Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maarta
    No vidím, že diskuze opět na úrovni :-D
    • Maarta
      No tak, děcka, slušné chování a žádné hádání *2*
  • mirekdusinojc
    Ok, PS4 vypadá o dost hůře. v detailech, především rozložení světla. Těžko hodnotit, protože to je stejné demo jen s nižšími detaily. A to je opravdu rozdíl od dema šitého na míru, které je stavěné tak, že mnohé neduhy může zakrýt. Zde je však šité na míru právě oné kartě od nVidie a s tou se hardware v PS4 nemůže srovnávat, i když je považován za nextgen. Ve výsledku ale stejně nejvíce bude záležet na vývojářích a jejich schopnostech s danou technologií.
    Edit: Ještě podotknu, že spousta věcí je tam řešena přes dynamické částice reagující na prostředí, což je právě jedna ze zásadních feature nové generace enginů. U PS4 dema museli jejich množství redukovat pouhým snížením detailů. Ovšem kdyby si s tím vyhráli, mohli by tam dát klidně místo nich již předem naanimované částice, které nežerou tolik paměti a demo by vypadalo skoro stejně jako to na 680. Ve videu byste nepoznali rozdíl a ve hře by si toho všimli jen ti nejpozornější. Ovšem to už by pak demo neprezentovalo novou technologii.
  • Neviem ci je to nejaky sposob reklamy na PS4, kedze pri pusteni PS4 videa mi to automaticky hodilo video do 1080p zatial co pri spusteni PC videa mi ho dalo automaticky do 360p. Si mam akoze povedat "WOW ved ono to na tej PS vyzera ako na PC.. dokonca lepsie!".

    No kazdopadne engine vyzera fajn, no uvidime ako budu behat hry. Ved vieme, ze mat engine je jedna vec a spravit na nom hru je uplne nieco ine.
  • LuckyBaal
    Jsem tady jediný, kdo by dal TheGGG ban na doživotí? *7*
    • TheGGG
      Moc by to nepomohlo, kazič diskuzí veskoslav by tu byl pořád
      • LuckyBaal
        já se necci, ale OPRAVDU nechci hádat, když jsou ty velikonoce, ale on většinou jen odpovídá na tvé příspěvky *7*
    • Jenom jemu?
    • walltar
      Ne
  • Mně přijde úsměvné, že si tu většina konzolových uživatelů neustále vychvaluje, jaké mají lepší hry na konzole.
    Hry jako Combat Mission, Close combat, Starcraft/Warcraft, Lock On, IL2, System Shock 2, Deus Ex, Army, Eve online, BF2 se spoustou modama, Counter Strike (který je kvalitou úplně někde jinde, než CoD)....

    Nemyslím, že konzoli jde porovnávat s PC. Mně hry na konzole vůbec nesednou. Nikdy jsem se nenavážel a neurážel nikoho kvůli tomu, že hraje na konzolích. Ale přestante tu mlít blbiny, že na konzole máte lepší hry. Máte prostě jiné hry.

    A výkon PC je věc sama pro sebe. Někdo jej ptořebuje k práci, někdo jen pro pocit... Co se her týče, stejně hraju většinou několik let starý hry, takže HW ani nevyužiju.
  • Paulcz
    Rád bych to srovnal, ale musel bych shlédnout část té dementní reklamy, to vážně nestačí ta vyskakovací ve videu ?
    • Není co srovnávat. Nextgen konzole jsou takové výkonnější notebooky a i rok starý PC je s přehledem dá. Myslíš, že za rok, kdy asi vyjdou, bude stále nejlepší PC to současné nebo rok staré? :D
      • lol ty si vymlety
        nextgen konzoly vpohode pozavodia aj pc za 1000 euro s radeonom 7970 a to vsetko so spotrebou 120w a za menej jak 500 euro
        tvoj rok stary pc bude uz na jesen na smetisku dejin a na forach sa zrazu objavia hufy podobnych pobudov ako ty co budu zrazu vsade sirit ze veci ako aa a af oni vlastne ani nepotrebuju a ze 640x480 je vlastne ovela lepsie lebo da viac fps
        a za 8 rokov kedy budu ps4 a x720 dosluhovat stale na nich budu vychadzat dalsie hry zatial co na tom tvojom rok starom pc si nezahras absolutne nic
        • To už je nějaká diagnóza, ne? Nextgen konzole budou osekaný HW, který bude brát kolem 100 W. Takže nic moc nezvládnou, ale budou levné. Takový levný kompromis pro hraní, kdy si chceš zahrát, ale nemáš nároky na kvalitní ovládání nebo grafiku.
          • ty si jedna velka diagnoza a osekany hardver, je to hardware robeny priamo na zakazku pre konzolu specificky vytvoreny na hranie hier
            hry programovane na jeden hardware bez api ako directx pobezia aj na lacnejsom hardwari ovela lepsie ako na pocitacoch ktore maju kazdy iny hardware a instrukcie bezia cez directx

            skratka si hlupacik ktory o tom nema ani sajnu a sam seba radsej uistuje ze jeho stara sunka nepatri do stareho zeleza

            precitaj si ako sa vyjadril carmack na margo vyjadrenia nvidie ze ps4 bude "o polovicu" menej vykonnejsia ako gtx680 ktora zhodou okolnosti sama osebe stoji tolko co bude stat cela ps aj s 2 hrami zadarmo
            • ty si magor skratka klames az sa prasi abo si totalny blbec

              jaguar apu na ktorych bude postaven ps4 vyjde pre pc market ako 4 jadro s ovela slabsou grafikou a nizsim tdp

              nie konzola ale pc dostane osekanu verziu

              ale ty sa radsej pekne pripravuj na autosugeraciu ze tvoj stary pc nepatri do srotu, vidim ze si s tym zacal zavcasu *15*
            • Vůbec nevím, co píšeš, protože maďarsky neumím, ale jestli se divíš, že to ještě nevyšlo, tak je to třeba i tím, že to ještě nikdo sériově nevyrábí. Proto tu nemáš nextgen konzole ani věci pro PC. Dej tomu čas.

              Také tam vidím nějaké 640x480. To je konzolové rozlišení, ne? Na PC se už roky hraje minimálně na Full HD.
            • rofl prijemnejsi ty si magooor

              a ukaz mi kde vyjde custom 8core apu s 7970m na cipe pre verejnost

              ty si skratka vymyslas abo skor rovno klames a tvoju jednorocnu sitku mozes na jesen odniest do zberu abo zacat so autosugeraciou ze aa vlastne nepotrebujes a radsej si zahraje na 640x480
            • Přímo na zakázku HW, který ke konci roku vyjde i pro PC? Programovat přes API je daleko příjemnější, takže ušetřené náklady na vývoj můžeš dát jinam.

              Evidentně se v tom vůbec nevyznáš a já to chápu, prostě máš svoji konzoli a dál nevidíš. Nexgen konzole budou slabé už v době jejich vyjití. Každým dalším rokem grafika na PC poskočí o obrovský skok kupředu, protože teď musela stát.
        • Paulcz
          to jsou kecy, na pět starém PC si zahraješ nejnovější hry, nevidím důvod proč ne..
          • Samozřejmě že ano, ale tady jde o skutečnost, že velmi silně optimalizovaná hra napsaná přímo na hardware konzole může s drahým a papírově výkonnějším počítačem vytřít podlahu (spustí to samé, třeba i líp...).
            • DirectX i OpenGL znám poměrně dobře, proto nechápu, proč bych měl být šťastný za to, že nemusím používat běžné API, ale můžu použít super Sony vychytávky, které nikde jinde nevyužiju :D
            • pepo ty si asi totalny zadubenec
              nahod google a nastuduj si direct to metal programovani daco o directx, opengl apod

              a samozrejme na pc sa nic optimalizovat nebude - na pc sa bude portovat - to je az na pocudovanie ze si to daktori za poslednych 7 rokov nevsimli
            • A smysl to má jaký? Když to optimalizuju na PC, tak to nepustíš na konzoli a PC s konzolí vytře podlahu, i když budou papírově stejně silní.
          • skus si na pccku s ati 1950 zahrat zaklinaca 2 ktory je dva roky stary a potom vypustaj taketo kydy
            • jj czarodejnik to ti tak verim
              predpokladam ze to ide 1080p stabilne 60fps
              *15* *15*

              podla toho co som videl ta karta kolabuje asi 5s potom co vylezies s foltestom na hradby ale predpokladam ze u teby by bolo v pohode aj keby ti ten gameplay nafotil a ty si si ho potom pozeral na fotkach, lebo by to bola velmi podobna slideshow
            • na 1950 si nezahras lebo uz tu hru nezvaldaju legacy ovladace, vypadane textury a pod, to ze hras na hd2xxx je v pohode
            • hraju zaklínače 2 na 6 let starém počítači s radeonem 2600 s 256 mb, 2gb ram, dvoujádro athlon 5000+. Na nízké detaily a úplně v klidu. *6*
  • Ba ne. Rozdíl tam je. Ať už mnohem větší ostrost textur u pc a třeba částicové efekty když se rozrazí dveře, vzplanou oči atd. Celkem výrazný a viditelný rozdíl
  • Na to že má být PS4 megavýkonná bestie pokořující PCčka, pořád to na tom kompu vypadá líp *5*
    • Fakt? A kdo ti to rikal? Snad kazdy vi, ze PS4 bude mit zaklad v Durangu, coz je takova lepsi mobilni platforma.
    • A ty vis o nejakym ultra hyper HW, kterej by do toho slo dat? Tak jasne, daly by se tam dat trebas 4 dualni GPUcka a dve X jadrovy CPU (v zavislosti na architekture) ... ale to by do pak musely dodavat o s betonovejma vyztuzema podlahy a traverzama na privedeni elektriky.

      Pokud se to ma vejit do rozumne vypadajici krabice a nema to pravidelne podpalovat prumerne vypadajici byt, tak to celkem logicky nemuze hrubym vykonem PCcku sahat ani po kolena. Jediny z ceho to pak muze tezit je optimalizace.

      Takze osobne bych cekal neco na urovni nadprumerneho PC, nikoli ale na urovni higendu.
  • Veskoslav je Ostravák? Pochlubte se, kdopak je ještě z krajiny, kde se dá smog krájet a maže se na chleba koks místo másla *15*. Zdravím sousede.
    Konečně po čase zajímavá diskuze. Živit se emocemi, tak zde mám hotové lahůdkářství.
    Tech dema, jak nás historie učí vypadají vždy náramně krásně. Nechejme se však překvapit samotnými vývojáři. Abychom opravdu dostali hry, které tohoto potenciálu opravdu využijí *9*
    • SnakePlisken
      Já jsem taky Ostravak, i když momentálně bydlím v Brně. A ty jsi z Ostravy? Já myslel, že z Brna. (soudě podle jedné skupiny o Doktorovi, úpokud si stejná Yuffie). *4*
      • A skupina o doktorovi? Myslíš Who? Eh, ačkoliv jsem obklopena fanynkami tohoto seriálu zleva - zprava, tak sama jsem tomuto trendu nepropadla *4*. Takže budu jiná Yuffie.
        • SnakePlisken
          Jo jo... Doctor Who. Tak to jsi opravdu jiná. Já jsem taky z Ostravy a v Brně teď pracuji. Ostravaci emigrují na jih. *1*
      • V Brně bydlím, pracuji a studuji, ale jinak jsem rodilá Ostravačka *5*.
    • je to zakomplexovaný arogantní psychopat s nižším iq, velmi nebezpečna kombinace
  • Rozdil mezi 25-30-60 fps je docela velkej , ale pravda je ze plno lidi to nerozezna, z mojeho pohledu jsou to stastni lide :)
    • Hanzales
      Já to rozlišuju trošku jinak. U Crysis3 singlu mi třeba těch min 30 fps bohatě stačí (pokud to pod tu hodnotu nějak neklesá). U simulátoru s volantem je zase těch 60 fps skoro povinnost. Tam pokud to jde pod 40 fps už jde troške cítit lag v řízení. Co se týče zobrazovacího zařízeni, když jsem měl jednu dobu k PC připojenou LCD telku, tak jsem si všimnul, že je obraz malinko opožděný taky až při hraní závodní hry. Jinak mi to ani moc nepřišlo a nebylo to nějak moc výrazné. Nejlepší pro oko je samozřejmě zamčených 60fps, ale většině her v singlu těch 30-35 fps myslím velmi bohatě stačí. Ke zbytku tématu diskuze se radši vyjadřovat nebudu :) Mám celkem slušné PC, ale k 50K má fakt daleko, zatím stíhá vše v 1920 na plné s AA/AF v pohodě. Na vše včetně periferií jsem si vydělal sám. K tomu jsem za pracovní úsilí dostal na konci jednoho roku PS3 a na konci druhého Xbox360. Absolutně toho nelituji a veškeré ty exclusivky patří mezi mé velmi oblíbené hry, ale PC s jeho nabídkou titulů, možnostmi, cenami her (hurá Steam akce) a multiplatformních her v lepší kvalitě (gamepad jde připojit vždycky, stejně tak jako telka atd.), prostě PC bych se vzdal až jako posledního. Ale samozřejmě to máme každý jinak.
      • pises kraviny a vubec tomu nerozmuis hrat pod 60fps?asi ses chudej clovek
        • Hanzales
          Nevím, jak to funguje níže, ale ode mne se více než téhle reakce nedočkáš ;o)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit