Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Malleth
    Nemůžu se zbavit dojmu že Beděžda se soustřeďuje mnohem víc na množství obsahu než na kvalitu zážitku. Vždyť systém ať jde o pohyb, souboje či AI se prakticky nezlepšil od Oblivionu. A rozhodně se nedá říct že by na něm nebylo co vylepšovat. Je to velká škoda. Pak by to mohlo být opravdu RPG roku. V tomhle směru by se mohli učit od Piranhy či From Software.
    • Pohyby a souboje jsou tam úplně jiný, než v Oblivionu, sice nevím, co to hraješ, ale Skyrim to nebude :X
      • Malleth
        Pravda, postava už při diagonální chůzi neklouže po zemi a dali postavě nový animace soubojů ale systém jako takový má snad všechny nedostatky co byly v Oblivionu. Souboje nablízko jsou jen o tom kdo umlátí toho druhého dřív. Je tam minimum prostředků k taktizování. Útok, silný útok, prakticky nepoužitelný blok a občas nějaké zařvání. Dost tu chybí třeba úhyb a hlavně target lock
        • mě se přístup k fightingu ve skyrimu líbí (jasně, přidej target-lock, uskakování a máš Witcher 2... nic proti, v aréně jsem strávil týdny )
          "kdo umlátí toho druhého dřív" je matra všech soubojů i v reálu *4*
          taktizování.. hraju na master obtížnost a hra mě nutí hledat odlišnou taktiku, dle typů protivníků. Nutí mě používat svitky, kouzla, odstřelování z dálky, útoky ze skrytu, ve skupinách likvidovat nejdřív nebezpečný čáryfuky, lákat silnější nepřátele do pastí nebo si sehánět lepší vybavení... jsem zatím jen na začátku, jestli to takhle půjde dál... *14*
          • Malleth
            Lepší fantasy RPG tu rozhodně je: Dark Souls. Na té hře je vidět že autoři vědí co dělají. Hra je rozsáhlá a zároveň propracovaná. Desítky úžásných, nápaditých bossů a souboje nejen s nimi jsou nejlepší v žánru. O level designu ani nemluvim
            • No vidis a proto treba pro me neni DS vic nez Skyrim. To ze jsou TES klasicke proflakle fantasy s hrdinou co zachranuje svet je uz tak neco jako tradice, ktera k tehle serii proste patri.
            • Malleth
              SK: Příběh je v Dark Souls poměrně vedlejší záležitost. Ta hra je hlavně o atmosféře. Pokud jsem ho dobře pochopil, tak ta zápletka je tom že po velké válce s Draky začali mrtvý ožívat. Hráč je jeden z těch nemrtvých a jeho cílem je najít večný pokoj.
              V Demons Souls byl lepší příběh.
              Na příběhu Skyrimu mě nejvíc štve, že se celý svět točí kolem tebe. Díky tomu hra působí dost najivně a nepřirozeně.
            • jaka ze je v Dark Souls ta pribehova linie ?
            • Malleth
              Ihamitsu: Nikdo tu nemluvil o nejlepším RPG na PC, ale RPG obecně.
            • ale Dark Souls je jen pro PSX ... tudíž pro PC hráče je takovéto srovnání zcela bezpředmětné.
          • Malleth
            Tak používání svitků a kouzel zrovna neholduju. Hraju za Orka (kteří tu vypadají hodně dobře) a specializuju se na boj zblízka.

            Nepovažuju za dobrý realtime soubojový systém, když se téměř nedá vyhrát bez toho aby mě někdo ubral životy i když člověk neudělál chybu.

            Chápu že je to pořád RPG a statistiky tu musí hrát nějakou roli. Ty by ale měli ovliňovat spíš vstupní veličiny jako počet životů, síla útoku nebo schopnosti a ne to jestli mi nepřítel ubere zdraví když mu ten úder fyzicky vykryju.
            • Malleth
              SK: A hrál si vůbec Demons Souls nebo Dark Souls?
            • NAB: tak ted kdyz jsem zjistil ze jsou tam takhle knizky tak si to msuim okamzite zapařit ze to az takhle detailni sem nečekal
              tednel rok je dobrý na hry
            • aha, vadí ti, že vykrývání ubírá zdraví... vysvětlení jsem našel přímo ve skyrimu, v jedné vesnici v horské rozsedlině jsem vlezl do kasáren legie a ukradl jim z knihovny příručku s podtitulem "face-to-face fighting, jak na to"... autor, starý legionář válečník v ní nabádá:
              blok je základ, nejdřív obrana pak útok a i když blok bolí, bolí míň než chytit úder na plno. Takže blok pak pořádná pecka a dodělat odkrytého protivníka (doslova tam píše, neboj se ho zmasakrovat, když padne na zem, to je válka *4* ). K používání úkroků pak nabádá ve chvílích, kdy se nepřítel napřáhne na silný úder...
              takže odpověď na tvůj problém, kryt bolí míň než to chytit bez něj, ale přesto bolí, proto ti ubírá zdraví.... užij si tu hru, lepčí fantasy RPG momentálně není *3*
            • No tak snad mas blok, ktery teda urcite nepouzitelny neni...jenze je to skill jako kazdy druhy, ktery je potreba natrenovat a dat do nej perky. A jestli stitem vykryvas utoky obourucakem, tak se nediv ze to boli, ono by to totiz sakra bolelo i v realu
  • Hra je po deusu druhou nej hrou roku.Jediné co mně vadí je inventář.Ale jinak pohádka .
  • Jako taky nechci trollovat, ale tak něják nechápu celý smysl téhle recenze... Když jsem psal v jiné diskuzi, že je trochu trapas mít ze všech webů recenzi poslední, tak mi tam lidi psali jak si ráááádi počkají na kvalitní recenzi, která nebude herp-derp fanboy style 10/10 jak všude jinde...
    Recenze se objeví s týdením zpoždením a... 10/10 :D a informací zdaleka nejmíň ;) trapas na druhou.
    Jinak za mně teda ( mám odehráno asi 30 hodin té hry zatím ) je to 9/10 a to především kvůli zmršenému interfacu. Po nahrání modů, opatchování a tweaknutí .ini je to jasné 10/10... Už dlouho jsem nehrál hru 9 hodin v kuse( aniž bych postřehl kolik uteklo času ) a neustále se bavil
    • Naopak je napsaná zdaleka nejlíp. Ale bohužel to joudové tvojeho typu nedokážou docenit. Perly sviním *12* *7*
    • No já hlavně v zápalu boje u této hry zapomínám ukládat *1* To taky o něčem vypovídá. Já mám odehráno necelých 70 hodin a je to paráda. Samozřejmě mušky tam jsou, to né že né. Ale i tak si myslím, že za tenhle rok nic lepšího prostě na PC nevyšlo.
  • V tej hre ma fascinovalo ze je strasne vela dungeonoch a hrobiek a uplne kazda je inac vyzera :) a hlavne ten zazitok ked brutalne snezi a vsetko je sive to je masaker :) inac je to cisty fallout len z ineho sveta :)
  • Snad se někomu bude hodit tento tip: Pokud chcete vypnout Vertical Sync, který je standardně zapnutý, tak přidejte do souboru skyrim.ini v dokumentech řádek iPresentInterval=0, který je v sekci [Display].
  • po přečtení recenze z konkurečnních zdrojů je tato nejhorší po všech stránkách. Games.tiscali se už mnoho mnoho měsíců ocitaní v hluboké stagnaci. čím to je?

    samo sebou, fandové zde našli svých 10z10 a střízlivý člověk se tu dozvý 50%info, co jinda.

    p.s. jasně, troll
  • Áno, hra má mnoho nedostatkov, konzolovú grafiku, problémy s textúrami, tieňmi a AI. Byť to iná hra, tak dostane možno 5/10. Avšak Skyrim má tak neuveriteľnú atmosféru, prepracované detaily, život NPC postáv, neočakávané zvraty v príbehoch, následky hráčových činov a mnoho iného, že to proste prevyšuje nad negatívami. Toto sa z obrázkov vyčítať nedá! Hra obháji udelených 10/10.
  • Takze pro vsechny zdejsi blby co si hrajou na hracsky guru
    GRAfIKA:http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=131 -vylepsuje to grafiku tak o 50%
    OVLADANI:v nabidce rychleho inventare(Q) najedete mysi na predmet a zmacknete 1-9 a je vymalovano.To je kouzlo ze vy Lojzici *7* .
    • 1-9 v Q jsou jasny...ale porad to neresi ten problem, ze po prehazovani za jistych okolnosti nejde vratit do ruky zbran. Treba dej si dve dyky do ruky, dej si je na 1 a pak si dej na 2 treba leceni.
      Vytas dyky, dej si leceni a zkus to pak pomoci 1 zpatky hodit na double-dagger...nejde pres cisla, ani pres Q, jedine pres inventar.
      • To je rukama... nevím jak přes 1-9, to zatím nastavený nemám, ale přes Q to samozřejmě de
        • To same kdyz ma clovek stit s mecem, da si luk a pak chce zpet na mec se stitem. Hra si neustale prehazuje mec a stit v jedne ruce. Rukama to fakt neni
          • Teď sem to naházel ani čísla a ani v tom nevidím jedinej problém, možná máš pravdu, že to není rukama, možná je to hlavou...
          • Ale je, přehazuju to takhle a problem s tím nemám...
          • U dvou zbraní problém mám taky, ale u jedné + štít fakt ne, když přehodím z luku, přehodím jen na meč a štít se dá už automaticky. *3*
    • Vďaka Lojzo, tvoj druhý tip odstraňuje všetky problémy ui Skyrimu, hlavne to pomohlo inventáru a nekonečnému listovaniu. *7*
      • Neni zac,rad pomuzu.
    • Trol.diskuzni
      No ty jsi to teda rozčísl, respektive "podrtil" (hehe)... Zahrej si Gothic, abys poznal, co je to pořádné RPG. A v případě nesouhlasu si alespoň můžeš vehnat do uší kapelu Genitorturers, která zdá se docela pasuje k tvému nicku a mohla by tě trochu zklidnit. *3*
      • O Gothicu mi vypravet nemusis 1+2NOTR hraju s prestavkami porad dokola uz od jejich vydani.A ten ukrkanej grind si strc do analu nebo si radsi pust neco poradnyho,treba Immolation.
        • Trol.diskuzni
          Já grind neposlouchám...
  • Nesdílím vaše nadšení, přátelé. Na rozdíl od Dragon Age 2 je v této hře velmi málo sexu...
    • Trol.diskuzni
      Za málo sexu hodně konzole... Nebo tak nějak to rčení zní, ne? Pro sérii Zaprášených Análů vskutku pasuje! *5*
  • Chtěl bych se zeptat někoho, kdo má už něco ve Skyrimu odehráno. Jak je to s level scalingem? To mi totiž tak znechutilo Oblivion, že mám strach si ho pořídit. Upozorňuju, že pokud si Skyrim pořídim, tak to bude na PS3, takže žádný mody.
    • jako obli semi hejtr a morrowind life time fanda tě můžu ujistit, že nebudeš zklamán, Bethesda naštěstí nářky morrowinďáků vyslyšela a nedělala, že není doma. Čili auto balance se koná, ale v MNOHEM menší míře - lidi to hodně přirovnávaj k systému z F3, kterej sem zatím nehrál, takže nemůžu posoudit. Není to úplnej morrowind systém, ale docela se to tomu blíží.

      Jak kolega podotkl, tentokrát je používat luk (nejen kvůli drakům) docela záhodno..
    • Za celou dobu co hraju jsem potkal jenom jednu partu magu, kteri me rozsekali. Se zbytkem se da poradit, pokud ne, mas partaka. Ale vetsinou vsechno vyridis sam. Take nedokazu posoudit jestli je to podle lokace, nebo se nepratele zlepsuju umerne tvemu levelu...Dulezite je pouzivat cely arsenal...cili shouty, magii, luk a klasicke zbrane. Takoveho Gianta kterej te ma na jednu ranu muzes v podstate ustrilet 4-6 sipama ze sneaku, kde mas nasobnou dmg.
    • Co jsem zatím nahrál tak je to mnohem lepší než oblivion.Ve světě máš volně NPC/monstra která zabiješ snadno a která normálně nezabiješ.Nejsem na extra velkém levelu,ale pořád potkávám slabé a silné.Ne,že by bandita měl najednou Daetrické zbraně.Záleží na lokaci.V různých lokací jsou různě oblečení a vybavený.Co jsem četl tak ani na velkých level to není tak,že by základní nepřátelé měli najedou to nejlepší vybavení.

      -Nemohu přesně posoudit jestli má bandita v jedné lokaci to samé na 1 levelu a na 20.Hodně jsem cestoval tak nevím přesně.Ale rozhodně to není tak,že by byl ten zakladní stejně silný.Spíše jak máš lepší věci je to pak slabší.Co jsem zatím pozoroval.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit