Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toto je hra pro chlapy, grafika je o trochu lepší než reál a možností je nekonečno + 1. Opravdu slast a jedinečnost. Na mě příliš futuristické, ale pro vás, sci-fi milovníky, další náhled do budoucna.
  • nejlepsi mmorg byla je a jeste dlouho bude neprekonana Ultima Online. Nemusi se vam to libit, muzete protestovat, ale to je asi vse co s tim muzete delat. *16*
    • Tak tak, neznám lepší MMO. Co mě dnes u každé hry podobného typu mrzí, je to, že se absolutně zapomělo na Role-play styl hraní. K čemu člověku je, že se prohání po fantastickém světě, kde máchá světelným mečem/ohání se mečem, ale přitom na své spoluhráče pokřikuje: "pyco rubej mi dat ten armor nebo se naseru". Pro mě vždy bylo hlavní to, že jsem se mohl se svou postavou zžít natolik, vymyslet ji historické pozadí. Důvod, proč vlastně vzal tu kouzelnou hůl, sbalil si svých pět švestek a vydal se do světa. Dále se vyjadřovat jako by jste byli skutečně postavami z daného univerza, takže místo výše zmíněné fráze, raději zvolte kupříkladu: "bodrý cizinče, jsem znaven z dlouhé cesty. Netušíte, kde by dobroduh mohl najít nejbližší krčmu, aby svlažil své vyprahlé hrdlo?". A těch možností jej. Jen na to pomyslím, už bych si zas stahoval klienta.
      • kotty
        To neni tak uplne pravda. Spousta dnesnich MMORPG ma role-play servery. Spicka je takovy LoTRO nebo DD.
  • Mohu mít dotaz, zda-li má s touto hrou někdo zkušenosti na privátních serverech a popřípadě bych se zeptal, jestli mi můžete některý doporućit?
    • Tady je navod jak hrat na Free serveru http://forum.ddworld.cz/viewtopic.php?t=67&p=36547
      • Ehm, omlouvám se, ale thread se točí okolo výpočtu ludolfova čísla :).
    • MishKonn
      Žádné privátní servery nejsou, jestli chceš hru hrát, řádně si jí kup a plať měsíční poplatky.

      Ty piráti...ještě si hraje na to, že se slušně ptá.
      • Bez urážky, ale příště by bylo možná vhodnější při čtení zvolit strategii "pochopení textu", před vynášením jakýchkoliv morálních soudů.
        • MishKonn
          O to nejde, já reagoval zároveň ke článku o SWTOR a k tomuhle, a tak jsem měl za to, že jsem tam. Doufám, že jedna omluva stačila :)
          • Ale ovšem :)
      • A jak to asi uděla ty slušňáku nepirate, když hra končí a uzavíra legalní servery. Třeba ja jsem se o hře dozvěděl dneska a rad bych si jí zahral, ale jak to udělam když končí. Opravdu nechapu hloupost některych jedinců. Mohl by si nam to nějak objasnit.
        • musis si kupit originalku SW galaxies.. dnes uz neviem kde ju zozenies, ja ju mam z anglicka verziu kde su vsetky updaty, a potom skus stranku www.truegalaxies.com a tam dakde by mal byt odkaz na emulator.. ale nie je to skutocny plnohodnoty server..len test.. a pravdepodobne vdaka TORu bude uplne prazdny

          plnohodnotneho SWG preCU serveru sa uz nedockame asi nikdy.. ja osobne som cakal 4 roky (bezvysledne)
        • MishKonn
          Obrovská omluva! Myslel jsem, že jde o dotaz ohledně SWTOR.
  • ...A tak SWToR znici WoW... Heh, spis ne, proc by lide meli hrat nedoladeny klon warcraftu, kdyz muzou hrat original? =)

    Don't hate,
    Anonymous, Draenor (EU) =)
  • Musím přiznat, že po shlédnutí a přečtení článku mě docela mrzí, že jsem hru nezkusil. Star wars galaxies mě už z prvního filmečku oslovil mnohem více než nové SW tor.
  • MrSanta
    To jsou zase "názory" *1*
  • Hehe kdyz si tady tak procitam ty ruzne "nazory", tak by me zajimalo, kam by se deti z WoW presunul , kdyby ciste hypoteticky ze dne na den skoncilo WoW, bylo by zajimave tohle sledovat, kde vsude by se rozutekly, kazdopadne at uz by sla vetsina kdekoli, tak pro onu hru by to byl veliky moralni upadek
    • christianus
      Tak to radši ve svém zájmu přej WoW dlouhý život. :D
  • No tak se nám to zas nepovedlo, další marný pokus? Kolik jich jetě bude?? tak to máme aion,warhammer,age of conan,lotro,swtor.. je toho hodne a vsechno je to jedno zklamani za druhym - nehratelny paskvily težce okopirovany zaklady wowka ktery ani poradne nefunguji. hraje to jen odpad mmo herni komunity ktere se svych perel drzi zuby nechty. JN wow je uber neprekonatelny klenot, ktery asi prekona sam az Blizzard svym novym zcela urcite revolucnim a vyborne hratelnym MMO. Nic jineho nema sanci, latka je moc vysoko.. ale at se snazej, treba z toho jednou vzejde neco co by se dalo zahrat na odreagovani se. Vivat WoW!
    • Pokud umiš číst a čísla ti nedělají problem, tak se dozvíš že Star Wars Galaxies tady bylo dříve jak to tvoje WOW.
    • Wow se mi nelibilo, vydrzel jsem u nej 2 hodiny - hlavne kvuli te udesne grafice, repetitivnim questum vykopirovanym z ostatnich MMO a nudnemu spawn monster grind systemu. sWOW Tor jsem hral 4 hodiny a - je bohuzel v tech vecech co mi vadi u WOW prave a pouze kopii WOW. Ohyzdna pokemonova "stylova" grafika. Fajn nekomu se libit muze. Muj syn (8 let) mi za zady hykal nadsenim jak je to hezky namalovany. Questy o trochu lepsi ale zadna SUPERslava, verim ze je to dal lepsi. Atmosfera - kdyby to bylo v grafice JKA nebo SWG tak asi fajn, ale ty stavajici animace, spawny pod zadkem a svet namalovanej skolnima pastelkama... brrr... Upozornuju ze jsem hral jen Jedie a nedostal jsem se ze startovni lokace. A nakoukal spousty filmu. Jina prostredi jsou lepsi ale animace proste lepsi nebudou. Za kvalitni dabing a zajimave dialogy palec nahoru. Mozna i vyvoj postavy (na papire vypada hezky, sam jsem tak hluboko nezabrednul). Ale soubojovy system TABTAB WOW clon. Spawn system WOW clon. Smrt a postihy za ni (tzv ress pls system) - skoda mluvit. Vlastne vse ostatni je WOW clon.
      Z toho co sleduju, hra ma minimum bugu a launch v porovnani s vetsinou ostatnich MMO probiha velmi hladce. Za to ma BW taky palec nahoru.
      Jako ja BW naprosto chapu. TOR proste cílí na WOW komunitu. TZN musi to byt co nejpodobnejsi WOW aby to vubec WOWkari akceptovali a zkusili. A zaroven nabidnout silny svet a nove vyzvy aby meli duvod to zkusit. Jedna vec je hrace na hru dostat. To se Swowtoru evidentne dari. A druha daleko horsi bude ty hrace udrzet. Prece jen - 7 let ve wowku a utracenych 20litru za postavy co tam za tech let treba clovek ma neni uplne lehke zahodit a zacinat s holym pozadim v novem scifi klonu. Jakmile lidi probehnou pribehovku, pak s altem druhou treti... a co dal? Pak se to bude lamat. Bud to BW ustoji kvalitnim end contentem nebo novymi pribehovymi datadisky (udelat v te primitivni grafice hromady dalsich planet je asi daleko jednodussi nez kdyby ta grafika byla opravdu na vyssi urovni - coz je mozna jeden z duvodu proc je jaka je) nebo se dostane do spiraly pomale smrti zakoncene f2p a nasledne vypnutim.
      Nasi minoritu, co chceme neco jineho, jnejaky NoNWoW koncept, neco narocnejsiho s radou dalsich moznosti, hutne SF, kde jsou jak poradny vesmirny bitvy (ala EVE) tak i poradny explore/trade/craft/battle system na planetach. Kde jdou delat eventy typu "hraci hracum". Kde smrt neni jen uprdnuti a ress a "zjevovani monster pod nohama a probihani skrz ostatni chary" neni na dennim poradku ale usmevnou nahodou jednou za tyden. Nas zatim vyvojari dost ignoruji.
      Aspon ze mi prave vysla X3 Albion Prelude :-).
      • Tl:Dr
      • MishKonn
        http://i19.photobucket.com/albums/b185/MishKonn/The%20Old%20Republic/Screenshot_2011-12-18_23_43_48_798519.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b185/MishKonn/The%20Old%20Republic/Screenshot_2011-12-18_23_49_41_980720.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b185/MishKonn/The%20Old%20Republic/Screenshot_2011-12-16_14_30_47_153852.jpg

        Hnusná grafika FTW. Už si tu svou trapnou argumentaci založenou na čtyřhodinovém hraní strč za klobouk. Mám za sebou nějakých 40 hodin v ostré verzi a lepší MMO jednoduše není.
        • MishKonne, koukám, že jedi knight v Champions Online už asi pomalu leží u ledu *4*
          • MishKonn
            Na to vem jed :)
        • Pro srovnani: JKA: Jedi Academy - vydano 2003, melo to i multiplayer.
          http://i774.photobucket.com/albums/yy25/cdg240691/JEDI%20Screenshots/shot0140.jpg
          - srovnej treba jen texturu obleceni a bot s temi elastaky a drevaky u tveho prvniho obrazku.
          http://i774.photobucket.com/albums/yy25/cdg240691/JEDI%20Screenshots/shot0152.jpg

          http://i774.photobucket.com/albums/yy25/cdg240691/JEDI%20Screenshots/shot0143.jpg

          http://files.tbiworks.com/wp-content/uploads/downloads/thumbnails/2011/05/jedicouncilgcx.jpg

          Nevim jaka je tva uroven znalosti o pocitacove grafice. Kazdej kdo kdy aspon trochu do grafiky delal ti rekne s kterou texturou si autor pohral vic a kde jen na jednoduchej 3D model nalepil elastaky a pantofle. A to je 8 let rozdil, stonasobny rozpocet a vyrazne vykonnejsi masiny a novejsi technologie. Samozrejme muze se ti subjektivne zdat SWoW Tor hezci. Ja tu jejich "stylizaci" za zdarilou fakt nepovazuju.
          • MishKonn
            Nepamatuju se, že by Jedi Academy umělo zobrazit stovky postav na obrazovce a tak OBROVSKÉ levely, jako SWTOR, s tím, že by to utáhly i průměrné stroje.

            Ale o tom, že se např. Taris sestává z cca. 10 zón o velikosti Tythonu, startovní lokace Jediů, už "čtyřhodinovkář" nemůže vědět. Hru jsi pořádně nehrál, máš vůči ní nějakou prapodivnou vrozenou nechuť a sepisuješ tady proti ní nechutně dlouhé romány.

            Klidně pokračuj, ale nezlob se na mě, když se nepřipojím...já se jdu dál bavit do vlastního příběhu v univerzu Star Wars, o kterém jsem vždy snil.

            P.S. Lidi, co ve hře píšou, že se SWTOR podobá WoW, jsou obvykle jedni z těch nejretardovanějších na serveru. Každý, kdo s tou hrou strávil pár desítek hodin ví, že je to obrovský, xenofobní bullshit.

            Jo a tu tvoji reakci na mé screenshoty jsem nečetl, ještě jsem se nezbláznil.
            • kotty
              Xeen: Tak pod ten posledni post bych se klidne i podepsal. +1
            • S tvym poslednim nazorem 100% souhlasim. Nevim v ktere hre/komunite jsi clenem Jedi Councilu - moje manzelka je typicky SW fanatik, clenem Jedi councilu v ceske republice, dale je dlouhodobym aktivnim clenem Jedi Academy RP komunity kam ja jsem jen na par mesicu nakoukl. Kdybys videl jeji knihovnicku tak je to jeden SW knizni titul za druhym. o SW TOR slintala uz od chvile prvniho oznameni a do bety se prihlasila v prvni vlne. Neni PvP hrac je to vylozene RP player.
              Odehrala nejakych 20 hodin +- v bete (taky za Jedie) - mela vic casu a hlavne trpelivosti nez ja. Ja jsem SF fanda - je mi fuk zda je to svet Eve, Mass Effect, SW, SG, ST - nemam preferenci na svetelny mec ale nevadi mi, i kdyz osobne bych bral spis nejakeho pure pilota a nez Jedie. Ona je vylozene na SW. A je z SW Toru vylozene otravena presne z tech duvodu, ktere jsem vypsal, ze vadi i me a nasim kamaradum. Pokud pominu super uvodni filmecek, a nadprumerne kvalitni dialogy (tzn. dobre do singlu, bezkonkurencni v MMO) tak ten zacatek, ktery ma hrace namotivovat, aby hral dal mi, ji - stejne jako tobe - prisel opravdu nudny. (Opak byl conan kde byl zacatek vylozene odehrany s otevrenou pusou ale po tydnu tam uz nebylo co delat). Skoda ze te zacatek SWG minul, myslim ze by te dost bavil. Po r. 2006 uz to bohuzel byl grind v polopustem svete.
              Moje posty nemaji nikoho, kdo tu hru hraje a bavi se odradit. Maji ukazat druhou stranku tech megaorgastickych postu o dokonalosti SWOW TOR. Varovat lidi kteri cekaji nejakou zmenu proti stavajicimu "tradicnimu wow-clon" konceptu, protoze se SW TOR se dostavuje jen mirna evoluce. Proto vsude pisu ze lidi, ktery bavilo WOW to bavit bude. Lidi, kteri maji radi SW a nevadi jim ze ta hra neni v nicem zasadnim jina nez stavajici MMO a je v jejich oblibenem svete a prekousnou tu nestastnou grafickou stylizaci to taky bavit bude. Jak dlouho je otazka kterou zodpovi dalsi mesice. Od Bioware a za ten megarozpocet jsem cekal vic a vim, ze nejsem sam. Pro tebe je fajn, ze jsi nasel novou zabavu na x tydnu, mozna mesicu nebo let. Kdyby tam aspon byly vesmirny souboje na urovni Jump to Lightspeed, jenze co jsem videl z tohoto oboru me nepresvedcilo ani v nejmensim. Lidi, kteri to zkusili a bavi je to - fajn pro ne. Pokud je to bude bavit i za pul roku, za rok, jeste vic fajn pro ne (a pro pokladnicky BW/EA). Pro mne by to byl v soucasnem stavu coop PvE projiti pribehove linie a pak uz jen placenej RP chat s kamarady v graficke stylizaci, ktera mi k SW Universu nesedi ani za mak.
              Uprimne, mozna by mi pro zacatek i stacilo, kdyby mi BW dal toolkit pro klientskou stranu, ja bych na to na mesic sedl a prebarvil bych si textury do mene pastelovych odstinu... *1*
            • MishKonn
              Já to myslel vážně, když jsem říkal, že mě tvé reakce nějak nezajímají. Opravdu už přestávám chápat, co by mi mohly dát.

              Je mi 21 let, Star Wars zbožňuji od té chvíle, co jsem je spatřil někdy v šestém roku života, hrál jsem snad všechny hry ze Star Wars, Rogue Squadronem počínaje, SWTORem konče, nahrál jsem několik tisíc hodin Jedi Outcast a Jedi Academy multiplayeru. Star Wars Galaxies mě bohužel nějak minuly a v tu chvíli, když jsem si jich všiml, už byla hra nadosti zničená patchy, a na tu dobu již velmi nepěkná. Když BioWare oznámilo SWTOR, mé srdce hráče a fanouška zaplesalo - můj vlastní příběh v Galaxii Star Wars. Co slíbili, to taky doručili. Ta hra se perfektně hraje, perfekně se na ni kouká (mohly být např. postavy detailnější? Asi ano, ale když jich děláš tisíce a každá by měla být něčím unikátní, protože se všemi mluvíš...v takovém WoWu je tisíc a jedno NPC se stejnou lebkou a jiným účesem; na druhou stranu, prostředí jsou jednuduše nádherná a obrovská; něco, co by Q3 enginem, který jsi mi tady prezentoval, určitě udělat nešlo). Od té doby, co jsem si hru vyzkoušel, mě neuvěřitelně chytla - a nebudu lhát, ve startovní lokaci Jediů jsem se dosti nudil. Až s odcestováním na Coruscant a pozdějším obdržením vlastní lodě jsem zjistil, že jsem vlastně úplně přikovaný.
              Teď, když jsem řekl tohle...potřebuju znát desítky tvých "proč ne", když znám stovky svých "proč ano"? Co myslíš?
              Že tví kamarádi sympatizují s tvým názorem, je sice pěkné, ale většina lidí v mé guildě jsou starší 30-ti let a už pracují a ti, co provozují náš "Jedi Council", jehož jsem součástí, jsou i třeba manažeři. A všichni do jednoho jsou ze hry unesení tak, jako já. Jakou váhu má tedy pro mou osobu tvůj argument, když já mám zkušenost zcela jinou?
              A to samé s podobností s WoW. Ono "jádro" hry pro tvou informaci sdílí všechny RPG. A i to je v SWTOR změněno tím způsobem, aby se jen dva panáci nemlátili po hlavě. Můžeš mi říct, kde se hra tolik podobá WoW? V namluvených, příběhových questech? Hmm. V Craftingu? Asi těžko. V tom, že člověk má vlastní loď a létá po Galaxii? To asi taky nebude ono.
              No a endgame? Mimo to, že je pro lidi, kteří dosáhnou na level cap připravena celá planeta s příběhovým end-game contentem, již teď jsou oznámeny nové Flashpointy, Operations, Heroic Questy a další. A i kdyby nebyly....s RP si ve 400 lidech vystačíme na dlouhé roky...

              Tak, pořád si myslíš, že mám nějaký důvod poslouchat tvoji argumentaci? Určitě máš v některých věcech pravdu, a v některých ne, a já mám v některých věcech pravdu, a pro další detaily jsem asi velmi zaslepen, jak říkáš. Na druhou stranu - hra mi dala to, co jsem si vždycky přál. Tak proč bych měl poslouchat někoho, koho očekávání nesplnila? A na tom to mimo jiné celé stojí a padá, jak už jsme se v diskuzi o tobě přesvědčili několikrát. Čeho tím vlastně chceš docílit? Abych hru přestal hrát? Ale proč?
              *4*
            • " jako SWTOR, s tím, že by to utáhly i průměrné stroje. "
              Nejen prumerne stroje, ale pravdepodobne s trochou optimalizace i mobilni telefony. Zaslepenemu fanatikovi (ktery dost mozna z hry za 3 mesice s fnukanim utece a bude se vysmivat vsem co tam zustali stejne jako ji ted naprosto slepe haji) nema smysl vysvetlovat, co je 9 let rozdilu ve vykonu pocitacu a vyvojarskych nastroju. DAOC, AION, RIFT, AOC - vsechny tyhle hry mely o nekolik trid grafiku vyse. A taky tam byly stovky hracu online. I rada korejskych omalovanek typu Runes Of Magic vypada barevne lip a taky jsou tam stovky hracu na obrazovce. Tve argumenty jsou mimo.
              Neodsuzuju hratelnost - ta se neda hodnotit po 4 ani 40 hodinach, ale po pul roce zda lidi zustanou nebo utecou. Hratelnost a system je proste 95% clon WOW+dabing a mainstream to asi bude bavit. Graficke provedeni se koneckoncu muze nekomu libit - ale tvrdit ze ta grafika musi byt tak jednoducha aby to (s nadsazkou ale ne moc velkou) bezelo i na ruskych kalkulatorech je trochu divnej argument.
        • Uz tam chybi jen ten kreslenej pokemon z jedne strany a tinky-winky z druhe strany. Ono to neni o tom "dame tam svetelnej mec a par robotu a je z toho starwars".
          Kdyz vezmu prvni obrazek: jediny nazdak stinovani je vnitrek sukne toho chlapka. Pozadi kolem je nejaka vyblita temperkou nasmarana vsehochut kterou se snazi vylepsit neonkovyma reklamama.
          Druhej obrazek, podobna preplacanina, stinovani nejake logicke tam nevidim radsi vubec zadne, vse uniformni ruzovohneda a opet se to snazi nekdo zachranit neonovyma reklamama.
          Treti obrazek - slava tady mame u T7 i humanoida stiny. Slunce je teda sice jako z opacne strany nez je stin, ale co, je to prece scifi. Pozadi opet uniformni ruzovohneda rozmazana pastelova architektura.
          Je to o facku lepsi nez to co jsem videl ja v pocatecni lokaci. V pohybu to pak vypadalo jeste hur.
          Zas mozna ze BW proste pocita ze to pak portnou na konzole, tablety jako je Ipad a chytre mobilni telefony. Pak by to davalo logiku.
          Souhlasim castecne s jedinou veci. Ano, je to v soucasnosti nejlepsi Scifi MMO ze sveta Starwars. Ale to neni duvod ze by se mi ta "graficka stylizace" musela libit. A znam dost fandu SW (ja sam sebe mezi ne nepocitam, znam filmy , cetl jsem par knizek) pro ktere je stavajici vytvor BW zklamanim. Mezi temito mymi znamymi je to tak 50 zklamanych vuci 10, co to zkusi. Ale je fakt ze to je moje generace, nejmladsi ma urcite pres 25. Tohle je evidentne cileny fakt trochu nekam jinam.
      • Jak pristupovat k nazoru, jehoz autor si mysli, ze WoW je grind...
        • Divil by ses panacku,ale wow je prevleceny grind at chces ci neches neni to sice takovej humus jako Aion a podobne sikmooke hry ,ale system DQ ve wow je jen tupy grind a vlasten i kdyz kapanek poopravili Q do 58 lvl porad je to to same, dones prines udelej atd atd.
      • Každému co jeho jest.
        Podle mě žánr velkých MMO RPG her už stojí a padá jen s SWTOR. Důvodem je přesycení .... já tomu soukromě říkám, že máme "zlaté krky". Co bylo dřív normou, bude zítra už nedostatkem. Po SWTOR přijde pro žánr MMO RPG období úpadku.... Blizzard nastoupí novou éru s MMO FPS nebo něčím obdobným.... Za 15let už budete všichni nostalgicky vzpomínat na tu svoji oblíbenou MMO RPG... už ani to WOWko Vám nepřijde tak špatné.... pozdě bycha honit.... Pak je tu varianta, že SWTOR uspěje a vytyčí nový směr, nebo alespoň ten konec trochu oddálí.
        • Joha
          Čo som napísal do EVE Uni fóra kde sa pár ľudí zgroupuje kvóli SWTOR. Pardon za angličtinu. EDIT: Opravené preklepy

          The problem with these so called WoW killers is their short life span. Sure, it will lure a few hundreds of thousand people, but for how long? Some will keep playing and some will get back to their former MMO (probalby WoW) because they have already seen this content (group quests [even if amazingly done by BioWare - still pretty soloable part, thus no need for it being an MMO and requiring a monthly payment + additional services and expansions], probably raids, PvP) and they do not want to start anew.

          We have seen this happen with Rift. Overhyped game which turned to be a WoW clone to the letter. Gaming industry, especially MMO sphere, needs someone to come up with something inovative, thoughtful... and something that will lure millions of players for more than 6 months. WoW is doing this succesfully for 8 years. But why, I ask? Is it because it is awesome, unbeatable and Blizzard? I think not. It is because everyone focuses on luring players away from WoW by offering the same. Why change something that works you might ask. Well I have spent too much time on MMO-Champion.com forums to see that players are mostly playing it because of their guild and friends (they do not want to let them down and such).

          Game designers are afraid to come with something innovative, because they fear their work would be unnoticed and people will not be attached to it. They constantly attack WoW players with sayings: Better raid content, better graphics, better gameplay. Sure the graphics are better, how could they not be? WoW is a game, if polished, built on a heavily modified Warcraft 3 engine. Blizzard will not spent much resources on innovating it since players are mostly declining because of the lack of content (I played through TBC, WotLK and Cata and I can say... Cata had the less content for old players from these two, is most boring because it is only about grinding daily quests and weekly raids).
          We see something similar with Call of Duty (once great) series and Battlefield. Second mentioned was once great sim-arcade first person shooter where you had problems if you went solo and was pawning if you went with clan and used tactics. EA is however so blindly pursuing their goal of puting Activion's CoD off the Online FPS throne that they casualised the Battlefield franchise to the point where it does not require so much teamwork, but at least some of it. Great difference from CoD which is only Capture the Flag and Deathmatch (and all it's categories) made for sheeps. CoD is mostly sold for consoles and in US. Which brings me to question the game designer's excuses of not developing for PC as it leading platform. They say PC gaming is in decline, because we are not buying the sh1te that is thrown at us by them. I say that most of the PC gamers are mostly adults that played a lot of games and expect the industry to move forward. I will not buy anything. I will buy only things that I think are worth to buy. I expect games to bring innovation, to be fun and to lack the DRM that is causing more harm to the buyers than pirates. I'd like to applaud to CD Projekt RED, for such a small studio they are one of the few that support PC as their leading platform. Their support for game is also awesome. You should have seen the first few weeks after "The Witcher 2: Assassins of Kings" release, the site was full of developer suggestions and help (incl. FAQ) that I was amazed that such a small studio is caring for their customers better than game corporation like EA. Yes I am talking about Battlefield 3 support. more than a month after release and there has yet to be one single response from support team on 1000+ pages of unsolved issues for thousands of players (including me). Now that is what I call "We got your money now gtfo!".
          Same goes for the "succesful" Origin. Moore says he is proud that the official spyware has 8 milion users. But those 8 milion consist mainly of the BF3 players which are forced to use the software that is eating packets and causing lag in game because it streams nonstop to EA server what I got on my PC. If Battlefield 3 will ever be released on Steam, I will gladly switch over. My recent experience with EA lead me to be sceptic about SWTOR. If their support is going to be like EA/DICE on Battlefield 3, then I think most of the players will not be happy.
          Of course you might want not to agree with me. This is my subjective opinion.
          • I have to react on this. I partly agree with you but you are missing very important thing about SWTOR if not the most important one. It is THE Star Wars universe. 6 movies, many games etc. I personaly started playing this game just because of this one reason, to hold the lightsaber and enjoying this awesome world. I played many years games out of mainstream like EVE online or Anarchy online (never tried SW Galaxies :( ) so for me the mmo gameplay system and game complexity might be important but it isnt. So basically i think the mmo world dont have to be new and innovative at all to be interesting, its up to anyone which universe will fit in. Mine world are Star Wars since a long time ago.
            • Joha
              It is called being a hardcore fan. Sure it up to anyone and I did not write that SWTOR will be sh1t... however if it would be bring some really new to MMORPG scene, it would be far more interesting ;)
          • Zaujimava je tva uvaha nad tim, ze vsichni ti co neumeji anglictinu (krome starsich lidi z dob bolsevika) , jsou dle tvych slov mene vzdelani !
            Nezlob se na me, ale tohle muze napsat jenom sprominutim uplny deb*l .
            • Joha
              Neber to ako útok. Bolo to myslené na tuto prispievajúcich ľudí čo od koreňa neznášajú tých čo ovládajú iný jazyk. Ak si to pochopil ako útok tak sa ospravedlňujem. ;(
          • kotty
            Teda na 19 celkem obstojna anglictina a zajimava uvaha (za predpokladu, ze jsi to napsal cely sam), se kterou se neda nesouhlasit. Ruce dolu *1*
            • Joha
              Písal som to sám ;D Za prípadné preklepy sa ospravedlňujem, bolo to písané asi o tretej ráno
          • Couldn't Have Said It Better Myself.
            Ve svych 36 letech nemam zajem platit a uz vubec ne hrat pretexturovane clony ani graficke updaty lonskych verzi.
      • Jimei
        "hnusná" grafika je proto aby to někdo utáh ve Vanille kdy človek hrál s dalšíma 39 lidma polovina z nich udělala nějaký AOE a boss spawnul addy tak človek z tý hry měl Tahovou hru...
    • ''JN wow je uber neprekonatelny klenot, ''
      Myslim ze jediny neprekonatelny klenot jsi tady ty.
    • Hloupost je neprekonana lidska vlastnost. A ne, nejsem torfan / hater, ani wowfan / hater.
  • WoW lovers se začínají čertit a pomlouvají... že by cítili ohrožení :P? SWtor je mmo které mě prostě donutilo si ho koupit... a koupě nelituji už od bety :) klidně tady nadávejte jak je to odfláklé nebo podobně ale ten kdo zkusí, pozná kvalitně zpracované MMo :) Czech alliance zdraví :)
    • Jimei
      " ale ten kdo zkusí, pozná kvalitně zpracované MMo" takovej smysl pro humor jako máš ty bych chtěl mít taky naučíš mě to ?
  • Doufám, že SWTORu to nebude trvat tak dlouho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit