Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kr.Pa
    Jednou je tu recenze, které nebere ohledy na současné bugy (ty preci budou opraveny) a pudruhe se zde na to nadava. Muzete si to na tiscali uz konecne sjednotit?
  • Jo a btw.
    Tohle by se mělo jmenovat Recenze o Recenzi Budoucí. Bugy budou opraveny, vše bude vylepšeno a na světě bude mír. Stejně jako Americký prezident dostal Nobelovu cenu za budou skutky (které zatím nesplnil).

    Co je za kecy bude opraveno? Jsou zde bugy jako prase v den vydání= po*rali to.
    A něco jak je známo z minulých dílů neopraví nikdy.
    To je komedie tahle benevolentnost.
    • Ronox
      Milý Karle, v den uvedení jsem koukal na twitchi na streamy a dovolím si s Vámi nesouhlasit. U některých už tak vytížené počítače oplívající středním výkonem hru dávaly dost dobře. Velkých bugů jsem si během těch pár hodin v práci prokoukaných nevšimnul. Ukazovali kousek od každého a nějakých "major" failů jsem si nevšiml. Recenze se mi líbí, Alešovi věřím, protože tuto sérii miluje a zrovna on, kdyby to byl "fail" by to "hejtoval" nejvíce. Ve hře propařil desítky hodin oproti některým moulům z jiných serverů, kde tomu dali pár hodin a už vynášeli verdikt svým "ego" kladívkem, aby měli recenzi mezi prvními.
      • Na tohle jde reagovat jediným možným způsobem: lol:)
  • 9?! Skor by som tu cislicu otocil. Ja neviem aku verziu mal recenzent ale ta steamova je neskutocne dodrbana. Od ubohej grafiky oproti ukazovanym videam a screenshotom, cez ubohe, priam az uchylne deb*lne AI, a strasnu optimalizaciu a niektore uchvatne stupidne herne prvky(vlajka).
    Och joj, to je zase release. Radsej by som pockal dalsi mesiac dva, nez hrat hru v takomto stave. Od CA som toto necakal. Mensie bugy ano ale takyto nedorobok urcite nie.
    A to najlepsie, po patchy 28mb?! mam polovicne fps(25-14 na mape, a v boji pod 10) :\ co na i7 4,2Ghz 24Gb DDR 3 Ram a 7970 je uz vazne na smiech. A to na nastaveniach low alebo extreme bez rozdielu.
    Ale hlavne ze recenzia so skvelym hodnotenim 9 nabada ludi ku kupe. Enjoy.
    • vam asi nedochazi ze ikdyz ted zrovna treba 24Gb nevyuzije tak za par let urcite a nemusi nic dokupovat...ja mel taky pred sedmi lety 4gb ktery vubec nebyly potreba ale funguje do dneska a spusti mi to kazdou hru tak nevim co tady resite...
    • neviem sice co mas s tou hrou, ked ti to bezi tak pomaly, ale viem urcite,ze si neni ziadny genius...mat v PC 24GB RAM je teda obrovsky uspech, ked sa ti z toho 20GB len tak poflakuje v systeme aj pri spusteny tej najnarocnejsiej hry na svete *7*
      • A ze si ty odbornik. Odporucam ti niekedy zapnut na PC aj nieco ine nez hry a zistis, ze tych 24Gb ramiek sa da nadherne vyuzit. Samozrejme, ze to nemam kvoli hram ale geniovy ako ty to snad vysvetlovat nemusim, ci ano?
      • Pokud ovšem nepoužívá nějaký software na tvorbu/editaci videa. Nebo i 3D editory dokážou papat paměť. To se pak hodí každý gigabajt.
      • TheGGG
        WTF co to kecáš proč by se mu mělo proboha povalovat 20GB RAM jen tak ladem. Pokud má 64bitový OS tak využije tolik ram kolik daná hra potřebuje a dnes už hry klidně schlamstnou i 6-8GB RAM. + to co potřebuje systém takže klidně využije 8-10GB RAM.
        • tak to je zaujimave,ze mam bezne volnych 5GB a to aj pri spustenej kdeakej hre + opera s 20 zalozkami, mimochodom som este nevidel hru, ktore by potrebovala 8GB *15*
          • TheGGG
            možná bys neměl hrát retro šity a radši pustit něco nového. např. Crysis 3 na max má doporučených 8GB
            • TheGGG
              a ty zřejmě neumíš číst, reaguji na jeho koment kda píše že člověk při hraní nevyužije víc jak 4GB RAM což je blbost
            • GlaDOS
              Což má do 24 GB dost daleko. Fakt nevím, jestli píšeš tyhle blbosti naschvál, nebo ne. Docela by mě to zajímalo.
    • vies ked to ohodnoti 9, viac ludi sa preklikne do ich eshopu :)
  • http://www.youtube.com/watch?v=P_QK-lcW8a8&feature=c4-overview&list=UUsgv2QHkT2ljEixyulzOnUQ

    angry joe 6/10, byl vazne nastvanej
    • Vyborna pravdiva recenzia
      • Od něj téměř vždy víte na čem jste....
  • Toto si 9 nezasluzi!

    Ja si myslím, že tak 7. Pretože i cez to ako to je dodrbane to je stále z nepochopitelneho dôvodu zábavne.
    AI MAPA
    Hram za kartágo, legendárna obtiažnosť. Povedal som si, že pokial ovladnem more rím sa ku mne nikdy nedostane a počase ho rozdrtim, lenže puštny barbari, a revolty kade tade mi invaziu komplikuju a tak som sa spolahol na vazala nové kartágo, ktorému v tyrenskom mori plava obria a ešte väčšia flotila(nie transport, ale flotila) A v momente kedy rím nalozil všetko čo mal a som ho najviac potreboval on si plaval okolo a nekonal.
    AI BOJ
    AI reaguje len an to čo spravite, nespravíte nič, nespravi nič ani on. (bodka) Toto je najbolestnejsie pri situaciach kedy sa snazi obliehat, prestavil som si čas na 20min a ked oblieha len si odbehnem so sedliakmi niekam na kraj a idem si spravit veceru, AI len stoji a caka na moje "tesne vitazstvo"
    DIPLOMACIA
    zufala, netušim podla čoho funguje a to som nad tym uz stravil hodne času. Nechcu obchodovat ani keby čo bolo, neda sa s nimi na ničom zmysluplne dohodnut, neda sa ich prinutit k rozhodnutiu, nechce tak proste nechce a nepohne sa s nim, ani obrím uplatkom ked mam totalnu prevahu. Nevidím v nej takmer ziadny zmysel, uplne ju ignorujem a nijako na nu nestrádam. Zlatý shogun.
    ROZHRANIE A VOBEC - uplne ma točí, že kartago dali ako Helensky národ, aspon čo sa budov a jednotiek týka, to je tak neospravedlnitelne barbarstvo, ze im to neodpustím. Proste sa im nechcelo robit novu sadu budov tak sa na to vyflakli a skopcili grekov, i ked fenicania niesu greci. Tak isto ma stve zjednodusenie armad, kedy tie rozdieli su skutočne minimalne, teda, rím ma svoju armadu ktora je uplne iná ( a o hodne silnejsia, čo vobec nezodpoveda realite, v tom case boli daleko silnejsie armady, s daleko horsiou organizaciou) v hre to je ale tak ze rim ma najsilnejsiu armadu uz od zaciatku, ostatne armady su hodne podobne, na to že Parthovia boli neprekonatelny s jazdectom je silnejsie len minimalne, a vobec z 80-90% su tie armady rovnake. Takto je hlavny rozdiel za aky narod hrat pozicia kde zacinaju. To je velmi smutne.. OBTIAZNOST - Zacal som na very hard, znicili ma dal som si hard a bez odporu ovladol tretinu sveta az ma to prestalo bavit, teraz hram legendary a nepoviem ze je to lahke, ale ziadny exremny problem. Npr v shogune na legenrady som zacinal aspon 15 krat kde vsetko som skoncil tak do 5tahov, tuto na prvy pokus uz snad 50tah a jedna z najsilnejsich frakcií. Toto neni výzva legedarnej obtiaznosti. Alebo v bitkach, skusil som len tak z haluze si dat bitku s random armadou proti random superovi, poslal som ich len behom zbesilo na supera, jedol veceru obcas sa pozeral a niekam ich poposuval, takmer ziadna organizacia boja najtahsia obtiaznost a nevyhral som, ale ostalo mu uplne minimum. A to som bitku viedol najhlupejsim moznym sposobom kedy som ich poslal strmhlav na nepriatela a neriesil. A POTOM pride nejaky recenzet a povie ze toto je vynikajuca hra s novimi prvkami a dá tomu 9 z 10? za toto? To si robia snad srandu.
    • -Tech strom
      Tak zbytocny vyskum som este nevidel, v shogunovi som hned vedel co chcem skumat a prečo mi to pomože, tu mi hra sice oznami ze chodte využit svoju technicku rpevahu proti protivnikom, ale ta prevaha je +2% k niečomu,
      -KAMERA V BOJI
      je divna, ked vybehnem na kopec tak nejde vyssie mal by som mat lepsi prehlad nad bojiskom ale mam ho horsí, o dost horsí, na legendari navyse nemozem ist do taktickeho rozhladu takze vidim ako sa vojak spara v nose, ale z rozhladu a manevrovania ma ide porazit.
      - MANAZMENT MESTA
      Je zjednoduseny a stale mu nerozumiem. vidím, ze mi ubuda mojej narodnosti, ale nevidím prečo. vidím ze su ludia nespokojny, ale neviem prečo. Mam tam % otrokov v meste ale nemam tam pocet obyvatelov ani ukazatel rastu, len ze mesto narastlo. Je tam hlavne mesto provincie, ale ako jedine ma statut mesta kde ostatne budu vzdy dedinou, čo je velmi smutné, aj ked bude to mesto daleko vecsie stale to bude dedina..

      Bezohladu na to je to stale zabavna hra, ale v porovnani so shogunom je to velkym milovy krok spet, takze realne uvazujem ze to vymazem nahram si opet shoguna a pol roka pockam na moderov..
      • rancor1223
        A když už jsi tak zmiňoval podivné vyobrazení Římanů a Kartága, já hraju za Spartu. Tak nějak jsem neočekával, že když zadám jednotce aby utvořila falangu, tak první dav (ano skutečně i prostý dav bránící město) falangu okamžitě prorazí. K čemu je potom taková falanga? A k čemu jsou mi Sparťani, když po "běžných" ztrátách utečou?
        A ten tech tree mě taky neskutečně vytáčí. Trvalo mi 10 minut zjistit co mi odemkne základní Spartskou pěchotu. A pořád nevim proč bych měl zkoumat něco jinýho než obléhací nástroje a trochu té ekonomiky.
        Ale máš pravdu, je to pořád (zcela záhadně) zábavné, tak jako každá Total War hra.
  • neobjektivní recenze ignorující objektivní chyby je špatná recenze
    • Chápu že rezence mohou být subjektivní záležitost, někdo má rád tohle někdo něco jiného, ale dát 9/10 (skoro perfektní hra, hra roku, top skore) hře, která očividně má kritické fundamentální chyby znemožňujicí samotné hrání zavání demencí autora nebo možná Autor je v kapse SEGY podobně jako velké mainstreamové herní portály, kde každý nový COD dostane 9/10, 9,5/10.
      • maros.goc
        http://www.gamerankings.com/pc/675757-total-war-rome-ii/index.html

        pozri hodnotenia, vyjma niekolkych nizsich prevazuju vysoke :) myslis si ze SEGA zaplatila kazdemu? :_)
        • V Římě byla slušná launch party na kterou byli pozvání nejenom let's players, ale i reprezentanti různých "solidních" webů a plátků. K tomu připočíst, že recenzenti měli jinou verzi (chyby se opravovaly téměř okamžitě, během prvních pár dní dostali 3 záplaty), pak je tedy něco shnilého v tomto byznyse.
  • Mám nahráno 50 hodin: SP+CO OP+MP
    Jediné co CA splnila ze svých slibů je velikost mapy. Ve všem ostatním totálně selhala.

    SP: Co-op je prakticky nehratelný na jedno kolo čekáme několik minut. AI totálně neshcopné a irracionální - útočí opakovaně s armádou 50 mužů na město s obranou 1000. V bitvách kde jsou lodě tak se zabuguje a není schopen přistát, několikrát se mi stalo, že jsem musel manuálně skončit bitvu pořázkou, neboť útočí AI prostě se nehne s lodí a nechce se mi čekat 60 minut. Bitva na globální mapě: jsem obránce tak se zakempit na kopci místo na pláni kde mě převálcuje AI s 3x tolik jednotek, a hele najednou je uprostřed mapy vlajka a já tu vlajku musím bránit. UI design, totálně neplní účel zbytečně človek tam musí klikat a hledat informace, které by měli být hned viditelné.

    MP: Zkoušeli jsme s kamarádem 2x2 quick match, jenže hele, v 9/10 případech, když to najde hru tak nás to hodí to odlišného týmu: *16* testoval to vůbec někdo v CA ? Když chci zkusit custom hry v MP, v browseru jsou vždycky jen 1-2 hry(což není realisticky možné, musí to být technická chyba), aniž by to ukázalo ping nebo kontinent hosta. Samotný design MP bitev, vybere se jedna náhodná mapa z poolu několik map, žádná variability neexistuje jedná se jenom o ploché mapy, občas nějak ýles/kopec. Na mapě neexistují capture pointy, nebo nějaká jiná mechanika co by přiměla hráče nekempit, což z toho děla frustrujicí záležitost. Pokud soupeř laguje, laguje to i Vám a zruinuje to vaši hru)
    • No a prave proto tomu dal smutný 9/10
      Predstav si jak by ta hra musela byt doj--ana aby dostala treba 7/10
      • Asi by musela mít v kolektorce autentické velbloudí lejno.
  • Von_Ljonborg
    Nevím, co je smutnější představa...jestli to, že dostal Smutný za tuhle recenzi zaplaceno a nebo to, že NEDOSTAL.
  • http://www.youtube.com/watch?v=P_QK-lcW8a8 Doporučuju zhlednout a porovnat s touto recenzí. Angry Joe to tam vystihuje moc pěkně. Nevím co bych víc tady řekl co už nebylo řečeno. Špatné AI, osekaná hratelnost oproti předchozím dílům, mizerné boje a celkový posun směrem k mainstreamu a ždímání DLC ( ikdyž to už bylo u Shoguna) takže za mě je to krásných 6/10 a to jenom proto, že pár bitev bylo krásných a že hluboko pod tím nánosem bahna se někde ukrývá dobrá hra. Já se vracím k Shogunovi 2 a doporučuju vám to samé.
    • P3RS3CUToR
      Sem na to koukal dřív... chtěl jsem jen chvilku... ale fakt to zabavilo a zkoukl jsem celý... Doporučuju... přirovnal bych to tak k lepší episodě BBT (jestli ste hráli R:TW1,2 a shoguna). No upřímně jsem se pobavil... asi víc než u hry :D
      • Všechny recenze od Angryho Joe jsou naprosto vtipné a super :D
    • Jason_dinAlt
      Dík za link. Sice jsem to video lehce "proskákal", ale stačilo mi to. S koupí Rome II ještě pár měsíců počkám (až to předobjednávkovatelé pořádně otestují ;o) a raději si zahraji Empire TW, které již vlastním.
    • Jinak co pozoruji forum tak už i na todle video CA reagovala,že naslouchají hráčům a slibují opravy atd... takže můžeme jen a jen doufat ....
      • P3RS3CUToR
        max to optimalizujou...s tim pocitali i oni. Ale pochybuju ze by tam chteli měnit tolik věcí. Bitvy by mohli zachranit. Ale že by dodělávali mulťák... a v kampani toho je příliš na to to vyjmenovávat. Ale ten interface zpřehlednit a rodiny předělat by to chtelo.Jestli se pustěj do A.I. si taky netroufat tipovat. Modeři to kapku zlepšej ... ale jestli z toho časem bude cejtit ten pravej Rome... moc optimista nejsem. No spíš si počkám 10 let na trojku :D

        Za mě největší herní zklamání asi 5ti let...
        • Desync v coopu neopravili uplne nikdy a to je vec ktera tuhle serii trapi uz mnoho let :(
      • Podle mě to sice vystihl bugy a chyby, ale myslím, že to je opravitelné. Navíc spoustu z těch chyb měli i TW serie předtím - hlavně to AI a grafické bugy. Co se týká hratelnosti a principů zjednodušení, tak prostě CA udělalo logické rozhodnutí jít pro mainstream, i když tím naštve 5-ti procentní komunitu hardcore hráčů, přiláká tím tisíce nových a mladých hráčů, kteří nejsou zvyklí všude přetahovat jednotlivé jednotky, diplomaty a bůh ví koho ještě.

        Prostě každé vydání nového TW si na sebe musí vydělat a TW: Rome 2 není výjimkou. Pevně věřím, že stejně jako Diablo 3 mělo neskutečné bugy a zbabraný release, tak i toto se během 1 měsíce vychytá a pak už bude jen balancovat (viz sloni v ukázce např.). Dnes kupovat hry na pre-order je čiré bláznovství :)
  • Je smutné, že Aleš Smutný(ironické) dělá mrtvého brouka, když je 500 příspevků ohledně jeho hodnocení. Ale když bylo před vydáním tak se cpal do každé diskuze a přidával svoje moudra, a najednou ani jeden post?
    • Stačí se podívat na místní diskuze, které si většina diskutujících představuje jako soutěž kdo je větší ignorant.
      Recenze je též subjektivní hodnocení (nějak si nedokážu představit absolutně objektivní způsob hodnocení her), takže nevidím nejmenší problém v tom že autor dal hře o něco vyšší hodnocení než se diskutérům líbí. Každý sice může vyjádřit svůj názor, ovšem hromadné volání "mě se to nelíbí, tak tobě se to též líbit nesmí" není projevem názoru, ale stupidity.
    • Jasně určitě sem z CA někdo přijel a dal recenzentovi 10 000Kč a řek napiš to dobře jo? ...nebo co si myslite? :D
    • A co by se hádal s místníma lopatama - podstatný obrázek o hře je v recenzi, včetně naznačení a hlavně nevyloučení možných technických, mechaníckých a hratelnostních chyb, který se můžou tu více tu méně projevovat u každýho zvlášť - stačí jen číst. A kydat tu hnůj o to, jestli měl dát 6, 58 nebo 8,9999, a nebo že nějaký ucho neumí spustit samostnou hru kvůli svýmu HW, či se až zabývat tím, jestli měl hodnocení zadělávat aspektem o nějakým ahistorickým chováním lodiček a jiných výplodů místních elitas, tak to bych na to házel bobek taky. Ostatně, není to první a poslední recenze, co nejednomu tajtrdlíkovi zapnula jeho rozzuřené močové cesty a spustila lavinu jeho averzních lejn a senzitivních hledacích manýrismů po kolektivním lynču autora. A mám dojem, že pánové z redakce, ať už se jim ty úplatky v kapse hřejou nebo ne, se naučili chápat, jestli má cenu do výsostních diskusních vod vůbec vkročit.
      • He/He to napsal moc pěkně. Mě se hodnocení v recenzi taky nelíbí, ale obviňovat hned recenzenta z úplatnosti je postavené na hlavu.
        • To pozor, to není vůbec pěkný. Pokud si to myslíš, tak jsme se nepochopili.
          • ty vle ty ses wul *1* *1* *1* *1*
      • a ty ses kdo???jeden z tech zaplacenejch???
        • Zavsechno muzou iluminati.
        • Ano. V celé kráse. A ty jsi nějakej narušenej, že si potrpíš na tolik otazníků?
          • to sem *1* z toho co vyslo z CA za prasarnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!staci *1*
    • Asi je na zájezdu a prohlíží si další hru za 9/10. *4*
      • Slyšel jsem že se chystá nový CoD se psem....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit