .) To jsem si snad ani nezaslouzil, abys to bral tak vazne :D A do tymu nechci... jsem v tymu CR.. vic ostudy uz asi neunesu :D
      • bee
        zminusovat konzoilstu
    • walltar
      A ty prosím zalez kam patříš ... *7*
  • walltar
    Hak teď už jen oznámit pořádnou podporu klasického PC příšlušenství ... jako například myši a klávesnice a budu první z Console haterů, který si koupí novou PS4. Pc si nechám na indie a MMO a zbytek bych hrál na PS4 připojené k normálnímu 24" monitoru.
    • V dobách PS2 jsem viděl krabičku, do které se připojila myš a klávesnice a dalo se s tím hrát. Nevýhodou byla nižší citlivost myši (emulovalo to otáčení pomocí tlačítek/analogů).
    • To uz prece podporuje i ps3 :-).
  • Hmmm CPU od AMD... Kdyby to bylo postavený na architektuře PowerPC tak ani neceknu, ale v x86 je momentálně jasně lepší Intel. A je pro mě záhadou proč CPU nesvěřili právě jemu. Nabízí se jen cena.
    • Usmevne tvrdenie, este mi povec naco ten svoj procesor tak brudalne vyuzivas ze ta to AMD tak strasne limituje. LOL
      • Az budes jednou mozna nekdy na pocitaci delat i neco jinyho nez prohlizet fejsbuk, tak mozna pochopis, kde ma soucasna nabidka AMD limity. Nejsou nijak moc vysoko, takze se vetsina jejich nabidky zadycha i pri extrakci trochu vetsiho archivu (par gigabajtu).
        • Co jsem četl tak na aplikace a 3D programy jsou nové procesory od AMD lepší. Ve hrách je Intel o dost lepší to je fakt....
        • smejki
          bavíme se ještě o PS4?
        • Typická obeť marketingu intelu. Ale inak veľa šťastia prajem pri rozbaľovaní či kompresii archívov na ps4. *15*
          • Aha, aha, marketing, jasne. Momentalne mam pusteny na notebooku s mobilnim Ivy Bridge dve virtualni masiny. Opravdu bych chtel videt, co by s tim udelalo cokoliv od AMD (teda, nechtel, ja to samozrejme vim - na jakoukoliv akci bych cekal dvakrat dyl). Ano, na PS4 asi tezko bude nekdo rozbalovat archivy, nicmene tohle vlakno bylo o necem trochu jinym, zejo.

            Jinak taky mozna stoji za zminku, ze ten "supercharged" procesor, kterym se Sony chlubi, je z rady AMD Panther (aspon podle specifikaci na http://www.polygon.com/2013/2/20/4009940/playstation-4-tech-specs-hardware-details). Panther je nastupce Brazosu, coz je nejslabsi rada od AMD, hodici se tak sotva do netbooku - Brazos je konkurence Intelu Atom ci o kousek nad nim - nekde mezi Atomem a mobilnimi Pentii a Celerony. Grafika je integrovana, takze to taky bude urcite vykonove strasnej narez. Tech 8 giga GDDR5 tomu sice pomuze, ale o nejake "nove generaci" se v kazdym pripade mluvit neda ani omylem - ono z lejna se bic plete fakt tezko.

            U te grafiky je napsany jen udaj o TFLOPS, kterej taky neukazuje na zadnou velkou slavu - 1.84 TFLOPS; highend AMD pro PC, Radeon HD 7990, ma pres 6 TFLOPS (teoreticky: http://cs.wikipedia.org/wiki/AMD_Radeon_HD_7000), tech 1.84 (coz bude taky teoretickej udaj samozrejme) odpovida spis necemu jako Radeon HD 7850 (http://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Islands_%28GPU_family%29).

            Takze to vypada, ze procesorova cast bude tezce zaostavat za grafickou. To hodla Sony resit dynamickym prerozdelovanim vypoctu mezi CPU a GPU, coz nezni jako uplne spatnej napad, ale 1) na kompatibilitu s PC (i vzdalenou) rovnou zapomente 2) bych si dovolil tvrdit, ze tam stejne nekde bude minimalne jedno uzky hrdlo jako malo propustna sbernice, ktery celej vykon posle do kytek. Celkove mi to prijde jako ze se Sony snazi stlacovat naklady na minimum, takze vlastne vzali vicemene PC komponenty (jsou levnejsi), vymysleli nesmyslny zapojeni (aby to nebylo PC kompatibilni) a ted pomoci marketingove kampane budou presvedcovat lidi, ze hry sice vypadaj porad stejne jako v minule generaci (hnusne)... "ale to prece nevadi, tohle je uplne nova generace! Podivejte, ma to na ovladaci dotykovou plochu za pet centu!".
    • filias
      Není to jen o procesoru, ale i o grafice.
    • Pravdepodobne nabidli lepsi cenu a mozna pro ne ma velky vyznam vetsi integrace procesoru a grafiky, kde zas vede amd.
  • TheGGG
    Sice neukázali jak ta krabka bude vypadat, ale co raní erekci my ta zpráva posilnila stejně
    • Tak to ti závidím, pro mě jen další zbytečný a nicneříkající článek bez jakéhokoli zajímavého obsahu.
      • TheGGG
        To je zcela tvůj problém že tě nezajímá příchod krále
      • FeebeEWN
        má na fotce Biebera... co bys od takovýho člověka čekal? :D
  • volba PC platformy je rozumny krok - usnadni to vyvoj.

    Jedine co me mrzi je 8 GB RAM, to se mi zda sakra malo obzvlast kdyz uz treba Max Payne 3 umel pracovat s 16 GB RAM...
    • Jako vcem usnadni vyvoj her pc platforma?Uz ted se na ni vyviji strane spatne!miliony konfiguraci,30 druhu grafickych karet at pro stolni pc nebo mobilni pc.Nejsme kamo v roce 1995!tam jeste tolik konfiguraci pc nebylo!ale ted?Proto je pro vyvojare lepsi nabusena konzole s nemenym hardwerem zalozena na pc archytekture s velmi snadnym programovanim.
      • To ze se bude delat na HW ktery je nejbliz PC nez konzole kdy byly znamena, lepsi optimalizaci PC portu a nizkou cenu nez jak tomu je kdyz chces neco naportovat z ps3. Pokud podle spekulaci xbox bude taky x86 znamena to multiplatformni vyvoj prakticky zadarmo. A to se vyplati jak by rekl Horst.
    • vy chytrousove pc neni ps4!!!ps4 je postavena na pc archytekture,ale s tak bezvadnou optimalizaci ze vasim pc se otom muze jenom zdat..ps3 mela do hromady2krat 256 ram/ddr3 a co dokaze(the last of us) toto ma 8gb ram/ddr5 s propustnosti 175gb/s.je jen postavena na pc archytekture ale pc komponenty tam nejsou.ty vase krami s pidi mini displayjem max27.nerozjedou ani unreal4.
      • Tohle je fakt blbý. Nemůžeme tě brát vážně, promiň. Kdo píše jak vepř, nejspíš bude nevzdělanec. A názor takového člověka je prostě přehlédnutelný. Nějak si to přeber a nech se doučit svou mateřštinu. Mimo to, abych se vyjádřil k diskusi. Hraju, pouze na PC a musím říct, že vrchol grafických orgií je Crysis, co si budeme povídat. To co předvedli s PS4 je ale takovej nářez, že nad ní začínám uvažovat. :o) Myslím, že potenciál PS4 hravě uspokojí všechny mé hráčské potřeby. Samozřejmě, že technologie půjdou dál. Jenže s peckou taky nevydržíte věčně. A dát jednou za tři roky 15 papírů do PC nebo koupit novou PS, to už je asi úplně šumák.
      • tak jiste ze PC komponenty tam nejsou ... sou tam notebook komponenty
        • tak ja si myslim,ze cekaji az mickrosoft odhali konzoli jako prvni.proto ji neukazali.Ze ukazali ovladac atd jim neuskodi.konzole je podle me porad otevrena zalezitost.V sony nechteji byt prvni kdo konzoli odhali,myslim ze uz to nekde psali. Take rikali, ze nebudou nejlevnejsi.z notebooku tam soucastky mohohou byt.proc ne? *2*.Vzdyt to take nebude zrat jak rok ci dva vase stara PC *3*.
      • sirWallace
        Kamo, tak ty musis mit ten komplex opravdu velikej :D
      • Jasny, pidi 27'' s 2560 je kram oproti te tve 40 palcove plazme s 1366 a pixlema jak vrata. *15*
        • ne ne, *15*.sony bravia,46/mousen flow400,3D.s funkci aktive shuter.jsem sonysta a od vyrobcu kuchynskych spotrbycu nic nekupuji.jsem stara skola.kupuji veci od firem sony,pioneer,technics.bohuzel je mi uz hodne let,a neumim anglicky,tak prosim za prominuti.jsem zvedav az vam bude 40let a bude se do vas nekdo takhle navazet.jedine ze po tech letech ze skoli vse nezapomenete a budete kancelarsky krisy!
          • No, ty jsi stařec nad hrobem. Čtyřicítka je věk, kdy je z kluka konečně pořádnej chlap. Doufám, že ti jde alespoň matematika. Zeman, jak ho nemám rád, měl v jednom pravdu. Většina čechů jsou idioti. Ty moc nečteš, žejo? Vyprdni se na hraní a vem do ruky knížku, to ti prospěje víc. *1*
      • walltar
        Úžasný pokud o trollení ... já sem teď tak naštvaný a du ti hned vynadat ... NE! *7*
    • Naopak, ta operační paměť je jediná věc, která se na té konzoli dá nazvat opravdu next gen.
      Nejde tu jen o velikost, ale taky o to co za typ to je a v tomhle případě se jedná o extrémně rychlé GDDR 5 tzn. daleko rychlejší paměť než co dneska používáme v PC.
      Dnes je takový průměr řekl bych mít v PC operační paměť o velikosti 8 GB DDR3 1333 Mhz. Ta má teoretickou propustnost 10,667 Gb/s a u PS 4 se uvádí propustnost 176 GB/s a i když to bude sdílené s grafikou tak je to pořád fičák.
      • nikde sony neuvadelo,ze grafika je zdilena s pameti.rikali ze konzole obsahuje 8 jadro buldozer,8gb ramddr5/175gb/s.a graficke jadro nerikali.ale david cage(havy rain)rikal ze na 1 postava v havy rain mela 15000 poligonu,byjong two souls bude mit 30000pol.a ps4 zvladne 20 nasobek byjong two souls.
        • byjong byjong havy rain, a chtel jsem vymyslet rym ale nepovedlo se *9*
          • walltar
            byjong byjong havy rain
            Sou to sr*čky deb*le ... takový volnější. *1*
        • Odmítám dál reagovat na někoho, kdo píše takhle.
        • walltar
          GDDR je paměť speciálně vyvinutá pro Grafické karty takže je celkem pravěpodobné, že bude sdílená. Ale jinak na to jak člověk píše většinou nekomentuju, ale tohle co tu předvádíš to není čeština ... to je žumpa. *7*
          • jinak vetsinou komentujete to psani!chodim uz na games.cz dost dlouho.a k clanku nic postatneho nezdilite.jo jo kancelarska krisa se pozna hned.bez pc ani neusne.
          • jo polepsim se.ale jinak ty zumpo!a chytroline vestsinou tam pouzivam anglicka slova her,a ne ceska,proto nevim jak se pisi.bohuzel jsem 12let ze skoli a pisi jen na mobilu.prave je to nextgen.ze pouziva 8gb ram ../5jen jako pamet!grafika neni zdilena!upozornuji ty T.G.MASAR..ze je to primarne herni stroj a ne pc!jsi nepoucitelny blb!
            • Ze zvlastni skoly ze?
            • Kousek dole píšeš, ze ti je 40 let a tady zase, že si 12 let ze školy. Tvoje čeština a vyjadřování dává tušit na díťe s náběhem na hysterii.
            • walltar
              Já sem nikde netvrdil, že to je PC ... a nikde sem ani netvrdil, že PS4 bude používat stejné součástky. Například procesor bude muset být upravený aby využil GDDR protože pokud by se klasický procesor připojil k GDDR paměti tak je pravděpodobné, že by to jelo pomalej než DDR3. Já říkám, že si MYSLÍM že pamět konzole bude sdílená mezi grafikou a procesorem. Pokud by nebyla (a rád bych viděl nějaké info) tak mě příjde dost zvláštní používat GDDR, která se moc na zpracování informací procesoru nehodí. (proto je taky nemáme v PC) Mohli by použít klasickou DDR3, nebo si zajistit DDR4 (nebo dokonce DDR5 protože si myslím, že už existuje)
      • walltar
        Tak GDDR5 máme v PC taky ... jenom je používají naše grafické karty. Moje třeba má vlastní 3GB.

        Toho bych se jediného bál, i když je to GDDR5 tak si kus ukousne grafika ... důležité je nebude to za 5let tu konzoli už omezovat?
        • Za 5 let ji to bude omezovat uplne stejne jako za rok. Kazdy hardware je z principu omezujici, i kdybys tam dal 1TB, tak to bude omezujici.
          • Pro ty co to nepochopili. Neni to tak dlouho (pamatuji to), kdy pocitace nemeli ani 1MB ram. Par let na to stal 1MB ram 4000Kc coz byla zhruba polovina prumerne mzdy. Proti tomu se 1GB ram zdal jako naprosta a nepredstavitelna utopie. Dnes je 1GB malo a desne omezujici, za par let budoumit PC bezne nekolik TB ram a jeden bude omezujici. To je proste vyvoj, v pocatku se ram pocitala v Bytech, pak KB, pak MB, dnes GB a TB budou nasledovat. Cim vic ram tim lepe, dokazeme vyuzit jakoukoli kapacitu, jedine omezeni je jeji cenova dostupnost.
        • Samozřejmě že máme, ale ne jako operační paměť a o to tu jde *3*

          Jinak jestli to za 5 let nebude konzoli omezovat ? Můj čistě laický názor je, že určitě bude a možná že ani ne za 5 let, ale přesto je to věc, před kterou se musí dnešní běžný PC poklonit.
    • Vem si, co zvladala PS3 s 256MB+256MB a co by s takovou pameti zvladalo PC. Nejde to tak jednoduse porovnavat s PC.
      • jo, zvladala efekt zvany hyper blur :))
    • U pameti je umeni zabrat co nejmin ne? *15*
      • walltar
        Tak v budoucnu by se víc hodilo ... brzo je zase bude paměť omezovat. I když tyhle GDDR sou podstatně rychlejší než DDR3 co máme normálně v PC. A GDDR co máme na kartách té je zase míň ... kolem 3GB.
  • ono jde taky o to, co bude s klasickým herním pc. za pár let. Je tu už dost různých konzolí a další přibudou, stále větší rozmach tabletů, smatrphonů, atd nevěstí pro herní pc i díky velké spotřebě(zdravíme do Bulharska) a také ne moc velké podpoře samotných hráčů nic dobrého
    • no kdyz se podivate na hw nextgen konzoli je kazdemu jasne ze PC naopak bude hoodne posilovat pac hry vyjdou na vsechny platformy v nezmrsene kvalite vyvojari nebudou muset slozite upravovat pro naprosto rozdilne platformy ale vse pojeden na X86 takze budou mit vpodstate s "portama" tak o 90% mene prace nez dnes
      • Jsem rád, že v tomhle nevidím pozitivum pro PC scénu jen já :)
    • Behemtetogenerace sipc proslo upadkem, rada vyvojaru kteri driv delali jen pro pc zacala delathry pro konzole a pc se na poli aaa stalo vedlejsi platformou. Diky nove generaci konzoli bude vyvoj her jeste nakladnejsi, takze tento trend se bude posilovat. Na pc tak i nadale bude posilova indie scena a vykon pc bude nadale ztracet na vyznamu. To je nejpravdepodobnejsi scenar. Jiny scenar je, ze valve takovladne pc platformu, ze vyznamne omezi piratstvi a pc platforma zacne generovat vysoke prijmy, zatim co o konzole nebude zajem, takze pozornost vyvojaru se preleje zpet na pc platformu.
    • Bohužel, tuhle větu co jsi napsal už poslouchám od dob PS2, stejně jako už 15 let poslouchám jak zanikne windows a jak ho Linux rozdrtí. Nic se neděje a min. dalších 5 let budu klidný co se týče PC. Rozmach elektronické distribuce her, MMO free to play her apod, zase pC scénu chvíli podrží...
    • Herní PC bylo a bude.
      Konzole budou mít chvíli navrch, za dva roky se to srovná a pak zas bude konzole za PC technicky zaostalá.
      Smartphony a tablety jsou sice výkonné a schopné fungovat jako moderní gameboye, ale nikdy se nevyrovnají PC ani konzolím, protože prostě nejde nacpat high-end hardware stejného objemu do mobilu, neumíme kouzlit abychom smrskli atomy a nacpali více tranzistorů do něčeho co má 100ccm než do něčeho co má 100000ccm, větší kus hardwaru bude mít vždy výkonější potenciál a to se nezmění ani za milion let.
  • ruthan
    Specifikace primo on sony:
    http://www.polygon.com/2013/2/20/4009940/playstation-4-tech-specs-hardware-details

    Jinak dobry, ale Sony to stejne nespasi a to je dobre.
  • hlavne ze to bude vychazet z pc bez pc technologii by si totiz konzole ani neuprdly a nebejt jich je pc uz davno uplne nekde jinde dalsi picovina number 4
    • Ale tak tohle bylo jasné už dávno, že pokud chtějí v konzoli nějaký výkon, čím dál tím víc se budou přibližovat architektuře klasického PC. Jednou se přiblíží i s cenou a bude.
    • Konzole pc v rozletu nijak nebrani. PC hraci prece mohou kupovat kazde roky highend sestavu za 30kKc a vyvojari mohou pro ne pripravovat hry, ktere je naplno vyuziji, pokud je pc hraci budou kupovat v milionovych mnozstvi, idealne tak 5+ milion od kazde hry. A ze se tohlenedeje, za to prece nemohou konzole, ale slaba podpora platformy ze strany pc hracu.
      • Ty máš vážně divnou potřebu reagovat na každýho kdo jakkoli haní konzole - v tomhle případě celkem chápu, ale stejně.
        • Spis mam potrebu reagovat na hlouposti a v protikonzolove naladene spolecnosti proste prsi vic protikonzolovych hlouposti. Ale uplne stejne opravuji blbosti, ktere rikaji konzolisti i kdyz je jich radove mene, protoze konzolisti maji s pc daleko vic zkusenosti, nez pcckari s konzolemi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit