Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kravicka

    Pak zjisti ze technologii maji zastaralou a chteji pouzit nove snimani obliceje, pohybu a grafickeho enginu, takze to zase budou od 2020-2022 prekopavat a s tim se odlozi S42 na 2022, pak tam jeste budou chtit nacpat BR pro 1000 lidi a budou cekat na technologii tak to odlozi na 2025 vydaji BR a do 5 let mozna vydaji 0.9 kde ukonci podporu.


    Mezitim samozrejme vyhlasi soutez pokud vsadite 1000€ tak muzete vyhrat naskenovany oblicej v S42, ktery si zaplatite za 10k €

  • VereWolf271

    Celkem ta diskuze jde. Jsem čekal červenné čepičky proti modrým. :-P

    • Ono to brzo přijde, neboj 😀
  • Mart9

    Děkujeme za připomenutí, že tento projekt stále existuje.

    • Neexistuje :-)

      • Mart9

        tak pardon

  • TheGGG

    a přitom stačilo vydat hru o polovičním obsahu, zaměřenou na SP a kvalitní kampaň (čert vem celé to MMO) a dosadit tam jednoho dva známé herce a jinak kvalitní VC... mohla tu být super hra s vesmírného prostředí s kvalitním story a takových military scifi je tady kolem nuly, takže by se to prodávalo... nakonec nebude nic, jen obří černá díra vysávající prachy najivním backerům...

    • walltar

      Radši ať se pokusí vydat něco pořádnýho a neuspějou, než aby vydali něco co má půku obsahu, půlku hry a půlku nápadu, aby se to dobře prodávalo...


      Pokud by tohle oznámili na KS, tak bych jim tehdy peníze nedal, protože takový přístup nemusím financovat předem, takový přístup má každý větší vydavatel. Crowdfunding mě vždycky přišel o tom dát developerům šanci riskovat a přijít s něčím co by jim u normálního vydavatele neprošlo, i když to znamená že je tam větší šance na neúspěch.


      Jak to dopadne uvidíme... ale s tím co už překonali a ukázali si nemyslím, že to celý padne nějak lehce. I pokud by se nějak zmenšil přísun financí od lidí, tak asi budou schopní získat další investory a dokončit tu hru za peníze od nich. A jaká hra bude? To se uvidí potom... ale pokaždý když si hru zahraju, tak vidím dost velký potenciál.


      S pozdravem

      Najivní backer 😉

      • TheGGG

        ono je ovšem dobré, být schopen si vytyčit nějaké hranice a mantinely a držet se v oblasti reálných možností a né snů a přání... i tvůrci legendární klasiky witcher 3 po vydání uvedli, že měli seznam xxx dalších věcí, které chtěli do hry dát, ale prostě věděli, že pokud to chtějí někdy vydat, musí mít nějaké mantinely a realistické představy...

        mít někoho kdo to ukočíruje a řekne tak DOST, je stejně důležité, jako mít dobré programátory, grafiky, animátory, story writery, voice actory atd.

        • walltar

          Otázka je co je a co není reálné... pokud máš komunitu co ti ty peníze dá a je schopná počkat, tak je realita asi někde jinde, než když máš pevnej rozpočet a akcionáře co chtějí vidět finanční výsledky.

          Ale o tom prostě pro mě je Crowdfunding... chci vidět co vývojář udělá, když bude mít čas a peníze, a už pár zajímavých projektů vyšlo. Ale jak u všeho někdy nevyšlo nic a někdy to za moc nestálo.

          Kam se zařadí SC uvidíme...

          • S ggg nemá cenu diskutovat.. občas použije cizí slovo, aby si připadal důležitě a chytře, ale jen mele dokola obecné mělké kecy a fráze, navíc vždy bez zdrojů. A myslí si, že přesně ví, "co si všichni ostatní myslí" - prostě nula bez názoru, kterých je na světě bohužel mnoho. 

            Celý SC je zajímavý fenomén i z mnoha neherních úhlů pohledu. Dá se na tom kritizovat spousta věcí, to určitě. Ale 60€ mi za to stálo, a to to ještě nevyšlo. Už teď v Alfě je to překvapivá zábava (akorát zatím ne na moc dlouho)

            • TheGGG

              S fanatiky je vždy těžká diskuze, kor když spláchli do h##### 60€ a teď si to nechtějí připustit. 

              Pokud jsem já nula nevím co slušného jsi ty, no ale já alespoň nepřispěl vykutáleným devs na drahá auta a ženy... 

              No chápu že se SC stala taková modla všech Pc master race, takže to probuzení je drsné, no já se na tu SP část docela i těšil a je škoda že z toho nic nebude 

              • Reakce na příspěvek:

                Škoda, že s tebou není rozumnější řeč. Hloupý nejsi. 60€ je cena pár piv a večeře pro dva. Takže nic, co by někomu trhalo žíly. Nejsem ani PC master race (to jsi kde vzal?), ani se nikdo neprobudil. - to že vývoj SC je pomalý a rozhodně neběží podle plánu je jasný. Ale i tak je to zajímavý projekt. 


                Kde máš zdroj, že si za vybrané peníze kupují drahá auta a štětky?


                A proč jsi tak zažraný do diskuze hry, která je podle tebe odsouzená k zániku?

                • TheGGG

                  Reakce na příspěvek:

                  60 éček za nic je docela dost... jistě, za hru nebo nějaké jiné hmotné věci co mohu hned konzumovat to nemusí být moc, ale dát 60 éček do nějakého příslibu hry, která možná vyjde a možná ne a pokud vyjde, tak bude v bůh ví jakém stavu, to je hodně.

                  a já teda nevím, za co utrácí peníze, ale už vybrali 200 melounů a zatím mají jen takové střípky a kousíčky hry a vzhledem k tomu, jaké pálky si účtují za digitální obsah a co všechno prodávají jim očividně začínají prachy docházet (neprodávali náhodou virtuální půdu, nebo něco takového... to zavání zoufalstvím).

                  jistě vývoj AAA her je drahý, takové RDR 2 nebo GTA V mohlo stát stovky a stovky milionů vyrobit, ale i tam určitě stanovily hranice co si mohou a co nemohou dovolit...

                  SC v současné fázi vypadá, že bude potřebovat tak dalších 100-200 melounů a to teda nevím, kde to vývojáři seberou....

                  přitom stačilo se jen trochu uskromnit, možná pracovat jen na SP, nebo MMO části a udělat prvně jedno pak druhé, nebo nezahrnovat půlku hollywoodu jen kvůli pěknému traileru... Hamill a Oldman jako celebrity úplně stačily.

                  A že je SC modla pc master race je jasné s každé diskuze, kde se lidi rozplývají nad tím, jak to hra nandá těm trapným konzolím... co na tom, že snad žádný pc čkář to zatím není schopen hrát plynule na nějaké slušné detaily....

                  a svobodně zde diskutuji o hře, u které mě docela zajímal SP režim, co je na tom divného...?

                  • Reakce na příspěvek:

                    Mě se líbí, jak máš jistotu ve všem co píšeš. Co a jak by měli dělat, kolik peněz jim chybí atd.. Škoda, že to nevedeš ty. To by to už bylo určitě hotové.. - Jen fabuluješ bez konkrétních argumentů a svoje pocity, načerpané z herních webů pokládáš za jedinou pravdu. 

                    A za nic? Ty jsi viděl pár videí a možná u kamaráda jsi to tři minuty hrál, než jsi přišel na to, že tě to nebaví.. Ano, má to mraky chyb a asi miliarda mechanik chybí a všechno možné se na tom dá kritizovat, ale jen hejter může napsat, že za nic. Zapnu to jednou za půl roku a vždy jsem příjemně překvapen, jaký skok hra udělala. Zrovna před pár dny vyšla 3.4 a opět je vidět pokrok. Od léta velký. 

                     To že jsem si backnul SC, páč by to jednou mohlo být dobré (od toho Kickstarter, víš?) ze mě dělá PC master race? Ok, nechám tě žít dál ve tvé malé a omezené, ale šťastné bublině, kde jsou všichni ostatní mimo a jediný ty máš pravdu. 

                    Až se zas budu chtít pobavit, tak se pokusím dočíst tvoji recenzi na DS.. na poprvé to dočíst nešlo 😂

                    Hezké Vánoce a třeba ti rodiče nadělí nějakou hezkou hru pod stromeček.. 

                    • TheGGG

                      Reakce na příspěvek:

                      naumí číst, jen háže smajlíky... přesně ten typ člověka co dá 60 éček za nic. Slušná firma nebude prodávat virtuální pozemky, to udělá jen ten komu teče do bot...

                      Viděl jsem na YT řadu videjí, která odkrývají zvrácené praktiky a nulový progres SC a mám docela jasno... šílený kult co se kolem té hry vytvořil a co nepřipouští kritiku je skutečně crazy

                      a DS je skutečně masterpiece, to se o SC říct nedá a dalších pár desítek let ani nebude dat...

                      no a neboj, pocházím s fungující dobré rodiny, dárky si nadělíme všichni... ale všechny luxusní konzolové exklusivitky už stejně mám.

                      • Green

                        Reakce na příspěvek:

                        Heh.... nechci tu vyvracet, kdo má jakou pravdu. :D

                        Já jen vím, že díky SC jsem mohl natáčet tyto parádní videa...

                        https://www.youtube.com/watch?v=mavdWUhxaU4

                        a každé 3 měsíce vycházejí obří patche, ve kterým je splněn minimálně jeden ze slibů, co Chriss Roberts dal. Dokud to tak je, pochybovat nebudu a investice do té hry je pro mě celkem malá (50$), pokud nejsi magor, co si penězma utírá zadnici na záchodě. Bakerem jsem už od roku 2013 a zkouším alfu každým vydaným patchem. Jestli se chceš řídit nějakým člověkem, co vytváří konspirační teorie nebo se přesvědčit sám a vyzkoušet hru, to je čistě tvá volba. Každou chvíli je alfa přístupná na vyzkoušení zadarmo. ;)

                        https://www.youtube.com/playlist?list=PLfsDELTQAnJYam-aVyFv2BntPB8FkYWwn

                        Myslím si, že v téhle fázi, co hra je, by stačilo ji trochu vyladit a vybalancovat, odstranili základní bugy a přidali systémy, tak bude zhruba na stejné úrovni, jako Elite Dangerous. Problém je, že Chriss chce prostě víc a chce posunout laťku zase o trochu výš. ;)

                        • Reakce na příspěvek:

                          Díky. Konečně hodnotný příspěvek. 

                        • Derp_1337

                          Reakce na příspěvek:

                          Obdivuji vaše nadšení... Mě osobně wipe při vydání patche neskutečně štve a rozhodně nemám nervy to zkoušet každé 3 měsíce odznova. Fakt nemám rád "early access" a chci si užít plnohodnotný zážitek od začátku do konce... ale to jsou mé osobní preference. Jestli vás tohle baví, tak... Kudos

                      • Reakce na příspěvek:

                        No na YT je taky rada videi o tom, jak pristani na Mesici vlastne nebylo a dvojcata si amici odpalili sami :) O zvracenych praktikach nevim :) ale psat v souvislosti se SC o nulovem progresu je dost zcestne, kdyz si v podstate kazdy clovek muze sam vyzkouset, ze to neni pravda. Ale ono je jednodussi neco komentovat, nez si to misto toho sam vyzkouset v napr. nedavnem volnem pristupu pro vsechny.

                        • TheGGG

                          Reakce na příspěvek:

                          vzhledem k tomu, jak má hra ve finále vypadat a co vše má obsahovat, tak zatím to co již obsahuje je tak 1/10 toho co by tam na konci mělo být... a to se bavíme o nějakých 6-7 letech vývoje...

                          o tom, že je to navíc v otřesném technickém stavu ani nemluvě.... no hlavně že mají Henrika Clavina v traileru... superman jim nepomůže

                          • Reakce na příspěvek:

                            Bože, ty jsi fakt ucho.. 

                            • TheGGG

                              Reakce na příspěvek:

                              Robertsova sekta je k popukání...

          • TheGGG

            ono někdy ani zdánlivě nekonečné množství peněz a fanatické zástupy backerů nemusí stačit...

            sledují SC jen okrajově, ale zatím to vypadá na pořádný clusterflok stěží fungujících věcí s otřesnou optimalizací... to taky může trvat dalších deset let, než se ze současného stavu posunou alespoň částečně k tomu co prezentují a problémy a bugy to může mít donekonečna

            naslibovat od všeho všechno není moc dobrý nápad a co jsem četl i část komunity už zuří

  • Jack1947

    Tak nějak bych to čekal, dříve než 2020 to stejně nebude...

  • iSpirit

    Vánoční dárek všem backerům.😂

    • Derp_1337

      A naivní fanboys budou nadšeně děkovat Robertovi, že je vývoj hry "transparentní". 🤮

      • spoock

        Tak v te velikosti je delka vyvoje adekvatni.

        • Derp_1337

          Jenže s tou velikostí původní nikdo nepočítal... to jenom Roberts neustále rozdával nové a nové sliby, aby přilákal nové backery a vybral co nejvíce peněz.

          Vsadil bych se, že tenhle trend ještě neskončil a v budoucnu se opět bude vybírat na nějaký nový "modul", který opět natáhne vývoj donekonečna... prostě typický případ cashgrab.

          • Jack1947

            Tak oni se poučí a nrjlepší lék je snad to že nedostanou ani polovinu z toho co jim bylo slíbeno. "Opravdu By mělo stat v pravidlech , že nelze splnit všechny megalomanské přání" teda pro většinu amíků a uctívačů.

  • Hidden

    Ze "hlavni" cast Star Citizen v release podobe nelze ocekavat drive jak 2020 (a pozdeji) jsem tak nejak predpokladal, ale ze posunou i Squadron 42 tak daleko nedava uplne dobry signal, kdyz alespon doposud tvrdili, ze vyjde pred hlavni casti hry. Odvazili si dat i odhad ke Star Citizen, nebo je to stale ve hvezdach? V jejich oznameni, ani kolem, to nejak nevidim...

    • walltar

      Tak pokud to trochu sleduješ, tak release hlavní hry kolem roku 2020 je hodně optimistický... Přísští rok možná dokončí první hvězdnej systém ve hře (ale i to si myslím, že bude tak v půlce roku 2020) a potom teprve budou mít technologii aby mohli dělat další systémy a celkově plnit hru contentem.

      A dost pochybuju, že by oznámili vydání s jedním nebo dvěma systémama.

      Osobně si myslím, že někdy po 2020 uvidíme Betu hlavní hry, kdy už bude ve hře všechna technologie a budou přidávat víc misí, víc systémů, víc obsahu. Potom už hra asi vcelku pojede a přestanou dělat wipe po každém updatu, ale bude trvat hoodně dlouho než do hrsy přidají všechno co původně slíbili.

      • Hidden

        Diky za komentar, panove (mineno i na Derpa nize). Deni okolo SC sleduju spise okrajove a nepravidelne (nebot do vydani ma jeste daleko), byt jsem na hru jinak zvedav. Jinak tedy koukam, ze se mezitim udal posun ve vnimani data vydani. Neni to zase az tak dlouho, co 2020 bylo povazovano za celkem pesimisticky termin a ted je to spise naopak.... ;)

        • walltar

          S tím jak rozšířili rozsah hry, tak ten původní odhad nemohl zůstat stejný. Plus taky vývoj postupuje pomalej, než by všichni rádi, ale imho je to taky tím, že do hry implementují spoustu technologií, se kterýma se původně nepočítalo.

          • Derp_1337

            ^ Přesně tak. S tou velikostí původní nikdo nepočítal... to jenom Roberts
            neustále rozdával nové a nové sliby, aby přilákal nové backery a vybral
            co nejvíce peněz. Kvůli mamonu (cashgrab) ta hra narostla do monstrózních rozměrů...

            • walltar

              A nebo prostě viděl, že mu lidi dali dost peněz na to aby udělal něco většího než na začátku... Osobně radši ať je ta hra pozděj a větší. Ale tak snad každej kdo přispěl na Robertsovu hru věděl co je ten člověk zač... je to megaloman a perfekcionista. Osobně si nemyslím, že by to rozšiřování mělo něco s mamonem... prostě jen ucítil šanci že konečně udělá to co se mu s freelancerem nepodařilo. A mě třeba díky tomu ta hra zajímá mnohem víc.

              Já ten systém vydání malé hry rychle a potom postupných úprav prostě nemám rád... většinu lidí to odradí hned na začátku a potom už se k tomu nevrátí. Pokud se SC podaří někdy vydat a bude to hned od ztačátku velká a komplexní hra tak potom můžou rozšiřovat a přidávat do něčeho co za to stojí.

              To vidím na kamarádech a na Elite... Když to vyšlo, tak to bylo nic moc
              tak jsme si nějak moc nezahráli a dneska to už hrajem jen když výjde
              nějakej patch aby se to zkusilo. Kdyby ta hra měla od začátku hloubku a
              bylo tam co dělat, tak si myslím, že hrajem dodnes. Přitom třeba když se podívám na poslední patch, tak konečně začali dělat to co tam mělo být už na začátku.

              Až SC výjde, tak budu soudit jak se to povedlo a nebo ne... A bude mě úplně jedno jestli na tom dělali 2 roky nebo 10. Potom se uvidí jestli je hra dobrá nebo ne.

    • Derp_1337

      Tak nějak jste to trefil... SQ42 nejdřív na konci roku 2020 (vůbec bych se nedivil, kdyby to ale ještě posunuli), a plnohodnotný Star Citizen nejdřív někde okolo roku 2022...

      ...ale očekávám, že se během těch let Chris Roberts ještě ozve, že je fanoušci musí znovu zafundovat, protože mu došli prachy. Samozřejmě to přes nějaký PR marketing zamaskuje jako užásnou akci s balíčky hvězdných lodí do plné hry a nebo nějaký nový modul, díky kterému plná hra bude mnohem "úžasnější", až (jestli) vyjde.

  • KIMCID

    200 milionů dolaru v háji

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit