Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jo a proč tadle recenze neni na hajlajtu na mainpage?
    • smejki
      protože na ni musí dojít řada
  • Po neúspěšných návratech do D3 (ale 500 hodin mam:) jsem se na TL2 hodně těšil. První dojmem (s ohledem na to, že jsem na youtube 1 akt viděl) bylo troška zklamání, a byl to pro mě po přechodu z D3 hrozný nezvyk. Ale pak mě hra chytla a gradovalo to třetím aktem, který je grimovsky kouzelný a celkově je mě tohle prostředí blízké. Poslední akt mě připomněl první díl, kdy jsem se znuděně probíjel podzemím a čekal na něco osvěžujícího. A to s postavou, se kterou jsem si myslel, že mě to bude bavit nejméně. Engineer se po čase proměnil v nevěstu Alexandra Volty, vrhajíce se mezi "popcorny" (jak runic nazývá ty malé potvory co po jedné ráně vybuchují), nabít se elektřinou a pak dle uvážení ji použít do útoku nebo k vylepšení svého štítu. A do toho vypouští roboty, z nichž ten utočný je naprosto odzbrojující a získal si přezdívku Chuck Noris. Runic se povedlo TL1 vylepsit, vse je tak nejak zabavnějsi, peti užitečnější, prostředí krásnější. Veteran obtížnost je tak akorát na občasné umírání a tak to má být, a to i s velkou zásobou léčení. Vadí mi občasný chaos v boji, mapy a absence zajímavého příběhu. Hudba je kouzelná (oproti D3)... a muže nás jako čechy potěšit, že úvodní znělka je remix Bedřicha Smetany*5* *3* , perfektní itemizace a zajímavé skilly. A občas se u toho i zasměju:)
    Oproti D3 tu chybí velká komunita a lepší UI (a ukazování epenisu a cenění dropů:). Ale to je v rukou Runic games, ochotě opravovat bugy a komunikovat s hráči. Těším se na módy, zatím na diskuzích padají zajímavé vize, snad některá vydrží (a třeba se dočkáme nějakého módu se zajímavým příběhem).
  • nechapem co sa stazujete na grafiku. Hrali ste niekedy Mass effect alebo Assasins creed? Tam su tak male textury ze ledva obtiahnu tie objekty
    • walltar
      Většina lidí si nestěžuje na grafiku, ale na grafický styl.
  • Ta hra je supr, má pěknou atmosféru i fajn hudbu, hraju za pistolníka, teda spíš brokera, ale nějak jsem podělal pár skillů, takže jedu znova.
    • už existuje respec potion mod....
      • tak už mám inženýra a je to s nim sranda
      • respec je pre lamy, ja som tiež posral build, napriek tomu som to prešiel a ešte si to užil *5*
  • zapnul jsem hral 10 minut a vypnul nějak mě vadili ty omalovanky. Naštěstí jsem tomu dal šanci a teď mě to dost baví v kobkách už to není tak malovaný přehnaně a hratelnost je svižná. Hraju na veteran za dva dny lvl 30 ontížnost je i na veteran teda dost lehká a i když jsem si od začátku nepřidal do vitality ani bod tak jsem chcípl jenom jednou nebo dvakrát. Hraju lukařku - pure focus a teda dost to oneshotuju všechno :-)) tak snad se obtížnost časem zvedne. Používám jenom jeden skill + buff + passivky a čekám na lvl 40 až si budu moc vyvolat toho velkýho zmetka. Jinak líbí se mě, že i s lukařem můžu hrát mága.
    • A hádám, že ten jeden skill je Glaive, že? Se nesmíš divit, když hraješ s takzvaným cookie-cuter buildem.
      • Problém je, že většina lidí bude vždycky hrát s cookie cutterem a u her, kde jde o kompetitivnost (PvP atd..), to platí dvojnásob. Žádný stat systém tohle nevyřeší.
      • jj ten skill co máš od začátku...spíš jsem op protože jedu pure focus a stackuju poison damage takže není problém hitnout za 4k na lvl 30. Mám na itemech cca +50 poison a to mám slabou výbavu docel...třeba jsem našel prsten co dává +35 fire takže časem až bude lepší equip to bude rvát i monitor asi :-D jinak já si buildy vždycky vymýšlím sám a rozhodně nehledám na netu nějaký easy one jenom rád hraju netradičně(mág co bojuje na blízko, nebo rogue co kouzlí) proto jsem zvolil glaive pač dává elemnatl dmg a ono za outlandera těch skillů elemental je dost málo do asi lůvl 21 je jenom jeden takže tak :-p takže spíš než jako cookie bych to označil za glass cannon a to bude mít každá classa.
        • sory za překlepy bystřejší lidé jsi to určo přeloží z té mojí hatmatilky :)
      • Takže se opakuje to samé co v jedničce? Mačkáš jedno tlačítko a vše jde k zemi ještě mimo obrazovku a ty jen lootuješ. *7*
        • To zdaleka ne. Hraju na veterana za Outlandera (glass canon) a stačí přehlídnout jednoho nepřítele, který se na mě chystá naběhnout a jdu k zemi. Pak jsou tam zákeřnosti jako nepřátelé se schopností "reflect missile" což pro nepozorného střelce znamená okamžitou smrt :D No a to radši nemluvím o elite obtížnosti.
          • Tak to by mi udělali radost a na vánoce bych si to snad pořídil, teď to musí stranou kvůli Borderlands 2, Dishonored a Hitmanovi. *1*
        • Nesmis to hrat na lehkou obtiznost
  • No ja mam nahrano v diablu 3 hodne a T2 me teda bavi vic uz hraju new game + a porad me to motivuje narozdil od diabla, tam sem furt dokola farmil a zadnej dobrej predmet mi nevypad nakonec me to prestalo bavit jak to bylo porad dokola a nic z toho, na aukci realnyma penezma platit odmitatm a zlataky bych musel farmit strasne dlouho, prisery sou v d3 malo variabilni , vzdycky jen kombinace nakejch schopnosti jako laser+zdi+ohen na zemi nebo laser+mrazici koule+srani si poisnu. Ten paragon system strasne pomalu nabyva sem to hral fakt dlouho a udelal sem jen 4lvl a nevypad mi zadnej predmet. Nuda. Zato tl2 sem schopnej ziskat celej set brneni a ruzne ho modifikovat prakticky porad neco ladim na postave. Prisery variablini i na new game + uplne novy prisery nebo stary s novejma schopnostma, na veteran obtiznost uplne suprove vyvazeny je to porad vyzva zadna frustrace ale snazit se musim.Navic krasnej napaditej design levelu. Driv sem obhajoval diablo3 ale po tom co sem hral tl2 uz nemam chut to ani zapnout. Tl2 je pro me prvni arpg ala diablo ktera je dokonale obtiznostne vyvazena a zabavna co se rpg prvku tyce proste jedinej uspesnej nasledovnik diabla 2.
    • lol hater, dej vědět až nahraješ 100 hodin T2, jak moc tě bude bavit kamráde :-)
      • 70 hodin v T2 a nemůžu se dočkat až dnes vypadnu z práce a vrhnu se na to.
      • Ja nemam cil to hrat 100h, dohraju new game + a koncim.
    • prudislav
      jj přesně můj pocit - je vidět že na T2 dělali lidi bývylých Blizzard North kteří udělali Diablo 2 a ne WoW banda ,která udělala Diablo 3
  • To je divne. Uplne pozitivna recenzia a hodnotenie 8/10. Nejaky hacik tam asi bude, len nebol napisany...
    • zastánce hodnocení buď 10 nebo nula ? *6*
    • 8 - Výborná

      Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví.
      • x_ander
        Tak ho tady všichni hned nekamenujte. Vždyť má v podstatě pravdu, v recenzi není o hře zmíněná jediná výtka. A člověk, který tady na tu recenzi zabrowsí třeba spíše náhodně, se pak může divit, proč je hodnocení "jenom" 8, když dle textu ta hra nemá chybu. Narozdíl od kovaných hráčů, kteří hru sledovali a vědí, že právě ono "nepřinesení ničeho nového" je důvod, proč má hra "jenom" osmičku. Klidně to v recenzi mohlo být zmíněno.

        Btw. tímhle nechci vyvolávat flame o způsobu hodnocení či kritizovat recenzi (která je skvělá btw.), jen jsem chtěl říct, že ta prvotní reakce je vlastně docela pochopitelná.
        • Uz si proboha uvedomte, ze zadne "jenom" 8 neni, 8 je vyborne hodnoceni...jelimani
          • x_ander
            No proto jsem to dával do uvozovek přece *3*
    • Není to nic převratného.Prostě Hack&slash.Není to ani revoluce žánru ani evoluce žánru, ale pro mě je to zábavná klikačka, která překonala hlavně svého předchůdce.8/10 je pro zábavnou víceméně neinovativní hru velmi pěkné hodnocení.
      • Keyz
        Pak pochybují o některých hrách které dle hodnocení jsou údajně revoluční/evoluční.

        Jinak zde s 8 souhlasím,ale jak říkám někdy se dost divím.
    • walltar
      A zase někdo kdo nechápe jak funguje hodnocení ....
  • Tiež rozmyšľam nad kúpou. No mám D3 - paragon 12 ako osm už spomínal minule a zistil som, že asi by T2 už nebola až taká vhodná voľba pre mňa.
    Treba si uvedomiť či tu hru vlastne budem vôbec hrať... :D
    A okrem toho ak ušetrím na tomto, môžem si potom dovoliť dishonored 2 a iné pochutiny. :d
    (toť len moje dilema, kde minuť peniaze a aspon aby to nebolo useless)

    T2 bude určite dobrá hra, ale zatiaľ sa chystajú celkom lákavé zmeny do D3 a neplanujem túto hru teda kúpiť. Uvidíme čo prinesie čas. :)
  • Z diablovek mě zatím stále nejvíc bavilo Diablo I. D2 mě přestalo bavit v džungli. Titan Quest, Sacred nebo Torchlight I mi nijak neutkvěly. U Torchlightu II jsem vydržel asi 35h jsem v polovině NG+ (obvykle máloco procházím podruhé). Grafika se mi kupodivu líbí, kromě slabších filměčků na začátku aktů (asi jsem zmlsanej od blizzardu) a celou dobu mě to bavilo a nejvíc se mi líbil ACT III - les s ježibabama a vlkodlakama. (pak mě teda zklamalo že není ACT IV). Hraju za Outlandera bohužel na normal a ta obtížnost je lehká až moc. Člověka to nemotivuje zkoušet různé buildy protože těch 4-5 skillů co si vybere ze začátku + spelly co najde mu po celou dobu vystačí a změnit u talentů lze jen poslední 3 body, takže se až tak moc experimentovat nedá bez vytvoření nové postavy. Předmětů padá na mě až moc občas, legendary mi padl teda pouze jeden (což je dobře), bohužel zrovna nic co by se hodilo. Líbí se mi zpestření v podobě menších skrytých questů, phase beast challenge atp. Vadilo mi, že se quest s robotem nepřenáší do NG+, protože na poprvé se do bez hledání na webu asi moc najít nedá. Z dungeonů se mi víc líbily klasické kobky než ty steampunkové, které se tam tak nějak nehodily. Zatím jsem to nezkoušel ve více lidech, takže minimálně kvůli tomu se ke hře ještě vrátím, ale celkově po mě příjemné překvapení. Taky soundtrack od Matta Uelmena (autor hudby k Diablům) je fajn a zdarma ke stažení a na žádné výrazné bugy (občas slabší pathfinding peta) jsem asi během hraní nenarazil.
    • Mě osobně ten quest s robotem zaujal.Mám sice jen dvě části a vůbec jsem nikde o tom nic nečetl, tak bylo příjemné překvapení, když jsem uviděl záblesk, ťuknul do gongu pak do dalšího a hle nějaký quest! *8* Pro mě osobně je to důvod projet si T2 znovu a pokusit se najít všechny části.Stejně skryté komnaty objevovat mi připomnělo staré klasiky, jako Wolf3D, kde člověk klikal na každou stěnu. :D
  • D3 nahráno 400+ hodin, TL2 nahráno 150 hodin - a musím říctže D3 je o docela velkej kus před TL2 i když TL2 se oporti nudné jedničce pořádně zvedlo!! ( i když stále mě příjde že vývojáři nedokázali překonat svoji nejslavnější hru, Diablo2) TL2 je hodně fajn na první zahrání ale na to druhé už zdaleka tak nebaví. Dotáhl sem postavu berserkera na 85lvl a enginera na 62lvl a mapy sou tak neskutečně stejně poskládané že mě to dost šokovalo protože to tak zezačátku vůbec nevypadalo ale jsou nalinkovány podle jasného plánu a ten se nemění takže jediné vysvobození jsou pak phase beast kteří jsou super!! D3 má o něco pomalejší hratenost ale oproti TL2 má aspoň nějakou obtížnost, aukce je dle mého názoru super přídavek do hry a rmah nepoužívám. D3 má mnohem více variant monster a nejsou to jen hordy na zabití, například eliti v TL2 jsou bohužel velice k smíchu protože to je jen vetěší normální monstrum s více životem a jedním slabým skillem oproti D3 špatné. Bossové taky postrádají něco víc než jen hodně HP a DMG. Loot.....tady věřím že u lidí bude spíš bodovat TL2 protože tam padá něco pořád...ALE, po svých odehraných 150 hodinách mám všechny truhle u postav včetně sdílené přecpaná unikátama a popravdě kromě unikátních setovek jsou ty klasické unikáty hodně slabé!!! Tady dle čistě mého osbního názoru je zase lepší D3 kde je drop více pokladem a legendárky jsou opravdu lepší než běžné předměty (většinou :D). Sem rád že jsou tady obě dvě hry....D3 je pro mě lepší hrou, s lepí hratelností a výdrží.....TL2 je pro mě fajn alternativa k tomu když si chci na pár chvil poklikat a hlavně podporuje mody, takže snad se scéna předvede a bude to něco lepšího než v případě TL1 kde byly mody hodně chudé...
    • Jen se zeptám padl ti v T2 už nějaký Legendární předmět? Všude se píše, že tam jsou, ale nikdo je snad ještě neviděl a ani v těch úvodních obrazovkách o nich není nic zmíněno. tak proto se ptám.
      Je pravda, že unikátní předměty jsou celkem slabé. Ono popravdě ty předměty jsou celkem hodně zvláštní a člověk musí dost laborovat co na sebe hodit, ne jak v T1, kde to bylo až stupidně jednoduché. Co se mně ale hodně líbí, je že padají předměty i pro jiné postavy, sice jen unikátní, ale i tak pokrok.
      Ono se T2 rozjede až na tom zapracují Modeři. Si pamatuju na T1 jak přišel novej level cap, zvýšení obtížnosti a TIERIII a IV gearu :D bylo to trochu jak vánoce.
      • ne, ani za tak dlouho dobu mě ještě legendárka nepadla....sem docela zvědavej co to bude až to bude, je to jeden z pár posledních ajchů co nemám otevřenej (ajch One Percent počítám že ani nikdy neudělám :D)
        ....jednička škoda že modama vylešila jen gear, skilly, cap a nové postavy ale nevšiml sem si žádného komplexnějšího modu stylu Eastern Sun, Median nebo Zy-El tak jak tomu bylo u D2....
        • A na unstoppable si trufas? ;-)
          • hardcore si určitě dám časem ale jestli dojedu až do konce aniž bych ztratil většinu nervvů to nevím....tak dobře nebudu mít dva ajchy .)
            • S přáteli často používáme chiev "čív". Taky je to prasárna, ale krátká.
            • Kubas: starého psa novým kouskům nenaučíš.....příjde mě to jako nejkratší ( i když špatná, vím) zkratka pekelného slova achievement .)
            • mohl bys prosím nepoužívat slovo "ajch"? je to fakt strašný :D
        • Je pravda, že žádný "MegaMod" nebyl, ale dalo se to dobře poskládat, mě stačilo to zvednutí obtížnosti a už si člověk hodně rozmýšlel jak bude s postavou postupovat. Ale snad to ve 2 bude lepší přece jen už i ta základna hráčů je větší.

          A tak, že tam legendarky jsou je super :D to že padají málo je jenom dobře :D. Je pravda že ten rozdíl mezi raritním a unikátním předmětem na podobném levelu je hodně malý (občas mám pocit, že některé rarity jsou lepší jak unikáty), ale aspoň člověk trochu musí přemýšlet co ne sebe hodí.
      • Na runic games foru je i fotka rude legendární sekyry. :D Takže tam někde jsou.
    • Já mám nahráno 11 hodin v TL2 a na nějakou dobu jsem se akčních rpg nasytil, takže jaká je hra po 150-ti hodinách mě moc nezajímá. TL2 u mě vyhrál především cenou a absencí těch nesmyslů z D3 (nepřetržité DRM a AH) a taky lokálním multiplayerem (kde to jsme, že to dnes není samozřejmost). Kvůli němu se ke hře nejspíš ještě vrátím.
    • Trochu by som nesuhlasil, prave vo variabilite monstier T2 poraza D3 vo velkom style. Boss fighty su gameplayovo tiez zaujimavejsie aspon pre mna, jedine co je rozdiel, ze su jednoduchsie na dokoncenie vzhadom na to, ze sa pri mojej smrti nehealuju. Ale hrat elite hc char a dat taku luminious arenu z 2. Aktu si fakt netrufam :-) Pre mna je T2 vydarenejsia hra a zaujimavejsia hra ako D3, kde sa mi paci viac iba grafika.
      • no, myslím že v D3 mají monstra mnohem více druhů utoků, například lacuni hunters v druhém aktu, mají nějakej ten mortar co házejí, pak skok kterým se k tobě dostanou a pak klasický utok...to byl je příklad takto různorodě útočí skoro každé monstrum, navíc právě u elite packů jsou super ty vlastnosti, škoda že TL2 mají jen jednu a ani s elite obtížností jich nemají víc :(

        jinak při smrti se už ani v D3 nehealují-poslední patch 1.0.4 toho hodně změnil a 1.0.5 kterej příjde za chvilku to posune ještě lepším směrem (dvakrát větší šance na drop legendary nebo setu, na infernu budou padat jen předměty 58ilvl+ atd. atd.)
        taky je u TL2 škoda že není vůbec žádná ztráta při smrti...když se dají portály kouzlit téměř kdekoliv :(
        Mě baví obě hry hodně a po docela velkém suchu hack n slash je teď super období!! D3 je pro mě lepší ale respektuji i jiné názory!!!
        • Elite packy ano, ti maju aj ine utoky, je sice pravda, ze som D3 uz davno nehral, ale ako popisujes lacuni sa mi zdali skor vynimkou ako pravidlom. Co je pravda, ten postih za smrt je maly osobne mi vadi aj to ako funguje pet, ktory neumiera a dokaze slusne odtankovat aj bez liecenia.
          • s tím petem jak kdy, třeba berserkera mám poskládanýho na bonusy petů a tam teda tankuje skvěle ale s druhou postavou kde žádné bonusy do peta nedávám občas i utíká z boje....
            ono je toho víc než jen lacuni, třeba phasovaci postavy které blinkují nebo housenky utočící ze země, šamani kteří buffují miniony, létající šmejdi....ale tak hádat se o tom nechci jak říkám každá hra má něco do sebe a i když se mě mnohem lépe hraje D3 tak TL2 je taky povedený a hraje se dobře!
            • Jasne asi nema zmysel sa o tom dako hadat, mne proste pride variabilnejsie T2, shieldovane mostra, pritahujuci zombie, kuzelne typy s infinite spawnom a teleportaciou, baziliskovia so znehybnenim, fiendi co sa rozmnozuju pozieranim mrtvol atd. v jednom akte fakt stretnes tolko roznych druhov, co pri D3 proste nie je.
          • zas je nesmysl, aby pet byl k ničemu, umřel po dvou ranách... pokud dokáže tankovat, tak je to přesně to, co má dělat (používat ho jen jako tašku na předměty, tím naštěstí skončil Dungeon Siege 1 a ty děsný muly :)

            a situace, kdy mi někoho pet zabil "pod rukama", se stávaly opravdu jen prvních pár minut hry :o) je to prostě parťák, co nepřátele dokáže prudit, ale bez něj to taky slušně jde
            • Skor som myslel situaciu ako ked su v 3 skuske djina tie staticke chapadla. Hram elite melee char a 3 z nich naraz je skori instant kill ak sa priblizim, staci ale zapnut peta na agresive a vyriesi to zadarmo a zachvilu. Vyuzivat to samozrejme ale nemusim.
            • Tak pet je pro mě zásadní.Vyvolává kostlivce, zmrazuje, healuje mě, metá firebally a navíc díky známkám a obojku tankuje než se doléčím.
    • No koukám že poměr cena/výkon u tebe celkem sedí. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit