Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výtečný trailer na stealth hru - nějaké ty padající budovy, neustále se tříštící materiály, jojo, tichošlápek jako ulitý.
  • Muze mi nekdo vysvetlit, v cem je tato hra tak hardcore a stealth, cim se odlisuje od tupych fpsek jako cod nebo od serie Asasinuv Creed? Nechci trollovat nebo hatovat ale podle ukazek je to primitivni pickpocketovani nelogicky umistenych pokladu s AI tupejsi nez mel Oblivion. Crysis 1 melo daleko lepsi a tezsi stealth akci, kde si clovek musel naplanovat kudy kam aby mu vystacila energie a jak oddelat hlidky, aby se nespustil alarm.

    Ja vidim jen straze, co na perfektne osvicene ulici neregistruji zadny periferni pohyb, truhlicka je uprostred namesti, vojak co hlida cennosti v dome a prohlizi si je ve vytrynach nevidi, ze tam uz zadne nejsou...jako ok ale trochu overhyped.
    • Hardcore a stealth su predchadzajuce diely, ako je na tom nastupca len uvidime.
    • Stillson
      Sranda jak lidi pořád omílají Crysis 1 jak byl otevřený a že AI byla lepší. Tím tě nechci shazovat, ale nenapsal si žádný příklad ohledně AI v Crysis. Já to dohrál 3x a můžu ti říct,že AI je tam stejně tupá jako jinde. Když zabiju vojáka v Thief,Splinter Cell atd atd. tak strážní maximálně běží podívají se a hledají tě nic víc. A jak ty píšeš,že jsi si musel naplánovat každý krok aby ti vystačila energie, tak to budeš mít i tady. Plížíš se stíny a využíváš svých schopností (nevím jak se bude doplňovat energie).Taky pokud budeš chtít hrát Stealth, tak si budeš muset čekat koukat jak stráže chodí a vyčkat na moment,kdy ho odděláš a uklidíš do stínu (stejně jako v Dishonored třeba).Když uděláš chybu, tak přijde více stráží (jako v Crysis). A stejně tak i v Crysis neměli vojáci skvělý perferní pohyb viděli v určitém 90° úhlu a to bylo vše :D a Já stál kus od něj a on mě neviděl.

      Jako to s vytrýnou máš pravdu. Když je ta hra o krádežích mohlo by to tam být a bylo by to super, ale bohužel. Jinak nepíšu to nějak ve zlém nebo jako nějaký extra fanoušek série. Ale podle mě ať ukážeš na jakoukoliv hru v historii, tak se na ní dají najít kraviny, ale to už je spíš rejpání nic víc.Samozřejmě pokud tě Thief neoslovil hrát to nemusíš.
      • C-BEAM
        AI je tupá všade ale Crysis mal jednoznačne nadpriemernú AI.
        • Stillson
          Ale čím? To pořád nedokážu pochopit...Jak píšu neber to z mé strany nějak zle nebo tak něco. Jem mi to pořád nedává smysl. Já ti napsal,že v Crysis 1 taky viděli v úhlu 90° jako u většiny her. To že se NPC otočí,když jsi za ním je taky skoro všude (pokud jdeš rychleji). To,že chodí k poslední tvojí pozici je taky skoro všude. Pokud myslíš tím,že když jsi byl ve stealthu, tak že tě hledali, tak to bude tady u Thiefa stejné. Prostě jim utečeš a schováš se někde do stínu,když tě uvidí do toho stínu vejít,tak se tam třeba podívají,ale když v tom stínu popoběhneš někam dál, tak se otočí a půjdou hledat jinam budou ve střehu jako tomu bylo v Crysis,Splinter Cell atd...
          • C-BEAM
            o AI v crysis toho už bolo popisane dost. čo sa tyka napr. zornehu uhla maloktovie že AI v crysis mala 2 zorne polia, jedno malo 80-90 (primarne) a druhe až 180 ktorým vnimali periferne pohyb (v ramci obtiažnosti to bolo samozrejme nastavene tak, že ta periferne videli iba ak si bežal - ale je to aspon nieco viac oproti konkurencii kde ta AI bud vidi alebo nie bezohladu na poziciu či pohyb). To podstatne na AI v C1 je že nepodvádza ako je to dnes bežné, riadi sa iba zrakom a sluchom, nevidí cez steny alebo hustu vegetaciu, hliadky su schopné vzájomne sa koordinovat, AI je rozdelená do niekolkych skupin s rôznym správanim sa, lider partie môže ostatnych komandovat, snažia sa hrača kropit palbou, strielaju i na slepo, pričom jeden či viacerí z nich majú tendenciu hrača obchádzat a napadnúť zo zadu, pri prehladavani terenu su schopni postupovat velmi systematicky. A potom su tu detaily ako ked do seba dvaja narazia tak spadnu atd.

            No ale toto je diskusia o Thiefovi nie Crysis, že ano ?
          • Nijak ničím. Vojáci v crysis byli hloupí jako skoro všude a uměli dělat neskutečné koniny. Na spoustu lidí zapůsobí, že se jakože umí leknout a podobný nesmysly. Je to fajn, člověk se zasměje, ale ve výsledku to AI na chytrosti moc nepřidá. Prohledávání okolí, kde byl hráč naposled spatřen, je také skoro všude.

            AI ve FEARu měla velkou výhodu, že se pohybovala na velmi malém prostoru (moc toho vymýšlet nemusela) + bez zpomalení času byla nesmírně tuhá.

            Pořád si myslím, že ve stealth hrách (zejména) musí být AI hloupá, jinak by hráč neměl šanci. Skoro nulové zorné pole, hluchota, závažné poruchy paměti... *15*
            Také mi přijde, že z těchto důvodů pak lidé více ocení ty drobnější detaily - v Metal gearech jsou schopni odhalit, že někdo chybí, v crysis pročesávají okolí nebo volají posily, tuším že v plešounech tajtrlíkům vadí, že někde zhasnuto, otevřeno (ale zase jim nevadí obrovský krvavý louže *15*).

            Také by se nemělo zapomínat, že není až takový problém udělat těžkou AI. Problém je ji udělat tak, aby byla náročná a zároveň fér. Raději hloupější AI než skoro cheatující AI. Toť můj názor.

            Off topic, proč mi uniknul soundtrack k Giana SIsters? *15*
      • Nejlespi AI ve hre sem zatim videl v FarCry1 a F.E.A.R.1.
        • a překvapivě RAGE
    • fallanga
      Nemyslím si, že je někdo kdo tvrdí, že je hardcore. Staré díly byly hardcore (nejtěžší byl asi první), ale tohle je spíše na pobavení a ne aby hráč házel s klávesnicí po pokoji.
    • Je úplně na tobě, zda budeš hrát více akčně, nebo jako duch. Crysis a Thief jsou dvě naprosto odlišné hry. Ale je fakt že tyhle trailery jsou dělány spíše v akčním duchu. Ale pokud si myslíš že Thief je nějaké tupé FPS, tak se velmi mýlíš. Ano, každá stealth hra má "úsměvné" momenty. AI nemůže být úplně dokonalá.
      • Ale Stealth hra by NEMĚLA jít projít akčně, tak jako Thief 1,2
      • Myslíš, že volba hráčova řešení situace ovlivní fakt, že AI charakter ve STEALTH hře (neřeknu v nějaké akci nebo akční adventuře), ve STEALTH hře tupě zírá na prázdnou vitrínu a nevadí mu, že v ní není to, co v ní bylo před pár minutami?
  • Lukyz
    2:12 - Garrett jde jako první po Skynetu? *1*
  • Co je tohle za sračku? Kde jsou keepři, pagani a hammeriti?
  • fallanga
    Zdálo se mi to nebo jsem tam na okamžik viděl nemrtvé?
    • Pete.palis
      já bych řekl podle stavu převozníka, že spíše než nemrtvý, bude mít dočinění morová rána
      • fallanga
        To doufám, protože v původních dílech mě nemrtví a podobná havěť celkem štvali.
        • To mi přišlo na Thiefovi zajímavé a podle mě to tam dodělávalo tu atmošku, protože místy opravdu tuhla krev.
          • fallanga
            Bylo to zajímavé, ale kolem těch monster to nebylo moc stealth. Tam většinou stačilo utíkat a neměli šanci tě nějak rozhodit. Zajímavé byly kamery, roboti a další technické vymoženosti, které hru opravdu ztížily.
  • Stillson
    Na tuhle hru se hrozně těším. Mám rád stealth hry.

    Ohledně konce textu s tím napodobováním Dishonored. Ono to v zásadě tak je. Ale protože pár stejných vývojářů dělalo na Dishonored atd. Proto jsou si tyto hry trochu podobné. Ale obě mají své příběhy,postavy,svět. A obě hry,ikdyž jsem nehrál ještě Thiefa si dovolím říct jsou skvělé. Navíc určitě se Thief bude dát dohrát vícekrát jako Dishonored (já dohrál 2x)
    • Nechci uplne tvrdit ze se myslis, opravdu neznam seznam vsech lidi co na obou projektech delali. Ale Dishonored je hlavne dilo puvodnich modderu starych thiefu (Digital nightfall a dalsi..).
      Vsichni hard core fandove starych Thiefu jsou Thiefem 4kou opravdu zklamani (viz nalady na forech ttlg.com a thedarkmod.com). Nastesti to prave modderska scena zachranuje, mise do T1 a T2 jsou neskutecne dobry a TDM je kapitola sama pro sebe..
      Nechci T4 predem zavrhovat, stahnu a uvidim. A pokud to bude pecka, letim koupit. Ale moc sanci nedavam.
      • Stillson
        PPoe já netvrdil,že všichni vývojáři co dělali Dishonored dělají na Thiefovi... ale co vím (už je to dávno co jsem to četl,možná to bylo v době kdy si Thiefa prohazovali vývojáři jak horký brambor), tak že na něm dělalo pár lidí z Dishonored ( a to zase byli lidé co dělali Bioshock,Thiefa,Half Life a možná ještě něco). Tím je myšleno,že tam bylo třeba 6lidí kteří dělali na těchto hrách ne že to byla celá studia.
        Ohledně toho stahování, tak na jednu stranu to chápu. Já si taky stáhl Tomb Raidera ale za 10minut jsem ho vypnul a hned byl v košíku na Steamu. Takže pokud to myslíš, takhle určitě tenhle typ lidí schvaluji.
      • stahnu a uvidim.
        To je v dnesni dobe internetu opravdu problem si zjistit co je hra zac?
        A pokud to bude pecka, letim koupit.
        NEVERIM!
        • Já to u AAA her taky takhle dělám. Nebudu vyhazovat tolik peněz, abych pak byl nasranej. Na steamu mám 150+ her takže fakt nekecám.
          • Kdys si nejsi jisty jestli AAA hra za rekneme 1000kc stoji, tak ji proste v den vydani nekupuj a kup si ji treba par mesicu pote s 50%off a spustou informaci, recenzi a kdovi ceho.
            • Takže pokud si chci zahrát hru, tak mám čekat půl roku po vydání, abych si ji ale stejně musel koupit, i když levněji. Není vina hráčů, že už nikdo nedělá dema. Může to znít jako pirátské obhajování, ale věř, že u her jako je třeba Zaklínač, kde věřím, že se nespálím, tak kupuju bez stažení. Ale u her jako je třeba právě Thief, ze kterého jsem na vážkách, jsem nejdřív pro vyzkoušení a až potom po případnou koupi. A recenzím se v poslední době opravdu nedá věřit. Jediný, komu věřím, že hru zhodnotí opravdu od srdce je AngryJoe.
            • Recenzím nevěřím. Já si chci o hře udělat obrázek sám. To, že občas stáhnu hru když většina vývojářů není schopna vydat demo je to těžké. Samozřejmě tu nemluvím o každé hře která vyjde. Stáhnu tak 5 her do roka a buď koupim nebo to během maximálně 2 hodin letí z disku.
        • Je to problem, velikej.. Zadny demo ci betu jsem nehral, z videi jsem velice rozpacitej..

          Thiefu mam nahrano mnoho hodin, vetsinu dobrych fanmisi taky, Dark Mod sleduju od vzniku, moje vlastni mise je ve vyrobe. Tezko by se nasel zapalenejsi fanousek Thiefu..

          A ze neveris ze si to kdyztak koupim? Never, je mi to volny.. Od ty doby co tusim kolik je s tvorbou her prace uz se k tomu stavim jinak, no.
          • C-BEAM
            zapálených nas je viacej, to mi môžes verit *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit