Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stavajici stav se da popsat jednim vystiznym slovem - KONZUM - a ten je u masove zabavy nevyhnutelny ve spolecnosti, ktera je hodnotove nastavena tak, jako nase zapadni civilizace. Vsechno je to o hracich a o tom, za co jsou ochotni platit. Kdyby se masovy hrac zajimal o nizkonakladove inovativni hry, bylo by jich tu plno, jenze on se zajima o velkorozpoctove nenarocne filmove tituly, takze ty nejvetsi trzni stiky delaji prave takove hry.
  • At se jdou, panove zeptat VALVe, jak se to dela...
  • "Bylo nám lépe za časů, kdy nám disketovka vesele chroupala a 1,44 bylo magickým číslem?"

    Rozhodne nebylo, originalni hry se najdou i dnes, jen je nutne trochu hledat.
    Za soucasnou situaci, ale nelze vinit firmy, oni musi vydelavat, to je jejich podstata. Obvinovat muzeme jenom sebe (hrace) za to, ze jsme ochotni kupovat ty nedodelky, ktere jsou vydavany, vytvaret firmam obrovske zisky, cimz jim vlastne rikame: "vase odflaknute dila se nam velice libi, jen v tom pokracujte".
    • Ellendway
      Například originálně originální Call of Duty.
    • Z meho pohledu bylo, protoze se delaly takticke hry jako x-com, jagged aliance, fallout tactics nebo mech simulatory mechwarriror. Tohle jsou me nejoblibenejsi zanry a ty jsou prakticky mrtve, takze mi nezbyva, nez neustale hrat opakovane tyto stare hry.
      • Včera jsem znovu začal JA2 1.13 :)
  • muze mi nekdo vysvetlit tohle: Dle něj není možné vydat opravdu velkou hru, pokud nemáte podporu velkého studia a pokud nevlastníte licenci na použitý software. „Kolik velkých společností bylo vytvořeno na základě www, což je otevřená platforma? Ten seznam stále narůstá. Nintendo dělá byznys 25 let a výsledkem není žádná velká společnost z této činnosti vzniklá“.

    nejak nechapu smysl receneho
    • Ide o to, nakolko poskytovane licencie a prava pre danu platformu motivuju novu spolocnost k novym myslienkam. Ak sa pozries konkretne na Nintendo, tak najvacsie esa si drzia proprietarne ( Zelda, Super Mario, atd ). Ine spolocnosti ale tento model zatial nedokazali udrzat dlhsiu dobu pri zivote ( Sega ). V pripade PC hier je situacia odlisna, nakolko je platforma otvorenejsia po HW stranke a teda netreba zivit vela programatorov na danu ideu. Pri PC je to skor o tom, ze standardy su prilis siroke a z toho vyplyvaju problemy. To je vedlajsi a neziaduci nasledok otvorenosti. A co s tym ma www ako model? Otvorenost ako zakladny koncept, na ktorom sa stavia - kazdy si robi veci po svojom v ramci velmi sirokych mantinelov.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit