Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Skyrim jsem sice nehrál (bohužel mám starší pc a nechci si kazit chuť hrou při 10 fps) ale pročetl jsem si tu 3 stránky příspěvků a divím se, jak tu někteří nesouhlasí se známkou 10. Co jsem četl recenze, tak Skyrim si ji naprosto zaslouží. CoD MW 3 dostal na hrej.cz 10/10. TO je plivnutí do tváře všem hráčům. Tato recenze si hodnocení 10 obhájila.
    • to je věc názoru jsou lidé pro něž je CoD lepší hrou než skyrim a fakt že dostává skoro stejně dobré známky jako zmíněné RPG taky o něčem svědčí. Tím neříkám že je skyrim špatná hra.
  • zdenek.sipek
    opět desítkový Grygar !!
    • CoD 7/10
      Skyrim 10/10
      Přijde ti to nespravedlivé? Mně tedy ne. Akorát mě mrzí, že L.A. Noire nedostalo desítku, protože to je taky výsměch od CoD.
  • MidnighT91
    To že bych se od hry nemohl odtrhnout díky tomu jak mě uchvátila se my nestalo od doby prvního zaklínače... Takhle si představuju dobře utracený prachy, řekl bych že ani po pátým dohrání nebudu mít prozkoumanej celej svět a to už je panečku síla... Tohle je hra Kvůli které si v práci vezmete měsíc volna a jako za mlada budete hrát do 4 do rána s tím že uděláte ještě poslední ůkol... Jednoznačně hra roku a pro ty kterým vadí občas nedokonalé textury, mno když nemáte vkus tak si běžte pustit crysis a takovéhle hry nechte nám, lidem co se raději dobře baví než onanují nad dokonalostí textury hlíny pod palmou...
    • Mě vadí hratelnost :o)) není moje gusto
  • velka, ale VELKA skoda, ze tohle nema aspon kooperaci. jako mmorpg s takovou grafikou a presne takovym systemem boje - to by byla totalni revoluce. snad se jednou takoveho mmorpg dockame, kde nebude stacit jen klikat na cil...
  • Mám nahráno něco kolem 30ti hodin. Už jsem zkrotil ty barbary a obnovil mír.Teď mě čekají ještě desítky vedlejších questů a příběhové questy. *8*
    • Joha
      Ja som sa naopak pridal k Stormcloaks xD
  • Někdo tu psal, že by rád viděl recenzi od Daniela Vávry, protože podle jeho reakce na twitteru se mu ta hra nelíbí. Já bych si takovou recenzi také rád přečetl, zvlášť když letos se ještě víc než kdy jindy přepalovalo číselné hodnocení a kritiky bylo málo.
    • Jestli je v redakci někdo komu se hra nelíbí (nebo dejme tomu líbí, ale tak na 7čku, když už se všude řešej ty čísla), byl bych taky pro to, aby vyšla nějaká protirecenze, nebo prostě druhej názor. Skyrim doma zatim nemam (otázka několika hodin :D), ale podle ohlasů, toho co jsem čet a mýho vkusu si myslim, že to fakt bude bomba. Přesto zastávám názor, že protirecenze by byla skvělá. Akorát bych se na místě jejího autora asi trochu bál zdejších řekněme "ne uplně dospělých" diskutérů :D
    • Hodnocení se sice přepaluje, ale Skyrim hraju a hodně mě baví a nic na tom nezmění fakt, že se někomu nelíbí. Rozhodně patří za poslední dobu k tomu nejlepšímu co je na trhu. Věřím že někomu ta hra nemusí sednout, Oblivion mě vůbec nebavil, kvalitu tahle hra ale určitě má.
    • To by mě zajímalo, jak teda Vávra reagoval na CoD, když se mu to nelíbilo.
    • GlaDOS
      Danu se poslední dobou nelíbí spousta věcí.
  • Tedy po zklamání z Oblivionu jsem původně tu hru nechtěl ani kupovat. Nakonec jsem se rozhodl že ji šanci dám (konec konců i tenm mnou kritizovaný Oblivion mě na nějakou tu stovku hodin zabavil) a zatím (po cca 15 hodinách hraní) nelituji. Desítku bych ji sice nedal protože:

    Soubojový systém mi nevyhovuje (pokud člověk nemá obouruční zbraň nebo štít nedá se krýt). Leváci co používají místo wsad numerickou klávesnici mají smůlu (pokud si jako já nepomohou externí aplikací). Některé textury jsou příšerné. A první drak na mě vybafl na šesté úrovni - to k nim mám cítit respekt? Takový troll mi dal zabrat mnohem víc.

    Inventář je přinejmenším kontroverzní - na jednu stranu se konečně mapa otevře po stisknutí M, inventář po stisknutí I, deník po stisknutí J atd., ale jinak je neskutečně konzoloidní a nekonzistentní (lépe se v něm pohybovat šipkami a natlouct si do hlavy že se u otevřené truhly chová jinak než u obchodníka).

    Ale i přesto to vypadá na skvělou hru protože svět vypadá malebně a do detailu propracovaně - i díky výrazné krajině se od sebe jednotlivé lokace značně liší. Už jsem narazil na řadu míst kde jsem se zastavil a žasl (to se mi u Oblivionu nestalo snad ani jednou). Řada míst je prostě nádherná a mají svou jedinečnou atmosféru. Dialogy doznaly výrazného zlepšení a questy co jsem zatím plnil byly vesměs relativně nápaditě a kvalitně zpravovány.

    Jinými slovy - vše to co mě na Oblivionu štvalo je pryč nebo odkázáno do rozumných mezí. A co mě na něm bavilo je zde ještě lépe propracované. Takže za mě 9/10.
    • Mechwarrior_bw
      čo sa týka drakov určite súhlas - drak je aspoň pre mňa vrcholným predstavitelom príšer v tomto type hier... tvor ktorému sa dokážu postaviť iba najsilnejší bojovníci s dokonalou výbavou a v boji s ním končí každá chyba smrťou. Žial nie je to vôbec vyvážené ... možno to zčasti upraví nejaký mod.

      Inak v Oblivione je dosť miest ktoré stoja za návštevu a hlavne čo sa týka stavieb, interiérov ale aj ruiny a hlavne niektoré miesta v podzemných lokáciách boli doslova vynikajúce.

      http://pluswun.files.wordpress.com/2011/06/oblivion2.jpg
      http://img23.imageshack.us/img23/2760/oblivion201104260103372.jpg
      http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/577/577906/the-elder-scrolls-iv-oblivion-20050107104731339.jpg
      http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/600/600878/the-elder-scrolls-iv-oblivion-20050401022158087.jpg
      http://media.psu.com/media/the-elder-scrolls-iv-oblivion/the-elder-scrolls-iv-oblivion-ss-47.jpg
      • Tak z těch obrázků dovedu jednoznačně identifikovat pouze dvě místa (a z toho jedno jen díky NPC tkerá se na jiném místě nevyskytuje). To o té hře něco říká, ne?
        • Mechwarrior_bw
          sry ale to kolko miest vieš ty identifikovať o hre nehovorí nič...
          • Hovoří to o ní to, že jsou v ní jednotlivé katedrály, ayleidské ruiny a jeskyně podobné jako vejce vejci. Tj. když je člověk vidí poprvé líbí se mu. Když vidí extrémně podobně vypadající místo popadesáté, otráví ho to.

            Nedělám si iluze, že ve Skyrimu není celá řada velice podobných míst - je. Ale pokud bych měl ukázat krásná místa o nichž jsem psal že mi vyrazily dech, každý kdo je navštívil by je okamžitě identifikoval. Nemůžu si pomoct ale kde byl Oblivion generický a nudný je Skyrim o poznání rozmanitější.
            • Mechwarrior_bw
              nemôžem si pomôcť, ja to vnímam opačne, väčšinu záberov čo vidím na internete dokážem identifikovať, generické sú väčšinou iba podzemné lokácie ktoré sa ani inak urobiť nedajú. Ich rozloha je tak obrovská, že keby ich chceli rozmanitejšie z hladiska architektúry tak by sa načisto zbláznili. Napriek tomu je každá podzemná lokácia iná z hladiska návrhu a vždy je v nej niečo čo ju odlíši od ostatných. Ale zrejme je to vec názoru, ja ti ten tvoj brať nemienim.

              mne sa Oblivion páčil, vo svojej dobe to bolo to najlepšie čo bolo na trhu... http://www.youtube.com/watch?v=te0thumSo84&feature=related *5*
  • 10ka opravdu zasloužená *4* , už Oblivion jsem zbožňoval a tohle není o nic horší. Mám nahráno přes 30 hodin a vypadá to že minimálně dalších 30 to ještě vydrží. Úplně jsem přestal sledovat jiné hry *1* (např. jsem úplně zapoměl na vydání nového Assassina a ani mě zatím neláká). Prostě nářez.
  • Ták tu tež pár písmen sesmolím - Na Skyrim si nejvíce vážím (a zároveň ho za to horoucně nenávidím žárem tisíce sluncí) toho, že mi připomnělo, jakej jsem vlastně no-life nerd, který je schopnej kvůli jedný hře nejen hodit bobek na ostatní rozehraný kousky (MW3, LA Noire a ještě cosi, co si teď ani nevybavím), ale především uprostřed týdne průměrně náročného studijního života hned několikrát hodit bobek i na spánek a sedět před tím zašmudlaným elcédéčkem od odpoledne až do brzkýho rána dalšího dne. Nahrál jsem už něco málo přes 60 hodin, vyškrábal se na 42. level, a co tak šmátrám v paměti, tak takhle variabilních 60 hodin fakt nepamatuju. Jako jo, mám nějakých pět oblíbených skillů, na které se soustředím nejvíc a u kterých bych rád dosáhl maximální úrovně, ale příjde mi naprosto neuvěřitelný, jak svědomě jsem za tu dobu stihnul okusit kouzlení, lučišnictví, zlodějinu, big badass machovinu s těžkýma kudlama, ultrafast ninja rubanici s lehkýma kudlama, a do toho se ještě oženit, pořídit barák, vařit koktejly, vesele kovat brnění i zbraně, ještě veselejc enchantovat každej bordel, a to všechno na uspokojujícím levelu. A u toho všeho se úměrně dobře bavit.

    Za zmínku stojí fakt, že fandou týhle série jsem nikdy nebyl. Morrowind s Oblivionem mě spíš nudily, za Arenu a Daggerfall jsem vždycky našel pro mě líbeznější alternativu (třeba takovej Stonekeep, Albion), takže od Skyrim jsem fakt čekal málo a nebýt toho, že mi hra byla darována, nejspíš bych teď seděl na suchu, bo MW3 a LA Noire a ještě tamto cosi bych už beztak měl dohraný, a z vlastní vůle bych si to asi nekoupil. A je taky fakt, že mi na tý hře zatím vadí nejvíc přesně to, co mi vadilo i u těch dřívějších kouscích - strašně nezajímavý postavy a děsně prázdný dialogy. Je mi jasný, že tady prim účelně hraje ta báječně svobodná explorace, kdy člověk může strávit 20 hodin jenom nevinným pobíhám po lesích a horách, aniž by se kdy jakýhokoliv questu jen dotknul, a zdejší svět rozhodně shledávám natolik uchvacujícím, že mě to furt baví (podle všeho nejsem z hlediska hlavních questů ani v půlce, a těch vedlejšáků tam mám tež jak nasraných). Ale když já vždycky byl na uvěřitelný svět v rámci postav, spíš než na ty ostatní věci. Takže pro mě osobně zůstává hrou roku druhý Zaklínač, ale s klidným srdcem můžu říct, že pokud to vyhraje Skyrim (a on to beztak vyhraje), vůbec se nebudu zlobit (Zaklínač ostatně nebyl ani nominovanej, takže případné prskání na monitor by stejně bylo zbytečný).

    Just my two cents...
  • Hanzales
    Jů recenze! Tu jsi jdu nyní s povděkem hned přečíst.
    K nepřehlédnutelnému hodnocení (to nejlépe asi vystihuje komentář níže označen právem hvězdou) ..já bych dal i 11/10. Morrowind mně vlastně vtáhl do světa RPG (jsem herní *ono mně to censored*, pač fallout 1/2 jsem dodnes nehrál) Pak mně bavil ještě Kotor. Hlavní ale je to, že tam kde mně Oblivion pomalu přestával bavit, tak tady mně Skyrim naopak začíná bavit ještě více a více. Obtížnost to chce zvolit určitě těžší a hnedle je to úplně jiná hra. Po technické stránce mi přijde ze všech tří posledních her na tom asi nejlépe a bugů je naopak snad i nejméně. Grafika jde doostřit už nyní modem a kdykoli mám ve hře nějaký vzpomínkový pocit, tak je to na Morrowind a Oblivion mně nenapadl snad ani jednou. Nic, druhá půlka lvlu z 50 bude trvat minimálně dalších 43 hodin, ale víme, jak se to pak spomaluje. Sotva jsem získal azuru, soultrap, černé šutráky a hurá na dušičky :)
    • Zajímavé, podle tvého avatara, jsem tě tipoval za většího guru RPG her *3* Ale souhlasím s tebou že feeling Morrowindu je ve Skyrimu hodně cítit.
      • Hanzales
        Tak System Shock je taková srdcovka :) Jinak jsem právě do Morrowindu bláhově RPGčkám nějak neblažil a klasické statistiky a bodíky s háfo předmětama jsem potkal právě až v tom Morrowindu. Navíc tehdy nebyla čeština a snad tou dobou jsem se naučil anglicky o dost lépe. No a to hodnocení skyrimu výše jsem myslel hlavně z mého osobního pohledu. Beru to jako užitečnost z té hry, tak nějak poměr herní doba a zábavnost. Už teď jsem se u něj naseděl a je mi jasné, že ještě právě mnohem více nasedím...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit