Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus
    Pěkný rozhovor, klukům rozhodně fandím. Divinity hraju už poměrně dlouhou dobu, protože jde opravdu o kvalitní RPGčko. Na češtinu se těším a dám si rád hru znova za nějaký charakter ze zdarma uvolněného DLC. Držím palce ať se stihne do Vánoc. V každém případě je škoda, že nezaznělo víc a hlouběji o problematice lokalizace do her. Spousta tzv. "fanoušků" si ani nedokáže představit, co všechno překlad do češtiny obnáší. Dokonce je hromada lidí, kteří žijí v domění, že překlad = vytáhnout text z nějakého ini souboru, přeložit jej na hrubo v translatoru a pak jen doladit gramaticky. Je to příliš obecné. Škoda.

    Jinak mě překvapila informace o neexistujícím distributorovi fyzických krabic pro náš trh. Do dnes se kromě jednoho nikdo další nenašel? Neuvěřitelné... Já osobně jsem si musel krabici vymodlit přímo v Belgii, ale vyplatilo se.

    Takže ještě jednou: Držím palce a samozřejmě velký dík za vaši práci a nadšení!
  • Sbírku jsem zvažoval na Startovači, protože na v té době nebylo možné takový projekt udělat na Kickstarteru. A nevyhrožovali mi z EA, ale jiní, povětšinou anonymní, lidé. Přitom celé jsem to chtěl jen proto, aby byl překlad dodán fanouškům co nejrychleji a ne až hra půjde do slev. Bohužel s koncem české EA asi nastal i konec fanouškovských lokalizací her od EA.
  • Corvus
    To je asi tak platné jako napsat: "Vyserte se na fotbal a běžte raději vynakládat energii na malování olejem na plátno" apod. Co je komu potom kam vkládá energii a co ve svém životě dělá? A jak, proboha, souvisí chudí lidé s překladem češtiny? Názor zcela mimo mísu... No nic, místo abych sem psal jsem mohl jít třeba ven *6*
  • Corvus
    No jo, škoda, že nezabili vedle překládání pár nácků nebo komunistů, viď?
  • Corvus
    O ikonce bych zrovna v tvém případě pomlčel...
  • jindra.veliky
    mam snad avatar z minecraftu?
  • ascalon
    Ne, dělalo se to hlavně proto, aby se do povědomí české herní komunity dostal tento projekt jako takový a hlavně pro hráče her série Divinity, protože tyto hry žádné masivnější zastoupení v ČR ani SK nemají. Bohužel v článku není odkaz na tento projekt, ale koho to zajímá, tak si ty stránky najde sám. *3*
  • ty seš trouba...
  • pochybuju že tímhle stylem se to testuji i profesionalové; každopadne doporučuju tuhle energii vynakladat treba jako prekladatel (vedlejší job) a za penize koupit radši neco hezkeho manželce (treba kurz AJ)
    nebo když ma človek silne charitativní myšlení tak jit treba pomahat chudým nebo tak neco.
  • Aha takže potřebují finanční podporu fanoušků, na tom ale neni nic špatnýho, v tom případě OK jsou to hrdinové, jeden superman a druhej spiderman.
  • fallanga
    Moji rodiče nepoznají rozdíl mezi CD romkou a procesorem, takže tohle jde mimo ně.
  • Cosi
    U mě se rodiče diví, že to dělám zadarmo. Ale jinak u nich mám plnou podporu.
  • Záslužná práce ? prý hrdinové :) řeknete rodičům že tohle sou podle vás hrdinové co oni na to...schválně ...
  • To by bylo pozdě. Games chtělo projekt podpořit v době, kdy to má smysl.
  • ucho
    Podle mě má smysl čeština jen u adventur a her zaměřených na příběh. RPG dejme tomu, ale je to víceméně šílenství kvůli tomu množství textu.
  • Keyz
    A to jako na to rok někdo čekal, aby to pak mohl hráč česky? *15*

    Zajímalo by mě, kolik lidí tu CZ opravu potřebuje a kolik by také přispělo na nějaký překlad například přes startovač. Kde kdyby se to nevybralo, překlad by nebyl.
  • Jako je to záslužná práce co dělají, to bez debat, ale spíš bych si podobný rozhovor poslechl až poté, co to dokončí. Potom bych zatleskal a smeknul a taky psal že to jsou borci jako všichni tady. A určitě bych si potom se zájmem vyslechl nějaké povídání o strastech, problémech co museli řešit atd.
  • Sh4rPEYE
    Za sebe (a věřím, že i za zbytek týmu) moc děkuju :) Je fajn vidět podporu
  • ucho
    a víš co se říká. člověk by neměl dělat nic zadarmo, protože tím bere práci někomu, kdo by za to dostal zaplaceno.
    i když v tomhle konkrétním případě by to asi jinak nevzniko :)
  • sevastopol
    To jsou super borci, drzim jim palce a i neco poslu az bude vyplata :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit