Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kickasl
    stejne jako u filmu nebo muziky tak ani u her nejde dosahnout uplne objektivnosti, samozdrejme recenze by se mela snazit byt aspon trochu objektivni, ale proste kazdemu se libi neco jineho a kazdemu ta hra muze pripadat jinak kvalitni, cili (podle me) by recenzent nemel dat podprumerne hre hodnoceni 10, ale hadat se jestli dat 7/8 je blbost, a jestli hru koupis by ses mel rozhodnout podle textu recenze, screenshotu a pripadne videi ze hry, ktere ti reknou vic nez 1 cislo
  • Zdravím . Prosím poradte mi .... , nainstaloval jsem si Tom raidra 2013, hraji to na gamepadu ale problem mám v tom že mi nejde kamera . Vše ostatní mi jde , jen ta kamera mě zlobí nemužu se kolem sebe podívat , jde to jen dopředu . Hleda jsem už uplně všude a nemužu najit nic co by mi pomohlo :( . Mohl by mi někdo poradit?? Díky
  • Z nostalgie jsem si pořídil tenhle díl a jsem trochu rozčarovanej.
    Pamatuju, když jsme na základce hrávali TR 1,2,3,4 a ta hra mi v paměti utkvěla jako výtečná pařba se spoustou různejch logickejch hádanek, pastí a soubojů, který nebyly tak častý, ale o to člověka víc bavili. Hledání klíčů a relikvií stálo dost námahy a dobře načasovanýho posunu vpřed. No a to byly vzpomínky datovaný tak do roku 2002 ( + v roce 2012 jsem si znova projel Tomb Raider II a hra mě i přes už otřesnou grafiku bavila právě, proto, co jsem napsal o několik řádků výše)

    Těd jsem zhruba v 80% novýho "Tomb Raidera" a mám pocit, že hraju Assasin Creed smíchanej s Far Cry 3, s četností a frenetičností soubojů alla Call of Duty.
    Hru zabíjí neustálé cut-scény, které jsou takřka na každém kroku. Jedinečnost sbírání klíčů a relikvií z původního Tomb Raidera se v tomto případě transformovalo v po chvíli nudnou kombinaci mačkání "Q", které odkryje veškeré předměty v okolí ( kterých je nesmyslně moc ), následované "mapou" a uzamčením GPS lokátorem, který vás bezpečně navedl až na místo.
    Doufal jsem, že po neustálém střílení desítek nepřátel najdu trochu klidu alespoň při řešení logickejch hádanek v hrobkách, ale ty většinou nejsou moc rozlehlé a člověk brzo dosáhne na truhlu, která je cílem.

    Nový Tomb Raider je v podstatě z části interaktivní film, který nemáte možnost svým herním umem jakkoli ovlivnit, vše je předscriptované a to pak hráče štve. Wooow efekt scriptů se totiž brzo omrzí. Líbila se mi grafika, scenérie na útesech a Lara........ale to je v podstatě všechno. V paměti mi toho na tuhle hru jinak vic moc nezbude.

    6/10
  • dik za radu z tim emulatorem x360 na ostatnich hrach mi to funguje jen u TB nemohu najid kam se to na pc naistalovala a hledal jsem to dlouho:D i jsem si hru peiinstaloval ale stale nic *10* *10*
    ale jinak TB zatim po dlouhe dobe hra kterou hraji uz jsem preci jen starsi clovek(33)a moc her uz me nrchytne koupim vyzkousim a zas je zalozim je snad serie heroes of might and magic me bavi.
    TB zatim super jsem asi v pulce a hodne me zajima jak se z toho lara dostane a taky patrim mezi ty lidi ktere nebavi moc cist ty veci ve hre ale jako jsou treba deniky a tak ale u TB je to jine taky vse ctu, a jak tady nekdo psal chvilemi mi opravdu pripada ze hraju film opravdu povedena hra jine tb jsem nikdy moc nehral jen snad jeden a vim ze jsem skoncil u takoveho dinosaura ktery na me vybehnul a vzdy sezral:D a tam jsem skoncil *4* *4*
  • urcite ne vic nez ty , nechces jit rac perlit za kamosama bocolakama? snad nemusis hned urazet , jde to popsat i normalne... A ruku na srdce ,myslis ze by mel tr uspech kdyby byl stejnej treba jako last ravelations?nemel ! A taky musis brat ohled na to , ze kazdemu se nemuzou libit stejne hry... Nerikam ze me tenhle tomb raider bavi vic nez tr3 nebo lr,ale myslim ze tohle je oproti underworld krok spravnym smerem...
  • Tak jsem to dohral, po zhruba 20 hodinach jen mirne prerusovanych spanekem.... ani do prace jsem se jeden den nedostal.

    Dle meho nazoru je jejim nejvetsim plusem hratelnost, obstojny pribeh a hlavni hrdinka, naopak minusem quick time momenty, ktere me opravdu neskutecne stvaly. Grafika je pekna, ne sice Crysis 3 ale na druhou stranu se to pekne hybalo i na mem lehce postarsim stroji. Hudba nevim, nezajimava. MP me obecne nezajima tudiz jsem to nezkousel. A na zaver to nejdulezitejsi: hratelnost, ktere ma tato hra premiru. Vyhovovalo mi, ze skakaci sceny jsou jednodussi, boje zabavne, lokace velke tak akorat, hlavni zaporak dostatecne sympatickej a nesmyslu k nalezeni ne moc a ne malo, a kazdej byl sam o sobe zajimavej a ne jen polozka ve statistikach. A RPG prvky a vylepsovani zbrani byly tresnickou na dortu. A delka byla tak akorat aby si hra udrzela pozornost a neprestala bavit.

    Vzhledem k tomu, ze jsem predchozi TR jen vyzkousel a za chvili smazal s tim ze me nebavej tak nemuzu objektivne hodnotit, ale z her, kde je skakani a obecne vertikalni pohyb dulezitym prvkem me novy TR bavil nejvic. Asi za to take muze kamera, ktera nastesti byla pripichnuta tak metr dva za PC a nikoli nekam do rohu, coz u me zabilo treba Prince of Persia. A absence slozitejsich hadanek? Hry hraju kvuli pribehu a tomu abych se pobavil a ne abych byl vecne frustrovany z toho, ze logicke reseni nefunguje a slozite patral (googlil) po tom, co vlastne tvurci po hracich chteli.

    Jedine, k cemu bych tuto hru prirovnal je serie Darksiders (nebudu mluvit o AC, tato herni serie me bytostne nebavila (repetitivnost, nemam rad stealth atd.).

    Osobne hru hodnotim 8/10 (bez qt momentu by to bylo tak o pul az jeden bod vic) a je to pro me kandidat na hru roku (kazdopadne zatim to je pro me hra jara 2013).
  • Bohužel musím nesouhlasit s verdiktem v recenzi. 7 z 10 pro takovou hru ? Ještě méně než dostalo hloupé Call of Duty ? ... Tohle je možná jen můj názor, ale nepamatuji si, že by mě nějaká hra tento rok chytla tak jako nový TB. Zhltnul jsem jí za dvě dopoledne a užil jsem si to neskutečně. Úchvatné lokace, solidní příběh (není to žádná originalita, ale určitě neurazí) a perfektní hratelnost... Ani nemluvím o tom, že je to skoro první hra, u které mě bavilo hledání nepovinných předmětů. Jakmile jsem někde spatřil deník, skočil jsem po něm abych se dozvěděl více o dění na ostrově. U mě má tato hra 9/10.
  • vidis to reteo aky si retardovany?
    keby nieco tak ja som myslel TR ktory vyrabal Coredesign(prvych5 ak sa nemylim) ak ti to nieco hovori,som skalny fanusik hlavne TR1,2,3
    Tento novy "tomb raider" je totalna hlupost pre male deticky co su vyzite z grafiky,autoheal,challengov,XP.A ked k tomu priratam trapny ale mega trapny "instinkt" tak sa idem usulat k smiechu *1* *1* *1* *1* *1*
    Vraj TOMB RAIDER :DDDDDDDDDD
    Ta hra sa radsej mala volat "Lady WannaBe Survivor"
  • Tak dohráno a když to porovnám s Legend který jsem hrál naposled, tak určitě pokrok k lepšímu. Možná že tam na můj vkus bylo až moc akce a místo toho mohli víc vykreslit jednotlivé charaktery, ale mě se to líbilo. Občas jsem s toho měl až takovej pocit, jako bych hrál film *4*
    Dokonce mě i bavilo hledat předměty abych si zkompletoval sbírku a to já na tyhle kraviny nikdy nebyl. Dál mě příjemně překvapilo, že na 2 roky starém HW to jede s vypnutým TressFX na plné detaily a vypadá to parádně. Obzvlášť model a animace Lary stojí za to a Lara vypadá opravdu jak živá. Za mě palec nahoru.
  • Splnilo, dokonce předčilo očekávání. Hrál jsem Uncharted 2 a 3 a Lara me bavi ještě víc, nevidím důvod, proč by to mělo být stejné jak předchozí díly a jestli to někdo čekal, je to jeho problém. Trailerů bylo dost takže nikdo nemůže říct, ze neví do čeho jde. Grafika nádherná , strhující souboje kombinované s klidnými částmi, kdy se člověk jen rozhlíží a kochá se, nejaké kobky a hádanky tam taky jsou a to stačí. Lara je sympatičtějši než Nathan-lip se na ni kouká :)...pro mě prozatím jednoznačně HRA ROKU
  • To máš recht, ale nemyslím si, že dneska by klasickej TR uspěl. Čím jsem starší, tím víc hledám takovéhle hry. A pozoruju to na svém okolí taktéž. Už nepotřebuju otevřené 80hodin dlouhé hry s nespočtem možností. ubírá to na atraktivitě. Je to jako v realu. hODNĚ MOŽNOSTÍ začne hráče časem nudit, pře si neumí vybrat. Je jiná doba a mě tahle hra třeba nadchla. Nehrál jsem všechny díly TR, klasika 1- 2 a pak až Legends a teď tato.
    Pro mě osobně je tohle nej zpracování Lary. Jde o čistě osobní preference, ale já byl safra rád za to, že to není sebejistá namachrovaná holka, ale že se orpavdu podíváme na její samotný začátek.
    Proto mě ta hra chytla a budu ji směle řadit k mému ToP. Každýmu vyhovuje něco jiného, ale já si víc a víc užívám hry, kde se cítím jako v seriálu, filmu. A to pro mě TR je.Hodně dlouho jsem se takto nevžil. Atmoféra, zpracování atd. je tady parádní. Díky tomu jsem začal uvažovat o konzoli a Uncharted.
  • Ja to udelal jednoduse ...vzhledem k tomu ze me Assassins Creed 3 totalne vytocil a 3/4hry jsem ho regulerne vzdal kvuli zmene konceptu - soupl jsem ho do bazaru a odnesl si novou Laru. Jelikoz nejsem zadnej ''die hard fan'' Tomb Raidera ...tak jsem nic necekal... a vzhledem k tomu ze mam rodinu a hraju spis ve volnu, ktery zbude me popcornovka s Larou proste bavi.. je to jednoduche a efektni pro me idealka po pracovnim dni a kdyz syn zalehne idelni odreagovani. Lozeni by mohlo byt vice, QTE no co nadelate :) Prepalena akce kdy clovek vypne mozek, dle me to nema (alespon zatim) hlucha mista. Samozrejme az si budu chtit polahodit na 80hodin rozehraju si po milionte nejaky dil Falloutu ale ted v tomto obdobi me to vyhovuje a prijeme me to pokrati cas pred Bioshockem :)
  • skús stiahnúť a použiť emulátor XBOXového gamepadu. Mne takto fungovalo niekoľko hier
  • ahoj lidi hru jsem koupil protoze jsem videl ze se i na pc da hrat na ovladaci,ale nikdo mi nerekl ze to nejde nakonfigurovat mam logitech dual a kamera mi nefunguje a na zacatku jak lezu z jeskyne a musim mackat doleva a doprava tak to taky nefaka musim si na to brat klavesnici a kdyz chci tocit kamerou tak zas mys to si musim koupit nejaky extra ovladac a ktery? nebo jsem jen tupec ktery to nemuze naladit dik za radu
  • Je to dobra dobrodruzna hra..ale mrzi me skoro totalni absence puzzlu,prozkoumavani kobek nebo chramu.Prijde mi to jak akcne ladeny Indy..kazdopadne grafika x optimalizace je paradni a v tomhle hra exceluje..dal bych 8/10
  • kedze si vsetko upravujes tak ako chces tak evidentne nema zmysel sa s tebou bavit. takze toto je moj posledny kontakt s tebou.
    "Nie je to zla hra, ale od dobrej ma tiez dost daleko. Ak teda ste normlany dospely clovek a nie detsko, alebo ovecky." neznamena ''hraju to len deti alebo ovce''. Ak to nechapes tak ti to teda vysvetlim jak niekomu co absolvoval lobotomicky zakrok: Povedal som tym to, ze ked je niekto z tejto hry nadseny, tak je dieta alebo ovecka, a je teda lahko vyhypovatelny a dostanu ho take veci ako padajuce horiace lietadlo a podbne ch*joviny.

    Sam si cely lol, nikde som nespecifikoval parametre ktore by hra mala splnat aby bola podla mna survival. Na tejto hre je ale jasne vidiet, ze sami tvorcovia nevedeli co to presne ma byt, ze nevedia na ktore publikum chcu apelovat, tak tam ahadzali vsetky veci ktore su dnes v mode a je z toho nekonzistentny zlepenec, co si ale bezny mainstream clovek nevsimne lebo su tam vybuchy a vzdychy a to mu staci.

    Evidentne som ta urazil, kvoli oveckovskej poznamke, tak ti treba. Dovidenia.
  • Jenže lara je teď střílečka z pohledu třetí osoby a ne Tomb Raider. V tom je problém. Je to dobrá hra, ale jméno Tomb Raider k ní moc nesedí. Hrobky tu jsou nepovinné a dost malé.
  • Underworld byl mnohem lepší, bylo tam méně QTE (a neblikala v nich žádná klávesa pro malé dětičky a lidi s IQ pod 50) a o poznání více šplhání. Mnohem více podobné původnímu Tomb Raiderovi. Mnohem lepší než Legend a Anniversary s otravnými QTE.
    Původní Tomb Raider byl o šplhání, řešení puzzle/hledání předmětů a boji s autoaimem.
    Nový Tomb Raider je o soubojích, QTE, trošce šplhání a hledání předmětů s nápovědou na mapě... úplně obrátily priority té hry.
  • MP je k nicemu .. ALE podle meho je hra paradni :D uz v prvnich momentech jsem se dostal do pribehu. Krehka Lara si me tak ziskala ze jsem proparil noc a rano volal do prace ze beru volno. Neni to buhvi jaka hra , nekdy je to zbytecne natahle , kamerka blbne a optimalizace by taky mohla byt lepsi.
    Po dvou dnech dovolene , 4g huleni a vecne napuchlem ptakovi muzu rict ze mi to stalo za to :D A az vydaj DLC nebo dalsi dil urco si dam repete.



    TR hraju od druheho dilu , za technicke zpracovani davam 6/10 a za hru jako takovou 10/10 protoze je to presne to co jsem chtel :D
  • Na tvé připomínky mám jedno krásné slovo AMERIKA :-) Buďto jí toleruješ a nebo nenávidíš. Už jsi se zamyslel nad známkami jiných stříleček a jejich příběhovým smyslem, logikou, herními mechanizmy atd.? Kritizovat lze vždy cokoliv, co se ti prostě nebude líbit. V této hře toho je patrně na tebe dost. Snad si nehrál Uncharted 3, pač z pecky, která dostala 10/10 a je na tom velmi podobně bys asi zešílel XD

    Zamyslel bych se také trochu nad myšlenkou survival příběh a survival hra. Jestli chceš survival hru zahraj si raději Metal Gear Solid 3 a se survival příběhem Lary se netrap :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit