Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z nudze cnost. Paci sa mi ako sa autor tohto clanku snazi vyvolat dojem, ze F2P je vlastne cool a sucasny trend. To mozu hovorit autori GW2, ktorý takto hru robia, nie vsak Bioware. Keby hra mala 3 mil subs a stale rastla, ziadny F2P by nebol, je jasne, ze je to posledna zachrana, hra pada a pada a na obzore je GW2 a MoP, ktoré ju dorazia.
    So zaujmom sledujem scenu a uzivam si prichody dalsich wow-kilerov. Problem SWTOR vidim v tom, ze naoko malo ist o MMORPG, ale v skutocnosti to bolo RPG s co-op modom, chybal tam ten MMO pocit. Navyse Bioware urobil hru tak, ze skopiroval Wow, avsak nie Wow 4.3 z roku 2012, ale Wow z roku 2008. Sorry, ale nova hra vyjde bez takych chybajucich features ako dungeon finder, combat log, makra, mody, nedalo sa zmenit UI, hru hraci preleteli za mesiac a Bioware sa stazoval, ze hraci to hraju prilis rychlo a casto, nemali obsah na end-game, hraci zacali odchadzat a to im zlomilo väz.
    Ked sa im zacali plnit fora stazovatelov, ktori boli zvyknuti na ine, a chceli toto a tamto, Bioware rychlo zacali dorabat tieto features, na chybajuci endgame content ale potrebuju cas, a subs zatial stale klesa.
  • zdeeneek
    Dalsi wowkiller na kolenach. Kolik jich uz bylo. A kolik jich jeste bude ?
    • Dalsi je prece podle mistnich analytiku GW2 =)
      • sankuri
        Jojo GW2 bude taky do pul roku F2P, oh wait..:-D
        • Shaker
          je fakt, ze GW2 na to jde lip, jeden poplatek pri koupeni, nenastve to lidi, nemaj pitomou hype kampan jako EA a lidi na to po jednicce cekaj, jak na smilovani bozi...
          • GW2 má hype od fandů.

            BTW as nejlepší názor na GW2, co jsem viděl na netu:
            http://mmogrinder.net/2012/07/24/sidequest-guild-wars-2/
          • sankuri
            Predevsim jejich F2P nema zadna herni omezeni a ingame shop ma jen kosmeticke veci ktere hrace nijak nezvyhodni + moznost nakupovat je i za herni menu nejen za realne prachy.
            • Shaker
              nemyslel sem F2P model, ale celkovej pristup GW2 vyvojaru/vydavatelu k hracum. Proste si nehraje na neco, co neni. Nechce zabit wow, ani z nej prebrat hrace, ale drzi se svych fandu a jakoby rikalo: "Mam tohle a tohle, chces me? Pokud ano, dobre, pokud ne, tak bez dal." Sice patrim do ty skupiny, co pravdepodobne pujde dal a GW2 obejde, ale i tak se mi proste tenhle pristup libi.
            • Lel, njn, GW2 je Pay-to-Not-Win hra.
        • Kdyby jsi precetl tech par slov tak vis, ze o tom jsem tu vubec nepsal. Use brain! =)
          • sankuri
            Ono to byla reakce spis do eteru:-)
    • Bude jich ještě hodně.
      Budou do té doby než vývojářům dojde, že cesta po X let starém konceptu MMO nevede v dnešní době k úspěchu.
  • Vůbec se nedivím, hra mátotiž jeden zasadní problém a to je paradoxne nedostatek obsahu, predevsim co se end-game týče, ale taky, že vývoj postavy je na MMO šíleně rychej.

    Hrát ToR jsem začal asi první týden v květnu, v půlce června jsem byl max lvl, end game gear jak PvE tak PvP,s top cz guildou obejita každá instance co se ve hře dala vyzkoušet.

    Když si vzpomenu na Lineage 2, jak človek farmil jeden lvl i týden všude možně, tak se nejde než pousmát *3* . Takže, žadné překvapení. Ovšem je dost možný, že se free-to-play prokáže jako výdělečnejší model, přecejenom fanoušků SW, kteří milerádi nasypou dolary jen za digitalni krystal do světelneho meče není málo *1*
    • sdasdadssd
      • Netvrdím že mě to kdy bavilo :) jen poukazuju na to, že to byla makačka taky trochu.
      • No a dnes uděláš za týden levely všechny. Vskutku pozoruhodný poměr. Doufám , že ty lišky šibalský nemají v záměru zkoušet na nás ty singlplayerovky s možností co-operace i nadále.
      • trolo
        l2 je cisty korejsky grind. niekoho to bavi zabijat 900000 mobov na 3% do 78 :-D
    • Nelži. Za tak krátkou dobu jsi se nemohl dostat ani k nejlepšímu gearu ani kdybys to hrál 24hodin denně.
  • Chachahaááá, aspon raz sa ukazalo ze znacka nerobia uspech. Tam to mate nazer sa trapna EA. Ze WoW killer :D, chudák free to play. Neskutocny fail. Hlavne ze koli tomu zabili Galaxies.
    • Mesto spravenia paradneho KOTOR 3 tak spravia online krávovinu. Tak sa vam to krasne vrátilo.
  • residentevilfans
    Klon wowka + mass effect kolecka a nudny svet.Na F2P jim sere pes chceme dalsi KOTOR! *16* *5*
    • A seš si jistej, že by to měli dělat Bioware?
      • residentevilfans
        Ale ja nepsal ze to ma delat bioware! Jen chci kvalitni hru ze sveta SW ne topic penez! *5*
  • MMOček je prostě moc. Dojelo na to DC:Online, Star Trek Online a vůbec všechny nové MMO. Trh je přesycený a MMO vycházejí obrovskou rychlostí. Plus všechny vypadají a hrají se v základu stejně. Nevím jestli vydat dnes MMO bych považoval za hloupost nebo odvahu. Každopádně SWOTR měl dobrý plán ale selhal v tolika drobnostech, že mu to nakonec zlomilo vaz. F2P model ho možná zachrání ale kompletně změní skupinu hráčů, která ho bude hrát. (Sbohem Roleplay, na RPG serveru). Osobně si stále myslím, že místo MMO měli udělat SP s MP prvky. Klidně tolik class ale vykašlat se na celý MMO koncept. Čas teprve ukáže zda F2P model bude vymyšlený tak, aby se hra nezvrhla v hyper silné platící hráče vs zbytek komunity.
  • Zayl
    Tak jsem se podíval na ty omezení a hrát to furt nepůjdu. Tohle je přesně ten přístup kdy free-to-play je tak brutálně omezený, že to nestojí ani za instalaci. V zásadě se dá říct, že F2P si budou mít možnost 100% užít jen story mise, bo kdoví kolik bude limit na ty ostatní věci (a jelikož se bavíme o EA tak bych to viděl tak 1 za týden).... To si radši opráším CDčka s KOTORy.
    • Pro lidi, co si to nezaplatili to je ohromny, kolik toho je namluveneho, jakou jsou ty pribehy fakt pekne udelany... i jako singlovku bych doporucil znamym, aby si to zahrali.

      Ale je fakt ze ten end content vypada, ze bude hodne moc omezenej. Takze pro lidi, co si to koupili a platili na zacatku to je vlastne temer o nicem.
    • Shaker
      aha, jasne, tak 8 pribehu v jedny hre zadara je ti malo... ok
      • Zayl
        Na stupidní reakci jako je ta tvoje jsem čekal. Díky že si mi udělal radost.
        • Shaker
          jestli je pro tebe normlani argument stupidni reakce, tak bez do p*ce, ty dutohlave... uz mam dost slusnyho chovani se k lidem, co si to nezaslouzi
    • no ber to tak, ze ta pribehova kampan je na te hre nejzajimavejsi ;]
      • Přesně, jenom se trochu bojím toho omezení ras při tvorbě postavy :(
        • Shaker
          co se ras tyka, tak je tam clovek, modrej clovek, cervenej clovek s rohama, modrej clovek s chobotama, zelenej clovek a clovek s satkem pres oci... jakyho omezeni, ze se bojis? :D
        • Vegen
          Naopak mi přijdou tato omezení od Bioware trochu odvážná. Pro mě byla nejzajímavější část to vylevlování, budování vztahů se svojí partou, skákat pro datacrony atp. A to vše bude zdarma :D
  • Malleth
    Já bych i platil, kdyby ta hra za něco stála.
  • A jak dlouho vydezite hrat tu neskutecnou pi*ovinu jmenem GW2?
    • Ty na koho děláš drsnýho?

      Počky až přijde sankuri a srovná tě!

      Oh wait, už se stalo.
    • tak já žádný GW nehraju tak drž hubu
    • sankuri
      Jiste dele nez ty:-)
      • ale dobrá odpověd :D
  • trolo
    tak im treba. jak keby uz nebolo dost wow klonov. a este 70€ na origine roflmao kazdy mesiac. ta im musi je*at *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit