Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jenom zvětšení textur ze současných 256x256 na 512x512 ti sežere 4x tolik paměti. Ještě ty příšerné komprese... Tam musí skutečně počítat s tím, že to budou streamovat z nějaké farmy, jinak ta grafika bude vypadat za chvíli neadekvátně.
  • A co počítá AI ? Počet větráků ?
  • To si nemyslím, nextgen konzole natrhnout nejnovějším pc těžce zadek... ale to je stejně uuuuuuuuuupplně jedno, protože je pc za nějakou dobu doženou.... a to je taky NAPROSTO jedno ....... jak jsem psal, dokud se ten výkon nezačně pořádně využívat pro hry samotné (a tím nemyslím jen větší texturu) tak je naprosto u prdelee jestli bude v tu nebo tu dobu 100x rychlejší pc nebo konzole.
  • Lepsi AI neni otazkou vykonu, tak jako grafika, nebo fyzika.
  • Ale tady nejde o to co je lepší, měj si špiček třeba 10 v čem chceš. Já mám Xbox a booohatě mi stačí, když večer zalehnu k velké plazmovce... víc mě trápí kvalita her... a tam ti nepomůže ani padesáti jádro s 10ti superšpičkama :)
  • Hardware se již dnes (karty vydané v 1. čtvrtletí 2012) posunul na více než 20 násobek toho, co bylo v době vydání xboxu. Další xbox vyjde kdy? Vánoce 2013 jako nejbližší termín? Už na začátku 2014 budou karty minimálně na 40x výkonnosti karet při vydání konzolí. Stejně by se měly posunout i ty konzole, ne vzhledem k PC, ale vzhledem ke své předchozí generaci. 8x je směšné, jenom přechod na 1920x1080 sežere 2,25x, přechod z trapných 30FPS na 60FPS sežere další 2x, tudíž dohromady 4,5x a zbude nějakých 1,78x (78%) na to, aby se hry někam posunuly. A s tím chtějí vydržet 10 let. Všichni vývojáři, co o tom nextgenu něco vědí, tak říkají, že to nedosáhne ani na dnešní herní PC, architektura/nearchitektura.
  • Veskoslav
    A pak jednou vypnout net:-D
  • Veskoslav
    Já nevím, v současnosti mám celkem slušnou špičku v pc a na ni Xbox nebude mít ani kdyby chtěl:)
  • Protože daleko podstatnější než přehnany vykon je pravě ta cena :) Naplanované to mají zajímavě. Jde o to aby si to pořídil každy...možna ještě levnější by to mohlo být:)
  • No to stačí ale tam bylo zmíněno od roku 2015 stramovaní. Jde asi o to kdo onlive koupi jestli sony a nebo microsoft (pak je něaka onlive krabička nikoho nezajíma)...

    Tedy pokud vyjde xbox v příštím roce má na streamovani stale dva roky času a na tu dobu uvedeny výkon stačí a pak už to nebude podstatné.
  • Tomu věříš? Podívej se na současný Xbox, 512 ram a naprosto sračková (z dnešního pohledu) grafika .. a dívej se co předvádí... takže 4gb ram + keppler a myslím, že budeme mít otevřené huby všichni až to někdo trochu využije.
  • Spades
    O tom sem tam psal. OnLive se nebude rvát do xboxu, když má vlastní konzoli. A kdyby xbox podporoval streamování, tak mu stačí pár MB RAM na základní OS...
  • Veskoslav
    To není pravda. Pokud by hry měly na konzoli a PC vypadat naprosto stejně, tedy třeba full HD rozlišení, dejme tomu 60 fps s maximálním vyhlazováním a nastavením grafiky, tak ty 2 GB by bylo už na pokraji hratelnosti:)
  • Ale to je stejně jedno, dokud se ten výkon nezačne používat na lepší AI, fyziku apod, tak to stejně všechno bude tam kde teď, na mrtvém bodě, v prdeli .. nazvěte to jak chcete... jen to bude vypadat líp, nic víc.
  • Myslím že tím jedinym a podstanym slovem na které jsi zapoměle je STREAMOVANÍ....pak nepotřebuje přehnaně silný vykon
  • To jsou zase žvásty. Opět si tu někteří neuvědomují základní věc, nejde srovnávat cokoliv co se hw týče PC a Xbox, jelikož Xbox nemá systémy jako je windows apod, čili když tu byla řeč o RAM .... pokud by bylo 4 GB RAM u nextgenu, tak je to 8x ! víc oproti současné generaci (Xbox má 512mb), to si uvědomte. Konzole mají mnohem výkonnější architekturu. Tam kde při stejném nastavení hry (velikost textur apod) PC potřebuje 8GB Ram (ukažte mi takovou hru ???), tam si konzole vystačí se 2 GB ...
  • Spades
    Pravda 8GB jsem možná přepísk jako standard, ale tady jde spíš o to, že je to sdílená RAM. Fakt, který tu zatím nikdo krom mě nekomentuje. Pokud totiž grafika sežere nyní 1GB, popřípadě v budoucnu 2GB, tak zbude samotnému xboxu jen 2GB, což do budoucna může být zase málo...

    Vím, že dnes ty hry tolik Ram a VRAM nepotřebují, ale musí se dívat do budoucna. Když vyšla tato generace konzolí, takyn ikdo nepředpokládal, že bude potřeba více RAM, a jak to dopadlo...

    Navíc pokud budou nové konzole 64bitové, tak i hry budou 64bitové.
  • Veskoslav
    Pravda. Mě to osobně ale zatím nevadí, sice moje grafika i celkově pc u těchto her "spí", ale snad jejich čas přijde. A po pravdě, kdybych to nedostal ten pc (nikoliv od rodičů, ale v práci za "odměnu":-D) tak by mi to ani nepřišlo.
  • Veskoslav
    Tak to u mě byla Arma II určitě, Bf III, Skyrim s Full HD texturamy taktéž, AoE II, kdy jsem na mapu dal 10 000 jednotek, první díl Stalker s full HD texturami při 60 fps, Sc II, kdy jsme se 8 hráčů střetlo se svými armádami, Crysis 2 s Dx 11:) Těch her více.
  • V pohodě. Z toho, že jich pár je zklamaný nejsem, to jsem věděl (viz Crysis). Jsem spíš zklamaný z toho, že následující příspěvky budou muset být extrémně vyčerpávající, aby se do nich nedalo rejpat, čímž se pak ztrácí celá myšlenka. Základní myšlenka je snad zřejmá - DRTIVÁ VĚTŠINA jich je 32bit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit