Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vávrovo dílo mě popravdě spíše zklamalo především kvůli své zabugovanosti, i tak to ale zůstává zdaleka nejlepším klasickým RPG, co jsem kdy hrál. Vůbec nejde o to, že tam nejsou draci ani kouzla - i když fantasy nemám rád, ale fakt, že tam věci dávají smysl, to je to, oč tu běží. 100+ důvodů, proč nesnáším Skyrim, byl svého důvodu velmi výstižný článek, a snad kromě záchodů nelze jinak, než souhlasit. Na té hře je opravdu vidět, že nad ní tvůrci nepřemýšleli, že do ní nevložili žádnou invenci ani jakoukoli snahu. Je to dobrá zábava pro pitomce, kteří nejsou ochotní nad ničím přemýšlet a jen tupě konzumují to, co jim trh předhodí, ale pro nás, kteří nad věcmi přemýšlet chceme, to zkrátka nestačí. K tomu je, zatím, nejlepší právě KCD.
    • lol premyslet u KCD...no ja premyslel nad tim, jak nejaky vyvojar muze udelat questy, kde jedinym ukolem je objizdet NPC a ptat se porad dokola. A to dokonce i v ramci hlavni pribehove linie. Chces najit lumpa...urcite se najde nekdo kdo ti ochotne poradi koho se zajet zeptat a ten dotycny te posle za dalsim noumou a ten ti rekne, ze se lump schovava nejlepe kousek vedle v chate. Chces najit sidlo lumpu ? Noooo to bude fuska...bude se treba zeptat aspon 2NPC, aby to treti uz byla trefa do cerneho a dotycny nam sdelil potrebne informace. BOZEEE koho si Vavra najal na tyhle Questy ??? ktere jsou soucasti hlavniho pribehu ???
      • O čem mluvíš, to je jen hrstka vyloženě slabých questů, které se hře, bohužel, nevyhnuly. Nicméně namátkově : Byl jsi už u přijímání do kláštera? Chlastal jsi s farářem v úžické hospodě?
        Byl jsi s panem Ptáčkem v lázních?
        Já jsem zvyklý vnímat herní světy dost podobně jako Vávra. Oceňuji proto, že se podívám na architekturu, která dává smysl, oceňuji, že lidé chodí oblékaní tak, jak to dává smysl, dělají věci, které dávají smysl a to samé se týká zpracování celého herního světa. Kamkoli vyrazím, vidím v tom dobře známá místa (byť samozřejmě o stovky let starší). Mám rád tu poctivou ruční práci, která je vidět za každým drnem či stromem. Jestliže si série TES zaslouží opomenout pytel svých chyb kvůli... Čemu vlastně? - pak si KCD zaslouží opomenutí těch svých kvůli světu, ve kterém se odehrává.
        • No pro tebe hrstka vylozene slabych a pro me hrstka vylozene dobrych. A co se tyka vnimani sveta...tak mi atmosferu nabourava milion veci typu - prosti lide vstavaji po 8h, nevidim tam zastupy lidi makat na polich, nevidim tam nikoho past kravy nebo ovce, prat pradlo, kolbiste jsou prazdna a nikdo tam netrenuje, vsichni na me pokrikuji a zdravi me jako blazni...to opravdu kdyz pujde Jagr po ulici tak na nej vsichni budou pokrikovat nazdar Jardo, jak se vede ? Hele Jarda se na nas prisel podivat wtf???? Navic ac jsem popularni jako blazen, tak staci abych se ,,preklikl,, a trochu podrzel ,,E,, = pokus o okradeni a uz na me leti straze s pohledem - mame te ty vtrahu malych deti.
          • Ta hra je nedodělaná no, možná na tom ještě máknou, ale moc bych tomu nedával. Ale to rozdíl o proti tomu jestli se na to vykašlali nebo to nestihli.
        • zase argumentovat chybami TES. Přestaň, ztrapnuješ se.
          • Argumentovat chybami TES je nezbytné, protože právě o srovnání se sérií TES tady jde především. Když je navíc TES plný tolika chyb...
            • vidíš ale arugmentuješ výblitkem Vávry a ne svojím. Ještě jsi nenapsal ani jednu svojí myšlenku, proč je TES hnusná a tupá, jen opakuješ jako ovečka názory svého guru.
        • Tohle uz bylo i v Gothicu 1 a 2.
  • Všichni jak si musí koupnout do Skyrimu jak správne Vávrovo stádo. Všichni tady Skyrim oslavovali, všichni ho hráli a teď je moderní chyby Kingdom Come omlouvat Skyrimem. O sedm let později a v mnoha směrech je Skyrim dál, nevím, jeslti máte nějaký důvod kopat do Skyrimu krom stádovosti. Nejsem fanoušek Skyrimu jen tak pro info.
    • Já zas nechápu, co na Skyrimu každý vidí. Vždyť to není ani nejlepší hra ze série TES.
    • Všichni ne ty fouňo.
    • Nepřijde mi to jako omlouvání (tady i jinde na webu), ale spíš se některým lidem nelíbí pokrytectví, se kterým se KCD hodnotí s ohledem na stejné chyby, jako měl Skyrim. Ten ale sbíral samá desítková hodnocení...
      • Dát Skyrimu desítku mohl jen šílenec, ta hra byla v mnoha směrech extrémně odfláklá. S osmičkovým hodnocením KCD ale souhlasím, sice na té hře jde vidět megalománská propracovanost v některých aspektech, obrovský smysl pro detail a srdcařina, ale jako celek mě to třeba nebaví tak moc jako Fallout New Vegas, který je přitom po technické stránce asi to nejhorší, co jsem hrál (možná s výjimkou Trespassera)
        • FNV je asi jediná hra, kterou jsem nevydržel hrát kvůli jejímu vizuálu a to mi nevadí věci typu Neo Scavenger.
          • walltar
            Tady musím souhlasit... ale mám to tak se všema novodobejma falloutama. Prostě mě ty hry neudrží. I když původní fallouty jsem miloval. A to jak ty hry vypadají je jeden z důvodů.

            Celkem ale podobný problém jsem měl i s tím Skyrimem, než začali vycházet grafické mody... ta hra byla do té doby šíleně hnědá.
    • Mart9
      Jestli je to reakce mimo jiné na mě, tak já jsem v životě žádné jiné ukecané open world RPG kromě Skyrimu a Kingdom Come nehrál. Prostě to není můj žánr a Skyrim mě do tohoto žánru nevtáhl. Zároveň mi po pouhých třech hodinách ani nepřísluší úplně KC hodnotit, všimni si, že jsem pod recenzí taky nic nepsal. Ale myslím si, že můžu srovnat, proč jsem přestal hrát Skyrim a proč v KC hodlám rozhodně pokračovat.
      • možná by sis měl zjistit, čim se TES proslavilo. Vždycky to byla svoboda, rozhodně to není nějaká novela.
        • Blue.Shark
          Z mého pohledu se TES série (hlavně Oblivion a Skyrim) proslavilo hlavně díky komunitě, která z těch her dokáže vykřesat diametrálně odlišný zážitek, než jaký by byl v základu. Osobně jsem na těch hrách nikdy neviděl nic extra převratného, ale práce komunity z toho dokázala udělat nevídanou záležitost.
          • Jasně, otázka práce komunity je ale něco zcela odlišného - ti lidé dělají svou práci zdarma a pro radost a o své výtvory se dělí s ostatními. O komunitním výtvoru prostě nenapíšeš 100+, protože to je docela jiná kategorie. Pokud tě na TESkách zaujala práce komunity, řekl bych, že ohledně KCD se máš na co těšit - file system Cryenginu se v KCD zdá být nezměněný, takže je jen otázkou času, kdy se začnou objevovat první modifikace.
            • Blue.Shark
              To je právě ono, samotné TES mi nepřipadají jako nic extra, ale jejich síla je v nástrojích pro vývoj. V modování samotném se moc nevyznám, ale pokud bude KCD v tomhle ohledu stejně přístupné, je to jen dobře a máme se skutečně na co těšit.
        • Já bych popravdě chtěl někdy zjistit, čím se série TES OPRAVDU proslavila. Přiznám se, že s vypnutým mozkem mě třeba Oblivion i chvíli bavil, ale jakmile jsem nabyl vědomí, zjistil jsem si, jak hnusná a tupá hra to je. Tuto skutečnost dnes stokrát podtrhuje existence KCD, se kterým lze přímo srovnávat. KCD je sice podstatně novější hra, ale tvůrci TES měli snad deset let na to, aby vymysleli něco pořádného a k tomu, aby vytvořili i něco koukatelného, mohli též použít Cryengine, který minimálně v době Oblivionu a Skyrimu dávno existoval. Dodnes si vzpomínám na ony řeči o "Radiant AI" a tak nějak se nemohu přestat smát.
          • v čem je hnusná a tupá? Skyrim neni žádná technilogická pecka, ale Oblivion ve své době byl top, dokonce bych řekl, že to byla hra, která grafiku zase někam posunula.
            • tvoje argumentace jsou naprosto tristní, argumentovat cizím článkem a k tomu jen znovu napsat, že je hnusná a tupá, značí že jsi troll obecný. Navíc úplně zcestně říkat, že Mafie má několikanásobně lepší grafiku než Oblivion, tvl to už značí s nějakou nemocí. 100+ je subjektivní, jen 5+ bych napsal ke hlavní postavě Jindřicha.
            • Další mléčňák, který ještě nedozrál do věku, kdy pochopí, že lidé mohou mít i jiné názory. To je jedno, do toho dorosteš. Dal jsem si tu práci a původní 100+ porovnal s dnešním KCD a našel jsem pouze 19 bodů, které se subjektivně shodují. Řekl bych, že za tím musí být ze strany Warhorse pořádný kus práce.
            • ucho
              chtěl bych se k Oblivionu vrátit. hrál jsem to tehdy jen pár hodin, kdy jsem se pak nebyl schopen dostat z nějakého questu. hra vždy spadla při lezení ven a savy jsem měl převážně zevnitř questu. jeden starší save byl opravdu starej... tak skončilo mé hraní slavného Oblivionu. ale jo, třeba se k němu letos dostanu :)
              verze byla už samo notně opatchovaná. chyba možná byla, že jsem to rozjel s mody, s tím nějakým doporučovaným na skillování.
            • aha, ty jsi jen Vavrovic trollí ovce. Odkazovat na jeho 100 je výsměch, protože tohle vypíšeš i o KC.
            • Hnusná je v každém pixelu, který vykreslí na monitor a tupá je téměř ve všem, co v ní je, viz Vávrovo 100+. Oblivion grafiku opravdu posunul, ovšem dozadu. O několik let starší Half Life 2 a Mafia vypadaly nesrovnatelně lépe - měly svůj jasný vizuální styl, zatímco Oblivion jsou jen ošklivé omalovánky. O geometrii všeho kolem je lépe nehovořit.
  • Mart9
    Po třech odehraných hodinách považuji za největší rozdíl mezi Kingdom Come a Skyrimem opravdovost příběhu a prostředí. Zatímco Skyrim jsem po třech hodinách přestal hrát, když jsem si neuměl představit, že bych tam měl strávit ještě desítky hodin, Kingdom Come mě pohltilo a těším se na další hodiny v něm.
    • bohuzel ta opravdovost u KCD dost casem klesa az k naivite, nevim jestli se to pak zase zlepsi ale spis o tom pochybuju, protoze je videt, ze ze zacatku asi meli dost casu si s tim vyhrat, ale postupne to dost upada.
  • A jak se ta jeho fobie přesně projevuje, to by mě zajímalo.
    • Maže a banuje i pozitivní zmínky o gayích, například když napíšeš u DA: Inquisition, že je dobře že Bioware šíří osvětu a ukazuje světu že gayové jsou normální lidé a že na tom neni nic špatného. Tam to navíc bylo i k tématu. Dále mu vadí faktické zmínky neutrálního vyznění, třeba že hrdinka Life is Strange je le*ba. Z toho usuzuji, že s lidmi s touto orientací má nějaký osobní problém
      • v DA:I Bioware propaguje i zoofilii, kde si hlavní hrdina nechá nandavat zezadu od bejka.
  • to nejlepší z Games, hnusný, 10 let starý design webu zesraný vyskakovacíma reklamama, clickbait články homofobní cenzor
    • Doporučuji přejít k amaterum.Tam budeš jako v ráji.
    • Tak proc sam sebe trapis ? Bez jinam, cus :)
      • CRYPT
        Ja tady chodim jen z toho duvodu, ze tady prispevky uzivatelu nejsou slunickarsky a kde pokud cenzor nema zase sve naladove chvilky se clovek v ramci moznosti muze svobodne vyjadrit, oproti konkurencnim webum. Navic Dvojka Pavel a Honza aka Retro aka Takovy Dark Souls mezi hrami a Vse je podle pravdy = super dvojka na kterou se dokazi divat.

        Co se tyce aktualizaci, desingu webu, reklam (ktere stejne blokuji, ale i tak) a moznosti prispivat jako anonym (opravdu nechapu....) tak je toto jeden z nejhorsim webu co jsem kdy videl

        jo a P.S. Jeste tady prispiva par jedincu, kteri trolluji ostatni a maji svuj vlastni nazor, ktery ne vzdy koresponduje s mym, ale je to funny. Takze tak
        • Worhammer
          TADY? Tady je většina sluníčkovská a ten, kdo ne, tak mu bude smazán komentář, jak se to mnohokrát stalo i mně.

          Design webu mi nevadí, reklamy se dají vypnout a i když ne, tak třeba ta Evropa 2 reklama byla tak legendární, že to tu všichni kdysi v komentářích řešili, já jsem se tak smál nad tím, že tolik lidí nemá nic jiného na práci než řešit jednu reklamu.
        • Máš poněkud nízké preference, chodíš na web, kde celá redakce je sluníčková včetně tvévo oblíbence Pavla. Takže tady chodíš kvůli pár trollů, co si sotva umí utřít sama zadek bez maminky, kteří tady propagují Zemana a Vávru. No, kdo chce kam...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit