Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mate zenu v Skyrime?... lebo ja ju nepotrebujem, vyexpil som si one-handed na max...
    • mam zenu, a dokonce za ni hraju ;-) precejen ma hezci zadek nez muzsky hrdina ;-)
    • Anal.S
      Já mám Orca a teda využiju spíš Two-handed. *2*
      • Ja musel za zenskou, pac me bavi pickpocket. :)
  • srovnal sem to s NFS The Run a musim řict že NFS bylo rychlejší a svižnější, ale zase ste se nemohli teleportovat. grafika v NFS je lepší, ale skyrim je mohutný jak moje stehno. takže nevim no, need for speedku chybí zabíjení jako je ve Skyrimu, takže hledam mod na NFS kde budete moc srážet lidi, aby tyhle 2 hry mohli spolu být vyrovnanější. Zatím volím NFS, protože lamborghini má přece víc koní než jeden kůň ve skyrimu.
    • Enclaw
      Díky, takhle dobře sem se ještě dnes ničemu (nikomu) nezasmál *1*
    • S tebou bych šel rád na pivo, poslech bych si rád víc takových myšlenkových pochodů.
  • Ja jsem hlavne vdecny za preklad do cestiny, samo nekomu se to nemusi libit, kazdopadne v anglictine lze hrat hra vzdy ,ze je obcas neco prelozeno a je to usmevne ???, tak tohle mi teda vubec nevadi. Moje anglictina neni na takove urovni, abych si vychutnal pribehove ukoly a vsechen ten skvost kolem. A urcite i prodejnost v cz lokaci je daleko vyssi a je to videt, ze obchodnici podcenili zajem o hru, shanel jsem to ve 4 prodejnach a hru meli pouze na velepredrazenem x-zone kde je hra o nekolik stovek draz nez vsude jinde. Takze internet obchod to vyhral :)
    • Nehanim cesky preklad - jsem vysazeny na mafiany z CZenegy. Ja cesky preklad nechci (nepotrebuji) . Moje anglictina sice ma do dokonalosti daleko (ja na skole studoval jeste povinnou rustinu) ale kdyz si zapnu titulky rozumim 99% a uziju si hru lepe.
      Chapu ze CZenegu stala cestina kotel penez ale to, ze si kvuli tomu vynutili zakaz prodeje primo pres digitalni distribuci v Cesku, Polsku, Madarsku a Slovensku, jinak preklad neudelaji - z duvodu aby lidi proste "museli" koupit jejich krabicovku to je z meho pohledu nehorazna prasarna.
      Kdybych pristoupil na jejich podminky znamenalo by to pro mne jet 100km do nejblizsi prodejny, nebo vzit si den dovolene a cekat doma na balicek (do firmy si nesmime nechat posilat soukrome veci) a v dusledku tedy na doprovodnych nakladech zaplatit 2x vice nez za tech par kliknuti pres web - a jeste bych mel hru pozdeji s rizikem problemu u DLC, datadisku atd.. (Pry zadne problemy nebudou, ale....)
      Verze pro mne i manzelku je tedy U.K., digitalni a hral jsem ji 11.11. uz od 1 v noci (stihl jsem jen tvorbu postavy a pak spat :P ) a byla i levnejsi.

      Timto nefer pristupem si to u mne CZenega totalne rozhazela a jako zakaznik se jim uz v budoucnu vzdy vyhnu. Kdyz spocitam krabicove originalky co jsem od nich koupil (pro mne, manzelku, syna) tak je to tak 20 krabicek originalek, se kterymi se muzou do budoucna rozloucit.
      • Nechci se Cenegy zastávat. ale výhradní exkluzivita a dočasná embarga nejsou v "civilizovaných" zemích, nic výjimečného, Naopak, čím více na západ, tím je to častější, což sice neomlouvá tento systém, ale řeči o diktatuře jsou trochu laciné, obzvláště když za exkluzivitu platíš těžké prachy.
        Dnes už rozváží ČP zásilky i večer a nějak se mi nechce věřit, že by se tvá pařanská rodina nemohla domluvit na převzetí zásilky. *3*
        • K nam rozvazi CP nejpozdeji do 15 hod pak uz ne. Nevyplati se jim to.
          Komu tenhle styl nevadi, at si dal kupuje u Cenegy. Ja se bez tehle firmy obejdu a vzdy si to dokazu sehnat jinde. U mne timhle skoncili.
      • MrSanta
        Nejbližší pobočka pošty je od tebe 100 kilometrů? To maj i z High Hrothgaru blíž.
      • Prosimte neprehanej, pokud nebydlis nekde v horach v jeskyni, tak na poste se da vzdy balicek vyzvednout, popr domluvit se s donaseci sluzbou, aby ti balicek dorucila v podvecernich hodinach. Zadnou dovolenou ani absolvovat 100 km trasu do mesta k tomu, aby ti dorucili hru az do mista bydliste nepotrebujes.
        • Nejblizsi prodejna brno, nebo ostrava (100km). Obec v horach 80 obyvatel. Posta tu neni. Z prace jsem doma cca v 19 hodin - to mi to nikdo nedoveze a na poste (5km) v te dobe uz maji zavreno ze by mi totam nechali - takze posta jedine v sobotu dopoledne. (posledne jsem od dopravce nasel balik hozeny pres plot v zaveji ve snehu a to byl notebook a zfalsovany podpis o tom ze jsem to prevzal).
          V celem svete v civilizaci to koupit na Steamu a GameStopu slo. Komunisticke narizovani ze musim nakupovat v Albertu u nas a nesmim si jet nakoupit do Tesca do krajskeho mesta protoze "spadam pod region XY" mi prijde na palici. Nebo ze musim chodit k zubari u nas i kdyz je reznik a nesmim si vybrat vlastniho protoze reznik by nevydelal..... Nebo ze musim jet k mori do Chorvatska a nesmim jet do Thajska, protoze jsem z Ceska... kdyz lidi z ostatnich statu objektivne vyber maji.
          Z meho pohledu prasarna, co do civilizace nepatri.
          • Nestěžuj si, buď rád, že ti povolili alespoň internet *1*
    • taky anglictinu jakz takz davam ale presne jak rikas ty ukoly bych si neuzil naplno a neponoril se do nich ... treba l.a. noire hraju s google prekladacem a porad preskakuju od tv k pc .. je to otrava ale citim pak pocit zadostiucineni ze se naucim novym vyrazum
    • souhlas
  • Hra je dlouhá jako mé kopí v trenkách.. ano, jsem černoch :)
    • Takto se hodnotí délka hry v Africe?Dle délky kopí v trenkách? :)A podle čeho se hodnotí grafika?Dle černoty černocha?
  • Vacsina z vas to asi nevie, no ak otvorite favourities a podrzite na zbrani ci kuzle mys a stlacite klavesu 1-9,0 tak sa k tej klavese priradi... a nemusite v boji stlacat Q a listovat v menu... myslim si ze 10 hotkeys by malo stacit kazdemu, konzolisti maju len 2...
    • Díky moc!
    • MrSanta
      Toto je napsáno v manuálu - strana 7. Stejně tak je v manuálu třeba napsáno jak na enchantování (očarování) a spousta dalších zajímavých věcí, na které se ptají hráči v diskuzích vůkol. To už fakt dneska nikdo nečte manuály? Mě z vás snad praskne žilka *1*
      • on je manuál přímo ve hře v kolonce help ... kdyby lidi nebyli líní, tak to najdou... je tam napsáno všechno důležitý
      • Nebo je problem v tom ze u torrentu manualy nejsou.
        • MrSanta
          Jsem se domníval že i pirátky mají manuál v pdf.
        • Psal jsem to jiz nize, ze hru jsem si stahl z netu, ale do originalky urcite pujdu, tahle hra za to stoji po vyplate je doma :)
          • Sami si za to môžu, majú robiť demoverzie.

            Dodnes si pamätám ako dlho som hral demo Daggerfallu. Bol to rozšírený úvodný dungeon Privateers Hold (myslím, že bol premenovaný na Heldmans hold alebo také niečo), boli tam aj obchodníci, tréneri, kováč a enchanter. A vo vtedajších dobách dungeon znamelo mnohoúrovňové bludisko s tajnými dverami, pákami a kilometrami chodieb - nie dlhá chodba do hlavnej miestnosti s chodbou priamo k východu.
            • jj demo na daggerfall jsem paril snad tejden a porad bavilo :)
              pak jsem koupil a cekal na level cd s patchem abych to mohl dohrat, jo to byly casy :D
    • Tak tahle rada je presne to co jsem ve hre hledal a potreboval dekuji moc za pomoc s HOTKEY
  • protoze problemy je 1% v té hře
  • Proc to hodnoceni resite? Si to zahrajte a dejte si tomu na svym blogisku treba 1/10 ... a nedelejte, ze se rozhodujete o koupi dle cisla tady na games, obzvlast u skyrimu ee.

    Ja osobne to neresim, hra me bavi, spoustu hodin nahrano, nepotrebuju vedet jestli dostala 8-9-10, navic se tesim na mody, kterejma si hru upravim "jak budu chtit".
    • Trol.diskuzni
      Já jsem už dávno rozhodnutý, že si to kupovat nebudu... Ale copak to, že se zajímám o nějakou hru a řeším její recenzi, znamená, že ji musím chtít hrát?
      • Jen tři slova: Jseš dem3nt
      • Hairy_Ass
        A jak pak chceš řešit případnou neadekvátnost hodnocení v recenzi, když jsi tu hru nehrál? To nemá logiku, asi jako se vztekat nad filmem, který jsem neviděl. *7*
        • Mozna proto, ze hodnoceni a celkove recenze je tu z nejakeho duvodu. Pokud se nepletu tak je urcena prave pro lidi, kteri jsou ve fazi rozhodovani koupit/nekoupit a o hre samotne toho vedi zatim malo, nikoli pro "apple-like" fanatiky jako je 80% lidi kteri momentalne chodi spamovat fora pod recenzema Skyrimu kdykoli nekdo vyjadri svuj nesouhlas.
        • farrao
          Za 1. Jak víš, že já jsem ji nehrál? *7* Za 2. I kdyby, tak už kvůli všeobecně známým chybám technického rázu, konverzací atd. je jasné, že to absolutorium není pro každého. Pořádně čti, dočteš se, že jsem už několikrát psal, že je to věc osobního názoru. Neříkám, že hra měla dostat 5/10, ale že je v pořádku, když něomu připadá na 8, někdo souhlasí s 10. Někomu to prostě sedne a chyby hodí za hlavu, jiný naopak. *3*
          • Hairy_Ass
            1. Nereaguji na tebe. 2. Nereaguji na tebe. *7*
            • farrao
              Sorry, chybka se vloudila...
            • Hairy_Ass
              farrao: Sleduj vlákno. *3*
            • farrao
              Jak to mám pak vědět? *1* OK, v pořádku...
          • Prave proto nechapu, proc nehodite za hlavu to hodnoceni, kdyz vlastne rikate, ze nekomu to pripada takove a jinemu onake, mely by se tedy sbirat hodnoceni tisicu lidi a ty prumerovat?
            • Proc tedy reagujete na me, kdyz kritizuju "reseni" ciselneho hodnoceni nechapu, prispevek nebyl tedy urcen vam. Kazdopadne "chlapce" si nechte od cesty ano?

              Muj nazor a hlavni duvod proc sem puvodne psal je takovy, ze je uplne jedno jestli hra dostala 10 nebo 8, protoze to proste neni to podstatne a urcite to neni duvod navazet se do autora nebo jeho "objektivity", kazdy si musi na hru udelat nazor sam. A take respektovat nazor recenzenta...
            • farrao
              Chlapče, už si konečně uvědom, že já tady nesoudím, stále opakuju, že vše je můj vlastní názor a hodnocení je mi celkem ukradené, protože to v blízké době hrát z největších pravděpodobností nebudu. Takže opakuju: každý si udělá názor svůj a s hodnocením zde v recenzi se dá souhlasit i nesouhlasit, samozřejmě ale z desítky neuděláme 5, když je to RPG minimálně na 7. I přesto mám právo sem psát ohledně tohoto tématu co se mi jen zlíbí, takže ti to stejně může být jedno *3* A jestli není, to už je tvůj problém...
        • Trol.diskuzni
          To určitě není to stejné... Film, který nevidíš ( = maximálně jsi viděl screenshoty), opravdu není možné hodnotit. Ale hru, ke které přečteš recenzi, vidíš videorecenzi, gameplay videa i komentáře lidí na diskuzi, přece lze minimálně ohodnotit pochybami nad absolutním hodnocení, pokud je mnoho indícií, které tomu napovídají.
          • Chlape, ty vůbec nechápeš podstatu rozdílu mezi filmem a hrou :D
            Film hodnotit můžeš podle screenshotů blbě, ale film není interaktivní. Film ti nenabídne víc, než co je ten screenshot, byť by těch screenshotů bylo milion, pořád to jsou jen screenshoty.
            Hra je proti tomu interaktivní. Ona nemá jenom to co je na screenshotu, ona má právě tu interakci. Zažít film znamená se na něj jenom podívat. Zažít hru znamená si jí sám zahrát. Ne koukat na obrázky, ne koukat na videorecenze, ne číst manuál. Pro hru je základ interaktivita, proto nemůžeš hodnotit, pokud právě tu interaktivitu nezažiješ.
      • Je minimalne zvlastni kritizovat neco co nezkusim... zvlaste u her, ktere poskytuji individualni zabavu.
        • Trol.diskuzni
          Recenzi jsem "zkusil", podcast i videoklipy na internetu + videorecenzi + ohlasy lidí (těch, co měli střízlivější dojmy)... Nekritizuju hru, kritizuju její hodnocení v poměru k její faktické kvalitě, která nedosahuje absolutního hodnocení.
          • A proc vam to... proste neni ukradene? Nutkani napravovat krivdy sveta?
            • Ja ale nechapu, proc to hodnoceni resite, proc si neprectete textovou, zkouknete video recenzi, rozhodnete zda koupit nebo ne (nebo spousta dalsich zdroju). To ze hra dostane 10 vam nejak zkazi zazitek z hrani? Tohle je to co nechapu, proc proste to ciselne hodnoceni resite, pokud si kupujete hry dle ciselneho hodnoceni, nemyslim si ze delate dobre z mnoha duvodu.
            • farrao
              Je to pouze náš názor, tvůj nesouhlas s ním je plně pochopitelný, avšak tvé odpovědi "drzejšího" charakteru ne. Snad jen v kontextu s nějakou zainteresovaností, averzí vůči lidem s jiným, pro tebe třeba nepochopitelným či "divným" názorem. Tady se řeší hlavně výsledné číselné hodnocení hry, ne hra samotná. Ta totiž kvalitativně nedosahuje hodnocení 10, avšak pro hráče, kteří jsou jí schopni ledacos odpustit, nebo jim naopak chyby ve hře vyloženě vadí, to může být 10, i 7. 18 z 20 fandů RPG se skvěle pobaví... hmm, i tohle je zajímavý způsob hodnocení *1*
  • farrao
    Hodnocení je samozřejmě také subjektivní, i když by měl recenzent hru hodnotit hlavně objektivně. Výslednou známku ovlivňují hráčské preference, zkušenosti, požadavky atd. Pokud v recenzi zazní, že hra má své chybky, ale lze je v tomto případě hodit za hlavu, protože prostě neovlivňují ten popř. výborný zážitek ze hry a nijak zvlášť nekazí hratelnost nebo hodnotu hry celkově, tak se zde dá absolutorium pochopit. Tady na Games není hodnocení 0% - 100%, pokud by bylo, pak bych se asi přiklonil spíše k 96%, ale v tomto případě je to samozřejmě 10. Hráči si také musí uvědomit - jak říká Ondatra - zda chtějí netýmové netahové RPG, mají dostatečně silný HW a nevadí jim chybky AI či textur - pak mohou být s desítkou spokojeni. Lidé, kteří RPG normálně nehrají a potrpí si na "bezchybnou" grafiku a alespoň lehce nadprůměrnou AI, pak 9. I když, u Skyrimu jde spíš o celkový vzhled hry, než o grafiku jako takovou (textury atd.). Ale to je, znovu opakuji, osobní preference. Já osobně bych ale hodnocení Skyrimu na Games vůbec neřešil, alespoň ne tak, jak se řeší tady v diskuzi. Je to recenze z části subjektivní, hra dostala 10 ale autor v recenzi zmínil, že má své drobné chybky a tím pádem je mi jasné, že hra nebude dokonalá, což asi nebude nikdy žádná - je třeba pohlížet také na protiváhy a význam chyb u hry, jako je Skyrim, kde se dají celkem snadno (znovu říkám, jak u koho) hodit za hlavu. Zkrátka, zahrajte si to a posuďte sami, z recenze o tom víte kulový *3*
    • řekni, jak může kdokoliv na světě hodnotit objektivně? to by pak "recenzent" potřeboval k hodnocení jenom tabulku, a podle nich by očísloval jednotlivé kategorie. (uvozovky proto, že by pak nebyl recenzent)
      • Každá hra má nějaké objektivní kvality. Recenzent by se je měl pokusit rozpoznat, popsat a potom zakončit subjektivním hodnocením, u kterého se vždy nakonec musí skončit. Pokud se ale ta objektivní složka vynechá, tak je to jako recenze k ničemu, protože čtenář potom nedokáže odhadnout, jestli by se to mohlo líbit i jemu.
        • Já mam takový pocit, že recenzím se přikládá větší význam, než jaký opravdu mají, či by měli mít. Jak zrecenzujete symfonii? jak knihu? jak hru? já se domnívám, že recenzent by měl zcela opomenout jakoukoliv objektivitu a zaměřit se na subjektivní pocity. čtenář by si pak měl časem vybrat toho recenzenta, se kterým nejvíc souhlasí a jeho recenzím přikládat větší důraz než ostatním. Proto nečtu filmové recenze Mirky Spáčilové, považuju její vkus za... za špatný(ehm), ale přesto uznávám, že v oboru je uznávaná a někomu její recenze sednou.
          • Trol.diskuzni
            Ano, proto si celou dobu přeju recenzi od Dana Vávry... Přál jsem si ho v podcastu, aby řekl pohled z druhé strany, ale nemohl. Takže zatím jsem se dočkal jen chvalozpěvu...
        • farrao
          Naprostý souhlas. *4* Mimochodem, co si myslíte obecně o číselném hodnocení na Games?
          • Hodnocení ostatních her? Nebo číselné hodnocení typu 1 - 10?
          • Trol.diskuzni
            Jestli teda můžu též zareagovat (nevím, jestli otázka byla i na mě), jsem se samotnou komentovanou škálou spokojený... Kdyby ty hry takhle dostávaly hodnocení, přesně podle té škály, bylo by to skvělé.
      • farrao
        A proč myslíš, že je tam slovíčko z části? ... *7* "hlavně objektivně" znamená co možná nejvíce objektivně, ne pouze objektivně. Je samozřejmě jasné, že je to subjektivní i objektivní, ale recenzent má hru hodnotit co možná nejvíce objektivně, samozřejmě jsou součástí recenze i jeho pocity, dojmy, názory... Stačí pořádně číst *3* (neber to jako atak)
  • Výstižná videorecenze, jinač nejlepší hra co jsem kdy hrál *3*
  • Ataker
    Lukáš je kapacita !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit