Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • recenze je samá negace. stealth do tomb raidera samozřejmě nepatří a nikdy tam ani nebyl. tohle není hitman! recenzi měl psát někdo, kdo není proti tomb raiderovi zaujatý...
    • firebug
      OK, něco na tom co píšeš bude. ALE pro mě je Tomb Rider o pastech, překonávání překážek a logických hádánkách a je tomu tak i v nové reinkarnaci? Tvůrci nedělají remake, ale snaží se odkaz TR oživit a ten stealth tam podle recenze (snad jsme četli to samé) je, jenom je udělaný prasácky a právě k tomu se recenzent vyjadřuje.
  • Pořád mi tenhle nový Tomb Raider přijde o parník lepší než nový Hitman!
    Ke všemu po dohrání můžete dál hledat nesesbírané předměty...
    U mě za 88%
  • smajdal
    asi bych bral těch 7, kdybyste hodnotili na stupnici 1-10, jelikož však nehodnotíte, tak to neberu...za mě 9,1/10, velice doporučuji
  • Kazdopadne pri hrani jsem moc nemel pocit ze hraju Tomb Raider...pasti,puzzle se me nak ve hre ztratily hehe.
  • KaloSaper
    Jenom takový dotaz na redakci týkající se fanouškovství autorů nějaké série - Kdo bude psát recenzi na Bioshock? Protože pokud vím, v tomto ohledu si u vás asi člověk nevybere.
    • sleepless
      Kdo bude psát recenzi na BioShock? To se teprve uvidí, až jak to zhodnotím. A't už to ale bude fanoušek nebo ne, tak při recenzování to postaví stranou, nebo se mnou bude mít problém. Jak píše Lukáš, fanouškovství není ani kvalifikace, ani nesmí a nebude faktorem při posuzování aspektů hry. Že s hodnocením stejně nebude nějaká část čtenářů souhlasit, to je přirozené a už z principu na to nesmíme a nebudeme brát ohled (ať to zní jakkoli arogantně, je to základní princip toho, že hodnocení je naše a je nezávislé jak na čtenářích, tak na jakýchkoli jiných faktorech včetně distributorů a vydavatelů).
      • Skyrim?
    • janchor
      Nemíchal bych fanouškovství a oblibu nějaký hry / preferenci herní filozofie. Není nám tu patnáct, abychom ke kritice přistupovali z pozice fandovství. Že se celkem shodneme na kvalitách prvního Bioshocku z nás nedělá "fanoušky série" (už třeba proto, že takovýmu Pavlovi se dvojka nelíbila).
      • Mě by zase zajímalo proč mažete přízpěvky, které nejsou vulgární ani jakkoliv pohoršující?
        • smejki
          Protože tohle nejsou jediná kritéria.
        • sleepless
          Trolling mažeme, když objevíme. Sorry. A smazán nebyl, jenom skryt. Jinak bys tu teď nepsal ze stejné IP.
  • všetci ste vylízaní ,, autori vám dali super hru s pribehom v štíle filmu a napätím a stale pindate. Prečo od hry chcete COD , alebo nejaku kravinu RPG .Stará Lara bola dobrá ,ale bolo na čase sa posunúť ďalej a na tejto hre sa im fakt to podarilo.
    • Spíše než posun dále tu vidím návrat k interaktivním filmům, což bylo považováno za slepou větev vývoje her. Očividně nebyla.
  • I´m not going home.
    ked budu robyt dvojku dufam ze to nenazvu tomb raider 2
    Inac super hra 8.5/10 idem este zbierat pycovinky kym ma to neomrzi
  • KaloSaper
    Fakt nechápu, proč Games používá jenom hodnocení 6-10/10. To už fakt nemá cenu číst. Asi si zase počkám na AngryJoeShow, protože ten aspoň používá celou škálu od 1 do 10. Ne jako Games, kde i taková blbost jako Aliens CM, dostane 6. Jenom aby se zase náhodou někdo nenaštval a nepřestal klikat= žádné love z obrazení reklamy. Stejně má spousta lidí Adblock + Adblock+.
    • Průměrné hodnocení na TG je 5/10. JInde je to 7 či 8/10. Takže 7/10 je solidně nadprůměrná hra s nějakými nedotaženostmi.
    • Ronox
      Další závislák na hodnocení :D Pro mě rozhoduje text. To číslo tam je jen, protože prostě musí být a proto taky často se hodnocení diskutuje s šéfredaktorem. Tuším, že v jednom z FC se o tom kluci bavili, jak to číslo pak musí recenzent "obhájit". Z textu si uděláš číslo v hlavě a pak to max. můžeš porovnat se svým vlastním pocitem. Pro mě je Tomb Raider podle toho, co jsem viděl dobrá hra ve filmovosti a vyprávění. Špatná hra ve vývoji postavy, kdy v cutscéně říká Lara, že musela zabít "few" zlounů, ale v reálu to bylo asi 7 headshotů kombinací luku a pistolky. Hra má hezké některé efekty, Laru si člověk zamiluje ikdyž si říkám, že by jí mohli chudinku oblíknout. Ten kabát tomu mrtvýmu už nepomůže, tak v čem je problém? Hra má hezký tempo a super dabing. Sic je to klišovitý, ale funguje to. Špica a must-have titul to není, ale je to nadprůměr tudíž ta 7ka tady sedí. K A:CM bych klidně i uvažoval nad 7kou, protože i přes bugy, O'Neila a kravinky ve scénáři mě a další 2 v coopu bavila. Super lokace, zvuky a tempo tý hry. Dali jsme jí na jeden zátah přes sobotní den a fakt jsme si ji užili.
    • Těší mě že nejsem jediný široko daleko kdo kouká na AngryJoeShow
    • Robotron3
      Samotnej člověk to má lehčí, využívat celou škálu hodnocení. Může srovnávat s hrami, které sám hrál a hodnotil. Kdežto na webu, kde hry recenzuje několik lidí, kteří vzájemně nehráli ty, co hodnotí ostatní... automaticky se průměr srovná do zlatýho řezu, a míň jak 5 se skoro nepoužívá. To je uplně všude.
      • Tak to je trošku z cesty, ne? Na co teda použávat stupnici 1-10? Já bych čísla zrušil uplně, stačí mi slovní hodnocení. Recenze je subjektivní slohový útvar, takže její shrnutí do jednoho čísla je nicneříkající, zavádějící a vlastně i scestné *3*
        • smejki
          Hurr durr, jak to, že většina zemětřesení spadá do rozmezí 2-4 stupně Richtera?<>
          • Někteří lidi maj prostě pocit že se těch 1/10 a 2/10 vůbec nevyužívá a tudiž je jich škoda, že se prostě někde flákají. Kdyby začali recenzenti marnit čas s hrami vydávané 1c company tak většinou nad 5/10 v hodnocení nepůjdou.
        • Robotron3
          To neni, protože to se ti stane uplně u každý stupnice. Kdybys měl jen 5 hvězdiček třeba, tak taky skoro žádná hra nedostane žádnou, nebo jednu. Na herní weby se stejně dostane jakoby to lepší co za recenze aspoň stojí a to co by bylo za 1/10, 2/10, to se bere tak, že se to ani recenzovat nemusí.
          • Ano, tak k čemu nějaká škála, když jí nevyužiješ?
            • smejki
              ale využiješ. Jen to prostě tvůrci některých z těch potenciálně zajímavých titulů musí totálně zesrat. A to, povězme si upřímně, je stav vzácný. Škála NENÍ od toho, aby se využívala celá, nebo aby se využívala rovnoměrně. Škála JE od toho, aby definovala všechny myslitelné stavy. To, že jsou některé stavy vzácné, není problém škály. Je to jen a pouze problém pozorovatele/uživatele, který zcela míjí povahu a smysl nástroje.
            • Možno, ale mě nic neřekne rozdíl mezi 75 a 85%
            • Robotron3
              Metacritics a podobný služby a samozřejmě pro čtenáře, které to hodnocení zajímá v první řadě. A těch je jistě nejvíc.
    • janchor
      Aliens dostali kolik dostali, protože je mám za průměrnou střílečku, kterou nad ten průměr táhnou kulisy. Píšu to v tý recenzi, kdyby něco.

      S nařčeníma podobnýho typu jdi s prominutím do hajzlu, díky.
      • A Medal of Honor dostal průměrnou známku i když je v recenzi řečeno, že je hra podprůměrná...

        Máte to tu velice krásně zařízené...
      • KaloSaper
        Dobře, s těma reklamama sem to možná přehnal. Ale stejně nemůžu pochopit, proč CoD hry za poslední roky dostávají 7-8/10, když to jsou prostě průměrný střílečky. Tak tomu dám 5 nebo 6, když tam najdu nějaký prvek co to vytáhne nahoru. Jako např. to prostředí u Alienů.
        • a hral si vobec nejaky cod v poslednej dobe? ja som presial kazdy jeden a musim uznat ze na to ze to vychadza kazdy rok ma to stale dokaze vtiahnut myslim SP a ked k tomu pripocitas aj zabavny multak ktory naozaj dobry ne jak tie trpne MPcka co tlacia do hier typu Assassin creed, logicky vyde znamka 8.
        • janchor
          Já to přiznám se taky moc nechápu. Ale bylo mi vysvětleno, že to nahoru většinou táhne mulťák.
          • To říkám celou dobu. Recenze je subjektivní útvar, kteréhož závěr se nedá číslovat.
        • Robotron3
          To je podle mě syndrom dávat hry na recenze redaktorům, u kterých se ví, že by se jim to mohlo líbit, nebo jsou dokonce fanoušky série. Takže timhle způsobem se hodnocení vždy dostane do horní části spektra, než kdyby se to dělalo naopak :)
          • sleepless
            Plácáš, plácáš - vůbec nejde o to, co by se komu mohlo líbit, ale kdo má dostatečné zkušenosti (čili ne oblibu, ne fanouškovství) a přehled v daném žánru, potažmo zkušenosti s danou sérií bez ohledu na to, jaká byla obliba či neobliba daných dílů. Pokud to vztáhnu na CoD, tak dávat to někomu, kdo nehraje dostatečně multiplayer, by byla chyba, stejně jako soudit tu sérii a hry bez ohledu právě na ten multiplayer (což zde většina lidí zcestně dělá, včetně Lukáše, když už mám střílet do vlastních řad.)
            • To ale neznamena, ze tu recenzi dostava proto, ze ma serii v oblíbe. Recenzent se musi minimalne orientovat v zanru a je vhodne, aby byl schopen i srovnani s predchozimi dily. To jestli bude objektivni, fanboy nebo hater je uz osobnostni rys recenzenta. Hatery a fanboye je potreba "vyhodit", nikoliv jim davat na recenzi neco, co neznaji, nebo dokonce co je nebavi a k cemu nemaji pozitávni vztah.
            • Robotron3
              Placáš ty, protože to už z toho evidentně vyplývá. Jakmile má někdo se sérií zkušenosti, má je asi proto, že tu sérii má v oblibě. Což ale nemusí vyústit jen v to, že je ke hře zaujatě pozitivní, ale i zaujatě negativní. Tady to bylo v některých recenzích uplně evidentní. U Lukáše se Skyrimem, nebo u Aleše s posledním Assassins Creed. A to nemyslím hodnocení, ale obsah recenze. I když jsem to samozřejmě v předešlém příspěvku myslel obecně na všechny weby.
          • KaloSaper
            A to je právě ta největší chujovina. Recenze je sice subjektivní, ale nemá ji dělat někdo, kdo je fanoušek dané hry/ série. Aby to mohl někdo brát vážně jako návod k tomu jestli koupit/ nekoupit, tak by to nemělo být ovlivněno autorem.

            Jako neříkám, že si rád nepřečtu např. recenzi na TES hru od páně Grygara, ale mělo by to i obsahovat minimálně nějaký box, kde by byla druhá strana mince od někoho, kdo není takový fanoušek TES her. Když už teda není čas/ peníze na celou druhou recenzi.
            • Robotron3
              No a tohle je právě strašně těžký. Si sebe představ jako šéfredaktora. Máš volný dva lidi na recenzi nový The Elder Scrolls. Jeden redaktor je fanoušek, co to hrál od Areny a druhý o tom neví skoro nic. Komu tu recenzi dáš? *3*

              Zrovna s tim Skyrimem tu přece ta druhá strana mince byla.
    • Souhlas, průměrná hra, která sice neurazí, ale na druhou stranu ani nenadchne, je za 5 bodů.
    • Jasně a co spousta hodnocení z poslední doby typu 3/10 či 4/10.
    • KaloSaper
      Klidně mě umínusujte do zapomnění, ale podle mě se bohužel celá redakce řídí tímto pravidlem Klubu rváčů - Fight Club 29: Když nevíš, tak 7 nebo 8.
  • Btw proč všude dávají body za sebraní něčeho?
    Tohle je jak pro tupce. Všude se válí deníky sochy atd. To samé bylo ve Far Cry 3. Přitom to bylo tak časté a na tak nelogických místech,že to bylo opravdu jen pro to Score a XP. Opravdu nikdo kdo na tom makaá se nezamyslí a nenavrhne aby se to udělalo jinak?
    Jestli někoho baví opakovaně brát deníky které někdo náhodou postupně ztrácel anebo necházek okaté bedky s maskou která tam čeká na otevření. Tohle bylo zoufalé jak jsem psal i ve FC 3. Pak jsem to opravdu dělal jsem pro Score a stejně to nebylo důležité.
    - Kdyby tam byly za celou hru 3 masky a 10 deníků logicky schovaný to bych bral.Měl bych radost z nalezení ale tohle to je srašný.
    • Protoze radu lidi bavi sberatelstvi. Stejne tak se muzes ptat, proc je v kazde akcni hre soubojovy system.
    • Lidi dneska nechtej nic hledat nebo se nejak snazit , chteji filmovy zazitek ktery se hraje tak nejak sam za pomoci buseni dvou klaves pri quick time eventu. Logika a inteligence stranou , pri hrani je treba vypnout mozek a nechat se unaset temahle srackoidnima hrama ktere dnes tvori 85% produkce. Pripadne si zadiskutovat pres do hry pripojenou socialni sit jaka to je maga AAA cool zabavicka..
      Delaj z nas tupce , a plno lidi jim to zere.
    • Vrook
      Tak co se týče deníků, tak mě baví poslechnout si střípky toho příběhu, který to zatim docela pěkně dokreslujou. Jinak lootovat bedny v kterejch jsou jen XP mě taky moc nebere, v tom souhlasim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit