Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mě hraní za národy s falangama taky moc nebavilo, sice jsem dohrál dlouhou kampaň i za řeky, ale ty bitvy byly nejnudnější, jaké jsem hrál... krom falang žádná pěchota a Greek cavalry byla strašně slaboučká s malým charge, ale přesto ji byl hráč nucen používat... veškeré moje boje probíhaly stylem rozvinou Armored Hoplites co nejvíce do šířky a rovno vpřed směr nepřítel
    nejvíce mě bavilo hrát za kartágo, ti sice mají taky nějaký falangy (Sacred band a možná ještě nějaký jiný), ale mají tam i dobrou pěchotu, sice útok nic moc, ale dokáže slušně držet linie, zatímco moje Long shield cavalry je bere do kleští
    a váleční sloni buď na křídlech spolu s jízdou nebo přímo na frontální útok spolu s pěchotou za jejich ocasy :)
    i ta kampaň mě bavila za kartágo nejvíc ze všech... když jsem současně bojoval na britských ostrovech, na balkáně proti zbytkům brutii a současně se s egyptem přetahoval o pyramidy, to bylo tehdy super, že se mi od toho počítače ani nechtělo chodit pryč
  • Spísal si to tak ako to vidím ja,ešte doplním. Kde je bežne používaný /i Rimanmi/ grécky oheň, lučištnícke nástavby na zádi a predku lodi, katabulty,balisty atď. Taranovanie len malokedy potopilo loď, robilo sa kôli niečomu ako zahákovanie, proste loď sa zarazila do druhej a vojaci prešli na jej palubu. Žiadne preskakovanie vojakou nebolo. Často používanie lamanie vesiel tým,že loď prejde blizko druhej loďe a zlame jej vesla a tým ju znehybni tam ani nieje možné.
  • TheGGG
    sakra mělo to být rise
  • pozrite si dalsie zaujimave video : http://www.youtube.com/watch?v=fwWrDtkJdTs
    falangy v rome 2 vyzeraju pekne *14*
  • Kallessin183
    Když se koukám, co jsi naspal, je až smutné, kolik toho je a to bych tam možná ještě něco přidal... Co je bohužel ještě horší, je že dnes neexistuje ekvivalent total waru, v pojetí bitev a jejich řekl bych velikosti a zároveň možnosti, nějak taktizovat.
    (pokud něco takového je, opravte mě prosím)

    Momentálně doufám akorát v to, že to komunita bude umět opravit. Jen nevím kdo. Protože machr na total war byl podle mě Darth. Dokázal vzkřísit obtížnost, AIčko, realističnost, jeneže skončil..

    jsem fanoušek série a vím moc dobře, že ať bude Rome jakýkoliv koupím ho a spolu se mnou asi i většina ostatní věrných. To ovšem neznamená, že jsme spokojeni, ale že nemáme moc na výběr..
  • sv.Georgius
    Tak mě na tom vadí zatím jenom pár věcí. Obléhání lodí kdyby na sebe naházeli kotvy nějak se stabilizovali a potom začali přeskakovat. Takhle to vypadá komicky a nereálně.

    Co mě absolutně vadí jsou nárazy lodí. Čekal jsem těžké poškození lodě kdy loď bude mít nějaké požkozující bod. Takže při velkým nárazu třeba do boku lodi by nastalo masivní poškození a lod by třeba částečně ochromena nebo při masivním nárazu by se pomalu potápěla.

    Ale to že stáčí trochu nabourat a loď se celá potopí tak to mě fakt dostalo. Taky když už tam mají lodě tak jsem čekal že i ty nárazy budou lodě nějak poškozovat.

    Mě se Rome 2 líbí ale hlavně že já miluji antiku jinak je tam hodně přehnaných věcí co mě vadí to samé vozy kdyby vozy najeli do vojáků a vojáci reálně popadali a podobně a ne že vyletí 2 metry do vzduchu a spadnou na záda.

    OMG má to být realistický a ne komicky to samé katapult rozhodí vojáky výbuch bomby. Nebo loď narazí do lodí a ona se rozletí na všechny strany konec. Celkem by mě zajímali co se jim honí hlavou tohle dávat do hry která by měla být co nejreálnější na taktiku ,dobovost a fyziku.
  • Ako mám rád Total War a mám všetky v zbierke doma,tak tieto namorné jednotky a námorná boj je otrasný. Nič tak malo kvalitné som ešte v celej serii nezažil. Všetko ukázané vtom videu je otrasné,neskutočne otrasné.....Normálne sa začínam modliť aby išli dobre robiť mody,lebo takéto námorné bitky odmietam hrať.
  • Magister_Peditum
    Ono přehánění měli ve zvyku kronikáři odjakživa. *3*
  • Magister_Peditum
    O jiných středomořských národech se tu vůbec nebavíme. *15*
  • Nielen v antike. Ľudi vždy a stále preháňajú čísla. Skvelým moderným príkladom je Americká občianska vojna. McClellan bol neustále v presvedčení, že Lee mal 2x toľko mužov, pritom realita bola úplne opačná.
    Alebo ešte modernejší príklad sú súčasné demonštrácie. Človek často vidí média, prípadne samotných demonštrantov značne prehánať svoje počty.
    Je to preto, lebo netrénované oko dokáže len ťažko odhadnúť obrovské počty. Obzvlášť keď vojaci nie sú nastúpení v dokonalých radách po 10, 100 a 1000, ale rozrúsení po tábore, prípadne v pohybe, atď.
  • Kdežé. Feničania rsp kartáginci mali, ovela, ovela lepšie lodstvo ako nejaký rimania rimania, dokázai kartago na mori porazit až vtedy ked skopirovali kartaginske lode a postavili ich daleko viac. Kelti mali tiež svoje lode a neboli to zrovna pltky ktorými by sa čvachtali v bačorine. A grecke namornictvo bolo minimálne zrovnatelne s rimskym ak nebolo lepšie. Rím bol neprekonatelný na suši a to tiez len vdaka disciplíne.
  • Vod toho tam mas ty skirmishery, kteri jsou ale podle me dost podhodnoceny v rome.
  • sv.Georgius
    Já jenom vím že nebudu hrát za žádný národ který použivá falangy už teď mám z toho trauma. To co za Římany, Kelty, Germány mám vyřízeno za 5 minut tak za Řeky a spol mě trvá 15-20 minut.

    Manévrovat a útočit ve falanze to je noční můra pro mě. Když se člověk postaví do formace a čeká útok nebo jde kupředu v cele formaci bitevní dobrý. Ale jak nepřítel šaškuje a člověk má s tím manipulovat to je lidi pro mě utrpení :D *16* Hlavně nepřítel si klidně v bitvě s falangou otočí a odejde :D a falanga nic :D *4*
  • Nic špatného, to je emce mimo. *4*
  • No hele, 18hodin jedine kdyby ty bitvy sly savenout :D Dneska se spis klonej lidi k ty variante nesaveovat a to je peklo.
  • sv.Georgius
    Ono i v podstatě v té době bylo těžký poznat kde končí Keltové a začínají Germáni.

    Co jsem teď četl a poslouchal různé archeology tak co dříve byli považovány ze Germány se ukazuje že to mohli být spíše Keltové. Z dalších kmenů asimilování různých jiných kmenů.

    Hlavně oni sami historii zaznamenanou nemaji psali o nich Řekové a potom Římané takže těžko říci. . . . .

    Je ale pravda že po příchodu Germánů celkově klesla úroveň neuměli používat a obdělávat půdu jako Keltové. Ale zase jsem četl že nejlepší zbroje pochazeli z Galie a Germánie že to byli řemeslné dílny Říma.
  • Se vsadím že hnusní arkádisti by nechtěli vést osmnáctihodinové bitvy!

    *1*
  • jj to v total warech chybi to mas pravdu, porad je to ale nejlepsi co mame dostupny :D Mozna ze ve vycvikovych centrech ruznych velmoci existuji lepsi, ale my musime vzit povdek aspon tim tw.
  • To máš pravdu ale každopádně je třeba to podrobit kritice a srovnat s jinými prameny a možnostmi té doby.
  • Jinč Zápisky o válce galské byly už za Caesara bestselerem právě díky jejich snadnému čtení a samozřejmě díky sslávě G.J.Caesara.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit