Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je mi 40 a se svými vrstevníky se ohledně hraní na PC shodneme na jedné věci. Není co hrát. Když se třeba na steamu, ale vlastně i kdekoliv jinde, podíváte na top hry vybraného žánru, tak drtivá většina je víc než pět let stará a zbytek je v retro designu aby vypadal jako stará hra. 

    Teď to bude znít že jsem starý, ale zkrátka hry už nejsou co bývaly.

    • Derp_1337

      To je jenom výmluva.

      Když se chce, tak se vždycky najde nějaká vyjímečně dobrá hra.

      Akurát to člověk nesmí řešit trapným stylem: kouknu se na seznam 10 nejhranějších her mezi teenagery. To pak samozřejmě vyskočí spousta přepálených her.

      • Ne že by nebylo hratelného vůbec nic, ale jsou to jen asi 3-4 nový hry za rok.

        A jak jsem psal, není to jen můj názor, ale i názor mých vrstevníků v okolí.

        Hraju hry 30 let a ve způsobu hledání problém fakt nebude 😄

    • Veskoslav

      A nebo neumíte ani vyhledávat na Steamu....Takže to není o stáří.

      • kdyby to bylo tím, tak bych se sem ani neodvažoval napsat😀

  • kaermorhen

    Hral jsem hry se svymi detmi. Ted hraji hry se svymi vnuky. A porad je to zabava.

  • bodmrazu

    U me nejvic funguje SteamDeck deti si hrajou a ja na ne dohlizim a u toho neco hraju, hlavne hry od Sony na story obtiznosti. Tech 6 hodin tydne taky tak nejak plati. Valve fakt nasel diru na trhu ;-) 

  • Kverulant

    Proto nemám zájem stát se rodičem. Baví mě hraní a spoustu dalších věcí, o které prostě chlap rodičovstvím přijde. Hry jsou pořád zábava, občas se příliš opakuje nejúspěšnější vzorec, ale vždy mě ze stereotypu vyléčila nějaká indie hra typu Pony Island. Ono i při práci je problém hrát giganty typu Baldurs Gate 3, natož s dětmi.

    • Nemusi, pokud je doma podpora a nenadava ani druha polovicka, pak klidne muzou matka / otec hrat s ditetem hru a je to spolecensky :)


      • Kverulant

        Polovička si občas stěžuje na hraní i bez dětí, tím pádem dobře vím, jak bych si ještě pohoršil. 😎

  • Na hraní na pc mám možná tak hodinu týdně, něco málo navrch na hanheldu. Projít 20 hodinovou hru na pc (v obýváku)  mi zabere pomalu půl roku. Holt vývoj.

    • Nebo stagnace😅

  • TheSuffering

    Já 40+ mám od začátku května v Horizon Forbidden West odehráno téměř 76 hodin, tolik k mému volnému času. Vlastně stejně jako zamlada, stále bez závazků a v podstatě spokojený :D :D

    • gratulujem, cca podobne :D (len HZD  a FW nie su hry pre mna, skusil ZD a po par hodinach nechal tak)

  • Dobrý článek. 


    Nemám děti ani mi ještě není 40 nicméně na hraní mám taky tak 4-6 hodin týdně. Což je pro milovníka cRPG docela problém protože to jsou tituly na 100+ hodin. 

    Zjistil jsem že mi nejvíce pomáhají cheaty a módy. Tahové souboje v BG3 jsou příšerně zdlouhavé ale s namodovanymi levely do BG3 mi to krásné umožní je jen proficet a užívat si příběh. 

    Podobné třeba s Jedi: Survivorem. Baví mne customizace světelného meče a hlavního hrdiny. Ale absolutně mne nebaví a nemám čas na to procházet každou skulinku abych našel vousy v nějaké truhle. Prestavala mne ta hra bavit. Pak jsem ale zkusil stáhnout 100% dohraný save a s new game + jsem to nemusel řešit. Rázem z toho byla úplně jiná hra která mi dovolila si užít příběh i imerzi na maximum. 

  • Už nevím v jaké diskuzi a s kým jsem se bavil o RE2 ... že ať pak napíšu dojmy ...tak včera jsem to začal hrát a to si dělají p*del, že ti zombíci neumřou? Nehledě na to, že se furt motám na policejní stanici jak ocas... ježiš, já byl tak natěšený po té 4ce, že tohle bude taky fajn a zatím mě ta hra jen štve, tohle motání v kruhu a hledání kravin, abych mohl dál mě fakt nebaví a když ještě do toho nepřátele jen srazím na zem a za půl minuty jsou tam zase.... tohle asi nedám, dnes večer ještě jeden pokus a nejspíš uninstall..

    • pred tym nez pojdes do podzemia, skus doriesit veci na stanici, som to mal tiez podobne, pred ..2+ rokmi? ale nedal to, zatim to ziva na HDD disku ale asi to nedohram nikdy...

  • Je to peklo :-). Dříve jsem měl čas na hry, na koníčky, kamarády....teď z práce, chvilku pohrát s dětma, uložit a přesně...cca 21h...mrtvo....

    Snažím se teď dát tu a tam Helldivers 2.

    A když je vymleto, tak Killing Floor 2 :-).

    Rozehranýho toho mám spoustu....třeba i BG3 nebo TLOU2, Ghost of Tsushima.....Něco z toho je i zralý na restart. Ale ani na ten není čas :-).

    Ale zase jsme třeba dali s dětma o víkendu Mario Kart a Mario Party Superstars. To byla paráda :-).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit