Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám klasickou knihu. Je to vydání z roku 2010 a překlad je perfektní ale je tam hodně informací a člověk se v tom občas stratí. Proto je dobré při čtení abčas kouknout na mapku která je na konci knihy. Člověk se pak lépe orientuje jak mezi všemi těmi názvy kmenů tak i v prostoru.
  • sv.Georgius
    Jinak abych to upřesnil teď jsem to dočetl porazili je tak že měli Římané tyče a na nich nabroušené srpy a tím řezali lana plachet. Potom co byli lodě bezmocní tak obklíčily 3-4 lodě římské jednu venetskou a dostávali se pomocí háků a kotev na lodě.

    Caesar psal že jediná výhoda co měli Římané byla rychlost lodí a vesla. Stejně mě fascinuje jak ty lodě museli být pevné když ani beranidlo jim neublížilo od Římských rozjetých lodí.
  • ani ta otázka na konci mi moc nesedé do intra
  • ospalé, místy jsem to přestával vnímat
  • sv.Georgius
    Tak mě se to čte dobře ja to mám v PDF z uloz.to ale jsou dvě verze já chtěl citovat z PDF ale ono to huzí tady bordel s fondem. Tak jsem chtěl vzít druhou knihu ale tam je to tak divně přeložený že mě to nedává pomalu smysl ty slova :D
  • Přesně tak, ale je to jen jedna z mnoha věcí, která významně mění celý koncept bitvy. Já si nejvíc přeji, aby hra byla zábavná, pestrá a v rámci možností vyvážená (balancování určitě nějakou dobu potrvá) i trochu na úkor "reality". Nechme nějakou práci modderům *3*
  • Ty zapisky o valce galske mas v ceske verzi? Jaky je preklad? Dobry? Ja jsem to necetl jeste, pomerne se toho bojim.
  • To urcite nebude intro to skor vyzera ze to niekto pozliepal zo vsetkych videii co su..
  • sv.Georgius
    Ano to byli neměli vesla jenom plachty toho využili právě Římané. Ono je těžký když organizovaná říše bojuje proti stovkám nejednotných kmenů.
  • Keyz
    Jde o to aby u historické hry tam dali věci který, tam mají být a nebudou mít takový dopad jak píšeš. Vše tam dát nelze, pak by to bylo přesně jak píšeš ale něco, tam dát lze.
    Například létající panáci po zásahu katapultem. To tam být klidně nemusí a ničemu to nevadí.
  • Lepsi na melcinach, to znamena hruskovy tvar a ploche dno aby byla rozlozena váha. Ty lode museli byt fakt sneci.
  • Aj ty pozemni bitvy zurily cely den od kuropeni do kuropeni, a mas pravdu hra se nemuze priblizit dobove strategii. Spis to vidim tak, ze hrajes hru ze stare doby s komunikacnimi moznostmi dnesni doby. Coz je docela vtipne kdyz vemes, ze bitva se z 18hodin zkrati na hodinu, je ale potreba rict, ze tvuj protivnik pouziva stejne radiove spojeni jako ty.
  • máš pravdu byli to Venetové a je to kapitola třetí Události roku 57 př.n.l.
  • Tunis to byla obilnice Rima :D Jinak z toho co pises, dubova konstrukce pobita zelezem, kozene plachty, ty lode museli strasne vazit. Podle me byli pomale a spatne manevrovaly.
  • Ano máš pravdu myslím že jje to druhá nebo třetí kapitola už si nejsem jistý. je to dávno co jsem to četl
  • sv.Georgius
    Magister_Peditum: teď to čtu galský lodstvo které plulo do Británie ovládali tenhle prostor. Caesar psal že lodě Venetu byli větší než Římské proto je lépe zasypávali šípy. Byli pevné že ani beranidla Římských lodí jim neublížili lodě Venetu byli vysoké vyrobeny z dubu plachty měli z kuže odolávali krutým podnebí a bouřím na moři. Kotvy a řetězy byli z oceli loď byla pobitá železem.

    Popisoval hruzu když bojovali proti těmhle Galským lodím že nevěděli si rady jak je porazit protože byli vysoké nemohli se ani na ně nalodit byli pevné že ani beranidlo je nemohlo prorazit a dokazali se přizpůsobit nízkému dnu co římské lodě nedokázali.

    Nakonec je porazili tak že jim háky ořezávali plachty a oni měli veslice a tím je vyřadili z boje.

    Takže já bych nepodcenval barbary to že jsou barbaři je jenom kvůli tomu že jim tak říkali Římané jinak kde asi bral Řím jidlo pro svoje výpravy z počátku Galie, Egypt to byli obilnice. Galové byli velice vyspěli v řemeslech.

    Je to z knihy Zápicky o válce Gálské -- kapitola Válka s Venty str. 74
  • Fakt mi to nedoslo. Mam asi bohaty rodice, zaplatili mi dlouhy vedeni.
  • Můžem si o realitě vs zpracování myslet co chcem, ale nejtěžším faktem je, že je to prostě hra. Námořní bitvy - bitvy vůbec - obecně zuřily třeba celý den a ne deset minut. Koordinace jednotek v bitvě probíhala většinou dle předem vypracovaného bitevního plánu, případná improvizace byla velmi obtížná a s velkým časovým zpožděním. Tehdy to prostě byly poziční šachy říznuté chaosem, zoufalým riskováním a odezvou jednotek v řádech hodin. Já si myslím, že hra se reálnému pojetí nemůže ani zdaleka přiblížit, tak by měla být hlavně zábavná.

    Lámání vesel by ve hře ochromilo jakékoliv loďstvo, přineslo by exploit na AI a do mulťáku další micro (však ho tam bude i tak...). Nejsem zase takový expert na antiku, ale neskládaly se v jednom období nebo u určitých frakcí stěžně před bitvou aby se při útoku klounem předešlo jejich zlomení? Takových věcí lze přeci najít tuny a když se impementují do hry, tak jednoduše nemusí dobře fungovat...
  • Miserius
    Zabavne to neni, o tom žádná *1*
  • Aha, to jsem nepochopil. Nyni uz to chapu... Haha, zabavne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit