Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A kdyz se podivame i na to, ze treyarch chtel zlikvidovat quickscoping, tak se proti tomu zvrhla vlna odporu

    Tady jde videt jak demetni lidi CoD hrajou...
    Jak muzou byt lidi PROTI kampovani? To mi nikdy hlava nebrala a nikdy brat nebude. Miliony lidi rvou proti sniperum, ale kdyz nakluse degen s snipkou doprostred bojiste a odstreli 90% hracu aniz by vubec zamiril, tak je to skilla nejvetsi...

    Problem originality neni v tom, ze nikdo nevi jestli to prorazi. Originalita POPRVE prorazi vzdycky, jde spis o to, jestli se ujme. A taky vubec o to, neco originalniho vymyslet, protoze vetsina uz tu byla.
    • V tomto se však Treyarch nedal. Nerfnul spoustu věcí, které byly viditelně otravné a přepálené v MW2. Proto mě MP v BO baví mnohem více. Přece jen to není dělané až pro takové prasata jako jsou v MW2.
      • Nerfnul spoustu veci? V MW2 kdyz hraju tak tam lidi pouzivaji vsemozny zbrane, je pravda ze UMP trochu vic, ale ono zas tak OP neni, jenom je univerzalni a normalni assault rifle UMP prekona silou, rychlosti a presnosti na dalku. Zatimco BO, tam vsichni behaji jenom s Famasem a AK74u, nic jinyho. Obe zbrane jsou oproti ostatnim naprosto OP, maji nesmyslne rychly strileni a nemusi se s nima ani priblizovat (UMP je proti AK74u spuntovka).

        Assault rifle v MW2 - bud byly presny ale davaly mensi DMG, nebo trochu vic kopaly ale mely zase DMG vetsi. V BO ma vsechno stejnej dmg (35 vs 40 neni rozdil, porad je potreba stejne zasahu), pritom nektery ty zbrane jsou mnohem presnejsi a rychlejsi nez ostatni, takze neni duvod nektery vubec pouzivat. Naprosto nevybalancovany, je videt ze v BO byl stopping power, ale pak ho vypustili a dmg neupravili.

        Jasne, v MW2 se obcas objevi nejaka lamka s glockama, ale da se proti tomu pouzit brokovnice nebo i silnejsi assautka a na rozdil od AK74u glocky na dalku nejsou. Co se tyce commanda v MW2, kazdej vi jakej je nuz v BO, je to skoro stejny *7*

        No a ohledne toho quickscopovani, na PC to byla vyzva, clovek musel bejt hodne rychlej a dobrej, to jenom na konzolich co maji autoaim je QS katastrofa.

        Takze BO sice nabidlo nejaky ty upravy, ale diky par vecem to naprosto podelali zase. Pockame co se stane casem...
        • Spades
          Jako ja jsem proti balancovani zbrani.
          Proste dam do hry VELKOU hromadu zbrani a moznych modifikaci, a at si hraci najdou jejich best.
          Akorat v BO je ten unbalance az moc velky no - a hlavne je dost nerealny, protoze nepocita napriklad se zasekavanim zbrane, vahou zbrane pri mireni atd...
  • Nekteri hraci ani poradne nevi co chteji hra se ma vyvijet a zdokonalovat a ne degradovat a upadat jako to dela COD. Tenhle clovek je ten posledni kdo si muze na neco stezovat zatim se jim nepovedlo udelat poradnou hru. Zacinal jsem s COD 1 a MOH AA a to co se ted v techto dvou znackach deje je hrozne.
    • Nepoužil bych slovo někteří, spíše naprostá většina. CoD je už několik let jasně nejprodávanejší a nejhranější FPS. Konkurence se nechytá vůbec. MoH i BC2 nemají ani pětinu hráčů co CoD hry. Stejně tak jejich zisky jsou směšné ve srovnání s CoD.
      • U BC2 me to velmi mrzi je to skvela hra a je mnohem lepsi nez COD.
        • To je věc názoru, někdo preferuje menší mapy a šílenou jízdu jako je CoD (většina to preferuje) a někteří zas epomalejší postup, větší mapy a vozidla. (menšina). Tak jako tak je CoD i BC ukázka naprosté neoriginality. Obě hry jsou prakticky stejné jako jejich první díly před 10 lety.
  • Pěkný a pravdivý článek. Jak už zde bylo uvedeno, takové chování se netýká zdaleka jen her, je to globální problém napříč téměř všemi společenskými aktivitami. Na druhou stranu při sledování filmového průmyslu by se dalo říct, že ten svůj "boom stupidity a mainstreamu" už překonal. Film má dlouholetou tradici a tím je také publikum řekněme vzdělanější a citlivější na kvalitu. Dnes jsou filmy v úpadku, jsou drahé a do kina lidé už přestávají chodit, protože mají mini-kino doma (anebo si film stáhnou). Ale všechno je to spirála, která se jednou za čas vrátí k tomu, kde to všechno začalo. Budou období, kdy lidé upřednostní kvalitu a kdy zase bezmyšlenkovitou zábavu. Je to složitější, než se zdá a všechno souvisí se vším, krize nekrize. *3*
  • Podla mna sa to da zhrnut do jednej vety. "Robime tupu hru pre tie miliony tupych hracov a zarabame miliardy :D" A podla mna je to aj tak ved si staci pozriet videa na youtube a clovek si hned urobi obraz o hracoch BO.
    • Nejsmutnější na tom je, že zatímco před několika málo lety by se za takové zdůvodnění styděli, dneska si ho vylepí na štít jako nejlepší reklamu ./ ... jako kdyby Treyarch všem říkal, že svou potenciální kreativitu (jestli něco takového vůbec má) klidně obětuje ve prospěch $
      • A kdo ne? Proboha zpamatuj se. Každý chce vydělat peníze. O tom to je a jestli si myslíš, že někdo dělá hry proto, aby přinesl zábavu a inovaci a o peníze mu nejde, tak si opravdu velice najívní člověk.
        • Black Isle -> Troika -> Icepick Lodge, jsou takoví. A nejen v herní branži.

          Žádné dílo, které někdy stálo za to, tu nebylo pro prachy, 20 000 let to tak funguje a dalších 20 000 let to tak fungovat bude. O takových dílech se mluví - a má mluvit. Takových děl vlastně ani není málo, stejně jako jejich tvůrců.

          Mě ani nevytáčí, že někdo dělá práci jen pro prachy, znám tunu takových lidí, ale ti čestnější z prohnilých ... .) alespoň drží hubu a krok. Nejvíc mě ale vytáčí, když si to dotyčný pokouší racionalizovat nebo se tím chlubí, to ze židle nadzvedne i kovaného stoika - pak tu máme samozřejmě zástupy apologetů, kteří svým hrobníkům podávají rýče a lopaty - a tvrdí, že přece jde jen o prachy.

          Nejde. Jde o poctivost.
  • Ja osobne proti inovaci nic nemam, oni sami vedi nejlip jak svoje hry delat..... az na drobny vyjimky :D Ja sem hlavne PROTI nutnosti neustalyho pripojeni k internetu v SP hrach napr.: Fallout atd. No je to normalni? :D
  • Takže volně přeloženo: "děláme tupé hry, protože jsme konformistické ku*vy". Prokecnutý cynismus.

    Problém her jako média je (podle mě) především v tom, že nemá jasně oddělené konzumní a umělecké větve. Pokud byly hry hc záležitost, tak to příliš nevadilo, z ohromným množstvím nových "hráčů" je však potřeba se smířit s prostou skutečností, že tupá masa převálcuje veškerou kreativitu - a je jedině na svědomí vývojáře, jak se k problému postaví.

    Hráči, kteří hledají něco víc, se dnes neustále zklamávají v "popu" prezentujícím se jako výdobytek originality.
    • Vývojáři jsou také lidé a potřebují z něčeho žít. Proč dělat něco originálního, co může být velký neúspěch a vyděla mi málo peněz, když můžu udělat něco mnohem jednoduchšího a vydělá mi to miliardy. Dělal bych to stejně a myslím, že každý normální člověk také tak.
      • A stejně a možná i víc než jinde - orientace na masy zabíjí kreativitu ! (Jak jednou dostanete bohatě zaplaceno za opakovaný odpad , už se k nápaditým a originálním uměleckým skvostům jen tak nevrátíte )
      • Vetsina her co se zapsala do herni historie a byla oblibena prorazila diky napadu a originalite. Oni se maximalne zapisi do cerne kroniky her. Je sice jasne ze jim jde o penize ale timhle pocinanim si jen podrezavaji vlastni vetev.
        • No nevím. CoD hry trhají jede rekord za druhým, takže do historie se už zapsal ia stále zpisují jako jedna z nejúspěšnějších značek v herním průmyslu. Nejhranější, nejprodávanější. V recenzích jsou hry chválené, vyhrávají desítky různých ocenění a hlavně je denně hrají miliony lidí. Myslím, že CoD v černé kronice nikdy nebude, to by se musel změnit nejdřív svět her a to jak vidíme nehrozí.
          • Spades
            CoD se zapsala do cerne kroniky hned nekolikrat
            Nejmene dodelana AAA hra
            Nejneoriginalnejsi AAA hra
            Nejvetsi vypatlavac mozku ovciho stada
            Nejstupidnejsi pribeh AAA hry
            Nejvic zabugovany multiplayer z AAA her
            AAA hra, ktera si nezaslouzi ani oceneni B
            • Spades
              to Reroko
              Jde mi o to, ze kdyz se kritik podiva na hru, tak vidi jen jeji kvality - proto je to AAA hra, a proto ma tolik kladnych hodnoceni. Ale kdyby se hodnotilo to, jak je hra odladena, co noveho prinesla, nebo jestli je vybalancovana... Pochybuju, ze by po BO stekl pes.

              Pripada mi to uz fakt jako u freewaru - aneb zaciname od verze 0.0.0.1 a hraci nam ty chyby najdou...
            • Jsou daleko horší hry než je CoD. A tvůj list je čistě subjektivní názor. Miliony lidí by napsaly přesný opak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit