Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hidden

    Ze si nektere hry na prvni spusteni kompiluji shadery neni zase tak neobvykle. Nektere to primo priznaji a nejpozdeji do par minut je hotovo, nektere to delaji "potajmu", kdyz to zvladnou dost rychle. Ale aby si hra kompilovala shadery desitky minut, tak to uz chce notnou davku drzosti autoru portu a tak nejak to o jeho kvalitach rika vse.

    • frank.horigan

      Kompilaci shaderů při prvním spuštění dělá hodně her na LowLevelAPI. (DX12, Vulkan). 

      Tyto API jsou "blíž hardwaru" a pro každý konkrétní PC musejí "nastavit" ideální množinu shaderů. U konzolí to odpadá, konzole je jedna. PC má konfigurací milion. 

      U TloU je toho hodně a trvá to dlouho - a bohužel, jde to přeskočit. 

      • Hidden

        Ano, jak jsem psal, kompilace shaderu jako takova neni problem, ani v nejmensim, rada her to tak dela. Ale ze to TLOU dela desitky minut (a v podstate to vyzaduje, aby vysledek nebyl straslivy), to nemohu nazvat jinak nez drzosti autoru, ze se nestydeli port takhle pustit ven. Na to neni zadna omluva, kdyz i lepe vypadajici hry to zvladnou (a ackoliv TLOU porad vypada solidne, ruku na srdce, vizualne to trhak v dnesni dobe uz take neni).

  • Mozny DLL fix nejen z fora na steamu

    - V podstate jde o buglou novsi verzi souboru  "oo2core_9_win64.dll" v adresari hry, ktera zpusobuje problemy nejen s generaci shaderu pri prvnim zpusteni hry, ale i s plynulosti v prubehu hry.

    - Je mozny vadnej soubor prejmenovat (zalohovat) a nahradit jej starsi verzi tehle DLL knihovny z her jako treba "FIFA23", "Warframe" (obe potvrzeno) nebo pripadne z "Destiny 2" (nepotvrzeno). Pripadne jde starsi verzi knihovny vyhledat na webu. (linky na stazeni jsou i ve foru na steamu)

    - Samozrejme se doporucuje pockat na ofiko fixy, otazka je ale kdy vyjdou.

  • To je zase diskuse. Kdykoliv někde řeknu, že konzoli mám právě pro to pohodlí, že stáhnu hru a hraju bez problémů, tak se vždycky dozvím, že na PC je to přece úplně stejné a s hrama nejsou problémy. A pak vždy člověk akorát pročítá na fórech tipy na neoficiální dll fixy apod :-D

    • Carnage666

      Bloodborne do dnes jede v 30 fps max. a občas si nedokáže ani udržet těch 30. Když sem kupoval day one Days Gone na PS4 tak hra měla taky fps dropy až to bylo nepříjemný, hlavně v poslední open world lokaci. Tak nevím no.

    • Veskoslav

      Jasně, protože na konzoli to vždycky běží jak má. Jo počkat, neběží. Tam to ale krapet nejde opravit jinak než oficiální cestou....

      • Jack1947

        DOkonce tam hry zamrzaj a padaj do dashboardu 😄😁

      • frank.horigan

        Já hrál 1 i 2 na konzoli a to jsem 30let jen na PC. A užil jsem si to do úplného vyčerpání. O žádných chybách nevím.

        Bylo třeba se naučit pořádně i s gamepadem. Kvůli těmto hrám jsem to ale absolvoval. Pár týdnů zpátky dohráno i Uncharted 123 přes RPCS3 emulátor. Tam už mi gamepad nepřišel divný ani při hře na počítači

        • Derp_1337

          Tak gamepad má při určitých hrách své výhody. Klidně i na PC.

          Napadá mě pár her, kde se hrálo lépe s gamepadem: Hades, Rocket League,Batman: Arkham série, DMC (Devil May Cry) a některé soulsovsky.

          • Jack1947

            GAMEPAD by měl být základní herní periferie ! vedle myši a klávesnice samozřejmě👍🙂

          • iSpirit

            hele, i Diablo mě baví více s gamepadem. Diablo 3 jsem hrál ještě na myši, čtverka mě docela chytla s gamepadem.

            • Derp_1337

              Hmm, dobrý tip. Diablo jsem ještě na gamepadu nezkusil.

              Ale jak níž napsal Veskoslav, tak ten inventář bez myši asi nebude moc velká výhra.

            • Veskoslav

              Mě vadí ten pohyb v inventáři, to je vyloženě peklo. Ale na Switch je fajn, že to jede "kdekoliv".

        • iSpirit

          on se baví obecně, v čemž má i pravdu. Těch zprasených portů přibývá i na konzolích, i když je pořád méně než na PC, ale co tak kouknu na testy, tak optimalizace na Xbox S i X nic moc, v mnoha připadech je X horší než PS5, i když výkon je větší na X.

  • Přátelé já neshazuju problémy jiných jen proto, že mi hra běhá parádně. Taky jsem se svým PC řešil spoustu problémů, ale zdárně vyřešil. 

    Jen tvrdím, že z 90% je problém mezi klávesnicí a židlí. Toť vše. 

    • Dohráno a bez pádu. 

      Příběh parádní, hra pěkná jen docela krátká. 

    • Jasně no to dává smysl. U ostatních her to problém není ale zrovna u TLOU lidem odešla mozkovna... ještě k tomu v tak velkém množství (: 

      Btw. miluju ty procentuální odhady trollů... vždycky je to 90% :D

      • ALHAZRED

        Jojo, lehce sa řeší problémi, když si vygooglime jak na to, jenomže pokud má člověk přijít na něco sám...že, víc trápení, jak hraní, a stojí to za to ? A proč? Protože ten TLOU optimalizovali na ty nejlepší a nejdražší stroje? No a pak přijdou na řadu ty ostatní... tak to JE...

        BTW, jestli bude tahle cenová politika hw pokračovat, tak upřednostním ňákou streamovací službu, já totiž nejsem ochotnej vyblít 2000+ € pro ňáký TLOU... a ktoví jestli ještě ňákej, novej kompl koupím...NECHCE SE MI...😬

  • 6 je nic moc hodnoceni za par chyb jako callisto ktery mělo 10/10 na indianu

    • Veskoslav

      A proč sem taháš Indiana? Má snad stejnou redakci jako Games? 

  • Jsem skoro u konce a hra běžela zatím bez jediného pádu. Krásně plynule. Je parádní!!! Nenechte se odradit místními trolly. 

    • ALHAZRED

      Přesně, a když vám to bude náhodou padat, víte koho tady máte kopnout do prd...le..., ptž když to nepadá jemu, tak nemůže NIKOMU !!

      Další čtyřicátník, co si sám kupuje kompl...akorát IQ na 13...

      • Taky ti přeju hezký víkend. 

        • ALHAZRED

          Tobě taky a hezké svátky...😍😉

  • Veskoslav

    Víte, co je nejlepší? 6700XT+5700X+32 nejrychlejších 3200 DDR4. A rozdíl v 1440p v high/normal jsou pouze v 1%. Vážně. V případě high je to 62/44 fps a v případě normal 62/57. Na průměrné fps to nemá absolutně vliv to nastavení. A vizuálně mi to přijde jako +- stejné jako u Uncharted. A ten jede na 6700XT 90/70 fps...A to byl taky zprasený port.

    • Jack1947

      Safra zrovna UNCHARTED4 jsem vyloženě kupoval s AMD 5800x3D a ono to je nic moc port :/ (ještě jsem nehrál)

    • iSpirit

      Vždyť máš PS5, ne? Jsi tady obhajoval Ragnarok do krve, tak proč kupuješ zprasenou PC verzi? 

      • Veskoslav

        Zaprvé nekupoval jsem to, ale kolega to má v knihovně, tak jsem jenom chtěl zkusit, jak to jede, dojel jsem původní remaster a jednou stačilo:) A PS5 šla do světa (bratr dostal jako dárek) a nechal jsem si jenom PS4 Pro:) Což má krapet i nevýhodu, když nové DLC k Horizon není na PS4:)


        A obhajoval do krve? Nenech se vysmát Spiritku, máš to krapet zkreslené, co je to do krve něco obhajovat. Ale to ty jako Soulař musíš vědět, patříš k nim.

        • iSpirit

          moc tomu nerozumím, tak tys poslal PS5 pryč a nechal sis 4 Pro. Tak tomu říkám logické uvažovaní.

          😂

          Jinak já nemám potřebu nic obhajovat, Fromovky se obhajují svoji kvalitou sami.

          😉


          • Protože nakonec není nic nového na tom co hrát. A fakt jsem si nezvykl na ten vzhled. Je to povrchní? Jistě. Ale zatím mi bude stačit modifikované ps4 Pro

            • iSpirit

              PS5 alespoň nabízí u většiny titulů 60 FPS, u některých 40FPS mode při 4K.

              Mám 77 palcový OLED, při OLEDU těch 30 FPS většinou nevypadá dobře. 

              Jinak ze strany Sony je to bída, ale to je už roky, jejich tituly jsou čistě casualní, ale pro třetí strany je prostě lepší mít PS5 než PS4 Pro. Navíc Pro řve jak kráava. 

              Z logiky věci by asi nejlepší bylo mít u TV herní PC, ale na to už jsem liný a starý. 

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                ''Z logiky věci by asi nejlepší bylo mít u TV herní PC, ale na to už jsem liný a starý. '''''

                Tak to mám já, a PS1,2,3 Wii, WiiU, Switch nahráno uvnitř...

                Bedna vypadá jako reciever, ne jako bedna a je to připojeno do 3D televize.

                Jsem až taky starý, ale snažím se nebýt líný. :)

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                A co miniPC, co se teď dělaj? Dokoupit dokinu na klasické GPU a jede se. A nejsou to zrovna nevýkonné stroje. A nejsou hlavně ani drahé na to, co maj v sobě. Zkus mrknout na UM773 Lite. 

                Já mám "lepší" Samsung a upřímně mi to asi moc nevadí. Jo Horizon by byl fajn v 60 fps, ale pořád se to dalo. 

                • iSpirit

                  Reakce na příspěvek:

                  mini pc je fajn, je to i varianta a umím to představit, protože na PC teď dostaneš jak hry od Sony tak i od MS, ale já bych potřeboval k tomu ještě něco jako SteamOS. Prostě zapneš PC, rovnou naskočí herní dashboard a je to jen PC zaměřené na hry bez ničeho jiného. Něco jako SteamDeck. Bez Windowsů a dalších klientů. Prostě čistě only SteamPC. K tomu zapojíš periferíí, kterou chceš a hraješ. Když jsem hrával na PC, neměl jsem tam focus, pořád jsem musel dělat něco jiného než hrát.


                  • Veskoslav

                    Reakce na příspěvek:

                    No a proč si nenaisntalovat přímo Steam OS?:) Jde to celkem jednoduše. Kolegovi jsem to právě na podobné MiniPC udělal. 

                    https://store.steampowered.com/steamos/buildyourown

                    • Reakce na příspěvek:

                      Podle toho odkazu mi nepřijde, že by byl SteamOS od Valve podporovaný. Píšou, že je to založené na tři generace starém Debianu a poslední update FAQ před osmi lety...

                      Klasické Windows nebo Linux typu Ubuntu jsou v pohodě. Nainstaluješ do toho Steam, nastavíš, aby se spouštěl při startu v Big screen módu a máš z toho herní mašinu. Jediné, co musíš řešit externě, jsou updaty OS. Ale to jde celkem snadno automatizovat. Pro fajnšmekry pak zůstává možnost odskoku na plochu, kde nainstaluješ a do Steam klienta vložíš hru z GoGu nebo vlastně odkudkoliv...

  • Páteční hereze: TLOU jsem hrál na PS3 a už tehdy byla větší zábava zkouknout gameplay než to doopravdy hrát. Jinými slovy, příběh je fajn, ale hratelnost se mi nikdy moc nezdála. No a teď je tu seriál, takže už vůbec není důvod řešit hru.

    • frank.horigan

      Nebyl jsi při hraní až moc ve stresu? 

      Znám kamaráda, co na podobné radši kouká, protože přímo to hrát ho prostě moc vyšťavuje...

      • Vyšťavenej přímo ne, ale měl jsem dost zákysů, ze kterých jsem měl pocit že mne zdržujou od příběhu :)  

        • frank.horigan

          Sákysů?? Tak to já spíše stres je to přeci jen survival. 

          Teď celý PC svět objevuje jedničku, ale hlavní náklep byla dvojka.

          To bylo místy opravdu i emočně vyčerpávající.

  • ALHAZRED

    Hele hoši, většina příspévků tady stojí za...😱😛

    Ale, já sem dostal nápad:

    Ano, tahle hra je nepochybně náročná na RAM, doteď mi 16Gb bohatě stačilo, ale teď už NE. Né proto, že by tohle byla opravdu NEXT GEN hra, ale proto, že tenhle port je TAKHLE udělaný...

    Takže: Můj systém mi přiradil automaticky 4Gb virtuální paměti, což je málo, tak sem si ji zvýšil na 15Gb a ejhle, vono to POMOHLO.

    Kto máte jenom 16Gb RAM, koukněte se, kolik máte vyrtuální paměti, a jestli jí nemáte alespoň 15Gb, zvýšte si ji na 15872Mb, musí to být přesně, jinak to blbne, na netu zjistíte jak...

    • Jack1947

      16gb už je fakt na dnešní dobu málo. Navíc zrovna paměti nějak citelně nenarůstali ba naopak. Jasně já mohl, ale protože jsem jel na 16gb na starým pc, vzal jsem 64gb do nového DDR4 (DDR5 moc drahé a pokud nejedem i nejnovější CPU zbytečné) nemůžu bejt radši... ono systém i otevřený FIREFOX něco spapá.-. dojel jsem max na 75% 🙂😉

      Ono stačí i nějaké rychlejší 32gb když nejsme blázni nojo 64gb už je dražší a to mám to pomalejší verzi páč by jinak kompl přesáhl mé finanční možnosti 😁😄 Néé fakt 16gb už bylo málo i před pěti lety. Nětkeré náročnější hry fakt snadno nebo vůbec nerozběháš 😵‍💫😵

      • ALHAZRED
         Protože řekl Jack ??

        Všude jsou doporučený požadavky max 16Gb, nojo ale když musíš mít ještě zaplej FIREFOX a ktoví jaký píč... tak to bude i 64Gb málo...

        Když zapínam TLOU tak restart PC aby se uvolnila paměť a pak to de a nepadá, no ale někteří pokročilejší uživatelé, PC ani nevypínaj...njn nová doba 16Gb nestačí...

        Pokročilejšího uživatele poznáš podle toho, že sice neví co je to virtuální paměť ve Windowse, ale má 64Gb RAM...😬😛

        Já mám staršej kompl DDR3, a do toho už vrážet nebudu...  až sestavím nový...pak dám 32Gb, 4 x 8Gb a neptej se mě proč ...😂

    • Kvůli deus ex mankind divided jsem si nastavil virtuální paměť na SSD disku ze 4 na 64gb.

      Od té doby mi hra jela jako víno. Možná proto mi jede i TLOU1 jako víno. Nevím, ale za zkoušku to stojí. 

  • iSpirit

    za mě je to šestka i na PS5.  Promarněná příležitost otevřít levely po vzoru dvojky a upravit gameplay také po stylu dvojky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit