Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pc komponenty jsou na seriovku.naky vodni chlazeni atd,vdit to je zastarali!vdit ani nevite co ma sony ve svich laboratorich za komponenty vy blazni!jsi vem jaky xko ma trafo,jako barak,to sami pc.a ps4 a ps3 to ma vsecko v jedne male krabicce.a vy pc kari jdete s tema svejma svetelnejma majakama nebo tourema,nebo prerostlejma pixlama do haje.u pc bude next gen az ta vase pixla bude stejne velka jako prvni model ps3!zadnou hnusnou mega pixlu doma nechci ani videt!30kg pixla v tom dvd z 16stoleti a24monitor.hura pc next gen je tu *3*
    • Tak tenhle prispevek a tento
      "ze to je postavene na pc archytekture,to nezname ze v tom je pc arcytektura,jen se na tom podobne programuje,nic vic nic min.zadnou podobnou komponet s pc v tom nenajdes,to ze sony dala schemata na postaveni graf.cipu a processoru firme amd.to neznamena ze v tom je pc komponet, vse tam je only on sony laboratoryes kamo!"
      aspiruji na nejdementnějsi prispeveky roku.
      Vazne muze byt nekdo tak zabednenej? *1*
    • Ano, Sony ma v laboratorich ultrauber procesory a grafiky s vykonem o kterym se intelu a amd a nvidii jeste 5 let nebude ani zdat a spotrebou na dve tuzkovy baterky. Proto dali do ps4 lowend hw. *15*
  • Nemůžu se dočkat 13.12 :)) společně s Killzone to budou parádní pařby
    • Django_cz
      Ale s nějakou podporou tvé radosti tady moc nepočítej, chodí tady spousta závistivců, kteří doma sedí na řiti a čekají až jim někdo něco koupí... a když zjistí, že si chce někdo něco koupit tak se jim to hrozně nelíbí. *1* *1*
    • Django_cz
      jj souhlas...
  • Sorry, ale já pořád nechápu jestli půjde hrát na Ps4 třeba série Assassins Creed nebo Journey
    Dík
    • novej Black Flag se dá už předobjednat pro PS4 .. teď otázka co s těma starejma.. zatím to vypadá, že spíš ne..
    • P1trs
      - absolutně žádná zpětná kompatibilita
      • Coz je treba blud, protoze se i, ze nektere hry budou mit crossbuy, treba flower a kdo ho ma na PS3, bude si ho moci stahnout i na PS4. Takze tak absolutni to neni.
  • a jeste par veci.konzole je primarne do obyvaku.to znamena ze konecne je doba,ze aspon 70% domacnosti konecne ma doma lcd tv aspon full hd,ponevadz kdyz tak kokam treba na prostreno tv porad.tak skoro kazdy tam ma jeste v obyvaku starou ctr tv *2* .a dal...a provaz pc ckare delaj vetsi rozliseni her spis zlitosti aby zvetsi zvas nebyli brejlovci,kdyz jste u toho monitorku nalepeny tak 70cm,a 60fps?no proto,aby se vam ste male vdalenosti od toho monitorku nemtala hlavicka.a bohuzel je to fakt.sorry.
    • Ulmes, ty ses fakt traged. *1*
  • sorry pisi na ps vita.nejak to games.cz na tom blbne,ale kdyz to prelouskate,tak asi vite co jsem chtel rici.dobrou
  • MrSanta
    Lehce tupá otázka, ale rád bych v tom měl jasno: půjde na PS4 přehrávat origo filmy na DVD/Blue-Ray?
    Přemejšlím o nákupu jedné konzole z nové generace a rád bych ji využil i jako přehrávač filmů. Nerad bych měl pod TV dvě krabice. Z toho článku jsem to nějak na 100 % nevyčetl.
    • P1trs
      k filmům, tak si je na PS4 samozřejmě přehrajete, ale pouze s aktualizací, která bude k dispozici v den zahájení prodeje

      Kdo vi, slibujou ze jo. Moc bych se toho nebal, takovej trapas si nemuzou dovolit.
      • Oni si to dovoli radi, PS3 si spousta lidi koupila jako levnej BR prehravac, a hry na tom nikdy hrat nehodlali => ani zaplatit dalsi $$$. Porad rikam, neni nad PC, muzu si nainstalovat a pripojit co chci ... vzhledem k tomu, ze PS4 je PC, neexistuje absolutne zadnej duvod, aby k tomu nesel pripojit trebas disk na USB. Navic system to samozrejme umi, jen oni to umyslne zmervej.
        • ze to je postavene na pc archytekture,to nezname ze v tom je pc arcytektura,jen se na tom podobne programuje,nic vic nic min.zadnou podobnou komponet s pc v tom nenajdes,to ze sony dala schemata na postaveni graf.cipu a processoru firme amd.to neznamena ze v tom je pc komponet, vse tam je only on sony laboratoryes kamo!
          • Tak ted nevim, ktere pasazi se mam smat jako prvni . Jestli te o tom, ze tam nenajdu zadny pc komponent, nebo ze sony dala "schema na postaveni graf. cipu a procesoru firme amd".
            *1*
            "vse tam je only on sony laboratoryes kamo!" Taky bomba *1*
          • Pěknej blábol.
  • Když tak čtu, co všechno na tom nejde dělat a co všechno to neumí, tak mě napadá jestli není lepší PC... Hlavně jediná deviza konzolí, tj. žádná instalace je ta tam. Ale stejně je na světě spousta pologramotných kteří radši sáhnou po konzoli
    • Pořádné hry sem myslel FPS a strategie, ty jsou pro mě na gamepadu očistec. Na druhou stranu si na myši a klávesnici pořádně nezahraješ, třeba sportovní tituly. Každý žánr má svůj controller. Závodní simulace - volant, letecký simulátor - joystick, FPS - myš, sport - gamepad. Konzole se snaží zvládnout s jední ovladačem vše a to má svá úskalí a nevýhody.
    • Samozrejme ze lepsi je, PC zadny takovyhle omezeni nema. *3*
      • Akorat na nej polovina dobrych her vubec nevychazi.
    • Hlavni deviza konzoli je, ze jsou designovane pro obyvak, na rozdil od PC a tomu jsou prizpusobene i hry. Pologramotny je ten, kdo nechape rozdil mezi pc a konzoli a vyhody/nevyhody obeho. PS4 je oproti PS3 omezena jako multimedialni centrum, predpokladam ze jen docasne, protoze proste do lunche nestihli pripravit vsechny funkce a prednost mely herni funkce pred multimedialnimi. Neni to nic vyjimecneho, do PS Vity byly funkce take doplnovane postupne.
      • jojo hlavně ta nextgen generace konzolí ta má skvělý obývákový design design VHS z 80tých let *1* *1* *1*
        • Takhle http://cdn2-www.craveonline.com/assets/uploads/gallery/15-predictions-for-the-future-of-the-xbox-one-ps4-and-wii-u/ps4.jpg VHS nevypadaly. Muzes mi prosim ukazat design, ktery by se ti libil?
          • A kdyz uz sme u toho, tak PS3 mela mnohem povedenejsi design podle me.
            Pac a pusu B.
          • Ja myslim, ze staci googlit a podivat se na ty fanouskouvske navrhy nebo udajne oficilani navrhy, ktere prechazeli samotnemu odhaleni.
            A vetsina z nich vypadala mnohem lepe, nez to co sony a ms nakonec predvedli.
            Nemluve o tom, ze obe nove konzole si jsou dost podobne. Clovek si pak rika, kdo od koho vlastne opisoval.
      • No pokud má být hlavní devíza konzole to, že je tvořena pro obývák, jako multimediální centrum, tak by aspoň měla být schopná přehrát nejpoužívanější formáty a bez problémů zvládat titulky, aby se stím člověk pak nemusel hodiny m°dat a nakonec stejně musel připojit noťas. Navíc v dnešní době smartTV není problém ve spárování s pc. Rozdíly mezi konzolí/PC vidím, ale moc nevýhod na straně PC už najdu stěží. Navíc gamepad si k PC připojíš jaký tobě ergonomicky vyhovuje, ne jaký ti do ruk nacpe výrobce a navíc pořádné hry se ani na gamepadu dát nedají...
        • protože jsi de*il a neumíš hrát na gamepadu... nikdo nemůže za to, že jsi tupé kopyto. mimochodem, k PS3 se dají připojit i neoficiální gamepady, takže zase fail *1*
        • PS4 nikdy nemelo byt multimedialni centrum. Ma to byt herni konzole. Jako multimedialni centrum dnes dobre poslouzi kazda prumerna televize nebo BD prehravac. A komu to nestaci, tak ma moznost jit do XBOX1.
        • Je vytvorena pro obyvak jako herni zarizeni. Jako mutlimedialni centrum nikoliv i kdyz to vypada, ze to je pouze zalezitost casoveho stresu a tato funkcionalita bude doplnena pozdeji.

          Gamepad si k PC pripojis, ale radu PC her si na nem nezahrajes. Poradne hry se na gamepadu hraji, napriiklad GTA5, Red Dead Redemption, Dragon's Dogma, Dark Souls a spousta dalsich.
          • Tak to jsi ještě nehrál GTA nebo na myši ;) No většinou, když v PC hře chybí podpora padu, tak je to pro to, že myš je prostě lepší a nikdo by na tom stejně nehrál. Na pad jsou tak možná sportovní hry a bojovky. Bylo by hodně zajímavé sledovat (teda až GTA V vyjde) jak by to vypadalo, kdyby v online proti sobě mohli hrát lidi s konzolí a pc. No nejspíš by to dopadlo hromadným zakládáním gamepad severs only a hromadný pláčem konzolistů *5*
            • Fajn, takze se na gamepadu daji hrat poradne hry, jedna blbost vyvracena.

              Neni obecne pravda, ze hry lide hraji na gamepadu, protoze nemaji jinou moznost. Ja preferuji multiplatformy na konzoli s gamepadem, prestoze mam moznost je hrat i na pc s klavesnici. A plati to i pro multiplayerovou FPS. Mireni s gamepadem mi nedela zadny problem. Ano, s mysi je to jednodussi a ty prteferujes jednoduchost, ja davam prednost lepsi zabave.

              Jiste ze ti nechybela, ale dnes uz bys bez zvukovky hrat nechtel. A ja dnes uz nechci hrat bez zpetne hmatove vazby. Na PC mi ji poskytuje akorat muj joystick, ale jen u velmi malo her to jde vyuzit. Didaktik samozrejme mel nejaky zvuk, dokonce lepsi nez PC a hlavne k nemu existoval zvukovy modul s AY-3–8912.
            • Jejdasek: 25.000.000 lidí (včetně mě) hraje GTAV na gamepadu protože nemají jinou možnost. Hrát se to samozřejmě dá, výhoda je přesnější ovládání auta, ale velká nevýhoda je pro mě aim. Prostě analog, nebude nikdy tak precizní a rychlý jako myš. To mi kazí požitek ze hry daleko víc než to, že mi nevibruje myš.

              A vůbec mi nejde o nějako jednoduchost, naopak mi přijde že hry, hlavně FPS se zjednodušují hlavně s ohledem na aim s pomocí analogu (nepřátelé mají pomalejší reakce, abys měl čas zamířit). Sice je to pořád lepší než v dobách před analogových, kdy sem opravdu nechápal, jak někdo vůbec může hrát Medal of Honor na PS1 a něco trefit, ale stále se to v přesnosti, rychlosti a intuitivnosti myši nevyrovná.

              A abych ti pravdu řekl, tak v době kdy sem pařil prvního Duka, za frenetického kvílení speekeru mi zvuková karta opravdu nechyběla. Tenkrát byl člověk rád, že je rád a že vůbec něco hraje. Ale to byly doby před Sound Blaster a 3dfx :) Dnes už je to holt jiné a všichni sme moc zmlsaní.

              Já už si teď ani nevzpomenu, jestli měli hry na Didaktiku vůbec nějaký zvuk, ale dodnes si pamatuju, jak sem se královsky bavil při sestřelování vesmírných mnohoúhelníků :D
            • Napsal presne toto: "pořádné hry se ani na gamepadu dát nedají"

              Zbytecna diskuze, kdyz ani nevis o cem je rec :-).
            • epidem ale nepsal ze to na gamepadu nejde, bezpredmetna diskuze kdyz si vymyslis neco co ostatni nepsali *3*
            • Pogratuluj epidemovi, ten to nevedel :-).
            • C-BEAM
              "nejde o to, jestli si mohou vybrat"

              táto veta hovorí za všetko. A áno na gamepade je možné hrať, gratulujem k objavu.
            • Ha ha he + C BEAM: nejde o to, jestli si mohou vybrat, ale o tom, jestli se to da nebo ne. Kdyby se to nedalo, tak si to tolik lidi nekoupi. Tvrzeni, ze s gamepadem se nedaji hrat poradne hry je vyvraceno, hrat se daji. Jak proste.
            • C-BEAM
              jejdasek: hrajú to na gamepadu pretože za a) nemajú inú možnosť a za b) je to kompromis do obývačky. V žiadnom prípade to neznamená, že sa s ním hrá lepšie.
            • Jasny, protoze lidi co chcou hrat gta 5 si muzou vybrat neco jinyho nez gamepad. OH WAIT *7*
            • Zacinas kecat nesmysly. GTA5 si koupilo zhruba 25 000 000 hracu a hraje ho na gamepadu. Zajiste ne proto, ze se to na gamepadu neda hrat.

              Na konzoli si Diablo 3 s gamepadem zahrajes a vsichni si to pochvaluji, mnozi to dokonce povazuji za lepsi.

              To ze je s mysi neco jednodusi jeste neznamena, ze je to lepsi. Hrat hry na EASY je take jednodussi. Z hlediska herniho prozitku davam prednost gamepadu, protoze hmatova zpetna vazba poskytovana vibracemi cini herni zazitek intenzivnejsi se silnejsi atmosferou. Hrat s mysi bez vybraci mi prijde takove prazdne, mrtve. Predstav si to jako hrani hry na PC bez zvukove karty. A ze si pamatuji casy, kdy se tak na PC hravalo.
    • Tou pologramotností sem narážel na to, že uživatel PC musí umět aspoň trošku přemýšlet a pracovat sním, ne jen koukat, než se mu načte update. No ale pokud se někdo snažil rozchodit X360, tak aby mu to přehrálo aspoň některé video formáty, tak se bez PC stejně neobejde. Sám teď mám X360 a je to fakt peklo na tom něco rozchodit. Konzoly nikdy víc!!!
      • jo ty polog
        ramotny vzdy budou mit lepsi hry.zacnem treba gta5,nebo in famus second son,metal..phantom pain.a pc?multiplatform hry,bez exluzivit a omivane znacky typu star craft,diablo4,cod.
        • Ad omývané značky, jsou hlavně výsada konzolí a celkově toho jak herní průmysl propadl do hlubin mainstreamu, marketingu a komerce. Na čemž mají hlavní podíl právě konzole (ikdyž je to samozřejmě zcela logický a přirozený vývoj v každém podobném odvětví) Dneska už je prostě pro vývojáře těžké začít vyvijet novou originální hru, čest třeba Last of Us, je prostě jednodušší, vzít 20x vybraný obsah, plácnout na to jinou číslovku, napálit nehorázné love do marketingu a vyslat to do světa... Takový Carmageddon nebo Postal už by si dneska nikdo nelajzl vydat.
          • ved postal 3 vysiel pred dvoma rokmy :D chvala bohu ze uz nic take nevyjde
        • ARMA, WoW, Counter-Strike, rFactor, Football Manager, simulátory, strategie a obrovská moderská komunita... Exkluzivně se tak možná necháváš o°bávat od MS/Sony...
        • mmo (rpg), strategie, piskvorky a hlavne "MINY".. *5*
  • vsk se nebojte na pc bude to sami.i
    kdyz tam to pujde i nelegalne.kdyz to rozjedou tyto dve firmi tak ostatni to rozjedou taky,a pcckari moc se nesmejte mate windows a microsoft tak vas to ceka taky!konzole je jen zacatek.ikdyz cd bych u ps4 uvital.jsem metalista a mam vse v origo od in flames az po soilwork a za cd se nestydim dat 300kc.
    • C-BEAM
      u PC nás to nečaká, pretože to nie je uzatvorená platforma. Naopak to vyzerá, že ide na lepšie časy, viac a viac vývojárov hovorí o opengl ako o api budúcnosti, takže windows si môže limitovať čo chce, k spusteniu hier už nebude potrebný.
    • Ja mam stopro svych her origo a jsem na to hrdej. Na druhou stranu za hudbu bych neutratil ani ká, koupit si nejaky album je pro me scifi :D
  • akorad budu muset oprasit discmana jinak jsem v haji.nebo si nechat ps3 ta me prevede s cd i do mp3.takze je prome ve funkcich lepsi nez ps4.radsi fakt jeste pockam.stejne jsem chtel bundle s pss4 s

    2 ovladaci,kameky,stojanku a killzone.
    • Radsi opras ucebnici cestiny. *12*
  • TheGGG
    HAHA kdo dneska ještě využívá CDčka. 90% lidí tydle funkce nepotřebuje, důležité je aby se tam dali pařit ty luxusní exklusivity o kterých si PCčkáři a xboxáři mohou nechat jen zdát a tiše závidět, o brečení do polštáře ani nemluvím.
    • Tak CD kupuju a pouzivam treba ja, ale nikoli na PS3, nejsem blazen.
    • x_ander
      Já ti nevím, ale ať se dívám, jak se dívám, tak těch exkluzivit PS4 při launchi (a docela dlouho po něm) moc mít nebude. A kvůli Killzone opravdu těžké spaní mít nebudu :)

      Jinak nic proti Playstationu jako takovému, po výplatě si jdu koupit PS3, na kterou akorát nastal čas..
      • To je fakt, jelikoz ten vykon mas uz v dnesni dobe stejnej jak na mobilech :D
      • taky jsem to minuly týden takto vyřešil *1* ps3 za 4100 je už cena, kterou akceptuji za stroj na hry a pokud to vezmu s pohledu her, koupil jsem spousty bazarových a po večerech mám rok co hrát *1*
        • Jack1947
          Doufam ze to neni velky OT: Jestli je se omlouvam... Bazarovych coz by vyhovovalo i mne http://www.japostore.com/levne-ps3-hry/ tady jsem nasel nektere, tak se ptam jestli vi nekdo o lepsim nebo ma s necim podobnym zkusenosti.
      • Jack1947
        Souhlas, navic ted by mohlo vse k ni potrebne zlevnit. *4* Tedy kolem 13. prosince ci po...
        • vam pc ckarum vlatne nic nerika pojem licence,za vse
          se tvrde plati,a oni pri launchy nechteji zvedat ceny,tak to tam hodi za pul roku,vse je o licenci,proto nintendo nikdy neprehravalo filmy,aby nemuselo platit sony treba za blueray atd.
          • Ulmes, ty ses tady za uplneho vola, fakt ze jo. Co prispevek, to vetsi kravina. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit