Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak za me 9/10 a to pozor hraju FPS,RPG,Strategie, simulatory a nejsem zastancem TES :)

    Grafika velmi dobra (nikoli vsak vynikajici) - nechapu jak tu nekdo ma narazky. Hra je dobre vyvazene, beha mi na 60fps a to mam starsi kousek...Body dolu urcite za GUI a prehazovani zbrani. Zacit v boji resit jak dostat do leve ruky zpet dyku (kdyz uz mam jednu v prave) po te co jsem se lecil je velmi otravne a kazi zazitek z boje. Take se mi zda, ze je nizka celkova narocnost, "opakujici se" dungeony a hlavne Forty. Obcas vahajici AI a u me je porad problem s nosnosti postavy. Pokud delate kovarinu (sbirate rudu, kuzi) a alchemii (bylinky, prisady) a mate pritom na sobe nejakou tu vybavu tak temer co par minut musite chodit odkladat veci, nebo z nich neco vyrabet.

    Na druhou stranu svet je uzasny a je toho opravdu dost co delat. Hru jsem zacal hrat po treti. S prvni postavou jsem skoncil na lvl 7, s druhou na 13, Ted mam 21 a jsem ani ne v polovine deje tech predchozich postav - Takze kdo chce hrat a uzivat si svet vydrzi u te hry urcite nekolik desitek hodin (spise to bude XXX hodin) ale samozrejme se najdou i takovi, kteri hru probehnou a dokonci ji s 5-10% objevenym obsahem.

    Redakci bych vzkazal, ze by tituly nemeli hodnotit "skalni" zastanci, protoze vzdy proste prestreli. Prestrelili i ted, stejne jako s oblivionem ci "koridorovym" Risenem, ktery na 9/10 nebyl ani nahodou...
    • trolo
      mam zatial nahrate 50 hod a opakujuce sa dungeony nehrozia... a to som presiel uz dost. mozno tak 5 bolo celkom podobnych ale ziadne take ako v oblivione kde boli len ine stolicky a vuala new dungeon... tu je to fakt roznorode.. to prehadzovanie meca + kuzla do ruk je tiez pre mna chaoticke a nikdy neviem na 100% ci stlacit prave alebo lave tlacidlo na mysi. inac nemam k inventaru vyhrady.

      a k nosnosti... kup si dom a nenos dracie kosti/supiny tie vazia velmi vela. mam dost lektvarov 20 ingotov zeleza + strieborne atd po 3ks +- z kazdeho + armory,zbrane, atd a stale mam dost miesta v inventari. mozno len vlacis nejake junky co vela vazia :D
    • Risen že byl koridorový? A kde krom toho podzemí?

      Ale jinak v tom, že je z té recenze cítit nekritické fanouškovství a že by si ta hra desítku nezaslouží (přelomová, geniální a bezchybná opravdu není), v tom zcela souhlasím.
      • No dobre, Risen byl na tom podstatne lepe, nez treba Arcania, ale s rozlohou, ruznorodosti terenu a moznostmi Skyrimu se to neda srovnat. To podzemi z risenu bylo celkem frustrujici, odehral jsem v ni snad vetsi pulku cele hry a ke konci uz to lezlo hodne na nervy.

        Gothic (1, 2) a Skyrim bych nesrovanal...Kazdopadne nevim proc, ale stejne byl atmosfera lepsi v gothicu a za hradbama v temnych lesich jsem se i bal :) I gothic mel svoje pro a proti, bugy atd...presto jsou to obe skvele hry.

        Co se tyce dungu, tak mam vycistenych 15 (kdo prehledl, v journalu je statistika) a tou podobnosti jsem mel na mysli v podstate stejne hadanky (kameny-claws, obcas kombinace pak). Neucinne pasti kterou uberou tak 10% zivotu a vicemene fakt ze se v dungu snad nejde ztratit :) Hadanky mi prijdou prilis snadne...

        Trol: jak jsem rikal, nejsem fanda TES, takze hraju to co mi nabizi aktualni trh :) A skyrim je bezpochyb ted nejlepsi novinka. Spise mam ale obavy o novy "piratsky" gothic - tam uz jde videt, ze autori opravdu nemaji zadny trumf v kapse.
        • Ja to s prvni postavou hral na standardni nastaveni a na 15 levelu (sneak+sniper) jsem to zabalil. Boje moc lehky - draky jsem si svacil jednoho za druhym.
          Ted jsem 36 level nord sekerník :). Rozjel jsem to na master obtiznost . 100 kovarina, komplet v draci platovce, 360HP ale frost dragona ubijim stejne tak na 10 loadů a trva to tak 20 minut.
          Riverwood je napul vyvrazdenej od draku. Zabili mi kovare a Svena.
          Na normal ty boje vyzva nebyla - vadilo mi ze drak je tak slabej. Ted jsou stale mista kam na svem levelu zatim nemuzu abych nedostal na budku. Dragon je sice uz taky svacinka, blood dragon je tuzsi ale na volnym prostranstvi nebo nekde kde se muzu schovat a nezhodi mne z rimsy do rokle to taky jde. Frost dragon s pomoci companiona (taky zakutej v legendary draci s ebenovou obouruckou) je 15-20 minut a vzdy nekolik loadu. Solo jsem jednoho ubijel pul hodiny, vypraskal jsem pres 200 elfich sipu, protoze na blizku mne na jeden flus smazne.
          • presne, co jsem vylezl z tutorialu, dal jsem obtiznost na maximum a dostavam na budku zcela pravidelne. Konecne trochu vyzva...i kdyz po zkusenosti s prvnim drakem se celkem bojim, co se mnou udela druhy, protoze tam nebudu mit s sebou 10NPC (cti potencionalnich cilu pro draka)
          • Tomu rikam vyzva :) Ja jsem hral maga, ale prislo mi to s kombinaci shoutu strasne jednoduchy. Ten Khajit s dykama a lukem co ted hraju uz je lepsi,..
        • Risen byl fajn ale pokulhával ve frakcích a v úkolech.. Na jedničku to nedosáhlo, ale autoři se po trojce schopili :-)
    • Jo jo lepší než Risen to asi je... Ten sice měl něco do sebe ale jinak to byla taková ubohá obdoba gothicu...
    • Trol.diskuzni
      Kamaráde, ten tvůj "koridorový" Risen byl lepší než celá slavná série Starých Svitků dohromady... A to tady ještě nedávám do pléna Gothic. Takže se uklidni a běž radši naplnit těch svých XXX hodin, abys nemusel na příští díl "TES: Dragon Racing" čekat tak dlouho. *7*
      • Co kdybys poslech svou vlastní radu, šel hrát svůj Risen a Gothic, a přestal tady zbytečně prudit? Svýmu nicku bys asi nedostál, ale to je steně fuk, bo trolling ti stejně od ruky moc nejde.
        • Trol.diskuzni
          Děkuji za poučné hodnocení... *4*
  • velký fanda série Elder Scrolls, Morrowind ma dostal svojou nezameniteľnou atmosférou a už sa to vleče. Skyrim pecka, 18 h. odohraných a spokojnosť veľká. Výborné soundtracky, atmosféra chladného Skyrimu je nezameniteľná. Občas rozčúlia bugy, chce to určite nejaký patch a potom to už bude 10/10. Teraz je to len kvôli drobným chybám 9/10. Pre fandov tejto série je ale hodnotenie nepodstatné :) Hru som si musel kúpiť samozrejme, tešil som sa ako malý chlapček na Vianoce
    • Trol.diskuzni
      ZeniMax Media Inc. děkuje za penízky. *5*
    • no vidíš...já si jdu pustit Oblivion...po všech stránkách komplexnější díl,ikdyž jasně nejlepší je Morrowind.
  • uzivatel1982
    Nechápu lidi co jen nadaváj, jako že se jich tu pár najde. Mám odehráno něco okolo 20ti h a zatím tomu nemám co vytknout. Už několik let, jsem se se zadnou hrou tak nezzil jako se světem Skyrimu a je to svět ke kterýmu utíkám i v mým AFK životě. Při práci jsem se párkrát přistih jak řeším jakým směrem povedou moje další kroky, co za předmět potřebuju do výbavy, a jaký souhvězdí si rozjedu,...aj vysoce produktivní uvahy. Samozřejmě, že se semtam objeví nějaká chybka, že snad všechny dungeony (ač kazdej s jiným obsahem) maj vesměs stejnou strukturu, že lvl scaling je pořád přitomnej (v mnohem menší míře než v O), že AI semtam nezapracuje nebo, že menu má obcas své chvilky a ze je to celkově vcelku jednoduchý...,ale tohle všechno je přehlušeno vším tím kvuli čemu člověk oželí i nějakou tu hodinku spánku. Stačí poslat první šip do krku nějakýho neštastníka, případně ho odpravit dle vlastních preferencí a nálady, nebo prostě jen chuzí prozkoumávat svět a nechávat se mile překvapit tím co clověk potká, nebo se zaseknout na jedný z mnoha možných činností co přijdou, tak nějak přirozeně, do cesty.., nebo....... Pro mě absolutně jedinečná příležitost jak se vžít a záhrat si svou roly ve fantasy světě. Nejvíc mi chybí to, že nemůžu místo AI pomocníka přibrat do party třeba jen jednoho živýho hráče a kosit bandity společně...,ale to už je spíš přání než výtka a nikdo to ani nesliboval. Jinak souhlasím s 10, což už vyplynulo z postu.
    • hraješ to na konzoli?v tom případě bych chápal že jsi nadšen.To ovládání prostě nepřekousnu....já si jdu pustit wizardry 8.
      • uzivatel1982
        Tak proti wizardry nejde nic rict, ale nerek bych, ze je to prima konkurence. A me se na skyrimu ta akcnost libi. Co se tyce ovladaní, tak mi prijde v mnoha aspektech vytecny. A i na system menu se da vcelku zvyknout, i kdyz to je co se tyce ovladaní nejhorsí cast. Tak ci onak mě to od toho světa "neodpojilo" a to jsem na nejakejch 40ti hodinach. Zatim nemuzu hodnotit hlavní přibehovou linku, protoze na ni vesmes kaslu, ale celkově je to prostě uveritelnej fantasy svet ve kterým si uzivam kazdej dungeon, pevnost, atd.. Coz je podle mě to nejdulezitejsi.
      • Odporúčam 3x ranger, 1x bard zmenený na rangera, 1x gadgeteer zmenený na rangera, 1x bishop. Supersilná parta aj na najvyššiu obtiažnosť. Možno trošku problém so strelivom (keď nemoduješ). *1*
        • jdu to zkusit na jednu postavu *5*
          • Nj, tak potom bishop s iným classom (najlepšie samozrejme fearie ninja, ale ja som k nim mal vždy odpor), ale mne to prišlo strašne zdĺhavé. Síce ťa skoro nikto nemôže zabiť (okrem začiatku, ten je super hustý a keď ti hodí na arnika road 12x modai tak good luck), ale predsa len máš 6x menej damage ako by si mal so 6 člennou partou.
  • ze Skyrimu jsem nepříjemně rozladěn.1:konzolová grafika 2:konzolové ovládání 3:ještě že jsem si hru nekoupil jak jsem plánoval.
    • Trol.diskuzni
      No právě, nechápu, jak to tady můžou místní borci (rozuměj protřelí hráči s patentem na objektivní názor) obhajovat...

      Konzolovitost a přiblblý český překlad bijou do očí už ze screenů v recenzi, k tomu ty souboje jak kdyby to někdo vymodeloval a nasnímal s pomocí plastelíny (stejně jak u oblivionu, obojí viz youtube gameplay videa). :-D Ale ne - najednou je konzolový vzhled a ovládání hrozně cool. *5*
      • Ono by bylo divný kdyby se hra líbila kompletně všem, nicméně navážení do těch které hra vzala znevažuje hlavně tvůj názor. *3*
        • Trol.diskuzni
          Kdybych si měl dělat něco z toho, že jsem byl někým nebo něčím zde na games.cz znevážen, moc dlouho by to mé trollerské řemeslo nevydrželo... Já však nejsem žádný přizdisráč! *5*
          • No to máš zrovna štěstí že tvý povolání tě z toho omlouvá, my obyčejní smrtelníci musíme sekat dobrotu aby ty naše příspěvky za něco stály. *1*
        • tak já hraju Elder scrolls od prvního dílu...a pětka je prostě uplně jiná.To myslím po negativních stránkách.
          • naopak, petka ma konecne zase atmosferu Areny a Daggerfallu...to jsem u Morrorwindu ani Oblivionu nenasel
          • Minimálne bugov má menej ako daggerfall. A niektoré sú celkom vtipné, taký lietajúci mamut, to je niečo.

            Ale keď som s charakterom spadol do diery v zemi, ktorá tam nebola, to už mi také vtipné neprišlo. Imo vždy lepšie ako daggerfall, kde každý výstup/zostup po schodoch so sebou niesol riziko prepadu mimo dungeon - a to tam boli ešte špeciálne killer schody, ktoré mali "+50% šancu na vypadnutie z dungeonu." *1* *1*
            • jj Daggergall ten byl v tomhle vybroušenej *1*
  • Zdravím,
    lidi je možné během hraní změnit postavě nějakým způsobem vzhled(vlasy, vousy, ...) nebo jen na začátku?
    • Přes příkaz.
      Viz, -> http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Console_Commands_(Skyrim)

      Je to příkaz "showracemenu".
      Jsou s tím spojeny určíte trable které vyřešíš dalšími příkazy :)
  • Nevíte proč mi nejdou Data Files?
    • až v pozdější verzi...
  • rodneymckay
    Hraje se skvěle, vypadá dobře a hlavně vylepšování schopností tím, že se používají, je geniální v celé TES sérii. Je dobře, že se do Skyrimu dostalo konečně taky kovářství, což bylo výsadou vždy především Gothicu. A k tomu epický soundtrack. Myslím, že každý kdo má rád pořádné RPG, tak ho musí tato hra nadchnout. Pro mě je to skvělá hra, kde hrozí to, že ztrácíte pojem o čase. Skyrim vás dokáže do svého světa naplno vtáhnout. Z menu a inventáře je sice cíitit konzole, ale na PC rozhodně vývojáři nezanevřeli a dá se to zkousnout. Tak a já jdu zase pokračovat v plenění dalšího dungeonu se svým Nordským Warriorem... *2*
    • Cahir
      Hele, už tu máme druhého Mckaye. *1*

      Jo, nordský válečník se zdá být velmi oblíbenou postavou, hraju ho taky.
      • rodneymckay
        Jo hraju za Nord Válečník s obouručákem, ale kouzelníci mi leckdy dokáží pořádně zatopit, takže pak se vrhnu na hraní za mága. Kouzla jsou zde ve Skyrimu zvládnuta také velmi dobře. Hlavně je dobře řešeno Frost spell, které zároveň cíli spotřebovává i staminu.
  • Herní orgie? - Zaklínač 2 s rozlohou Skyrimu!
    Ale to je jen takový můj sen :)
    • Kdyby nebylo jen zaklínačské povolání... proč ne? :-)
      • Cahir
        Musím ti dát za pravdu. Ač mám Geralta opravdu rád, myslím, že už by mu měli daát pokoj. Vždyť ten dědek se chtěl usadit a v klidu dožít už v pentalogii. *1* Nejdřív ho mučej prvním herním dílem, teď druhým... Ať dokončí co zamýšlí (třeba v datáči) a příště by už mohli nechat hráče vytvořit si vlastní postavu.
        • Já jsem tajně doufal že ve dvojce budeš hrát za někoho jiného a i třeba za toho Vraha co ho v jedničce na konci zabil Geralt ( Příběh, který sice víš jak skončí ale nevíš jaký má průběh může být perfektní inovací)

          Ano Geralt je starý ale horší je že on je celebrita... Koho všeho nezachránil?... S ním už nejde udělat běžný Zaklínačský příběh, kde cestuješ po chudém kraji a řešíš nesvětské otázky chudého obyvatelstva... A to jsem měl vždy rád u povídek ( Na konci světa) - tu neepičnost, pomíjivost, která v Jedničce byla ještě znát (První a Čtvrtá kapitola - Polednice atd). Dvojka je taky parádní ale což ikdyž je tam pořád veliká inspirace Baltevsko- Polským středověkem je to značně přizpůsobeno pro Anglofonní národy :-)
          • Cahir
            Yep, bohužel je. Ty pompézní tvrze a přeplácaný kreatury se spíš hoděj do DnD. Chtělo by to čerstvou krev, nový postavy, případně lepší interakci s těmi starými (naprosto nevyužitý potenciál Filippy Eilhart atd), ale očima jiného Zaklínače. Začátek by mohl třeba vypadat tak, že by ses chystal na zkoušku trav. To by bylo něco...
            • Jak se tomu říkalo Stezka? :-) Jak běhali a trénovali.. Jojo to by bylo fajn
  • Zdravím, mám sestavu, která by hru utáhla i na ultra, ale přesto se mi pravidelně škubne obraz i když hraju na úplně nejmenší detaily. Resp. hra mi jede úplně krásně plynule, jenže každejch 10-20 vteřin se na chvilku sníží FPS... Nevíte co s tim, nebo čím to je?

    Děkuju předem za rady.
    • Mal som podobny problem a zistil som pri nom, ze mi hra sla len na jednom jadre. Po tom co som cez spravcu uloh pridal dalsie mi to uz nerobi.
    • nevim jakou mas GK ale zjisti si 2 veci...jestli mas v nastaveni zaskrtle policko s FSAA to pomaha hodne a jestli nemas napriklad v catalystech (ATI karty) nastavene vynuceni vyhlazovani - pokud ano tak tam vrat mopznost, kdy si to ten program ridi podle sebe
    • Vsadím se, že ti ve Widlách běží na pozadí nějakej bordel, kterej ti žere procesor nebo paměť. Odviruj si to a pozakazuj hovadiny po spuštění přes msconfig.
      • přesně tak
    • Hairy_Ass
      Zdravím, patrně půjde o nahrávání při přechodu z jedné buňky do druhé - to je bohužel relikt ještě z dob Morrowindu, ale zase hodně usnadňuje práci s editorem. Jinak zkus na Skyrimnexus.com nějaké finty, jak zvýšit výkon hry.
      • Podívám se, ale nejsem si jistej jestli to je tím....koukal jsem se na gameplay a u nikoho jiného to nevidím...
        • Ťažko radiť, nepoznáme tvoju zostavu/drivery atď.

          Ja by som začal preinštalovaním hry, potom driverov grafickej karty. Samozrejme treba sa ubezpečiť, že na pozadí beží nejaká aplikácia, ktorá skyrimu "kradne" výkon počítača. Ďalšou vecou by bolo monitorovanie teploty cpu a gpu, či sa neprehrievajú.

          Inak sú fps dropy v skyrime celkom bežné podľa počtu ľudí, čo sa na to sťažuje. Treba počkať na patch alebo mod.
        • no ja jsem mel donedavna problem s chladenim u grafik karty hra sla plynule treba 20 minut pak 10 vterin sekani a pak zas normalne
          a u lepších her jako la noire to slo dobre minutu a pak sekani a jestli ma skyrim naroky jako la noire tak to tim byt muze
        • http://www.youtube.com/watch?v=KUqW3AViReI
          mal som presne tento isty problem...no staci sa drzat navodu...dole pod videom mas link stiahni,rozbal,skopiruj do hry a vsetko funguje ako ma *4*
          • Nepomohlo...
            • ked si spustil hru..vyhodilo ti na lavej strane v hornom rohu ze tam ams ten patch?? ak nie tak potom bude chyba inde...mne tam po zapnuti hry nahodi ze mam patch 0.3 a ide mi to
  • Cahir
    Hoši, mám dotaz. Má někdo zkušenosti s perkem Block? Vztahuje se kromě štítu i na zbraně? Já vím, že blokovat lze i se zbraní, jen se ptám, zda se na ní vážou i výhodu ze stromu blokování.
    • Mam obourucni sekeru, cast se jich vztahuje i na ni, ale mám jich jen pár. V anglicke verzi je slovo "shield" taky jen u nekterych perku.
    • Hairy_Ass
      Block mám, ale protože se specializuju výhradně na boj štít+jednoruční zbraň(sekera), tak nevím, ale mělo by to být jasné v případě, že se ti blokováním zbraní zvyšuje Block skill.
      • Cahir
        To jo, to se zvyšuje. Já jen, že ty perky maj téměř v každém popisku slůvko "štít", tak jen ověřuju...
        • Já dostal další lvl blok i za blokování dvojruční sekyrou, takže myslím že jo.
          • Cahir
            Nj, ale co ty perky? Ani ve světě nic nepíšou...
            • Myslíš ty hvězdy? To beru automaticky jako že jo...jako jestli tě to vážně tak zajímá, tak asi jedině zajít na ofiko fórum.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit