Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • spoock

    Hraju to teď na PC, mám dojem, že 7/10 je ještě pořád vysoká známka vzhledem k tomu jak moc průměrná ta hra vlastně je.

  • Nebaví mě hry od Bethesdy . Nechci další šílený open word . V současnosti je tolik her které chci hrát takže Bethesda odemě opět peníze neuvidí ( naposledy jsem si koupil při vydání TES- Daggerfall a stačilo )

  • Inquisitor

    Nebaví mě systém soubojů, kde musíš do nebožáka vystřílet zásobník aby zhynul.

    • přesně toto. Od toho se odvíjí i nesmrtelnost hráče, nějak se tak lépe ospravedlní fakt, že dostaneš dvacet zásahů a furt jambáda lambáda. nuda jak sviň. zatímco PC herní obecenstvo tak nějak vyrostlo, jsme náročnější (teda mluvim za sebe) a potřebujem větší výzvu aby to ještě byla zábava, tak stále vznikají tyto prázdné AAA tituly, který mají vlastně jen marketing a líbivou grafiku - a to v tomhle případě jen když to není in-game footage :D 

  • ALHAZRED

    Už mě nebaví navážet se do recenzentú, když sem tu hru ješte ani nehrál, ale nenechám se odradit. Tahle hra recenzentovi evidentně nesedla, jako jiné hry od Bethesdy ja nevim proč tohle recenzuje...aby všichni vědeli jak mu opět nesedla :-D... SECTOR 9,5... METACRITIC 88 a to mi stačí. Jó po tym Vávrovym výlevu už tady nikto Bethesdě 10...nedá 😬😱 Ale, jestli je to takových 7 jako měl Dying Light tady ...tak to beru všemi deseti !!

    • Ono přece ale není cílem dát hru vždy někomu, komu nejvíce sedne. Naopak, když hru recenzuje co největší spektrum lidí, tak finální plošné skóre odpovídá víceméně tomu, jak asi bude ta hra hratelná pro všechny. Co je špatnýho na tom, že někdo dal 7? Jak to souvisí s Metacriticem? 

      • ALHAZRED

        Dneska si koupím SCORE čko, kde si přečtu opravdickou recenzi, protože tam to recenzujou lidi, které to baví. Ale na tom nazáleží viď, ani co si myslí na jiných webech . Jedině Games má pravdu...Já ale opravdu nechi číst recenze od někoho, komu to nesedlo, co se tady stává často, ty jo ?? Tak co je cílem recenze ? Odradit co nejvíce hráčú ? Napr. zdejší recenze Armored Core VI se mi líbí, ale to recenzoval Makal, a ne proto že dal 9, ale proto, že to psal člověk, který tu hru UMÍ ocenit ! Ale kto chce psa bít, najde si hůl...jako tady na fóru...Asi se prostě neshodnem, jak se mají psat recenze...

        "Jak to souvisí s Metacriticem?" teď si hodně protiřečíš, protože to je právě prúměr světových hodnocení a to že dal Malchárek 7, znamená jenom to, že mu ta hra HODNĚ nesedla - žádná svatá, OBJEKTIVNÍ pravda... 😛 Takže mě se nelíbí jeho recenze, a tobě se neílbí, že se mi nelíbí...Hezký den...😉

        • No už jsi hodně zaslepenej emocema. Nikdy jsem netvrdil, že jedniě Games má pravdu. Jen to, že každej má nějakej názor. A spektrum lidí je různý. Což je taky důvod, proč i ty nejlepší hry 100% nemají. A metacritic je jen agregátor. Ano, můžeš jet slepě podle metacriticu. Ale podle mě je dobrý se podívat i na ty extrémy (jak pozitivní tak negativní) a neřešit, proč tomu dal někdo málo. To je infantilní.

    • Ja jsem to vcera stahnul a uprimne je mi lito i dvou kil za gamepass na tohle :)))))........ klasickej Bethesda dřevěnej gameplay. Ale kdyz od nich nic neocekavate, nemuzete byt zklamanej :) 

      • twicer

        Kdyby sis aspoň ušetřil to lhaní jak si ktomu přišel. 

        I jako pirát stojíš za pendrek.

      • lito

        jj, stahnul jsi to maximálně z torrentů. ta hra vychazi oficiálně 6.9, takže jsi se tu přiznal ke krádeži. GG!

      • Jestli to mas z gamepassu, tak asi jeste nehrajes ne?

      • A zase bude nejlepší stealth lučištník?

    • No jo. Když dáš hru k recenzování někomu, komu nesedne, budou čtenáři nadávat.

      Pokud budeš hry dávat k recenzování jen lidem, kterým sednou, budou mít jen hodnocení 8+ a čtenáři budou zase nadávat.

      S něčím se prostě nezavděčíš :-D

    • No recenze je názor člověka který ji píše - pokud se ti jeho recenze nezdají adekvátní médií je přece spousta a určitě někde nějakou 10 najdeš . Já si tu hru právě díky této recenzi nekoupím a dokonce jsem zrušil předplatné na MS kde bych to za 4 dny mohl zkusit zadarmo - můj čas má větší hodnotu .

      • ALHAZRED

        Pořád dokola ty samí žvásty- Je to názor recenzenta...Jó už by měla dojít nová generace recenzentú, tihle jsou už vyhořelííí...prostě je ty hry už neba...😬

        • Ty jsi taky vyhořelej. Je to názor recenzenta. A to je fakt. Sestimsmiř😘

          • Upřímně, občas mám taky ten pocit :D

          • ALHAZRED

            Jo a ty seš letadlo...A to je fakt. Sestimsmiř😘

            • Panečku. No, potvrdil jsi, že jsi blbec a buran. Bohužel, není to trestný. Tak si užij svoji bublinu.

        • protože mám PC od roku 93 musím říct že hry už mě většinou taky nebaví a proto si vybírám s čím budu trávit svůj volný čas .Děti závislé na mainstreamu stejně jako redaktoři to mají těžké protože musí hrát kde jakou hrůzu vytvořenou pouze za účelem zisku bud proto aby zapadli do komunity nebo protože je to jejich živobytí . To naštěstí není můj případ .

          • ALHAZRED

            Jop, kdybych já psal tohle pod každou hru, co tady recenzujou tak si mě vodvede Chocholoušek :-D Ale to nic, z toho ješte vyrosteš...nebo už NE

            • No, doufejme, že ti je 12 a chováš se na 10, protože je tu šance, že z toho vyrosteš. Opak by znamenalo, že jsi prostě obyčejný blbec a buran.

              • ALHAZRED

                Reakce na příspěvek:

                No tak hlavně se blbcem nenechat vyprovokovat že, ale že vas tady je...To chce klídek 😛

                • Reakce na příspěvek:

                  Zas tak si nevěř, že by mě blbec jako ty mohl vyprovokovat. Ale nudím se na záchodě a zabíjím čas s blbcema jako ty. Každý máme svoje kratochvíle😊

                • Reakce na příspěvek:

                  🤦‍♂️😂

    • Já třeba hry od Bethesdy moc nehraju, hrál jsem chvíli jenom Skyrim, takže jsem rád za takovou recenzi.

      To že je hra od nějakého studia neznamená, že bude stejná jako ty předchozí. Očividně nic jiného ale neumí. A už vůbec ne na starém enginu.

      Za mě co se týče vesmíru, tak vyhrává stále Spore+galactic adventures :D

      • ALHAZRED

        Nikto ti ji nevnucuje...Internet není o tom aby človék zjistil co chce vědět, ale o tom aby slyšel, co chce slyšet, a četl co chce číst. Takže sem rád, že ses UTVRDIL ve svém názoru. Kdysi tady dostal Skyrim 10 ...jooo to bylo hejtu !! LoL

        • Jevo83

          "Internet neni o tom, aby clovek zjistil co chce vedet..." - nechces zmenit predvoleny vyhladavac?😀

          • ALHAZRED

            Myslíš darkweb...? Přemejšlím...😍😬...

            • Prvně náhodné a nesrozumitelné tlachání projevem, ze kterého krvácejí oči, a teď "darkweb je vyhledáváč".

              Nechcete tady na games zavést nějaký minimální věk pro psaní komentářů? 😀

      • ALHAZRED

        Ale jako číst tuhle recenzi prostě bolí, a jestli jako bude bolet i hra...nevím doufám že ne...ale neni o čem, pokuď to nehraji, není se o čem hádat, ale napr Fallout 3 byl boží...na jiných webech to vidí prostě jinak !!

        • Derp_1337

          Hele, každý má nějaký názor. Je potřeba se přes to přenést, když se náhodou tvůj názor neshoduje s názorem recenzenta. A už vůbec není potřeba řešit "ale na jiných webech to vidí jinak".

          Navíc autor článku je v redakci celkem krátkou dobu (1. recenze někdy před rokem?) , takže chce to trochu schovívavosti. Stačí napsat, že nesouhlasíš s recenzí a vytknout jisté technické nedostatky recenze. Tečka.

          • ALHAZRED

            Čau Derpe.

            Ty seš tady ješte ten normálnejší, ostatní prostě nechápou souvislosti a mne se tady važně nechce všechno vypisovat polopatisticky, jak jsou oni zvyklí...

            Jak múžu nesouhlasit ? Když jsem to ještě pořádně nehrál...

            Ťakže recenzent má náskok a my tady múžem jenom polemizovat, jestli má pravdu nebo nemá...a proč nemám řešit, jak to vidí na jiných webech ? Nechápu, protože Tiscali games ?

            A proč řešíš ty mne ?? Hele pokecáme až to zahrajem, pak to bude aktuální, ale obávám se že už pro ostatní ne, oni už svúj názor MAJÍ...Tečka.

            • Derp_1337

              Jn, taky se občas divím těm lidem, co hru nehráli a už strašně argumentují o tom, že hra bude taková nebo maková.

  • Morraw

    Teď post na pcmasterrace. Na steamu 234k concurrent players, premium edice. No pre-orders, zase nepoučitelní 😀

    Btw už je to *cough cough “venku”, tak kdo chce ten hraje.

  • kucerad

    Na to, že dal recenzent 7/10, tak se to čte strašně... jak když je ta hra naprostý brak. A teda mohlo to být obšírnější. Upřímně si musím najít další recenzi, která toho prozradí více. Několik odstavců o mechanikách, příběhu a mnoho dalšího prostě schází. Přijde mi z toho, jak když tomu chtěl dát recenzent tak 5, nejvýš 6 z 10, ale musel dát 7, aby to tak nějak zapadlo do hodnocení, co je na jiných webech.  Známka zkrátka neodpovídá textu, ze kterého je cítit akorát nepříjemná pachuť.

    • I když se redaktorů obvykle spíš zastávám, tady musím souhlasit, že je recenze dost slabá. Jako kdyby byl recenzent unavený a potřeboval to rychle nějak sepsat, klouzal po povrchu a nějaké věci vůbec nezmínil. Recenze u konkurence (kterou normálně nečtu), mi přišla lepší. I videoukázka zde byla vlastně fajn a informačně hodnotnější než textová recenze. Akorát si to tam moc nesedlo s hardwarem a kdyby to na něm bylo i recenzované, tak by nejspíš padla i nižší známka. Ale ta sedmička určitě není jen proto, aby to nebylo zdaleka nejnižší hodnocení. Vyšlo to na minutu přesně s koncem embarga, takže těžko mohl porovnávat, jak hodnotili ostatní. A přece jen je tam zmíněno dost věcí, co se autorovi líbily.

    • XXDarthVaderXX

      Recenze je názor člověka. Vždy je dobré přečíst více recenzí. 7/10 není špatné hodnocení, ale dne se to bere jako jisté minimum. Jen většina lidí si neuvědomuje, že 6/10 může dostat dobrá hra, která má nějaké ty technické chyby atd. Těch šestkových her už jsem pár dohrál(celkem dost) a pokud člověk překousl technické neduhy atd. Tak si hru užil, ale občas to chce vypnout a nemyslet na to. Recenze ti řekne na co se připravit. A třeba u série Assasins Creed počítáš s tím, že bez pádu do textury, hromady glitchů, jako kdyby to nebyla ta správná hra. Pokud si třeba vzpomenu na Rome II TW, tak to byla hra v době vydání, které bych s klidem dal 5/10 a přitom je to pro mě po hromadě patchů hra co by si teď s klidem zasloužila 9/10.  Jediná věc, která mi na recenzích v dnešní době vadí...review bombing.  Divím se, že nemám na Steamu ban, protože jestli jsem se někdy vyjádřil o někom hodně vulgárně, tak je to o těchto kre*énech. A s klidem mohu říct, že většina review bombingu je brečení menšiny, která si chce něco vydupat a pokud se podívám na jejich názory, tak jsou úplně mimo.

      • Slavik_Jenda

        Nejde o to, zda je 7/10 dobré nebo špatné hodnocení... Jde o to, že den má jen 24hod a dnes je obecně obsahu tolik, že musíš vážit jak naložíš se svým časem... V tu chvíli může být i 8/10ti málo, pro někoho možná i 9/10...

  • Tak snad phill nezavre bethesdu jenom proto ze na games.cz dostala slabych 7/10

    Takhle se to ted dela - koupit a zavrit, jednoduche jako facka

    • Derp_1337

      A co mají dělat třeba chudáci v Blizzardu? Jejich Diablo 4 dostalo na Metacritic čočku a mají tam 2/10. To ani nemá smysl zavírat krám, to už by můžou rovnout spáchat rituální harakiri. 😎

      • lito

        User score nikoho nezajímá, Blizzard se topí v penězích po Diablu. V recenzích mají průměr 88%, prodaných x milionů kusů, vydělaných stovky milionu dolarů a další miliony před sebou. Ten chybějící obsah dodají v datadisku, kterého prodají další x milionů, opět vydělají miliony dolarů a ještě získají pozitivní recenze.

        Tohle je totální win pro Blizz, pro hráče už je to potom horší, takže si můžou jít maximálně kliknout tu nulu na MT, ale to jejich chyba po zkušenostech s třetím dílem, víme, že Diablo bude finální a s datadiskem. 

        To, že recenzenti to zase nezvládli, je pak na jinou diskuzi.

        PS. Co tak koukám, aktuálně dostává review bombing FF XVI. 

        • Derp_1337

          Jo, já vím, že Blizzard na Diablu vydělal. Však jsem to napsal sarkasticky.

          Ale jinak po zkušenostech s D3 jsem nic jiného nečekal. Opět si to bude chtít počkat.

        • nightborne

          Jasně, že to nebude úplně objektivní reakce, ale hele, tady se musím zastat recenzentů. Protože sám se zamysli - dostaneš klíč na D4 dejme tomu tejden před vydáním, ale na to, aby ses dostal do endgame, naplno ohodnotil itemizaci, životnost aktivit, který sou k dispozici, rozmanitost buildů a balanc class, potřebuješ MINIMÁLNĚ měsíc.

          Co uděláš v takový situaci? Vydáš recenzi měsíc po všech ostatních? To už se ti na ni každej vykašle, bohužel. Diablo IV zpočátku fakt JE dobrá hra a k problémům se během doby, kterou na to měli recenzenti, prakticky nebyl čas dostat.

          • lito

            nechci tady vynášet soudy, protože to není černobílé. Na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu Blizzard se netajil tím, že je to mmo Diablo, takže tady byl signál, že recenze by měla být s odstupem, ale chápu, že weby musí být z něčeho živeni, takže je tlak, aby recenze vyšla co nejdříve. 

            Tak nějak mám pocit, že se to v poslední době stupňuje a v recenzích chybí důležité věci jako u Diabla či teď u BG3. 

  • Fallout 4 je jedna z mých nejoblíbenějších her. Jenom na tom stavění jsem strávil moře času. Takže se na to těším, jak malej kluk. 

    • 0011

      Za mě je F4 dobrá hra, mám ve Starfieldu jenom pár hodin, ale srovnání je dost nešťastné, tohle je prostě svoje, není to "fallout/skyrim ve vesmíru" přestože to autor v recenzi tvrdí. Je to rpg střílečka, z jeho pocitu zbraní mám dojem že čekal noscope 360 cod experience a protože to tak není tak je to fallout ve vesmíru...

    • michaelfoucault

      Je mi tě nesmírně líto ☹.

      • V pohodě, nemusí, já se mám skvěle. 

  • Inquisitor

    Asi nejhorší je ta tupá AI. To je opravdu tragédie.

  • lito

    No, já mám pocit, že Starfield nikdo nechtěl recenzovat, tak pan recenzent si vybral černého petra. Po jedné fanboyské recenzi dostáváme jednu nechtěnou recenzi.

    Na Games.cz bylo super, že když vyšla nějaké velká hra, mohl ji na starosti dostal i externista. MGSV recenzovat Olejník, Witchera 3 Bohoněk atd. 

    Kde jsou ty časy...

    PS. Docela zvláštní mi připadá tagovat to opus mangum a pak to hodnotit 7/10.  😂

    • U Bethesdy, bud akceptujete jejich styl a pak se bavite, nebo ne a potom tam cloveka stve spousta veci.

      Trochu me prekvapuje, ze se neposunuli dal v te jejich snaze o ,,inteligentni,, NPC. Kdy se v predchozich dilech snazili nejak nascriptovat jejich zivot a chovani. Pokud jsem to v recenzi neprehlidl.

    • lito

      😂*magnum.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit