Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Uz aby to vyslo , prehnal se napor hardware nerdu , a byl klid. Ne ze bych pro to nemel pochopeni , ono pohonit si nad vykonem sveho compu nekde na foru je uleva , ale je unavny cist porad dokola prispevky kde lidi uvadeji jaky maji pocitac a slovo fps je nejdulezitejsim bodem prispevku. A znacka Crysis vlastne na nic jineho ani neni.
    • Souhlas, většina lidí ani nechápe že ty hw nároky jsou relativní, tedy na čem tvurci zkoušely hru. Ať si hru koupí a vyzkouší, když jim nepude budou mít doma alespoň hezkou krabičku. :)

      jo a moje sestava je: Intel ...... dělám si srandu.
    • Jo, jo... Až mě trochu překvapuje, že se tady v diskuzi neobjevujou otázky typu - mám šestijádro i7 přetaktovaný na 4,8GHz, 2x GF680 SLI a 32GB ramky, nevíte, jestli mi to poběží plynule?
    • prostě hw chudáci jaky tu budou bohužel věčně. a taky budou věčně shazovat takovéto skvostný tituly jako dělá zrovna CryTek. Tahle hra snad o5 ukáže cestu všem jak má vypadat hra aby se sradostí dala hrát, s trochou štěstí se tam ostatní studia do 5 let dohrabou. Ale všichni ti co maj v "kejsu" 5 let starou grafárnu a procák budou řikat, že ta hra je totální nemastná neslaná blbost.
      • Tak viš můžou všichni :P CRYENGINE je k mání :P otázka proč ne ... to je otázka :P
      • Zapomel jsi napsat jaky mas pocitac :)
        Crysis vypada hezky , ale bylo by fajn kdyby na tom enginu nekdo udelal poradnou hru.
        • morokura
          Warhorse studios už dělaj ;)
  • Takže mi to na GTX275 už nepůjde ? *7*
    • morokura
      Pojede ti to v pohodě, GTX 275 je pořád o něco výkonnější jak GTX 450 takže na nižší-střední to rozjedeš bez problému.
      • No já myslím že mu to nepojede jelikož karta neposporuje dx 11 a tím pádem by hru neměla rozběhnout. Což mě přijde jako strašnej nesmysl když hra vychází i na konzole které jsou dx9 tak nevim proč by byl problém udělat vehře volbu dx 9, 10 ,11
        • Právě ! Ona GTX 275 měla pořád hodně síly a většinu her dává stále na vysoké detaily i ve full HD (za což vděčíme čemu ? Ano, konzolím.) Crysis 2 mi šla v pohodě na vysoké detaily, samo že ne v DX 11 módu, když ho nemá.... Pokud odstřihli no DX11 karty, tak je to docela sviňárna...
        • morokura
          Máš pravdu, koukam na to a docela mě to zarazilo. Jestli to nakonec fakt nepojede na kartách, který DX11 nepodporujou tak je to hodně odvážnej krok od Cryteku.
    • Keyz
      Nainstaluješ to,vyleze na tam hlavní hrdina,ukáže velkého fakáče,řekne,že máš starý krám a odejde.Hra se pak sama odinstaluje a bude to *4*
    • Pokuď tvoje karta podporuje dx11 a má 1gb paměti, tak by neměl být problém to rozjet alespoň na nejnižší nastavení, potom zaleží taky na ostatním hardwaru kterej máš v PC. :)
  • Tak myslim ze na QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965 na 3900MHz s 8gb 1600Mhz ram a Zotac Geforce 460 1gbram AMP Edition by som si v pohode mohol uzit na full detailoch. AA ani dalsie vyhladzovacie pismenka ma az tak velmi nezaujimaju . Ale tesim sa fest.
    • Mám skoro to samé a můžu ti sdělit, že jsi úplně vedle. Ani Crysis 2 mi nejde na full (10 fps opravdu není hratelné *2* ), samozřejmě s DX11 a HD packem. Bez nich to na full šlo *3* . Ovšem tohle bude snad Crysis 3 mít v základu jako antihate opatření *1*
      • mam AMD 64X2 6000+ z roku 2007, GTX 460 1GB a 4GB DDR2 a jede mi crysis 2 na plný nad 30FPS! tak tu nekecej blbosti
        • Konecne niekto normalny. dik sa podporu
          • s tvoji sestavou to podle mě na maximální rozjedeš, a pokud ne, tak na nižší dáš takový ty nepotřebný efekty :) (počítám Vyplé Blur, AA a podobné blbosti :D)
      • Mam sem dat video s frapsu? crysis 2 hi tex a dx11 na 1650x1080 na ultra detaily priemerne 35-40 fps bez AA. Ta moja zotac amp edition je len o chlpok slabsia ako bezna 560. nieje hra ktora by mi nesla plinulo. Ako ze som sem ja pisal :( Nic v zlom. Len ma dojima ked mi niekto na moj procak napise ze slabota ten procak poraza core i5 s prehladom, a testoval som to nie raz a nie sam. aj zarity intelaci co boli u mna zhodnotili ze za tie prachy super.
        • GX 560Ti OC@900/1800/2004, X6 1055t@3,4 GHz a Crysis 2 s HD texturama a dx11 jelo na hranici plynulý hratelnosti. Nemám důvod se hádat, a taky nechci, ale zkrátka se mi moc nezdá, že by ti Crysis 3 podle nároků jelo jako po másle na max. nastavení. Spíš bych řekl, že se budeš potýkat s nepříjemnými FPS dropy.
        • Odkaz kde si viděl test AMD Phenom 965 BE, že je lepší jak core i5 sandy/ivy bridge... ty ses snad úplně pomátnul... No a zas si protiřečíš full detajli znamená full.... hezky zapni AAA MSAAAAAAA nebo TXAA a pak uvidíme...
        • Ellendway
          Bohužel nemohu souhlasit s tvým porovnáním procesorů.

          AMD Phenom II X4 Black Edition 965 býval jeden z TOP procesorů řady X4, takže ho logicky nemůžeš srovnávat s low-end generací Core i5. Pokud si srovnáš Core i5 2500k (Sandy Bridge) a právě X4 965, tak se budeš stydět za AMD. Nepopírám, že Phenom měl něco do sebe a že pohyboval procesorovým byznysem, ale říct, že 965 poráží v testech Core i5 může říct jen někdo, kdo tomu opravdu nerozumí.
          • Napisat na niekto koho absolutne poznas napisat ze niecomu nerozumie je ubohe. Nemozes vediet ake mama znalosti a ano porovnavam svoj procak s core i5 mozno nie so sandy bridge ale s predchadzajucov generaciou do ktorej patri aj moj procak. Nejdem sa tu ale obhajovat a uz som aj olutoal ze som sem vobec nieco pisal.
            • Nejde mi reagovat niz, tak pisu sem. Je to off-topic, ale neudrzim se. Sandy Bridge neni prvni generace i5 nebo i7. http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core
              Odkaz je na anglickou wiki, ale tabulka je jasna
            • Ten kluk je úplně mimo vůbec nestíhá situaci... místo aby přiznal svůj epický fail, že jeho tvrzení jsou zcela scestná pořád bude psát blbosti... AMD 965 BE byl dobrej CPU ale prostě i5 2500k či lepší nemáš sebemenčí šanci konkurovat tomudle procíku. Možná by tě zkopal i přetakovanej core i3, protože se to nezdá sendy bridge architektura je dosti povedená...
            • Ellendway
              Mohu vědět, jaká je předcházející generace Sandy Bridge? Sandy Bridge je první generace Core i3, Core i5 a Core i7.
    • Ten procesor ti zamává bílou vlaječkou a zahlsí ti chybovou hlášku "YOU MAD BRO" ? *1*

      Teď vážně... to CPU je slabé na full (pakliže počítáš mít zaplé uplně vše co ta hra umí telesaci HD textury atd... + Grafika s 1GB je málo na full přečti si článek pěknej na PCT...
      • HD textury? tady nejsi na konzoláckym foru BRO.....
      • ne. Ten processor bohatě stačí
      • PCT je jeden z největších odpadů co se týče českých webů kolem hardwaru, takže ne... děkuji. Raději si přečtu nějaký blog Lojzka, který toho bohužel ví mnohem více než redaktoři na PCT.
        • To byl příklad může použít google a njít si svoje téma... Zas tak PCT bych černě neviděl ano jsou lepší ale i horší třeba DDworld... to je žumpa...
    • To je slabota,budeš to mít pomalý.
  • takže od intelu na max potřebuju i7 za cca 7000kč nebo AMD za necelý 3000kč? zajímavé :D
    • Není nic zajímavého AMD nemůže konkurovat Intelácký architektuře. Proto nasadili tak malou cenu aby se to prodalo. Nicméně pořád to pro někoho stačí ale INTEL je INTEL.
      • AMD nie je zase až také zlé a konkurencie schopné určite je. Intel je síce Intel a je bez debaty výkonnejší, ale zase nehorázne predražený.
        • Však jo to říkám já ho neodsuzuju AMD do herního PC s poměrem cena/výkon je bez debat lepší...
          • Ellendway
            AMD jako procesor do herních počítačů rozhodně lepší není. Core i5 3750k se dá dnes sehnat za ~5 tisíc, což není tak výraznější cena od lepších Buldozerů od AMD.

            Drtivý počet testů hraje do karet jen Intelu. AMD dokonce výrobu procesorů na desktop vzdalo.
            • A to je prave k ničemu :D:D Já mam AMD 64X2 6000+ z roku 2007 a s novou grafikou hraju v pohodě na vysoká i assassins Creed III i Far Cry 3. takže proč bych měl ted kupovat za 5000 processor když booohatě postačí AMD Phenom II X4 965BE? :D:D:D děte s těma intelama do pryč, na hry je to zbytečně drahý!
            • jj
  • Zajímavé jak to dnes už táhnou hlavně grafárny, a fakt že min nároky jsou vždy předimenzované.. Mno, ale docela drsné že já osobně na stroji který jsem upgradoval tak min 4 léta nazpět, si v hratelné podobě zahraju úplně cokoliv, i Far Cry 3 *15*
    Phenom II 550 BE, 2GB RAM, GF 9600GT 512mb..většinou na 1680x1050 - 1440x900, high/medium, často pouze bez AA a AO ... tak co to je ? :D
    • Ellendway
      Jak u čeho tahají výkon grafiky. Je plno her, které těží hlavně z procesoru.
      • Presne, treba AC3 u toho je brzdou procesor, v Extrahardware ho testovali a bez ohledu na to zda mas GTX 660 Ti nebo GTX 680 limitujici je vykon procesoru. A i pretaktovane ctyrjadro dostalo pekne za usi.
        • morokura
          Procesor je limitující, protože hra nedokáže využít víc jak 2 jádra. První jede na 100% další na 13 a ostatní jádra se flákaj. Další odfláklej port z konzolí fuj...
          • jj já čet,že prý jedna z mála games co táhne všechny 4 jádra je GTA4, ale nvm na kolik je to fakt, a kolik her se od té doby přizpůsobilo, nějak sem s tím do hloubky nebabral
            • morokura
              Skoro všechny AAA hry z posledních let jsou dělaný primárně na konzole a poctivých portů na PC je žalostně málo, takže většina dnešních her využije maximálně 2 jádra. K vyjímkám patří třeba Witcher 2 to je nejlíp optimalizovaná hra pro vícejádrový procesory nebo třeba Deus Ex 3, Crysis 2, Dirt 3, Hard reset a BF3 na tom jsou taky dobře. GTA 4 jak píšeš dokáže využít plně 4 jádro ale je to tragicky optimalizovaná hra vzhledem k tomu jak vypadá.
        • Tjn, AC2 dávalo mému bývalému Athlon X2 4800+ fakt zabrat *13* sem tam hnusné sekání, brrrrr.
    • To jsou konzole kolego konzole až ti výjde nová generace do smíchu ti nebude už...
  • Vím, co tím chceš říct, ale pěkně blbý přirovnání. MKV a AVI jsou jen kontejnery (vzdáleně podobné např. ZIP archívu). Klidně můžu mít HD video s dobrým zvukem v AVI a nekoukatelný hnus v MKV. Jde jen o to, co do toho kontejneru vložím.
    • a tak, stejně je to s portnutým crysis 1 na konzoli (zedřené mkv) nebo portnutým AC na PC (vyšperkované avi) *3*

      Ale tohle jsou věci pro ty, co se potřebují na něco vymluvit (nic ve zlém) *2*
  • Doporučená sestava:
    OS – Win Vista, Win 7, Win 8
    Procesor – Čtyřjádro – např. Intel Core i3-530/ AMD Phenom II X2 565
    Grafika – DX 11 s 1GB VRAM – např. Nvidia GTX 560/ AMD Radeon HD5870
    RAM: 4GB

    Kdo tam vidí chybu?


    *******i3****** není čtyřjádro
    • Tak jenom "falesny" ctyrjadro, neboj, v Cryteku moc dobre vi co rikaji :)
  • Maximální
  • no jo maximalni... např. Nvidia GTX 680/ AMD Bulldozer FX4150... ten buldozer asi fakt bude nejaky trhac asfaltu *1*
    • crysis nikdy nebyl nejak moc CPU narocna hra :-) navic FX-4150 vychazi v hernich testech celkem bez problemu nekde na urovni i3 ktery na hry ve skoro vsech pripadech dostacuje

      samozrejme kdyz hrajes armu2 a shoguna2 tak se bez i5/i7 asi neobejdes
  • Cosi
    Tak to by mě zajímalo, jaký bude rozdíl mezi grafikou na PC a současných konzolích.
    • Podle posledních požadavků brutální...(doufám že už nebudem muset do instalovat HD textury a DX11 pack)
      • Keyz
        GTA IV taky mělo velké požadavky a bez modifikací to nebylo nic extra oproti konzolím.
        • To bylo portem a taky, že se to dělalo na konzole... Každopádně to máš pravdu.
          • GTA IV na PC... to snad nebyl ani port, to jen do instalátoru přibalili nějakou alfaverzi emulátoru xboxu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit