Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • cize napr hry ako samorost skoncili ? niektore kvalitne hry nemaju viac ako hodinu dve, som zvedavy ako toto poriesia
  • TheGGG
    hmm, takže spekulace na růst a pokles cen her? Dneska koupím za plnou cenu, až bude hra ve slevě, vrátím za původní cenu a koupím znova ve slevě za nižší cenu.
    Ne, nejsem dacan, hry stejně baví nejvíc, když je člověk koupí za plnou cenu. Každopádně nějací vykukové se určitě najdou.
    • a potom si tu cenovku ešte lepíš na vchodové dvere aby si ju vychutnali aj susedia *1*
    • Já tam žádný prostor pro spekulace nevidím. Jasně, pokud si koupím večer hru za plno a nestihnu odehrát ani 2 hodiny a ráno je ta hra v akci, tak ji můžu vrátit a koupit si ji znova. Ale upřímně, kdo si koupí hru za plno a na první zátah neodehraje více než 2 hodiny, když ho hra chytne?
      • TheGGG
        koupíš si hru draze a bude doufat že slevní. Až slevní, vrátíš ji, ale dostaneš plnou cenu. Pak tu hru znovu koupíš ve slevě a ušetříš třeba 25 % ceny. *5*
        • Takže si jako koupím hru, nebudu ji 14 dní hrát (2 hodiny je nic), kdyby náhodou zlevnila, abych ji mohl vrátit? Jak se to liší od toho, kdy si tu hru nekoupím za plno a koupím si ji, až bude ve slevě?
          • TheGGG
            ty to pořád nechápeš, tss zkus se nad tím zamyslet znova.
            Koupím za 1600,-
            Počkám na slevu.
            Prodám vrátím a dostanu 1600,-
            Pak koupím za např. 600,- ve slevě.
            Easy money vydělaný.
            • zaty
              2Mantor vzhledem k tomu jak se tady v diskusich projevuje, vubec bych se tomu nedivil :)
              Radši jsem si udělal screenshot, protože on to zedituje, až mu to jeho hlavičce docvakne :D
            • facepalm, to nemyslis vazne, ze nie? ;-)
            • zaty
              Tak teď nevím, jestli jsi opravdu tak blbý, nebo to jen hraješ.
              Jestli tam fakt vidíš nějaký výdělek, tak si běž zopáknout základní školu.

              Dejme tomu, že máš na účtě 10000. Koupíš hru za 1600 (zůstatek 8400), nebudeš ji hrát, za týden ji vrátíš za 1600 (zůstatek 10000) a koupíš ji za 600 (zůstatek 9400). Takže jsi nic nevydělal. Jen jsi utratil o 1000 méně, ale stejně si tu hru nemohl hrát.
  • Nejvice asi budou kvicet vyvojari, kteri prodavaji nedodelane smejdy pomoci nablyskanych videi. Tem ted padnou prijmy...
    • Mart9
      Ono je na druhou stranu blbý, že něco prostě za ty 2 hodiny stihneš i dohrát.
  • Mart9
    Mám 5 let staré PC a u her už velmi často váhám, kterou ještě rozběhnu a kterou ne. Tohle je vynikající krok od Steamu. Hned zkusím GTA 5.
    • nerozbehnes
      • noo ja mam 3 rocny notebook, mam tam i5 a gt630m a ide mi to na 1930x1200 na 27palcovom monitore na stredne detaily takze na malom rozliseni na low detailoch to moze rozbehat v pohode :)
      • Mart9
        Taky si myslim, ale třeba se stane zázrak.
  • XorxoxTalarius
    Po kontroverzi s modama je to velmi dobry krok, sice ja osobne to asi nevyuziju, ale i tak plusove body pro Steam.
    • Tos asi myslel tu zbytečně opět zveličenou "kauzu", kdy zas PCčkáři tento krok považovali za konec modování zadáče. Nemluvě o tom, že někteří samotní modeři by tuto možnost uvítali, ale holt jich nebyl takový počet, aby přeřvali tu masu lidí, co byla proti...
  • Hmm..no a? moc nevim k cemu mi tohle bude, ještě nikdy se mi nestalo ze bych chtěl hru vracet, kupuju hry co chci, nevim proc bych mel kupovat hru co nechci.
    • No vidíš... Od teď si budeš moct koupit hru, u které si nejsi jistý, jestli je přesně taková, jak si o ní myslíš, a nebudeš se muset bát, že jsi vyhodil peníze oknem.
      • To nevim, hraju 20 let a většinou vim co chci, navíc v době youtube a pomerne rozsáhlého odvetvi piratstvi v pripade nejistoty nevidim důvod proc se obsirat s refundaci.Ale chápu ze to nekomu muze byt uzitacne, ja v tom proste zadnou vyhodu nevidim.
        • no jo no, tady se holt trochu počítá s tím, že hry nekradeš, takže nemáš jak je jinak otestovat na svým HW :D kdyby steam radši legalizoval pirátství nebo znovuzavedl dema, ušetřili by si práci s těmahle legal kravinama ;)
        • faitheater
          Minimalne HW narocnost/stabilitu hry na konkretnej zostave neposudis ani z youtube.
          Ja som tiez este hru nikdy nevracal, ani nemam v plane, ale tych dovodov na opravnene vratenie existuje dost vela.
          • vlastne jednu vyhodu bych videl, mozna to donuti nektere vyvojare delat hry lip a existuje realna sance ze to odstrani early access (i když bych se nedivil kdyby zrovna u nej bylo posuzovani refundu krapet jinak, preci jen vedome kupuješ nehotovou hru)
            • Tam by se ty dve hodiny mely zacit pocitat az po vydani plny verze ne? ;D ...
        • navíc si nejsem jistej jestli u hry která ma třeba 50-100 hodin je realne mozne posoudit po dvou hodinách jestli je dobra nebo ne. Mozna tak u CoD a podobných rychlokvašek.
  • Koupil sem space engineers hned jak to vyslo a chci to vratit, za dva roky je to v stejnem neopuzitelnem stadiu. Nekonecny early acces nechci. Mam sanci na vraceni ?
    • To asi hraješ nějakou jinou hru, kamaráde můj nejmilejší. Updaty jsou navíc každý čtvrtek a stále se přidává něco nového (plus fixy). Takže klídek...

      Přeji hezký den,
      Ludvík Trečko
      • Nova kostka nespravi nehratelny multiplayer kde se vsechny konstrukce rozleti.
    • Když se na to vydavatel vyse.e tak se nic nevrací. Hlavně, že začali dělat opět něco jineho....
  • Už jsem si zažádal o refundaci 5 her, které to splňovali, tak teďka čekám, co bude... zatím jen email, že to řeší.
    • a s takychto tam budu mat vzdy radost *1*
      • Já už na Stemu vlastním přes 50 her a to jsem začal někdy minulý rok... jsou hry, co bych nikdy nevrátil, a hry, u kterých mám i 50 hodin :)
  • "...případně jim někdo řekl, že Origin od EA je mnohem vstřícnější a užitečnější..."

    Dejte si facku za to "mnohem vstřícnější" a pak rovnou druhou za to "mnohem užitečnější"!
    díky
  • Musel se Steamu nějak dohodnut se studii které již mají hry na streamu? Tedy tohle rozhodnutí bylo zpětně od Steamu i kdyz byli aktivní podmínky které tohle vylučovalo.
    • Steam má největší podíl na PC digitální distribuci, takže stejně nějaké složité jednání nebylo třeba...
    • Nemusel... Peníze studiím určitě neposílají každý den. Asi jim to teda museli dát vědět, ale nijak zvlášť o tom nejspíš jednat nemuseli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit