Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když vynechám ostatní věci týkající se otázky kdo má nárok(?)Věřím že se tyhle dvě firmy rozumně dohodnou.Je to přece Valve a Blizzard.Prozatím budu optimista. *3*
    • Ano, je to Blizzard, které v těchto otázkách už nějakou dobu zastupuje Activision. :(
      • Activision, nikdy bych to neřek, ale oproti nim EA zbožňuju, to co předvádí je naprosto nehorázný a je s podivem, že si od nich ještě někdo hry kupuje. Od tý doby, co se knim Blizzard připojil (jako by to měli zapotřebí), to snim šlo hodně dolů a to je škoda...
  • blizzard nevlastni ani prd z doty jelikoz na ni vubec nic nedelaly a blizz by mel byt rad ze dota pritahla do w3 lidi jinak by to uz skoro nikdo nehral.To je to samy jako kdyby vyrobci unreal3 enigu narokovaly vsechny mody a hra co na jejich engine vysli fakt traparna at blizzard zustane u jejich trapneho wow a omalovankoveho d3
    • Přesně tak, zrovna s tím UE mě napadají 3 hry. Killing Floor, Red Orchestra a Alien Swarm - vše vydáno jakožto modifikace do Unreal Tournamentu a později vydány jako samostatné projekty (jediný Alien Swarm je zdarma na Source Enginu). Stěžoval si na to někdo z Epicu? Ne, naopak to podporují...
      • Ak tie tituly vysli ako samostatne platene projekty na UT engine, tak sa mozes vsadit, ze ten UT engine bol licencovany a teda plateny.
        Len tak si zobrat proprietary engine a vybudovat na nom svoj vlastny komercny produkt je proti autorskemu pravu a urcite by sa na to epic len tak nepozeral. Ved vacsina prijmu Epicu (a ked sme pritom aj napr. ID) je prave z licencovania svojho enginu.
        • Ten Engine vyhráli v soutěži o nejlepší modifikace do Unreal Tournamentu, takže ačkoli je licencovaný, tak ho neplatili.
      • bresne Blade sami vyvojari UE3 dali engine zdarma na internet aby si kazdy mohl tvorit svoje mody a hry a oni sou jen radi protoze to je reklama a to ze dajit engine zadarmo na net jim povest jen zlepsuje blizzard zacina bejt trapnej a stejne wow pujde ------ pac hodne lidi odejde s prichodem Cataclysmu pac to uplne pokazi celou hru hraci prijdou o nektere raidy a instance a povolani se prekopaji a nektera povolani budou nehratelne
        • UDK je zdarma len pre nekomercne projekty. Pokial chces pouzit UDK na komercne produkty, tak samozrejme platis pausal + nejake % z predaja tvojho produktu.
          http://udk.com/licensing.html

          A navazat sa v tomto do Blizzard je trochu trapne, pretoze je to spolocnost, ktora uz do W2 dobaluje do svojich RTS najlepsi editor v brandzi, s ktoreho pomocou je clovek kompletne zmodifikovat hru
          • omg ale oni nechcou vyuzivat engin ale znacku dota na uplne jinem enginu omg
  • kostejnesmrtelny
    Jo, Blizz zaspal dobu (dotu :) ). Obvykle je bráním jako o život, ale tady jsou teda těžce mimo. Z toho, že DotA byla módem pro W3 jim žádnej nárok nevzniká. U SC2, kde je v EULA uvedeno, že vytvořený mapy jsou majetkem Blizzu, tam už by to bylo něco jinýho, ale tady to prostě propásli *2*
  • Keby to Blizzard isiel predavat ako DLC, tak by som sa nad tym vsetkym pozastavil. Ale on to vyda ako mod zdarma. Nezarobi na tom ani $, vazne pochybujem, ze si niekto kupi 60$ SC2 len preto, aby si nanom mohol zahral Blizzard implementaciu doty.
    Pritom Blizzard Dota a nieje prva a ani jedina dota, ktore uz existuje pre SC2.
    • Vidíš a já třeba jo:) Stejně jako jsem to udělal s W3:)
  • takze prostě Blizzard zaspal?
  • Já to vidím trochu jinak...
    Blizzard vytvořil W3, Dotu jako značku sice ne, ale ten mód je postaven na W3, bez toho by žádna Dota nebyla...
    Takže, souhlasím ať si Blizzardi vymyslí jinou značku pro tento styl hry, ale na druhou stranu, Valve by do Dota 2 neměl přidat nic z obsahu W3. Co jsem viděl nějaké ty screeny, vykrádá to Warcraft, na jednom plakátu je Naga, BeastMaster, Paladin, Mountain Giant...to vymysleli Blizzardi a Valve nemá právo použít jejich postavy, které byli v původní Dotě, která jela na W3...

    Já být Blizzard, tak neprskám okolo názvu (značky chcete-li), ale to, že si někdo dává do svého produktu mé nápady a výtvory.

    Sám jsem fanda Blizzardích Sons of the Storm, takže se mi nelíbí, když je někdo kopíruje...
    • A zajímalo někdy někoho, že Warcraft a Starcraft je vykradený Warhammer a Warhammer 40.000? Ne. Nikdo to neřeší, takže jestli Blizz začne v tomto případě něco hrotit, tak už si budou opravdu koledovat...
      • Můžeš mít laskavě říct, v čem vykrádá Starcraft Warhammer 40k?
        • http://en.wikipedia.org/wiki/File:Collectors_figures_(StarCraft).jpg - Space Marine, Tyranid, Eldar. Blizzard nedokáže čerpat z více zdrojů. Nedokáží se pouze tu a tam inspirovat, oni prostě vezmou jeden zdroj a něco si z něj okopírují... A jelikož se tady řešil vzhled jednotek...
          • To sme tu preberali minule, Games Workshop nieje povodcom ideii ani power armoru, ani alienov, a protossy pre mna osobne nevyzeraju ako eldari, ktori sa vlastne elfovia vo vesmire. A ked sme takto pri elfoch, to tiez nieje povodne z game workshopu.
            To co prezentuje w40k aj SC su obycajne sci-fi stereotypy a je samozrejme, ze budu vyzerat podobne.
            • Ano, budou vypadat podobně, ale ne téměř stejně. Navíc power armor může vypadat různě, tak proč je z 95% ten ze Starcraftu stejný, jako ten z WH40K? Podívej se na tu fotku, co jsem poslal a netvrď mi, že ta figurka v pravo nevypadá, jako běžný válečník Eldarů... Navíc sám Blizzard se tím nikdy netajil, takže...
    • No zjevně mudruješ o něčem bez informací. Jediná práce blizzardu která byla využita je engine. Koncept(skilly, jméno.....) každého hrdiny vymysleli tvůrci / komunita, ne blizzard.
      • No spis ty protoze ty modely postav jsou uz od puvodniho blizzardu ... nebo minimalne valna vetsina z nich ... presne jak pise kolega nad tebou(a on ma pravdu) model beastmastera nagy a spol. je majetkem blizzu protoze oni je vymysleli, v Dote predelali tyto modely na hrdiny...
        • No dobře, čekal jsem že to pochopíte, zjevně to musím pro některé hláskovat. DotA využívá modely z W3, to je logické. DotA 2 bude mít modely vlastní, které bude dělat Valve. To tady někomu zjevně uniká. Blizzard nemá patent na fantasy stereotypy. Jak má asi vypadat Morphling? Masa vody je masa vody. I idiot pochopí, že modely v DotA 2 budou inspirované vlastnostmi a schopnostmi daných postav, tím pádem tu bude nějaká podobnost. To však neznamená že Valve něco vykrádá.

          Nevím kde VODA ty screeny viděl, venku je zatím pouze Lina, Morph, Bloodseeker a Drow. Ani jeden nic nevykrádá, respektive nic co by bylo vlastnictvím Blizzardu. Budu velice rád když mi VODA ty obrázky linkne, protože mě minuly.
  • Drzost Blizzardu nezná hranic! Dota je ochranná známka tvůrce ( v podmínkách Blizzardu jsou mody nekomerční ) Pokud si autor plácnul s Valve kde bude jeho mod vyvíjen na jejich engine ( sorce ) a dostane za to zaplaceno je naprosto v pořádku a Blizzard se tu může vztekat jak chce! *10*
  • Teda Blizzard je poslední dobou taky pěkná svině. DotA má na svědomí v podstatě tři lidé. Eul, Guinsoo a Icefrog. Eul ji víceméně vytvořil, takže název je když už jeho. Icefrog na ní ale nechal zdaleka nejvíc práce. Blizz nemá vůbec žádný nárok. W3 byl totiž použit jako platforma pro mod. Toť vše, blizz nehnul ani prstem.

    Nemá s etikou nic společného, když už tak je krajně neetický tento krok od blizzardu.
    • Jo a bonusovka - ta "pravda" o Icefrogovi byla v prvních hodinách po vydání odhalena jako troll několika členy herní branže, na to bych moc neodkazoval.
  • mislim si ze vtaki im seru na vlasi
  • Jak stará je značka DOTA? 10 roků? (nevím, tipuju) Blizzard teho za tů dlůhů dobu nedokázal využit; mohli udělat stejnů věc co Valve ale nechcelo sa jim, takže jak bych to rekl - Jejich problém...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit