Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toto je typicka konzolova interaktivni koridorovka. Celkem se divim, ze je ta hra tak uspesna. Ale proti gustu... *3*
  • Nema to 3x3 pixely a Olejnik s jeho Gabiiinou su mizerni recenzenti...deal with it a kaslote na hodnotenie. Last of Us je kult a najlepsia hra celej generacie ktoru mozu chudobni PCtrollo zavidiet a slintat na youtuve ako vzdy
    • prudislav
      kdyby aspoň bylo co závidět ;-) AI solidně ničí atmosféru a uvěřitelnost příběhu a v první třetině jsem se fakt ntil pokračovat
      • Prudislave můžeš mi poslat PS nick, přidám si tě. Bych totiž nevěřil, že takový pc warezák má konzoli..
        • prudislav
          konzoli nemám a v poslední době nemám ani desktopový PC, pro snažší cestování a práci(tahat sebou konzoli nebo desktop fakt neni možný) ale to neznamená že na PS4 nemůžu hrát a anonymovi co na mě ještě útočí opravdu nic posílat nebudu obvzlášť když ten PSN účet neni muj a nechci aby jí otravovali trollové osud.
          BTW: já měl za to že konzolisti jsou svatí a warezu by se nedotkli ani dlouho tyčí ;-) tak co na mě hned útočíš s nějakým warezem
  • Pane Olejníku styďte se taková recenze a známka 8/10...jooooo pardóoon vy ani jiné známky než 8 totiž nedáváte...
  • Preed
    1. Vsetci vieme Olejnikov nazor na TLoU,takze absolutne nechapem preco to recenzuje,druha strana mince predsa nie je pointou recenzovania remastered edicie,celkom by stacilo porovnanie povodnej verzie s remastered povodnym recenzentom.Nehovoriac o tom,ze to posobi debilne ked remastered dostane menej bodov ako povodna,lebo je to vlastne od ineho cloveka ale vsak whatever.

    2. Ale ked uz tam text je tak dobre,hlavny problem recenzenta je nejakym sposobom to,ze ta hra je vlastne prilis akcna a ze to nekoresponduje s tym co sa deje mimo tej akcie,co by som dokazal pochopit(v AC3 to bolo uplne smiesne ked Connor v animacke povie ako nikoho nebudu zabijat,ale potom vlastne zabije 50 britov v tornade krvi) pravdupovediac,mne to tak neprislo,hra celkom dobre strieda adventurne,stealth,zombicke a ludske pasaze a nie prilis vela krat sa to strhne v otvorenu prestrelku(ak to ovsem clovek nehra na easy) dalsi problem je,ze ich v tom svete chce vsetko zabit a okrem toho utekaju,takze to neposobi tak nepatricne ako v spominamom AC3,mne osobne toto vobec nevadilo. Zvysok recenzie sa nesie v sarkastickom duchu,kde sa akoze pluje na nejake cliche zanru ale je to tam len tak aby sa recenzent odbavil a potom je tam nejakym sposobom zrecenzovana remastered verzia a na konci sa dozvedame,ze je to vlastne celkom ok hra.

    3. Dorazila ma posledna veta recenzie '' Jestli vám ale jde primárně o zábavnou akční adventuru s „bojem o přežití“ a funkčními herními mechanismy, možná raději zvažte toho Tomb Raidera.''.Obidve hry som hral a povedal by som presny opak,novy TR je ''super cool akoze uncharted survival TR'' v konecnom dosledku to vlastne absolutne nie je survival,je to prilis lahke a je to cista TPS v ktorej je snad menej hadanok ako v TLoU,TLoU je samozrejme mainstream ale v tej hre naozaj hrac musi robit co moze aby prezil(nie na easy) do kazdej zbrane ma par nabojov,nema lekarnicky,otvoreny konflikt je neziaduci,toto v novom TR absolutne neplati a skutocne som nemal pocit,ze by herne mechanizmi boli nejakym sposobom horsie.Okrem toho TR je absolutny vitaz,spominaneho akehosi ''nekorespondovania pribehu s hratelnostou'' kde smutna zranena Lara place pri ohniku a potom zabije 4124124 banditov a este si zabudne od nich zobrat bundu aby potom mohla znova plakat pri ohniku.

    4.Takze sme vlastne dostali akusi druhu stranu mince,ktora je vlastne zbytocna,okrem toho sme dostali aku taku recenziu remastered edicie ale tak snad to vygeneruje aspon dobru citanost ked uz je to take kontroverzne.(nejdem nic pisat o ciselnom hodnoteni lebo ak si TLoU zasluzi 8/10 tak vsetko ostatne v zanre si zasluzi tak 6)
    • N0isy
      A kde je teď pan Olejník? Hmm? *7*
      • jnsCZ
        Pan Olejník byl jako většina lidí před šesti hodinama v posteli. Každopádně díky Preedovi, který si dal tu práci, recenzi si přečetl a sepsal rozumné argumenty.

        Bod 1: Recenzoval jsem Remastered edici, protože tak rozhodl šéfredaktor, který můj názor na hru znal. Nechápu, co je špatného na "druhé straně mince"? Pokud se čtenář rozhodne zavřít oči nad kritikou, může si přečíst Vaškovu recenzi, následně recenzi Left Behind a nakonec si přečte kapitolu z mé recenze popisující grafiku. Tak uslyší o hře přesně to, co chce - tedy samou chválu.

        Bod 2: Jestli ti zmíněné výtky nevadí, tak je to samozřejmě v pořádku. Někomu nechutnají ryby, jinému zase jo. Nemůžu napsat univerzální hodnocení tak, aby byl spokojený jak fanda akčních adventur, tak příznivec tahových strategií. Assassin's Creed 3 byl celkově dost slabej. Čtyřka to o něco vylepšila, ale stejně tam byla hromada nedodělků. Co se týče toho sarkasmu - co máš konkrétně na mysli? Že hra, která je označovaná za nejlepší konzolovou hru minulé generace po tobě chce neustálé přenášení žebříků? :) Last of Us je zkrátka filmová exkurze do alternativní budoucnosti, ale když se podíváš na základní herní principy, tak ty asi řadě lidí budou stačit, ale já měl při hraní (na obtížnost Normal) pocit, že samotná hra po mně vlastně nic nechce. Tedy pokud nemluvím o vyhýbání se insta-kill nepřátelům.

        3. The Last of Us není o moc víc survival než Tomb Raider. Zase: nekoukej se na animace, koukej se na to, co po tobě chce samotná hra. Ani jedna z nich se nevyrovná třeba modifikovanému STALKERovi, ve kterém si musíš hlídat žízeň, hlad, stupeň radiace, únavu, spánek a další věci - to je opravdový survival, neboli boj o přežití. Tomb Raider mě víc bavil hratelností - hledání cesty, zdolávání překážek, řešení puzzlů, otevřenost prostředí, která skýtá různé možnosti taktického postupu. The Last of Us je zase poutavé osobní drama, kde tě kupředu žene touha vidět další animačku. Abych to shrnul jednou větou: když už je v The Last of Us kladen takový obrovský důraz na to, aby příběh byl něco strhujícího a (zvlášť díky zakončení) ve hrách něco nevídaného, tak základní kostra hratelnosti je až zarážejícím způsobem obyčejná. Doufal jsem, že Naughty Dog posunou žánr nejen věrohodně podanými postavami.

        Bod 4: Proč by měla být zbytečná? Copak existuje jeden univerzální správný názor? :) Jak jsem psal - kdo chce na svoji oblíbenou hru slyšet jen chválu, ať si rozklikne Vaškovu recenzi. Co se týče čtenosti, tu generuje jenom název hry na hlavní stránce. Hodnocení vidíš až teprve poté, co si recenzi rozklikneš, takže to hlavní tahák na čtenáře není.
        • Preed
          1. Druhy nazor je v poriadku,ale mne uz dlhodobo vadi ked ten druhy nazor je oznaceny ciselnym hodnotenim a este aj recenzuje remastered verziu hry(tiez priklad zaklinaca 2 na games.cz). Netvrdim,ze ta recenzia nesplnila svoj ucel ale ovela elegantnejsie riesenie by bolo keby tvoj druhy nazor vyssiel v dobe vydania TLoU presne ako ta druha strana mince a bez ciselneho hodnotenia,ludia by si spravili nazor a zaroven by to nevyzeralo hlupo z 10 -> 8 a Vasek si kludne mohol strihnut remastered. Ale tak ja nie som sefredaktor :D,iba to kritizujem lebo mi to dlhodobo vadi,podla mna by bolo najlepsie aby tam tie cisla neboli vobec no ale to uz je na inu debatu.

          2. Tak mne to nevadi lebo to podla mna nie je az taky problem objektivne,mozno je to tym,ze nie som typ hraca ktory zamerne v hre tieto nelogickosti hlada,mozno ty si na tom zakladas viac,ale podla mna ja ovela viac hier ktore tym trpia,ten AC3 a novy Tomb Raider je tiez krasny priklad, v tom Bioshocku mi to az tak nevadilo no ale to je uz zase subjektivne.

          3. Mna TR bavil ale to doporucenie mi prislo usmevne lebo je to podla mna horsia hra a ovela viac trpi chorobou toho,ze je to mainstream produkcia. Survival je iba Marketing(TLoS sa aspon snazi a imho to funguje lebo to ma dobre balancovanu obtiaznost aj ked mechanizmy su jednoduche), Akysi osobny pribeh Lary vyznieva 10x horsie ako komorny pribeh TLoU koli spominamim problemom toho,ze animacky s hratelnostou nemaju nic spolocne a aj samotna hratelnost je menej variabilna ako TLoU aj keby bolo strielanie zabavnejsie,co asi je,tak stealth v tej hre nefunguje,hadanok je velmi velmi malo a pokial sa nemylim,tak nepriatelia su furt rovnaki,takze tam ani nefunguje taky ten efekt toho ako v TLoU ze clovek chvilu bojuje s ludmi a chvilu so zombie,podla mna je to proste horsia hra. :)
    • Já sem tu hru nehrál, Playstation nemám, ale docela mě fascinuje ta militantnost fanoušků TLOU.
    • cumpi3
      Raider byl survival...prostrilis se pres tisic capku ve nakym meste, v hrobkach...a aby to byl jeste vic survival lara obcas za usitrhajiciho hekani dosla pro medkit...co by si chtel vic?
      Ale vazne, jak rikas, nova Lara byla obycejna strilecka...a taky napriklad vubec nechapu, ze autor mluvi o tom, ze ta hra vybizi k opakovanemu hrani
  • samo osobe 8/10 je az moc,vzdyt je to v podstate interaktivni film,neni to tak absurdni jako treba beyond two souls,ale i tak bych od hry vyzadoval vic,nez jen beh jednou ulickou a sledovani videosekvenci...
    • Miserius
      Hra zabere cca 14 hodin, videosekvence maji dohromady necele 2 hodiny...
      • Asharak
        Filmy maj většinou 2 hodiny *3*
    • ucho
      to je daň za to, že jde o hru zaměřenou na příběh. v podstatě je to herní žánr. samozřejmě to nemusí bavit každého. pokud by hráči dali k dispozici volnost a otevřený svět, byla by z toho úplně jiná hra.
  • Vzdy se najde nekdo, kdo na sebe chce upoutat pozornost a nesmyslne kritizovat vseobecne uznavane dilo, takovou pozornost upouta, tato diskuze je toho dukazem.Neni to prvne a neni to ani naposled, TLOU je vyjimecny pocin a presto, ze i u teto hry se nejaka ta chyba najde, ( u ktere hry ne ze) tak jde o jasne desitkovou hru, navic tato verze ma krome lepsi grafiky i vsechna DLC a to za dobrou cenu.Vrele doporucuji vsem, je to nadherny zazitek.
    • Veskoslav
      V čem je ta hra až tak vyjímečná? Hrál, dohrál a přesto že je to skvělá hra, tak nikterak nevyniká. Naopak spousta herních mechanismů až po AI nepřátel je strašná.
    • MickeyMutant
      Všechny výtky v diskuzi ad hominem. Sakra, napište už někdo něco validního proti textu.
  • frantisek_nejezchleba
    je paradoxní, že v době, kdy se AAA hry stále opírají o mechanismy starší deseti let, má člověk drzost kritizovat absolutního krále těchto „cizopasníků“. TLoU je absolutní hrou předešlé generace. Nic lepšího v daných mantinelech nevzniklo a nevznikne. 8/10 je sice objektivní hodnocení a výtky pana Olejníka jsou logické a nelze s nimi nesouhlasit, avšak v kontextu hodnocení her stejné generace jsou tyto výtky nesmyslně přísné. Navíc (a to pro mě osobně TLoU staví do žebříčku mých nejoblíbenějších her): příběh hry má výbornou tečku; nevšední a obohacující, nevídanou i ve filmech a knihách.
    • Jakou drzost? Prostě se nauč respektovat odlišné názory.

      Já bych hře strhl jeden bod už jen kvůli tomu, že 13-letá holka mluví, reaguje a uvažuje jako dospělá. To proboha nemohli najmout dětskou dabérku? Vždyť se to nedá poslouchat. Je to k smíchu.
      • Když už tak 14 letá. Napřed si o hře něco zjisti a pak kritizuj.
        • Ano, protože jeden rok rozdílu u tak mladé holky okamžitě obhájí to, že byla dabována dospělou ženskou, která nemá vůbec dětský projev a že tam uvažovala jako ostřílená filozofka s empatií a zkušenostmi trojnásobné matky.

          Krom toho, některé herní weby uváděly 13 let věku.
    • Veskoslav
      Tak původní hra má hodnocení 10/10, ale nevidím důvod, proč by i zde mělo být nejvyšší hodnocení? Přineslo to něco extra oproti původní hře, aby to ospravedlňovalo plnou cenu za remaster? Takové Metro vyjde za chvíli a jeho cena bude zcela někde jinde než je to v případě této hry. A pro připomínku Metro LL zde dostalo 7/10 a jedna z nejhorších recenzí, co se zde vyskytuje.

      P.S: A viděl jsem grafické porovnání nové a "staré" verze a to, co předvedli i LoU R je slabý odvar.
      • Nevím proč ti cena kolem tisícovky připadá jako plná, když všechny hra na PS4 stojí víc jak patnáct set.
        Navíc obsahuje DLC Left Behind s cenovkou kolem čtyř stovek.
        • ucho
          s těmi cenami na PS4 to zatím tak dramatické není. infamous second son byl za 999,- a killzone i knack snad po 499,-. pár kousků se kolem těch 1300,- najde, nejmastnější bude asi gta 5, ale jinak to leze dolů solidně, naštěstí.
        • Veskoslav
          No možná proto, že když je nějaká remastrovaná edice, tak rozhodně nevyjde tak draze. Metro LL včetně všech DLC+Metro 2033 bude mě osobně stát 21 euro. To je pouze příklad. 1000 Kč za hru, co trochu vylepší (grafický skok Metro 2033 a jeho remaster je ksakru znát)+jedno DLC, tak je docela dost.
      • doporucuju precist si tuto Olejnikovu recenzi. Je to recenze na hru, ne na kvality remasteru. Je vsak pravda, ze TLoU neni hrou nove generace. V takovem pripade je hodnoceni v poradku, nybrz se predpoklada, ze next-gen neprinese jen graficka vylepseni, ale i hratelnostni novinky (aneb pryc z mantinelu).
      • wenceslaus
        Snad z pohledu člověka, který tu hru hrál. Takhle to ale vypadá, že původní hra byla lepší...
        • Veskoslav
          No defacto byla, vyšla na staré konzole a tam byla špička. Ale ty mechanismy, co jsou v té hře, tak taky nic extra. Minulý měsíc jsem to dohrál a pěknou 8/10 bych tomu dal hned. Ale že by to bylo něco, co by mě šíleně nadchlo? Asi ne:) Navíc, abych pravdu řekl, tak bych čekal za tu cenu podstatně více než pár hezkých grafických udělátek, co mají za měsíc hotové.
    • nekromant33
      mě zase přijde absurdní brát hodnocení typu 8/10 jako chůzi proti proudu, ale budiž
      • frantisek_nejezchleba
        TLoU je hrou absolutní. Není nic absurdního na hodnocení 10/10, pokud na webu hra jako je Assassins Creed vyhraje cenu o nejlepší hru roku. Pozor: nenapadám tím vkus. Jen to, že redakce hodnotí sama v jistých mantinelech doby.
  • Skore na Metacritics po vice nez padesati recenzich je 95, to je teda docela velky hukot a moc se me tady ta recenze nezda, kazdopadne zitra me hra prijde, tak jsem zvedav.
  • last of ass aka citove vydieranie aka poserem sa z toho
  • leon87
    8/10? Děkujeme pane Olejník. To zas bude v diskuzích nablito.
    • jnsCZ
      Jasně že bude nablito, s tím jsem počítal. Ale většinou se bude nadávat na to, že jsem měl vůbec drzost kritizovat a pak tu bude obecný nesouhlas s číslem u recenze (jak to většinou bývá). Těším se, až mi někdo moje názory z recenze vyvrátí logickými argumenty a bez zlostného mlácení pěstičkama :)
      • ucho
        uvědomuješ si, že je nesmysl chtít, aby někdo vyvrátil tvé "názory"? tvé názory jsou tvé názory a na hru, kterou jsi hrál, se logicky nezmění a není na nich co k vyvracení... na to je krátká i logika ;)
        • Názor vyplývající z logiky se dá logicky znehodnotit a tím pádem existuje určitá šance, že na základě toho bude přehodnocen.
          • jnsCZ
            Takhle jsem to myslel. Když mi někdo logicky vysvětlí, proč například do silně příběhového TLoU patří absurdní scéna se snajperkou a odstřelováním tupě nabíhajících lidí (která by se spíš vyjímala v nějakém Call of Duty), tak si to rád poslechnu a třeba i na základě toho svůj postoj poopravím.
            • Já u toho nebyl, takže nevím, jak se to přesně stalo.
            • ucho
              x: ano, lidé dělají hloupé věci, je jedno, že se někomu před chvílí něco stalo.
              http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/263480/hororova-smrt-v-zapachajicim-septiku-zemrelo-v-nem-7-lidi.html
            • Ucho, dává mi to naprostou logiku, protože je to tvůj dojem a ten se blbě zpochybňuje.

              Nicméně to odstřelování tupě nabíhajících lidí se dá zpochybnit psychologicko-psychiatrickými testy a podobnými studii.

              Myslím, ale, že oba rozumíme pointě.
            • ucho
              x: ok, tak já na tu absurdní scénu se snajperkou řeknu, že není nic špatného na tom, když příběh obsahuje i absurdní věci, život může člověku hodit do cesty všechno možné (ano, lidé jsou tupí). a co se týče herní stránky, může jít o příjemné zpestření. dává ti to logiku? někomu třeba ano, ale pochybuju, že recenzent na základě toho změní svůj názor, protože jde právě o ten názor a to, jak to vnímá... ve finále to končí tím, že proti sobě postavíš dva různé názory a samozřejmě bude každý zastávat ten svůj. to je normální...
            • Naopak, každý rozumný člověk názor poupraví, pokud uzná, že logická nebo faktická stránka jeho názoru pokulhává, ucho.
            • ucho
              To jsou s prominutím alibistické kecy. Předem jsi šel do téhle diskuze s tím, že ti podle tvé logiky nikdo nic nevyvrátí, tedy o žádném poopravení postoje nemůže být řeč. Nebo nám tady chceš snad tvrdit, že když ti někdo napíše svůj pohled na věc, že bys uvažoval i o změně známky a litoval toho, že jsi dal osmičku? To je hodně hloupý vtip. Každý normální člověk bude za svými názory stát, obzvlášť když jde o takovouhle pocitovou věc.
          • ucho
            Obecně ano, ale to by musel být recenzent idiot, aby měnil názor na něco, co právě hrál. Když půjdeš do kina na nějaký film, který tě bude nudit a někdo ti pak vysvětlí, že tam byla nějaká hluboká filozofická myšlenka, tak i kdyby tam ta myšlenka opravdu byla, názor nezměníš, protože tě ten film nudil... už prostě ten názor na danou věc máš, podle své logiky sis to odůvodnil.
            • Obávám se, že pleteš mnoho věcí dohromady, ale to je jedno. Netřeba to tady pitvat.
            • ucho
              no a si představ, že ty vytýkané věci řadě lidí nevadí a chápou, proč je tam autoři dali. tady u té recenze prostě není co vyvracent. recenzent si udělal názor a tím to hasne. viz třeba to vytýkání, že násilí je fuj, ale že je nezbytné. takhle to prostě v hrách je a není moc způsobů, jak to řešit, aby to bylo ještě hratelné a vůbec realizovatelné.
            • Názor, že tě něco nudí, vyplývá z emocí a ne z logiky. Takový názor se samozřejmě vyvrací jen těžko.
    • Recenzent nemuze za to, ze do diskuzi pisou d*menti *1*
    • Veskoslav
      Už je. A už se zase řeší pirátění. Nuda.
      • leon87
        Zažívám mírné déjà vu. Když Jirka P. kdysi na Hrej dal 4/5 MGS4, taky to byl shitstorm jako prase. Obávám se, že historie se bude opakovat.
      • Psychotic
        Taky už se tu brečí, že na PCčkáře se kašle a že "kvůli dvěma hrám si konzoli kupovat nebudu". To jsme ještě neslyšeli :-)

        Nikdo téhle diskuzi nemůže upřít efektivitu.
        • Veskoslav
          A ne snad? Ono není nějak velký důvod to nevydat na pc. Jenom Sony za to vysolilo těžké prachy, aby to vyšlo pouze na PS3/4. Exkluzivky nejsou o tom, že by to nešlo, ale o tom, že na firmy zaplatí. Není žádný důvod, aby to nebylo na pc nebo Xbox, ale Sony zaplatilo, tak je to "exklusivka". Uměle vytvořený dojem něčeho, co je pro někoho extra. Nic víc. A mimoto první to tady nezkousnul nějaký konzolista, že to nedostalo 10/10. A za hru, kde zlepší jenom grafiku a oproti původní hře nic nezmění? Proboha, co by jste zase chtěli? 12/10? Neustále se řeší čísla, co kdyby si občas lidé přečetli i ten text....
          • Psychotic
            Důvody exkluzivity jsou podružné. Na jednom systému to je, na druhém není.
            • Psychotic
              Proto říkám, že na důvodech nezáleží. Na jednom systému si hru zahraju, na druhém ne.
            • Veskoslav
              Důvody jsou prachy. Žádné jiné neexistují.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit