Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maj ji na Amazonu Tady to jde najít http://cez-arena-ostrava.blogspot.cz/ Hra to bude slušná.
  • http://www.hrypc.cz#a_aid=4e5deea6e126e
  • Ahoj, kdo máte českou lokalizaci. Rád bych se zeptal - dá se vypnout české otitulkování a mít hru kompletně v angličtině (včetně popisků)? Je čeština nějaký dodatečný balíček, nebo je přímo součástí hry? Prodejce mi to nebyl schopen odpovědět, tak nevím, jestli si jí nemám koupit v cizině...

    Díky
    • Ahoj, já myslím, že by tohle mělo jít dotáhnout někde ve Steamu pokud se proklikáš položkami u hry.
      • Díky. Už vyřešeno - jako obvykle nákupem v UK, takže se nemusím bát nechtěného "počeštění" hry. Bohužel jako u tolika jiných věcí je lepší bezproblémově koupit v cizině, než se dohadovat s neochotnými českými prodejci...
  • At uz je 23. :-)
    • uz jen 2 a pul dne *3*
  • Ja fandim Total War-um uz od prvniho MTW, ale bohuzel nejsem fanousek Japonska jeho historie, takze doufam, ze vsechny tyto nadherne inovace, predevsim tedy v AI budou implementovany do nejakeho toho pro me zajimavejsiho obdobi. Idealne bych byl pro americkou obcanskou valku. Nedokazu si pred 1.svetovou predstavit idealnejsi a atraktivnejsi konflikt pro vyuziti vsech tech fines z Fall of Samurai :)

    PS: ale rozhodne bych se nezlobil za novy RTW, jen si taky myslim, ze s temi zeleznicemi, ironclady a strelnym prachem uz je asi nemyslitelne se nejak radikalne vracet.
    • Hairy_Ass
      V americké občanské válce bys hrál víceméně jen za dvě strany, takže by to bylo hratelnostně nic moc. Evropa nabízí ve stejném období zajímavější kompozice.

      PS: Proč ne? Po Napoleonovi jsme se taky vrátili do 16. století v Japonsku.
  • a kde je další Rome Total War??!
    • tobě vadí starší grafika?
      • Rome total war 2 s námořními bitvami a lepší provinční správou technologiema rpg prvky generálu a jen taková blbustka v podobe firt person střílení
        branění přistavů potlačovani rebelu
        Už je doba moc dalekorozdíly mezi shogunem 2 a starym romem jsou uz moc velký
        • to by si Thief, System Shock, Half-life a codename 47 zasloužily taky :-/
  • kluci, je vás tu škoda. Měli byste hned napsat všem evropským vojenským vysokým školám, máte tolik znalostí a zkušeností, že po Vás hned sáhnou.
    • Tikov
      Děkuji za snahu mne někam naverbovat, ale na FF UK jsem spokojený. Jinak si doporučuji přečíst příspěvek Chlupaté zadele a zapřemýšlet nad obsahem a ne jen blbě házet do éteru těch pár informací které dítě pochytí na ZŠ.
      Celkem by mne zajímala ta narážka na cestování časem.
      • A k čemu je vlastně filozof užitečnej, vysvětli mi to? (nic nevyrobí, nikoho nenakrmí, nikoho neošetří, nic nenaučí....) Máš ted patent i na vojenství?
        • Tikov
          Filosof je vhodný právě třeba k tomu, aby jedince upozornil na důvody a způsoby (které si často ani neuvědomuje) jak se chová podle různých filosofických škol a v jejich hranicích reagovat rozumně. Například pak člověk ze sebe neudělá blbce přehnaně agresivní reakcí s předpokladem, že na FF UK se studuje jen filosofie a opomene takové obory jako např. historie a specializaci na vojenství.
          Patent na vojenství nemám (a neměl bych ani jako prof. na Oxfordu), ale mám poměrně slušné základy o (nejen) vojenské historii a jsem tedy schopný říci- "Husitská taktika se inspirovala švýcarským typem kombinovaných formací".

          Mimochodem mne stále zajímá ta poznámka o cestování časem *3*
          • šuliku to jako jsou potřeba jen doktoři zemědělci a řemeslníci jo?
            Možná pro středověk ale neměl bys cestovat časem jak tu někdo psal *1*
            • Hairy_Ass
              šullík: 1) filosofie je jen jeden z mnoha oborů na FF UK 2) Aha, takže podle tebe je rok 1315 staršího data než rok 1419... *15*
            • Tikov
              Bitva u Laupenu, kde švýcaři užili svůj třísledový útok semknutých kombinovaných formací, proběhla v roce 1339. Za těch 80 let se mohl do Čech doplazit klidně i hlemýžď, aby o stylu boje podal zprávu. ;)
            • Podle mě se filosofové hodí na učení ve školách ale vzdělání je podle tebe asi k ničemu *1*
            • fenomén slávy švýcarských žoldnéřů se datuje po období hustitských válek.
              husiti se nikde ve švýcarsku neinspirovali, inspirovalo se pár žoldáků s Polsko Neměckých válkách, ale o tom bych Vás tu mistři poučovat neměl, to už byste přeci měli dávno vědět, když jste tak chytří.
              Ano a filozof je podle mě jen okrajová věda, většinou k ničemu. Neberu, kdyby to byla vstupní brána pro politiku, ale jinak naprosto neužitečné. Ano stát potřebuje inženýry, doktory, projektanty a zemědělce a ne filozofi, kteří jen budou sedět nad zbídačenou zemí a vézt debaty o hov**
    • problém? *1*
      • naopak jeden vědeckej odborník lepší než druhej

        nejvíc mě pobavil názor, že Husiti posílali delegace na školení do Švýcarska, spapali trochu čokolády, sežrali pár sýrů a trochu si s nima zacvičili aby pak mohli roznézt křižáky na "kopytech" A když se kouknem na data, tak dokázali i cestovat v čase
        • Hairy_Ass
          Delegace rozhodně ne, ale je nesmysl tvrdit, že v Evropě 15. století se nešířily myšlenky - když švýcarští horalé porazili taktikou pevné formace rytířskou jízdu už v bitvě u Morgartenu v roce 1315 a flanderští měšťané pak obdobně porazili Francouze v bitvě u Courtrai roku 1302, tak bylo myslím dostatek času, aby zvěst o tom rozšířila i do Čech 15. století. Každopádně válečná vozba nebyla pouze výmyslem Čechů, ale tu a tam se objevovala po celém středoevropském prostoru, jen ji husité použili v masovém měřítku (jejich obdobu pevné formace). Kopí po vzoru Švýcarů ale používali také, i když o něco později a v bitvě u Schonbergu (když neměli jinou možnost, protože nestačili sestavit vozovou hradbu).
          • a od husitů se pak učili sověti, když plánovali operaci Bagration. Jinak švýcaři byli úspěšní díky halapartně, ne kopí
            • Hairy_Ass
              Švýcaři používali především píku (dlouhé kopí podobné starořecké sarisse), což nemá s halapartnou mnoho společného, spíše s tím kopím. *5*
        • hmmm
          Je všeobecně známé že vysílali takzvaný husitský misonáře, který po Evropě sháněli spojence takže nechápu proč by nebylo možné, když by navštíívili Švýcarsko a jejich žoldáky
          • myslim, že neni potřeba aby si tu publikoval své oblíbené knížky
            Hodilo by se něco k věci
            • Master poslitomne guide us, master poslitomne teach us, master poslitomne protect us. In your light we thrive. In your mercy we are sheltred. In your wisdom we are humbled. We live only to serve. Our lives are yours.

              máš fajn poslední slovo...jako ženská
          • a trochu si pleteš pojem misionář, ne?
            • doporučuju knížku dějiny zemí koruny české *3*
            • vzdávám se, přijmu všechny vaše podmínky (asi jako Rimmer)
            • žoldákům je jedno odkoho dostávaj peníze
              a neříkej že v té době existovala jen jedna švýcarská žoldácká armáda a ta byla zrovna pod papežem *1*
            • VY to nemáte v hlavě v pořádku. ANTAGONISTÉ = husiti podle Vás se šli učit do Švýcracka, jak bojovat? Šli se učit k Švýcarum, kteří dávali své nejlepší jednotky jako osobní stráž Vatikánu? Kur**a přestante tolik civět na hry a otevřete si encyklopedii, než začnete žvanit takový nesmysly
            • no nemohl jsem si vzpomenout jak přesně jim říkali


              A jen tak mimochodem byli kališnické víry a hledali po Evropě zastánce takýe zas tak od věci to pojem neni
          • ano a právě jsme se dozvěděli, že celý svět je Polsko, Litva, Rusko a Uhry :-)
            • tak to je tím, že jsi ji nečetl, vid?
            • Myslim, že agitační husitské výpravy nemají s bitvami z té tvé knížky mnoho společného
            • Jo? Já ted musim číst jiný věci na jiná témata. Když chceš ale poučovat, tak by ses sám měl nejdříve seznámit s "historie válečnictví" od Johna Keegana. Tahle učebnice se používá na většině vojenských škol. Zatim jsem se ještě nesetkal s nikým, kdo by byl schopný jmenovat jiný titul, který by se dostal do popředí (před tuhle knížku). Ale rád si rozšířim znalosti.
  • Mě by potěšilo kdyby konečně opravili desync v coop kamapani.
    • s tímto sem se ještě nikdy v coop kampani nesetkal.... zatím.... *4*
  • nevite jestli je v tom i puvodni kampan jako napr u dawn of war 2 chaos..... ( dal uz si jmeno nepamatuju :D )
    • no neni
      pokud ale mas puvodni hru ze stejnýho menu ji muzes pustit
  • Bylo by skvělé kdyby do dalšího total waru příště přidali více využívaní terénu
    Představte si, že by šlo před bitvou vykopat jámu na koně
    nebo bojovat v bažinách
    schovat vojáky na stromy
    vykopat zákopy *14*
    více bojů v budovách
    atd.... Přidalo by to obrovské množství taktických možností
    nemá někdo kontakt na vývojáře?
    • PreidaQ
      No, oni tam už se tam teoreticky takové možnosti objevovali. V Medievalu II mohli některé jednotky před sebe stavět kůly proti koním. Nejlépe na tom byl asi v tomhle ohledu Empire, kde šli vojáci do budov schovávat a představovalo to obrovskou taktickou výhodu (ovšem za předpokladu, že nepřítel neměl děla). Při obraně tam šlo před pěchotu rozdělávat také kůli či jakési náspy (údajně hlavně proti dělovým koulím), a pro děla opevnění. I v Shogunovi 2 šlo před střelce v obraně rozdělávat jakési bambusové kryty. Akorát to pak člověka nutilo zůstávat v jím vytyčených místech a mělo to spíše omezující účinky.
      I možnost používání terénu se v TW objevuje, ale je velmi omezená a většinou se omezuje na to, že dáte vlastní jednotky co nejvýše. Člověk (proti PC) stejně přijde na to, že většinou nemá moc příležitostí využít různé schovky pro vojáky v lese či vysoké trávě nebo jiné terénní vychytávky (snad s výjimkou mostů či jiných úzkých koridorů, to už je jiná).
      • představ si kdyby byl po cleou dobu hraní k dispozici takýto arzenál teréních možností plus další
        to by se samurajům hned lépe bojovalo, snad by ani pomalu neměli jinou možnost než třeba dělat jámy a tak a to v total waru nikdy pořádně nebylo
        a ochraný štíty a kůli podle mě nestačí
        • PreidaQ
          Já bych byl také rád, kdyby ten systém byl zpracován komplexněji, ale musí být také prakticky využitelný. To, že se ti čas od času náhodou podaří bojovat někde, kde by jsi tohle mohl využít, prostě nestačí.
          Navíc jakékoliv opevnění hrozně narušuje dynamiku bitev a to je třeba zrovna v případě Samurajů dost tristní věc. *3*
          • samozřejmě nemyslim něco jako že rolníci utečou po řece a rozbyjou tam přehradu a zaplaví to mapu
            Měl sem na mysli že před bitvou uděláš pár terenových pastiček, který ti generáluv skill a technologie dovolí
            Vždyt kolik bitev bylo na terénu vybojováno a v takovym japonsku by mohli bejt bitvy na rýžovejh polich když by se tam zabořovali vojaci zajímavý *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit