Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co stojí na téhle hře za zmínku : PŘÍBĚH,HUDBA,LOKALITA.......to je vše a teď zápory.......

    GRAFIKA (?) : Unreal Engine 3 ( představen v roce 2006 ) co více dodat.....
    S autorem recenze však nemůžu souhlasit v HW nárocích, hra mi běžela naprosto plynule ( i po zapnutí AA 8x a AF 16x v nastavení grafického ovladače ), tak nevím na čem autor hru hrál.

    HRATELNOST : Trošku jsem se zamyslel kde jsem tento "styl" viděl a hned mě napadla hra Kill Switch z roku 2004...... i na nejvyšší obtížnost jde hru v pohodě dohrát ( když se stále kryjete a nenecháte se protivníkem obejít ), cca po minutě jsem věděl jak hru budu hrát : 1.Do krytu 2.Z krytu zamířit na hlavu 3.V tu "pravou" chvíli vykouknout a následně vystřelit 4.Semtam hodit granát.

    AI : Všimněte si, když se přesouváte do jiné oblasti, tak protivníci většinou vybíhají ze stejného místa a tak se mi kolikrát povedlo sestřelit na jeden zásobník cca 6-8 nepřátel a to je dost slabé......AI protivníků se chová jako ve většině her stejně ( až tedy na smrtící účinek zbraní :) ).AI spolubojovníků mě moc nepotěšila, v mnoha případech se mi motali pod nohama, nebo "zkoušeli" ( a samozřejmě neúspěšně ) frontální útok na kulometné hnízdo nebo na velkou skupinu nepřátel.Kolikrát je zabijí na "špatném" místě a můžete začínat od checkpointu, jelikož protivníky nestačíte v čas postřílet.

    ZÁVĚR : Neberte můj příspěvek negativně, vůbec se nejedná o špatnou hru, ale opravdu vyjma příběhu,hudby a lokality jsme tu "podobné" hry měli.Hra hodně vykrádá některé scény z jiných her (( slaňování, pády vrtulníku apod. ( Call of Duty MW,RS Vegas ), útok fosforem, hromady mrtvých civilistů ( Homefront )). Kdo není takový "pařmen" jako já a nehrál hodně "podobných" her, tak mu přijde hra originální ve všech stránkách a pobaví.Mne ale ne.
    • No a mne to pripomnelo neocekavanej odstrel toho negra, ktery mi nabehl a ted opravdu se to tak stalo" nekecam primo pred zbran, pobrecel si, ja mu pomohl zpatky na nohy a byl zas klid. Ai hapruje v mnoha hrach ale tady to bylo dost legracni, s tou kvatnitou bohuzel souhlasim neduh dnesnich her posleme na nej vic nepratel, a snad po 15te uz je zvladne , prodlouzime tim hru a bude to super :-/ ale ruku mna srdce kde dneska vememe takhle narychlo peknou strilajdu asi nikde.
      • "ale ruku na srdce kde dneska vememe takhle narychlo peknou strilajdu asi nikde"
        V tom s Vámi samozřejmě souhlasím, neměl jsem v úmyslu nějakým způsobem hru pošpinit nebo říkat, že je zbytečná.Jedná se pouze o můj názor. *4*
  • Právě jsou hru dohrál, a ačkoli jsem byl celou dobu k příběhu značně skeptický, teď, pět minut po dohrání, mám chuť ho rozjet znova, s novým úhlem pohledu, který vám zakončení dá :) Příběh JE opravdu zdařilý, stydím se, že jsem to hře nevěřil :)
  • Mato1987
    RE: Kowalski
    najprv pišeš že ťa môj výrok argumentačne neuspokojí a potom napíšeš nezmysel že väčšina flashbakov v BiA HH je zo scénaristickej svojvôle...kam sme to dospeli... a ty si myslíš že v spec ops the line sú odkiaľ tie halucinácie, od Dana Nekonečného?
    mimochodom AW som tak isto ako ty skončil snáď pri tej pasáži na tom motoreste/pumpe...tiež ma to nebavilo.
    RE: bobsh
    existuje taká stránka menom en.wikipedia.org a tam som si pekne našiel túto hru nalistoval plot a pekne som si to celé prečítal, plus prečítal som stovky fór kde sa píše o zápletke a morálnej ambiguite, nemusíš hru hrať aby si pochopil príbeh.
    preto ani neverím USER47 že hru hral legálne, aj preto že nikde presne nevyjadril či si hu kúpil alebo nie, len vyhýbavo a zavádzajúco fabuloval.
    • *7*

      Existuje stránka wikipedie a tam jsem si nalistoval Bratry Karamazovy.

      Že já v*l se do toho trollingu pouštěl.
      • Mato1987
        a z toho pre teba plynie poučenie do budúcna, že trollovať sa nesluší a je neslobodno brať si príliš veľké sústo do huby. *8* *13* *11*
        • Jo jo, teď jsem si vygooglil na wikině ten, víte co... tu báseň... Máj to byl. Sem línej to číst, je to hrozně dlouhý, tak jsem si jenom přečet o čem to je, a je to o úplnym ho*ně, úplná blbost, fakt....

          (když už trolluješ, tak pořádně ;) )
          • Mato1987
            nepochopil si, tak isto ako kowalski, ale nevadí, svet by bez vás trotlov bol jednofarebný.
  • Pokud jde o revolučnost příběhu Spec Ops, rád bych zmínil Brothers in Arms: Hell's Higway. Další válečná hra zaměřená více na příběhovou než hratelnostní složku, a myslím, že na některých rovinách i odvedla lepší práci. Ale nemohu soudit, Spec Ops jsem ještě nedohrál (zatím vypadá slibně..)
    • Mato1987
      na to som zabudol, díky že si mi to pripomenul, presne tak hells highway malo naozaj pútavý a neokukaný príbeh.
    • janchor
      Rozhodně stojí za zmínku, ale jakkoli se mi líbila, je to jen taková odlehčená variace na Band of Brothers. Navíc stříleček s příběhem je víc, tady jde o trochu něco jinýho - Spec Ops především staví do kontrastu válečnou akci a její následky a nechává to všudypřítomný násilí na svýho hrdinu doopravdy působit.
      • Mato1987
        Len taká kontrolná otázočka, čo má okrem 2 svetovej spoločné Bratstvo neohrozených s BiA: Hells Highway?
        A mimochodom, keď tvrdíš že v Spec Ops the line je nastolený kontrast medzi vojenskými akciami a ich následkami, taktým pádom sa môžme baviť aj trebárs o Red Dead Redemption príbehu, kde tiež je kladený veľký dôraz na následky činov hlavného hrdinu ... takže podľa tvojho popisu nie je príbeh spec ops the line ničím progresívnym ako si spomínal vo vlákne dole...
        • No, nechci znít sakrasticky, ale tady fakt nejde o to "co" udělá, ale "jak" to udělá. Příklad: jestli třeba v De máš za úkol osvobodit nějakou postavu, příběh nereflektuje, jestli při tom vystřílíš celou základnu nebo se tiše neproplížíš. To násilí je tam na stejné morální úrovni jako kdybys uplatil strážného a nijak se neprojevuje ani na příběhu, ani na charakteru hlavního hrdiny. Spec Ops ti možnost sice nedá, ale s tím svým "jak" pracuje mnohem uvědoměleji a reflektuje jej více, než jakákoliv současná akční hra (scéna s fosforem je právě výborná i skrze "zcizující" odraz tváře hrdiny na obrazovce - což je něco co v mechanických cod cool misích v letadle prostě neuvidíme). Neříkám, že je to dílo, které přepíše dějiny světového umění, ale na poli videoher je to dost zásadní počin.

          A BiA: HH byl podle mě paskvil slepený ze všech klasických hollywoodských propriet: poloretrospektiva, hororové vidiny, mladý nezkušený hrdina, který se zamiluje do dívky v bílém, obrýlený zbabělec, který to koupí, a pak se zjevuje jako moralizující přelud. Kýč jak sviňa, to už mě mnohem víc oslovily komornější první dva díly, kdy jim (chválabohu) na výrobu velkokýče nestačily technologie.
          • Mato1987
            ale prosím teba pekne, sám vieš že toto čo si tu napísal sú žvásty, RDR je čo sa týka moral choices úplne inde ako tento potrat menom spec ops line. BiA: HH je tak na úrovni SO: The Line čo sa týka príbehu, hrateľnosťou sa mu nepribližuje ani z ďaleka, ba dokonca ani tak povrchným faktorom akým je grafika , a to je čo povedať keď BiA: HH je už 4 roky stará záležitosť.
            Ten kýč čo spomínaš sa náhodou v tej "genialite" menom Spec Ops the line nenachádza ani náhodou že ? *sarcastic smirk*
            Mimochodom hral si Alan Wake ?
            • USER47
              Kowalski: S tímhle trotlem neztrácej čas v diskuzi, spec ops nehrál a o příběhu prakticky nic neví, tak tu mele ptákoviny...
            • bobsh
              Vysvětli mi, prosím, jednu věc. Jak můžeš tak skvěle hodnotit, srovnávat a analyzovat příběh Spec Ops, když jsi (podle svých vlastních slov) hrál jenom demo a viděl několik videorecenzí? USER47 už se tě na to jednou ptal a jediný čeho se mu od tebe dostalo je nesmyslný označení za piráta.
            • Jo a AW jsem hrál, ale tak brutálně mě to nebavilo, že jsem to brzo vzdal, jsem si připadal jak vrchní divadelní osvětlovač.
            • RDR jsem nehrál tak sorry, s tím nemůžou sloužit. A asi musíš uznat, že laxní konstatování "BiA: HH je tak na úrovni SO: The Line čo sa týka príbehu" mě argumentačně neuspokojí. Hratelnost, grafiku etc. nehodnotím, tak to sem nepleť (respektive hodnotím někde hlouběji v diskuzi).

              U halucinační scény, která ve spec ops přichází k závěru, jsem se taky trochu ošíval, ale pořád se to dá zdůvodnit psychologickým rozpadem charakteru hrdiny. V BiA tím - myslím - že se jednou praštil do hlavy, a pak několikrát čistě ze scénaristické svévole. WOW!
          • USER47
            Naprosto souhlasím s tvým hodnocením BiA: HH, taky jsem nikdy nepochopil, proč je to často zmiňovaný jako hra s kvalitním dospělým příběhem, když je to celý děsnej kýč.
      • Jako cynicky řečeno by to mohlo znít taky takhle: zatímco BiA vykrádá Bratrsvo neohrožených, což je přinejlepším dobrá cool žánrovka, tak Spec op vykrádá Apocalypse Now, což je přinejmenším nejkulervoucnější "válečný" film o podstatě lidského zla. Už jenom čekám, až někdo zherní Jdi a dívej se .)
    • Samozřejmě jde o reakci na janchor@tiscali.cz ve vlákně níže..
  • Klidně mě ukamenujte ale tahle hra je opravdová tragedie! S bulletstorm apsolutně nesrovnatelné!! Inteligence nepřatel je ubohá!
    • Mato1987
      na serveru tiscali.cz sa užívateľská kritika nenosí...tu môžu kritizovať len recenzenti *7*
  • jirka82
    Hmm tak nevím na čem to autor recenze hrál, ale mě to na max. nastavení lítá úplně v pohodě. Konec konců je to klasika Unreal Engine. Jo a jen doplním, že Battlefield 3 (uvedený na srovnání) moje PC na maximum rozhodně s rozumnou plynulostí nedá.
  • Hra se mi líbila a děkuju redakci za tip, tohle by mi jinak zcela jistě uniklo.
  • Izmæl
    ---
  • Po pribehovej stranke sice solidny nadstandard (hlavne co sa vierohodneho vykreslenia charakterov tyka), avsak po stranke hratelnostnej len obycajny priemer, ktory je tak tuctovy a nezazivny, az to boli. Navyse, hra aj to malo, co by mohlo byt na nej zabavne, dost mrvi (cover system je hit-or-miss, AI protivnikov je prakticky neexistujuca, ten tolko proklamovany element piesku je v hre vyuzity asi 3x), takze vo vysledku dostanete o dost slabsi klon gearsov. Skratka a dobre, premarnena sanca a titul, na ktory sa VELMI RYCHLO zabudne. Ziadna 8 - 6 s odretými ušami.
  • Mato1987
    USER47
    pirát škaredý, o čo ti vlastne ide? snáď mi necheš vsugerovať tvoj názor? *7*
    • A ještě znovu dodám...

      I kdyby hru upirátil, tak jak to sakra znevažuje jeho názor na její příběh?

      Ty se v tom prostě motáš borče. Kup si konzoli a rozbij ji, určitě se ti uleví.
      PC zdar!
    • Však ti píše, že hru neupirátil. *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit