Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ja to zatim beru Jako Thiefa IV. *4* TES V. to bude, az si to dam podruhe za maga *1*
    • Mechwarrior_bw
      :) ja som bral ako Thief IV už Oblivion, niekedy som sa na pár sekúnd pristihol, že neviem ktorú hru vlastne hrám. Takže u mňa je Skyrim už Thief V :)
  • Rozdelme si grafiku na typy slabá , stredná , ostra ako britva. Jedna vec je grafika ako je ostrosť textúr a druha vec je umelecké zobrazenie sveta. Sú hry so slabo grafikou ale stále pekným svetom ako je gothic 1 ,s´hry so strednou grafikou umelecky urobené pekne ale aj odflaknuté -dobrý prípad je skyrim a zlý príklad je dragon age. A nakoniec sú ostré grafické tituly tiež umelecky dobre alebo aj zle- dobrý prípad je zaklínač 2 a zlý príklad bol v dobe 2006 oblivion. Ťažko povedať či ide o grafiku mne ide hlavne o umelecké podane sveta aby bol proste pekný, tajomný, atmosferický s veľa zákutiami neviem či grafika vie urobiť krásu sveta.
    • Mechwarrior_bw
      dizajn a architektúra v TES4 patrila a patrí k absolútnej špičke, takže skutočne neviem o akej zlej umeleckej stránke hry hovoríš. To že prostredie bolo sterilnejšie, mŕtvejšie, čomu tiež nepomáhal zastaralý engine je zase iná vec...
    • Za 1. gothic I měl na svou dobu perfektní grafiku,za 2. grafika skyrimu není dobrá ani z technického ani z "uměleckého" hlediska....
      • Paul_cz
        Ano, toto je opravdu hrozná grafika, že?

        http://farm7.static.flickr.com/6223/6345768034_b211ba8824_o.jpg
        http://farm7.static.flickr.com/6239/6346016580_f100955c75_o.jpg
        http://farm7.static.flickr.com/6110/6335388665_cbce378c1e_o.jpg
        • Hanzales
          si nevšímej *3* Spíše jestli jsou to tvoje scr pls šoupni nastavení injFX_Settings.h jestli je to ten mod co si myslím ;o)
          Ty moje zatím nějak nejsou ono:
          http://cloud.steampowered.com/ugc/650997180347177286/F876C3AAA8A350C778F86F8D04B74C80E67B699B/
          http://cloud.steampowered.com/ugc/650997180347176720/EAD6D10816031F96C872A25967BA83A47387E424/
          http://cloud.steampowered.com/ugc/650997180347173716/1D7AB0063D7055C6CC5729482DA69C418609C035/
        • Jednak bych řekl že se jedná o oficiální screenshoty a hra na nich vskutku vypadá celkem fajn,druhak by nebyl zas takový problém najít jinou trojici obrázků která by dokazovala opak (zvláště pak npc-čka jsou ohyzdné)
          • Paul_cz
            Jsou to screeny dělané hráčem z prodávané verze hry. Je použito dost tweaků a vylepšení, to ano.
          • Hanzales
            nene :)
            http://cloud.steampowered.com/ugc/650997180347177743/1F3F951164841C01A36DD845F7F749D6541C96D8/
            Edit: k tomu cekovému pojetí skyrimu bych jen řekl, že mně osobně sednul hodně prdelnahrncovatě. Každý má jiný vkus, ale myslím, že svět sužovaný draky (nálety na vesnice a města) spolu se severskou mytologií je tady zpracován perfektně a co se týče třeba animací, přinejmenším je vše zase aspoň vylepšeno, mnohé i více (či méně), ale méně spíše nikoli :D
        • Vypadá to dost neprirozene, a krajina je to co je na tomhle enginu hezci, ale cokoliv s modelama lidi je des a hruza. Hlavne v pohybu.
  • Skyrim je uzasnej, nemuzu prestat hrat :) 11/10
    • Pak si stěžujme, že hodnocení her je pouze od 7/10 do 10/10, když jsou lidi schopný dávat 11/10. *10*
  • Letos tu nebyla hra ktera by si 10tku zasluhovala vice.Obrovsky rozsahla hra pritom vypiplana do nejmensich detailu.Muzete si delat co chcete,hrat to jakym stylem chcete a verim ze to bude fungovat pokazde.K tomu dobra grafika,dobra optimalizace,vyborna hudba-epicke souboje s draky..
  • Možno by ste namiesto nejakého debilného čísla mohli čítať samotnú recenziu, teraz by tu nebolo 100 postov úplne o hovne *7*
    • Mopped
      Tak já jsem ji přečetl. Co teď?
  • oblivion 7/10, skyrim 9/10, morrowind 10/10
    • no pochybuju, že si skyrim už odhrál že můžeš srovnávat s morrowindem, ale plus mínus bych suhlasil. Morrowind jednoznačně srdcovka.
      • mam za sebou skoro 40 hodin, takze to dle me opravdu muzu porovnavat..... jiste, neni to 300 jako u morrowindu, kterej jsem otocil 2x...
  • Jsem asi jeden z mála,ale já z té hry moc nadšený nejsem,hra je takřka ve všech ohledech horší jak již skoro 6 let starý oblivion (a to včetně grafiky) a už za to naprosto příšerně zprasený ovládání si to 10-ku nezaslouží.Já ci protirecenzi od Dana...
    • Hah tak konečně jsem se s něčím ztotožnil :o)
    • JohnyTheZik
      Jak nekdo muze napsat takovej blabol, jakoze je grafika horsi, nez v Oblivionu (bez modu.. i s tema modama kazdopadne nema lepsi grafiku).. Nostalgie je fajn vec a i u mne vyvolava silnej dojem, ze grafika byla uzasna, ale proboha.. snad neni tak tezky se kouknout na link v recenzi a zjistit, ze ta grafika vazne dobra neni.. A ten pokrok je znat hodne..
      A ve vsech ohledech? Co napr? A vynech konzolovy ovladani..
      • Z technického hlediska bude grafika Skyrimu pravděpodobně o trochu lepší než u Oblivionu( ale ne o moc ) ale z čistě vizuálního je Oblivion mnohem pohlednější hra( a zvláště pak v kontextu doby kdy hra vyšla).U příležitosti vyjití Skyrimu jsem si tedka Oblivion znovu rozehrál,obrázky kvuli tomu na internetu shlížet nemusím...
        • JohnyTheZik
          ok tak jsme se dostali k tomu, ze v kontextu kdy hra vysla, byla nadherna.. ciste vizualne je pohlednejsi :D? jo jasny :D.. nicmene si mi porad nerek, v cem je o tolik horsi..
          http://www.jrc.cz/screenshot/screenshot_ps3_the_elder_scrolls_iv_oblivion_game_of_the_year_edition_3_17719.jpg
          x
          http://3.bp.blogspot.com/-gvBAhVIFAug/TVWLBlwcSmI/AAAAAAAApIs/nJ1-cPuQTD0/s1600/20110211-skyrim-001.jpg
          ja ti nevim chlape, ale mas to nejaky pomotany..
      • Trol.diskuzni
        Já s ním souhlasím, i když jsem to nehrál *5* Ale náhodou Oblivion jsem hrál, sice nedohrál, ale hrál a nebylo to špatné. No Gothic je Gothic...
        • JohnyTheZik
          nehral si to a souhlasis, ze to je ve vsech ohledech horsi? to delas jak?
          • Trol.diskuzni
            To víš, jsem asi tak objektivní jako maestro Grygar... Jak vidíš na jeho příkladu, není to zas takový problém takhle jednat a ještě k tomu být mezi herními hráči oblíbený. *5*
            • JohnyTheZik
              Az si to zahrajes, tak mel takovyhle pindy.. proboha, to vazne miluju.. Ja bych tomu tu 10 dal stejne tak a 95 na metacritic taky o necem svedci..
  • Paul_cz
    Dead Island jsem dohrál za 33 hodin, a mám pocit jako bych ho hrál opravdu hodně, jako kdybych s ním strávil opravdu hodně času a znal ho do detailu.Výborná hra.

    Skyrim jsem hrál 40 hodin a mám pocit že se stále plácám na začátku, že kloužu po povrchu. Ta hra je naprosto pohlcující a zapomínám u ní kompletně na okolní svět. Desítková hra.
    • Mayuri12
      Ono ve střílečkách které jsi vyjmenoval šlo vždycky o něco jiného než v rozsáhlých RPG typu skyrim to by pak žádná FPS nesměla dostat víc jak 6-7 bodů jen proto že v ní není to co je ve skyrim a jemu podobných hrách. No a i když mám FPS radši než RPG nebudu skyrim shazovat určitě je to dobrá hra ale pro mnoho fanoušků FPS je prostě lepší volbou ten CoD nebo GoW ( jo vím GoW je TPS ale v tom se nimrat nebudu)
  • Ahoj,
    rozum do hrsti. Pokud ma byt hodnoceni her v prubehu delsi doby a to i desitek let k cemu tak bych to s tim 10/10 hodnocenim neprehanel. Nedavno si me tady nekdo bral do huby, ze tech 10-tek zas tolik nepada a hura mame dalsi. Delejte si carky, za rok, dva nebo tri je dejte na papir poptejte se par lidi jestli si vubec na tu ci onu 10/10 hru pamatuji, uvidime.
    A pokud se chceme vyhnout diskuzim typu "ne 10, ale 9,7 to je 10 - nebo - 9,4 neni 10 ale 9" :-))) no tak sup na % hodnoceni. Kdyz uz jsem u tech procent ucite vite kolik filmu dostalo na IMBD nebo CSFD 100%, kazdy rok asi tak pet a vic co? Nebo se pletu? Mozna nekomu kdo tak dlouho nehraje nebo si zahraje jednu/dve hry do roka pripadne 10/10 zaslouzenych...
    • filias
      To metání desítek se mi taky nelíbí. Je to degradace 10ky jako čísla pro opravdu výjimečnou hru. Podle mě je jedna až dvě 10ky za rok pro tiscali maximum.
      Hrál jsem Portal2 i DeusEx a obě to jsou hry tak max na devět. 10kový byl jen první Portal.
      • USER47
        Přece se nemůžou hodnotit hry podle toho, aby člověk nepřekročil nějaký předem daný kvóty na určitý hodnocení, proboha. Když ve dvou měsících vyjde víc kvalitních her než za celej poslední rok, tak by prostě měly vysoký známky dostat, pokud si je podle recenzenta zasloužej. Kvalita hry není určovaná vlastnostmi či četností her jiných.
    • USER47
      Teď se to prostě nahromadilo a vyšlo hodně dobrejch her krátce po sobě. Pokud vím, desítky tu dostal Deus Ex: HR, Uncharted 3, Portal 2, Skyrim a Limbo. Já z toho hrál sice jen tři hry, ale u každý z nich si umím představit, že někoho na tu desítku nadchne. A podle ohlasů na tom ty dvě zbylý (Unch, Skyrim) nejsou jinak.
      • Ještě Dark Souls dostalo 10.
        http://games.tiscali.cz/recenze/dark-souls-recenze-57488

        Do konce roku by to ještě mohlo chytnou Skyward Sword... a možní něco dalšího, na co si nevzpomenu.
    • sleepless
      Hodnoceni her je uz z principu rychlosti vyvoje technologii, ktere hry ovlivnuji ve vsech smerech a drzi tvurce na opratich mnohem vice nez hudebniky a filmare, otazkou tady a ted, maximalne v ramci daneho roku, ci nekolika mesicu. Reaguju pouze na to, ze by hodnoceni her melo byt nejak platne na delsi dobu, nebo i desitky let. To je z logiky veci zkratka nemozne.
      • Ahoj,

        Skyrim uz par tydnu hraju a musim rict, ze hra je to velmi dobra, ovsem! Pokud by mela zaslouzene dostat 10z10 tak by na www.skyrimnexus.com bylo ke stazeni MODu co by se na prstech jedne ruky dalo spocitat, opak je pravdou! A pokud by nekdo namital, ze tech opravdu pouzitelnych MODu je tak 5-10 souhlasil bych s nim. S cim ovsem soulasit nemuzu je fakt, ze po aplikaci nekolika z nich by se hodnoceni muselo vysplhat tak na 13z10, protoze delaji ze hry neco kde mela byt po vydani. Takze bratre receno "Jadro dobry, zbytek dodelat doma, bobani!" A co se hodnoceni her v delsim casovem horizontu tyce, nevidel bych to cerne, spis naopak. Hodnocenim v poslednich letech jsem se odvykl verit, prijdou mi nekdy jako klamani zakaznika. Starsi kousky, ktere byly opravdu dobre/vyborne si cestu na svetlo po letech nachazeji stale a diky cemu? ;-) Diky za komentar.
      • mozna by stalo za to udelat nejaky clanek na tema desitky roku 2011 na games.cz...abysme si je pripomeli a bylo se o cem hadat :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit