Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin

    https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-could-face-investor-legal-action-over-cyberpunk-misrepresentation/

    Tak už se uvažuje o hromadné žalobě investorů a ne že by nedávala smysl.

    Zajímavější je ale otázka, kdy někoho napadne podat na vedení CD Projektu trestní oznámení - a jak takové oznámení dopadne. Peníze se v tom točí obrovské a případné odsouzení by mohlo mít dalekosáhlé důsledky pro celý herní průmysl. Pro nás spotřebitele samozřejmě dobré. Úvahy, že za podobný podraz můžu skončit v kriminále, v současné době vývojáře moc netrápí, ale v budoucnu by mohly. Mně by se to líbilo.

    • Derp_1337

      Na jednu stranu investoři neskutečně tlačili na CDP, že hra prostě musí vyjít před vánocemi, že už byla odložena dostatečně. CDP pak samozřejmě vydalo nedodělanou hru a investoři jsou naštvaní, že vyšla zabugovaná hra. Co ti investoři čekali, že se stane?? Některým lidem se prostě člověk nezavděčí.

      • dworkin

        Nějak ti vypadla ta část, kdy CD Projekt tvrdil investorům, že hra je připravená na vydání. 

        • Derp_1337

          V tom článku nikde není napsáno nic o tom, že by CDP doslova tvrdil, že hra byla připravená na vydání. Je tam jenom něco o "zavádějících" nebo "zkreslených" informacích.

          • dworkin

            A proč by to v tom článku muselo být napsáno, když to víme už dlouho?

            • Derp_1337

              Ano, Dworkine, ty víš určitě nejlíp, co vedení CDP dává svým investorům za informace. Předpokládám, že jsi jeden z investorů/akcionářů (nebo je zastupuješ) a máš přístup k těm materiálům.


              /sarkasmus

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Bože, ty ses fakt kus hovězího.

                CD Projekt sám zveřejňuje transkripty konferenci s investory. 

                Takže ano, vím úplně přesně, co jim vedení CD Projektu řeklo. Vědí to prakticky všichni kromě tebe.

                Už sis začal připadat hloupě, trololo?

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Ok, sorry. To jsem nevěděl. Uznávám svou chybu a bod pro tebe.

                  A teď mi řekni, jestli jsi to fakt četl a víš, že CDP vědomě lhalo, a nebo soudíš na základě "někdo někde napsal" ?

                  • dworkin

                    Reakce na příspěvek:

                    Ano, četl, říkali to v callu na konci října, když oznamovali odklad na prosinec. Je to pár stránek v pdf, to dáš. Já jdu spát.

                    • Derp_1337

                      Reakce na příspěvek:

                      "we believe that having these extra three weeks will enable us to get more things ready to our satisfaction"


                      Několikrát tam opakovaně zmínili různými formulacemi, že věří, že ten odsun o 3 týdny jim bude stačit na opravení technických problémů.

                      Je pravdou, že to management CDP malovalo až moc růžovou barvou, ale jako amatér v právním odvětví nevím, jestli se to dá úplně označit za úmyslné lhaní. Na jednu stranu mohli tušit, že to nestihnou. Na druhou stranu ve vývoji občas dochází k nečekaným prodlevám, protože řešení nějakého problému se ukáže být velmi komplikované. Každý SW vývojář něco podobného zažil.

                      Uvidíme za pár let, co rozhodne soud.

    • x_ander

      Trestní oznámení kvůli zabugované hře? Ne, že bych se chtěl dohadovat o tvém právním názoru, ale fakt by mě zajímalo, kde jako právník pracuješ. Tipnul bych to na nějaké místo, kde řešíš teorii a ne praxi (což konekonců naznačuje i tvůj nick).

      • dworkin

        Tak si o tom něco přečti, no. Google "cyberpunk 2077 class action", tam najdeš  vysvětlení i odkaz na zákon, o který se má opírat ta žaloba. A když si dáš tu práci a ten zákon si prostudujes, tak zjistis, proč píšu o možné trestní odpovědnosti. Vedle toho to může být trestné i podle práva dalších států. To už jsem nestudoval, ale evidentně jsem tomu věnoval víc času, než ty, který jsi z neznalosti věci napsal nesmysl a ještě jsi mě obvinil, že dělám jenom teorii. Kolego, o moji praxi nemusíš mít strach. Dělám tu práci o dost déle, než ty. 

      • Gam0

        Jako to, tohle není možné specifikovat, navíc když to někomu funguje slušně.

        Třeba jiný příklad z praxe. Člověk si koupí knihu a prostě obsahuje spoustu překladatelských chyb. Taky není šance to ani vyreklamovat. Chyby jsou prostě chyby a jsou ve všem. Nechtěl bych být v kůži toho, kdo bude rozhodovat o tom, že tohle už je moc a tohle ještě ne. Ta hranice prostě nejde definovat.

    • Gam0

      Mně tohle malinko připomíná vydání Kingdom Come, ale tam to bylo v menším měřítku a věřili, že dost věcí zachrání day one patchem (rozhodně ne na konzolích, kde to kloudně hratelné nebylo snad měsíc).

      Takové to: Hra musí jít prostě už ven, ať je v jakémkoli stavu. Už se to odkládalo mockrát. Vydají se patche.

      Tam se to nakonec celkem nějak přešlo...

      • A tak Kingdom Come byl úplně jinej level. Ten byl zabugovat tak, že se nedal ani dohrát (třeba já skončil kvůli save corruption bugu). Proti tomu Cyberpunk je v pohodě (zejména 1.05 verze). Není to ještě bezchybné, ale fakt ne ve stavu, kterému odpovídá to mediální šílenství kolem.

        • Gam0

          Jo, taky mi to přijde jako nepoměr. Samozřejmě není ok vydávat zabugované hry a tvářit se, že je všechno v pořádku, ale u KCD mi přišel ten počáteční stav horší. Jen to holt nebyla na počátku taková masová záležitost a bralo se to za nezávislý projekt, tak lidi přimhouřili oči. U Cyberpunku chtějí lidi hned od samého začátku dokonalost.

          Se přiznám, že tyhle velké hry hraju nejdřív tak rok po vydání :)

  • Thanquol

    No čekal jsem to, ze to nedají. 

    + Jednou jsem omylem udělal refund přes banku a byl mi zablokován účet, dokud jsem částku nevyrovnal pomoci Sony měny. Velice nepříjemný zážitek - odkázat hráče vlastního nefunkčního  produktu na refunf u Sony, to je jak je nevědomky poslat na popravu s tím, ze tohle CD projekt musel vědět. Proste jak ta největší kurwa svůj pruser a hněv hráčů obrátil na provozovatele platformy, který podle nějakých pravidel funguje už od nepaměti a vývojem hry nám platformu nemají nic společného, jen nastavují pravidla se kterými si Poláci vytreli zadních a řekli “tak refundujte” Lol.. to bych neporadil ani nepříteli po moji zkušenosti a nikdy jsem to Sony nevycital. Žebral jsem o odpuštění a nadával bance co mi omylem vrátila transakce od Sony a zároveň steamu o což jsme banku nežádal teda..

    Nicméně Poláci ukázali, ze jsou tak trochu Číňani. Já je nemusel už od vykradacky Sapkovskeho a te scény s dělením se o profit a teď je nemusím ještě o to víc. Jsou to normální alibisti. Nesnáším alibisty.

    V článku vám to asi taky už dochází co jsou zac a já se bohužel zase nemýlil... ikdyz PC verze muže bejt “hezky CGI” a asi si to i za rok možná zahrají, ale stal bych a stojím za Sony.

    • Carnage666

      To s tim dělením u Zaklínače mi nepřijde jako jejich vina. Možná že věděli že když jim to vyjde budou těžce za vodou a autor z toho vyjde hůř ale on se vším souhlasil jen protože nevěřil tomu že to takový úspěch bude, podcenil sílu herního průmyslu a to je jeho blbost. Každopádně pokud vím tak se nakonec dohodnuli.

    • vonTossis

      Viditelně nemáš potuchy, jak funguje byznys. 

    • Jack1947

      Fanatismus se dá naštěstí léčit... navíc tohle byl první přešlap Sony.

  • Už je vydaná záplata 1.05 přednostně pro konzole, pak pro PC. Mám to v informacích na GOG (před 8 hod.).

  • Je to sice RPG ,ale pořad je to open world ,kde musí fungovat základní mechaniky jako je fyzika, AI a logika NPC, Tvl vždyť tohle zvládlo 100 lip GTA 5 na ps3, tak mi tady nikdo netvrdí , že to co tam je teď je Ok, nebo že to je dokonce bug( to je snad ta největší blbost)

    Jasne RAGE engine asi dělali někde ve výzkumný laboratoři , protože to, co všechno dokáže , je fakt až zarážející, ale sakra takhle špatný AI města jsem neviděl ani nepamatuju. 

    • twicer

      Zkus se ještě jednou zamyslet proč mají to čílo 5 v názvu..

  • 0011

    Imho za to může prostý fakt, že chtěli hru, která je dělaná podle deskovky Cyberpunk 2020 vydat v roce 2020 a ne 2021 i když ve výsledku by to bylo lepší. Momentálně mám 80 hodin, level 34, street cred 50 a 2 vedlejší questy kvůli bugům nejdou dodělat - There is a Light that Never Goes Out - kde mi týpka uneslo auto rychlostí kilometr za 2 sekundy kamsi mimo mapu v okamžiku kdy se snařil projít dveřmi, což mi zkazilo quest ale dlouho jsem se u bugu takhle nezasmál a další je poslední taxi v Rancho Coronado které se nespawnuje. Konec jsem si dal znovu a tentokrát jsem si vybral co jsem chtěl a vypadá to že to asi bude dlc a že si vypůjčili z Neuromancera co to šlo... napsal bych co, ale když jsem to vyzkoušel tak slova jsou i přes rozmazání dobře čitelná - MILÁ REDAKCE VÁŠ SPOILER TAG JE SLUŠNĚ ŘEČENO NA NIC - Hru bych si užil mnohem víc bez bugů, i tak jsem rád, že jsem jí dohrál až si jí dám příště bude to jiný zážitek, ale nevydržel bych čekat.

    • Jack1947

      Já jsem rád že jsem se nechal Johnnym přemluvit... Ne korporátům se nedá věřit ale když jsem si přečetl jak moc to hrozné je tak jsem se celkem lekl.

      • 0011

        Já taky ale i tam se ty konce dál větví. 

  • oleav

    Nezbavujme zodpovědnosti majitele platforem, oni si za to nechávají platit a zákazník by za to měl něco dostat. Sony garantuje za prodej na své platformě. Hry musí projít certifikací, která je placená. Sony má i procenta z prodeje. CDP pošle nehotovou hru, neb chce stihnout prodejní sezónu a Sony si chtělo ukrojit z koláče. Chyba je u CDP a Sony. Samozřejmě i MS, kde prošel CP77, taky certifikací, ale tam mají aspoň rozumnější systém refundací.

    Hledání chyb u zákazníků je smutné, možná bych se zkusil zamyslet nad hledáním chyb i u médií, kteří ten hype podporují (všude jen CP77). Myslím, že prodej opravdu neudělali pouze erudovaní hardcore hráči. Standardní konzument opravdu netuší, co je review verze pro PC bez D1P.

    Někteří z nás mají backlog v podstatě nekonečný, takže CP77 můžou klidně několik let ladit.

  • Zdravíčko, mám dotaz. Jsem casual hráč, o kterých částečně mluvil autor článku o Stadii. Hry hraju hlavně kvůli příběhu, 4K, fps a podobné věci neřeším a často ani nevím, co znamenají (je mi jasné, že potřebuju nějaké fps, aby byla hra hratelná, ale pokud mi přijde, že to jede cajk, počet snímků neřeším). Cyberpunk mě zaujal, ale na svém PC si ho rozhodně nezahraju (gpu 650ti). Pokud bych to tedy zkoušel, moje možnosti jsou Stadia - jsem na wifi, testoval jsem tuto službu s PUBg a to jelo cajk, ale i tak svému připojení zas tak moc nevěřím - a zaprášený Xbox One S, který bych mohl vytáhnout ze skříně - informace o tom, jak to na něm jede se na síti dost různí.


    Má někdo zkušenost s touto konkrétní konzolí a Cyberpunkem? Pokud je to teď hrůza, myslíte, že to odladí a za pár týdnů/měsíců to na Xbox One S bude bez problémů?

    • ještě je možnost pořídit nové PC GTX 650 Ti už je spíš do muzea.

      • Toho jsem si vědom, ale v blízké době to neplánuji. Na to, co většinou na PC dělám, mi stačí (a poslední hry, co jsem hrál a dohrál, byly Tales from Borderlands a Banner Saga). Upgrade se mi upřímně řečeno nechce řešit, dokud počítač vyloženě neklekne. Nejde o peníze, ale prostě je to v žebříčku věcí, kterým se chci v dohledné době věnovat, strašně nízko.


        Jak jsem psal, klidně počkám, než to vyladí na X One S nebo než mě situace donutí k upgradu HW. Prostě mě jen zajímá, jestli je to teď pro člověka, který příliš neřeší grafiku, na dané platformě hratelné, nebo jde vyloženě o znouzectnost. Chápu to tak, že za vás je to nehratelné. Díky za reakci (i kolegovi níže).

        • upřímně, než hrát něco hned po vydání, tak je lepší rok i déle počkat, než se to vyladí. Her je stejně tolik, že je pořád co hrát, takže na tvém místě čekám a hráju něco jiného. Do té doby buďto upgraduješ HW nebo to lépe optimaluzjí i na staré konzole.

          Já třeba dohrál Mafia 2  poprvé asi před rokem, protože když vyšla tak jsem na to neměl HW a nějak jsem se k ní nevracel, vzhledem k ne tak dobrým ohlasům, až jednou to bylo za pár korun. Tomb raider trologii jsem dal letos na podzim. Fakt není důvod hrát hru hned jak vyjde. Leda nějaký MMO, které se mění a za pár let už taky nemusí existovat.

    • neverim ze je mudre to skusat na XBOX one S ..... mozno or ok to ako tak pojde ale skor nie ako ano.

      a tusim je este moznost to hrat na GeForce NOW :)


      osobne by som zrusil vsetky verzie na tak stary HW (povodny PS4 , Xbox one/S).

  • Pokud vím, tak to stažení z PS Storu bylo na základě dohody CDP a Sony.

    • Derp_1337

      "Following our discussion with PlayStation, a decision was made to temporarily suspend digital distribution of Cyberpunk 2077 on Playstation Store."


      "Dohoda" nebyla nikde zmíněna. To rozhodnutí klidně mohlo padnout čistě ze strany Sony. Nemyslím si, že zrovna úplné stažení z digitálního obchodu je v zájmu CDP a určitě by preferovali pouhý refund pro nespokojené zákazníky.

      • honcka

        Pokud by nechtěli změnit refund policy, tak jednorázový refund na CP2077 by byl značně nežádoucí, že tím by si zbytečně pletli na sebe bič do budoucna.

        • Derp_1337

          Proč by to bylo nežádoucí?? Po určitou dobu budou rozdávat jednorázové refundy a až budou mít dojem, že hra je "dostatečně hratelná", tak to přestanou dělat.

          Je to rozhodně lepší než úplné stažení z obchodu, kdy na té hře nemůžou dál vydělávat. Nezapomeň, že Vánoce jsou za rohem a spousta rodičů ještě nekoupila všechny dárky a teď už si nikdo ten Cyberpunk na eshopu nekoupí.

          • honcka

            Možná je to můj konstrukt, ale vzhledem k tomu, že v USA je precedentní právní systém a soudí se tam kvůli každé hovadině, tak by tohle rozhodnutí defakto vytvořilo precedent k tomu, aby pak museli vracet prachy u každé zabugované hry.

            • Derp_1337

              Jo, ale ten precedent může ustanovit jenom rozhodnutí soudu. Ne nějaké drobné rozhodnutí nějaké korporace.

      • https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-PROJEKT-SA-Czasowe-wstrzymanie-dostepnosci-gry-Cyberpunk-2077-w-PlayStation-Store-8023177.html

  • Jack1947

    Dopařil jsem to ještě udu hrát (29hodin cca) protože ty vedlejšáky jsou super. Málokterý hra tak chytne a utrhne čas ale není tro dokonalá hra, neni to nic revolučního/ evolučního už vůbec je jen a bude ještě lepší až se pořádně promaká( v DLC a updatech) Outfit se mi odbugl v jedné scéně ( pak už sundat šel zajímavé) .

    Dal bych tomu 8/10 velké město, ale ne zdaleka tak moc velké jako v jinejch hrách.Konec docela síla ještě že jsem dal na Johnnyho ale tak on to ke konci už člověk nějak vytuší. DLC budou zajímavá určitě by se dále mohl rozvinout Kybersvět a Johnny Silverhand. ( Já si to pokud výrobní linky dají a bude dostatek karet 3060 super zní dobré ne ? to už bude možná třeba zvážit 1440p)  tak si to vychutnám i na pořádné detaily to mám rád donese si člověk po letech novou kartu ( nebo ji dovezou a on jede) Cyberpunk 2077 je paradoxně jediná náročná hra právě kvůli DLSS a jinejm. 4K a DLSS asi nedá žádná karta. Je to extra náročné. Jsem rád že jsem si to zahrál aspon léper než na pS4 PRO... to rozlišení tam jim nezávidím.

    • 0011

      Myslíš základní PS4 ne? Dost pochybuju že ti to na GTX 760 běhalo líp než na pro.

      • Jack1947

        No nevím já bych řekl že trochu jo, ne o moc nehledě na to že na PS4 PRo to ani nejede narozdíl mám pocit od Xboxu v 1080p ale hybridním 720-900.

        • 0011

          Právě že na pro to jede lépe než na výkonnějším X. Rozlišení 1188p a nejmenší okolo 900p přesně si nepamatuju ale je to ve videu od digital foundry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit