Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • čím víc si to prohlížím, tím smutnější mi ta změna přijde. proč je lidská tendence vzít do ruky něco dobrého a zk*rvit to? umírá nejlepší web o gameskách a místo něj se rodí další prkotina.

    už jen na tu novou redakci se těšit, aby s kvalitou stránek mohla jít, po vzoru bonuswebu a idnesího fabrikování prázdných keců, dolů i kvalita obsahová. nevěřím tomu, že pokud se tiscali snaží zkopírovat co nejvíce z visuální stránky od ostatních, nepřijde i přebírání stylu psaní. ale hlavně když si budou studia objednávat reklamy co?

    je mi z toho na blití!
  • na novem webu je pri stejnem zobrazeni ani ne desetina informaci co na starem -> vyrobci mysi a jejich dodavatele skrolovacich tlacitek si budou mnout ruce.. a ta zluta je vazne neprijemna
  • Moje výtka jde hlavně k úplně k nabídce hlavních článků (jak jsou ty tři pod proměnlivým velkým) - nelze je otvírat klikem kolečka do nových tabů, tak jako tomu bývá zvykem u všech normálníhc odkazů. Docela opruz.
    • Hezky den, diky za upozorneni! O teto chybe vime, urcite bude odstranena.
  • Takze stejne pripominky, jake byly pri rozjizdeni noveho diit.cz aka cdr.cz (jestli se chcete inspirovat, takl mrknete tam, prvni beta mela stejne nectnosti):
    Mam rozliseni 1900x1200. Prvni zprava zacina az nekde pod polovinou obrazovky, protoze vrchni pulku zabira absolutne nezajimava zluta lista, megalogo Games.cz + zbesile velka upoutavka. Na sirku vidim po obou stranach cerne pruhy, zabirajici asi tak dve tretiny obrazovky a nic s tim nejde udelat (mrknete na diit.cz a tlacitko "Velikost" v pravem hornim roku).

    Take bych docela ocenil moznost nevypisovat treba zpravy pouze pro konzole etc. (at si kazdy vybere jestli chce opravdu vse nebo treba jen PC, Xbox, PSx...)
    • Osobně jsem proti nějakému širšímu layoutu. Čím širší sloupec s textem, tím hůře se čte (težko se očima přeskakuje na další řádek). Současnou šířku bych považoval za maximum, ideální by byla o trochu menší.
      • Ale ja nepsal, ze se ma natvrdo zadravtovat vetsi (ci mensi) sirka, ale aby mel kazdy moznost si vybrat.
  • Tikov
    Jediné co se mi na novém webu líbí je diskuze, kde se konečně dá reagovat a možnost registrace. Jako minus příliš mnoho znaků v ověřovacím poli (momentální 3 čísla mám za to bohatě stačila). Trochu nechápu tlačítko obnovit stránku.
    Jinak je web nepřehledný (velké obrázky, moc textu, absenci obrázků v samotném článku přičítám BETĚ), bleskovky někde v půlce, nepřehledné oddělení článků.
    Nová redakce je otázka, ale snad se kvalita článků konečně zvedne, poslední dobou to upadalo a už jsem si hledal náhradu, takto asi ještě vyčkám.
    Pro mne by byl nejideálnější starý design s diskuzí tohoto typu.
    • Dobry den, jelikoz se jedna o betu, nema obsah finalni podobu, coz krom jineho souvisi i s testovanim ruznych prvku a jejich dopadu na vzhled, prehlednost citelnost. Velke obrazky rozhodne nebudou u kazdeho clanku :) S Bleskovkami budeme urcite pracovat, soucasna pozice neni idealni. Prehlednost a celkova funkcnost se vylepsi s nasazeni prave pripravovanych prvku. Cili v teto chvili prosime za trpelivost, je to opravdu hruba beta. Diky.
  • Ad bleskovy nahoře: paráda! Takhle to mělo vypadat! Člověk by až nevěřil, že naše připomínky opravdu vezmete vážně. Díky.
    • Krásný bleskovky!!! :-)
    • erik
      Zkuste napsat dalsi a uvidime:)
  • nevim proc, ale kdyz porovnam devil may cry novinku na starych games.tiscali a novych games.cz, tak mi pripada ze ctu uplne jine stranky. na novem webu: velky, blby prazdny cerny prostor v horni casti novinky, velky prazdny cerny prostor na obou stranach stranky. rozodstavcovani novinky jako pro idioty do "odstavcu" po jedne nebo dvou vetach, rusiva pitomost zvlast vzhledem k druhu clanku na tg.

    jeden giganticky obrazek ze hry a a nekde o tisic pixel niz pokracuje jakysi clanek - touhle dobou uz jsem uplne zapomnel, ze jsem ho zacal cist, nez me tak drsne prerusil ten zbytecnej screen, rikal jsem si: copak bych si na nej nemohl radeji kliknout, kdyz o nej stojim? tohle je nejlepsi zpusob, jak porusit kontinuitu kterehokoli textu.

    pak zase na sebe nalepeny trailer tesne pod obrazkem, nejdriv 1000 pixelu pouze text, pak behem dalsich 1400 pixelu obrazky a trailer. pak zase nekde dole snad pokracuje nejaky text. tady je proste spatne vsechno, novy web je dost hrozny a ja se opakovane nemuzu dokopat k tomu, abych na tom vasem novem webu docetl jediny clanek.

    a to vubce nemluvim o tom, jak neprehledna je hlavni stranka a jak spatne se mi tam vsechno hleda a cte. jedina vyhoda je, ze uz nemusim rozklikavat kazdy clanek a kazdou zpravu. akorat ze jako webmaster bych tohle nikdy nenasadil, protoze bych se tim oproti staremu designu pripravil o takovych pageviews na cloveka.

    no, treba to rychle pomuze vypadnout te samozvane nove redakci, o kterou nikdo z nas starych ctenaru games nestoji. mimochodem uz se vi, kdo tenhle paskvil-design delal? vsadil bych ruku do ohne, ze nikdo z lidi kolem JD, ace a tehle stare party, nebo vubec lidi z herni branze by se pod tohle nepodepsal.
    • Tak s tímhle komentářem absolutně nesouhlasím. Naopak - volný prostor (tzv. bílé místo) hraje v moderním webdesignu obrovskou roli. Zpřehledňuje. Čím víc je na sebe všechno namačkané, tím hůř se obsah čte a hůře se v něm orientuje. Podívejte se na moderní weby tohoto typu v zahraničí. Tendence je vzestupná. Do určité míry platí "čím více volného místa", tím lépe pro použitelnost.

      Totéž platí pro obrázky. Velké obrázky jsou zkrátka trend, na který uživatelé slyší (byť pár konzervativců křičí, že jsou zlo). Velké obrázky zpřehledňují, nechají čtenáře oddechnout, jsou názornější a hlavně designově velmi zpestřují stránku i její obsah. Takové ty řeči o plýtvání místem nebo nutnosti používat kolečko myší dávno (několik let) neplatí. Uživatelům to nedělá žádný problém. Vůbec žádný. Trend, kdy se všechno ňahňalo na sebe, aby uživatel nemusel scrollovat, je pět let pryč. Stačí se podívat na některé ze zahraničních testů, které se tomu věnují. Nebo na moderní weby (nejlépe také zahraniční).

      Autor předchozího komentáře se plete úplně ve všem. Sice mudruje, ale o evidentně webdesignu a použitelnosti neví vůbec nic. Doufejme, že autoři nového webu nebudou brát všechny připomínky vážně, to by dopadlo asi hodně špatně...
      • Velké obrázky jsou dobré, když jsou v časopise (fyzické, na křídovém papíře, vzpomínáš si?). Analogicky jsou dobré na webu, když máš rozlišení nejmíň 3000px na výšku a 4000px na šířku a text hezky ve sloupcích. Prostě vzdušnit ano, ale nepřehnat to.
        A ten tvůj moderní webdesign - to je co? V životě jsem tenhle termín neslyšel a jestli je to analog moderní architektury (rozuměj odpudivé monochromatické krabice s výlohami nepřirozených proporcí pramenících z totální ignorance zlatého řezu), pak děkuji, nechci, jsem rád, že jsem nemoderní webdesignér a že místo snahy o jakési módní moderno raději vyslyším skutečné potřeby skutečných uživatelů.
        Že je někde nějaká tendence? No a co? Soused má novou hyper super duper "3D" televizi na celou stěnu, tak já musím taky? Já si získal přátele jinak a jsou mi věrnější.
        Mimochodem, hromada velkých obrázků na jedné stránce má jeden dosti nezanedbatelný drawback - jsi-li webdesignér, jistě budeš vědět, jaký. I když... moderní webdesignér... umí vůbec něco jiného než ty své krychle?

        Východiskem pro korektní design hlavní stránky musí být:
        1) Co je cílem? Cílem je rozcestník, aby čtenář mohl z jednoho místa přejít na více dalších stránek (článků). Dále je cílem poskytnout rychlý prostý přehled o novinkách.
        2) Co je prostředkem? Přehledné (vyvážené) zobrazení co nejvíce informací na px^2. Poutavé podání odkazů na články, aby čtenář měl motivaci je číst (tzn. nevykecat všechno hned na hlavní stránce v odkazu na článek).
        3) Co víme o čtenáři? Čtenář chce informace, ale nerad roluje. Důležité informace / většinu informacví je tedy potřeba naservírovat co nejdříve. Stejně tak musí být na vhodném místě přístupné vyhledávání a navigace. Čtenář také nerad kliká - nemá náladu klikat, aby si přečetl nějakou krátkou zprávu. Čtenář také může mít nějaké malé šikovné udělátko schopné lézt na internet - tablety, pockety apod. I těm je třeba obsah naservírovat tak, aby nedošlo ke čtenářově újmě - např. jak velký datový tok je přípustný? Jaké je rozlišení displeje? Atd.
        4) Co je ještě dobré vědět? Kolik a jak často budeme mít nový obsah? I tomu musíme nadimenzovat stránku, abychom neošidili čtenáře, kteří přijdou třeba o 5 dní později.
        • Z velké části je váš příspěvek nesmyslný.

          1) Cílem je zisk (návštěvnost, prodej, apod.). Tedy účinnost
          2) Prostředkem je rozhraní, které vede k cíli. Tzn. jasné, přímočaré a přehledné řešení, které umožní uživateli dosáhnout rychle cíle. Pokud je web nepřehledný (nahňácaný na malém prostoru), uživateli trvá déle, než provede "akci" a zvyšuje se šance, že ji nedokončí. Co nejvíce informací na pixel? Proboha, tohle je co za nesmysl? Můžete to podložit nějakými testy? Je to blbost. Naprostá. Od A do Z.
          3) Čtenář nerad roluje? To jste asi zamrzl v době před pěti lety, kdy to ve webdesignu byla pravda. Dnes je takový výkřik jen ukázka vaší naprosté neznalosti. Uživateli NEDĚLÁ nejmenší problém rolovat. Fakt ne. Dělá mu problém orientovat se na přeplácaném webu. Třikrát rychleji roluje v přehledném prostoru vyplněným dostatkem bílého místa, než hledá! S klikáním máte pravdu. Lidi neradi klikají. Také proto má velký význam větší množství textu, jako je ostatně i teď na novém games. Více textu je v tomto případě k užitku, nikoliv ke škodě!

          Vás bych si jako webdesignera opravdu nevybral. Udělal jste někdy i nějaký větší projekt nebo jen plácáte webíky pro kamarády? Z vašeho vyjádření totiž vyplývá to druhé.
          • Mimochodem, v bodě 2) jste trochu podkopal bod 1). Rozhraní vedoucí k zisku? Které dovede uživatele k dosažení rychlého zisku? Minimálně tohle byste mi mohl ozřejmit.
            • Pokud nerozumíte psanému textu, přeštěte si to dvakrát nebo třikrát, obvykle to pomůže. Dobře udělané rozhraní UI ulehčuje uživateli provedení akce a tedy uživatel s větší pravděpodobností a dříve dosáhne cíle, tzn. dříve vygeneruje zisk. Nedivím se, že tomu nerozumíte, když jste rozsáhlejší komerční projekt evidentně ještě nedělal.
              • Reakce na příspěvek:

                Nikdy jsem si nevšiml, že mým cílem, jakožto uživatele, je vygenerovat zisk. To není cíl můj, ale provozovatele. A ještě ke všemu zisk jako cíl k definici podkladů návrhu nestačí (protože to už by se rovnou navrhla hlavní stránka plná reklam). Mým cílem, jakožto uživatele, je získat to, co požaduji - informace. Pokud neznáte své uživatele, pak opravdu něčemu nerozumíte.
                A mimochodem, zkuste si to své "podkopání" sama sebe po sobě přečíst. Jsem asi češtinářský hnidopich, ale prostě jste to tak napsal.
          • Pokud je cílem zisk, vítejte ve světě nenažraných chamtivých kapitalistů. Já jakožto čtenář chci informace. Pokud má být cílem této stránky zisk, nepotřebuje k tomu mě.

            Čtenář nerad roluje, sám to vím nejlíp - jsem čtenář. Že hromada "moderních" webů přinutila uživatele rolovat, neznamená, že je nutnost rolovat správná nebo že mu to nečiní nejmenší problém. Že je in nutit uživatele rolovat neznamená, že je to správné. Prostě čtenář chce informace hned, okamžitě. To se nezměnilo a nikdy nezmění - protože chtít informace je svým způsobem definice čtenáře. Dejte mu dva weby, jeden, na kterém musí rolovat a druhý, který lépe využívá potenciál jeho obrazovky. Poznáte, jak se mýlíte. Dá se udělat web, který není přeplácaný a nemusí se na něm rolovat. Jenomže to by se muselo myslet hlavou a trochu slevit z "in" a "trendy".

            Vás bych si jako zákazníka/šéfa nevybral určitě a už vůbec ne jako webdesignéra. Chybí vám nadhled a nezaujatost, vše hodnotíte jen podle trendů a módy a nejste přístupný jiným názorům a už vůbec ne požadavkům uživatele.
            • Jinak tahle debata je zbytečná, když jste schopný napsat větu "Čtenář nerad roluje, sám to vím nejlíp - jsem čtenář". Dám vám dobrou radu: vzdělávejte se, zajděte si na nějaké školení použitelnosti (u nás je pořádá spousta firem, např. H1), přečtěte pár knih a rychle zjistíte, jak moc jste se mýlil. Ale z toho si nic nedělejte. Chytrý člověk se poučí z vlastních chyb, hlupák se nepoučí nikdy.
              • Reakce na příspěvek:

                Aha, vy rolujete strašně rád, milujete neuvěřitelně dlouhé stránky s nízkou hustotou informací atd. Nevím, kde berete, že stránky, které není potřeba rolovat, jsou nepřehledné. Nevím, kde berete, že stránky s velkým množstvím informací musí být zákonitě nepřehledné. Nevím, kde berete, že toužím po textech širokých přes celou obrazovku - šíře se dá vyplnit i jinak než textem. Nevím, kde jste vzal, že jste odborník nebo že jste chytrý, když se neumíte ani vcítit do role uživatele - a ano, osobní pocit je při designu důležitý! Ad "design pro pár geeků" - možná to je právě to, co je nedostatkovým a žádaným materiálem na poli webdesignu. Jenže to byste musel vytáhnout hlavu ze slonovinové věže těch svých trendů a trochu se podívat po tom, co uživatelé chtějí. Zpětná vazba spoustě těch "vystudovaných" a "vyškolených" designerů chybí... Já jsem rád, že tady na TG se snaží uživatelům naslouchat (nebo to aspoň předstírají) - i když to pravděpodobně nepovede k designu, který si já a (prý) pár (prý) geeků představuje - přehlednému a použitelnému.

                Dám vám dobrou radu, jirko: omyl nepoznáte z knížek ani ze školení nebo pouček. Omyl poznáte pouze z praxe a moc Vám jej přeji. Já osobně nadávám na každé druhé webové stránce od těch moderních webdesignérů - i když na 100 % splňují všechny ty vaše svaté artikuly.

                PS. Už jsem si zvykl nesouhlasit s lidmi, kteří mají zdánlivě vyšší morální kredit než já (zaměstnání, vzdělání), protože prostě nemají pravdu. Nehrajte tedy na mě hru typu "já jsem placený odborník, pořádám školení, píšu knihy, dělám weby na zakázku, udělal jsem novou podobu vyhledávacích výsledků Googlu apod. a TY jsi proti mě nula" - nefunguje to na mě. Já svou pozici znám. Bude-li třeba, uznám chybu. Ale zatím jste mě vůbec nepřesvědčil.
            • Pokud dáte uživateli volbu: rolovat na přehledném webu nebo nerolovat na nepřehledném, vždy zvítězí první možnost, protože uživatel v prvním případě najde informace snadněji a rychleji. Více textu na obrazovce NErovná se větší účinnosti a použitelnosti. To ví každý průměrný webdesigner. To samé platí např. s rozšiřováním... někteří lidé křičí, že se nevyužívá potenciál místa. Ale zkuste si číst dlouhý text roztažený přes 1600px. Oko má problém s navazováním na jednotlivé řádky. Prostor, bílé místo, to je to, co má obrovský vliv na přehlednost a použitelnost. A tedy i na účinnost (nejen obchodní).

              Tady nejde o trend nebo módu, ale o to, že web se vyvíjí na základě nějakých zkušeností a snaží se jim přizpůsobovat prostě proto, že fungují. Byly o tom popsány stovky knih, byly provedeny tisíce testů. Weby se dělají tak, aby vyhovovaly VĚTŠINĚ, nikoliv zaslepeným geekům jako jste vy.
        • Dobry den,
          diky za konstruktivni pripominky a argumenty, vic takovych! Nase cile a koncepce se odklani od standardizovaneho modelu, na kterem herni weby funguji vsechny do jednoho bez naznaku zmeny radu let. Verime, ze existuje vicero pristupu, jak delat herni web, stejne jako existuje vicero druhu ctenaru, kazdy s jinym pohledem na to, co je kvalitni/nekvalitni. Jestli ten nas pristup bude uspesny, nebo ne..o tom se brzy presvedcime.
    • erik
      Obrazky se budou uplne predelavat.
  • ked sa tym zariadi cez zopar tisic zakaznikov? .. ty si mi podnikatel
  • Taky bych se přikláněl k tomu, mít bleskovky nahoře a ne až uprostřed stránky + čas(případně datum) kdy byla bleskovka uveřejněna. A ta žlutá čára nahoře by nemuse být přes celou obrazovku ;). Jinak vcelku dobrá změna.
    • Dobry den, s Bleskovkami budeme jeste pracovat, zobrazeni data a casu bude stoprocentne.
  • Nova verze me vubec nebavi ..starej je pro me o mnoho lepsi po všech směrech .. možná je to i o zvyku,ale nak se mi na ten novej ani zvykat nechce..
    • erik
      Muzete prosim napsat v cem a proc byl lepsi?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit